کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Discus & Cat
    شماره عضویت
    17786
    سلام خسته نباشید
    نزدیک به باله پایینی ديسکسم در هر دو طرف یک لکه سفید از دو روز پیش ایجاد شده که داره گسترش پیدا میکنه
    فعلا ماهی از دیروز تو قرنطینه هست
    نمک به ازای هر لیتر و دما ۳۰
    بیماری ظاهرا داره گسترش پیدا میکنه و ماهی کم کم توان شنا کردنشو هم داره از دست میده

یکی دیگه از ماهی هام هم تیره رنگ شده و با یک آبشش تنفس میکنه اما نشانه ظاهری از بیماری نداره مدفوعش هم معمولی بود
    پیشنهاد دوستان چی هست ؟
    ویرایش توسط oppenheimer : 22nd January 2016 در ساعت 10:30 PM

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط oppenheimer نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    نزدیک به باله پایینی ديسکسم در هر دو طرف یک لکه سفید از دو روز پیش ایجاد شده که داره گسترش پیدا میکنه
    فعلا ماهی از دیروز تو قرنطینه هست
    نمک به ازای هر لیتر و دما ۳۰
    بیماری ظاهرا داره گسترش پیدا میکنه و ماهی کم کم توان شنا کردنشو هم داره از دست میده

یکی دیگه از ماهی هام هم تیره رنگ شده و با یک آبشش تنفس میکنه اما نشانه ظاهری از بیماری نداره مدفوعش هم معمولی بود
    پیشنهاد دوستان چی هست ؟
    سلام :
    از کاستاپور سرا استفاده نمایید منتهی شما باید زودتر از این مدت به فکر درمان میبودید و نمیزاشتید بیماری اینقدر پیشرفته بشه

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط sorrowrock نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید مخصوصا جناب آزیده عزیز که همیشه مطالبشون رو پیگیری میکنممن دیسکس هام رنگ عوض میکردند دما هم پایین میومد لکه های سفیدی میزد بعضی هاشونم کم اشتها و گوشه گیرن البته زیاد نه مدفوعشونم که که سفید نازک کش دار هست نیم ساعت یه ساعتی میچسبه بهشون بعد میفوته البته نه همشوندرمان رو با سرا فلاجلون 2 تا 3 روز انجام دادم(بعد از 3 روز اول یه هفته استراحت مجددا 3 روز) اما با این حال یکی از دیسکس ها مرد,یکی هم باز هم چند تاشون کم اشتهان و یکشون تا چند ساعت پیش یه چیزی کش دار از بالش اویزون بود که افتادبا این شرایط که فلاجلون جواب نداد مدفوع چند تاشون هم سفید کش دار هستکه داخل تانک زیاد هست تصفیه هم روشن میکنم خوب عمل نمیکنه باز هستن اینجوری که حس میکنم طبق مطالبی که دیدم اینجور مدفوع ها انگل هست دنبال میزبان میگرده درسته؟داخل قرنطینه هم هستنامکان نماتود یا ترماتود هست به نظر شما؟غیر فلاجلون سرا کاستاپور و امنیپور هم دارم قرص پرازیکوانتل هم تهیه کردمقبلا که هم که مترونیدازول به کرار استفاده کردم موقتی خوب شدند و بعد مدتی مجددا دچار مشکل شدند3 روز از هم از اخرین باری که دارو زدم گذشته,یکیشون رو تونستم از مدفوعش عکس بگیرمبا توجه به این شرایط ممنون میشم راهنمایی کنیدhttp://s3.img7.ir/PbTMm.jpg
    سلام :
    شما وقتی چند در مان رو انجام میدید ماهی تحت تاثیر قرار میگیره و نتیجه آن دقیقا معلوم نمیشه به هر حال مدفوع سفید عوامل متعددی داره که یکیش همانطور که فرمودید هست و در این قسمت میتونید طرز مصرف پرازیکوانتل رو ببیند و به ان عمل نمایید
    سریع ترین و بهترین گزینه برای درمان انگل روده ای از نوع ترماتود و سستود استفاده از قرص پرازیکوانتل (Praziquantel) یا لورنسیت (Lorencit) است.این قرص در ورق های 50 میلی گرمی در داروخانه های دامی موجود است

2 میلی گرم به ازای هر لیتر آب به مدت 2 الی 7 روز.نوع ایرانی (محصول شرکت داملران) بعد از 2 روز و نوع هلندی (محصول شرکت آلفاسان) بعد از 7 روز 100% سیفون
    پرازیکوانتل قادر به از بین بردن تخم انگل نیست.به منظور از بین بردن تخم انگل ها دوز دارو بعد از 7 روز تجدید شود

برای کامل شدن درمان بهتر است 24 ساعت قبل از شروع پرازیکوانتل از سولفات منیزیم (Epsom Salt) استفاده شود(2 قاشق چایخوری به ازای هر 37.8 لیتر آب)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    18366
    با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و اساتید محترم
    من دو روز پیش ارتمیا از یک فروشنده معتبر خریدم روز اول به دیسکسا دادم خوب هم خوردن بقیه وعده غذای دل دادم اما از روز دوم به بعد یکی از دیسکسا گوشه گیر شده و کم غذا میخوره امروز هم ارتمیا دادم همشون به سرعت خوردن ولی همین یه دونه اروم دو سه تای خورد ولی دیگه رفت گوشه دل هم نمیخوره متفوع هیجکدومشون تغیره رنگی شکلی نداره سوالم اینه که ممکنه بیماری روده باشه که اوایل شروعش باشه؟ یا بیماری دیگه ای باشه؟
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط danial z نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و اساتید محترم
    من دو روز پیش ارتمیا از یک فروشنده معتبر خریدم روز اول به دیسکسا دادم خوب هم خوردن بقیه وعده غذای دل دادم اما از روز دوم به بعد یکی از دیسکسا گوشه گیر شده و کم غذا میخوره امروز هم ارتمیا دادم همشون به سرعت خوردن ولی همین یه دونه اروم دو سه تای خورد ولی دیگه رفت گوشه دل هم نمیخوره متفوع هیجکدومشون تغیره رنگی شکلی نداره سوالم اینه که ممکنه بیماری روده باشه که اوایل شروعش باشه؟ یا بیماری دیگه ای باشه؟
    با تشکر

عکس دیسکس ها رو قرار بدید.

بیماری یا حالت های مشکوک به بیماری دیسکستون رو بر اساس این تاپیک گزارش کنید :

http://www.parsipet.ir/thread617.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    18366
    متاسفانه وسیله ای برای عکس برداری ندارم ولی دمای اب 30-31 مدت زیادی هست با این دما ماهی رونگه میدارم ph=6.5 سختی رو نمیدونم ولی اب لوله رو واسه چند روز نگه میدارم و بعد استفاده میکنم تاپ فیلتر سرامیک و پشمه شیشه داره و اسکاچ چند هفته 1 بار اسکاچ رو میشورم و پشم شیشه رو عوض میکنم حدود 2 ماهی هست که توی همین تانک هستن 2 روز هم هست که گوشه گیر و کم غذا شده البته کمی ارتمیا میخوره قبلا کم غذا بود ولی همراه گروه میخورد چشم ماهی شفاف عادیه از روبرو فاصله دو چشمش کمه ولی بچه ماهیه نمیتونم بگم لاغره یا نه فقط چند مدت پیش مدفوع همشون شرو بهتکه تکه شدن کرد ولی شفاف نبود روی اب هونمیومد بقیه موارد توی پست هم نداره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    16084
    سلام واحترام:
    من مشکلی که داشتم درمورد بیماری سوراخ سر به کمک سرا فلاجلول حل شد اما متاسفانه ماهی ها رنگشون تیره شده وزاویه دار و کج شنا میکنن و یه سری حرکات ناگهانی دارند میخواستم بدونم طاعون هست؟
    اگر بله ممنون میشم راهنمایی کنید.((از چاله در اومدیم افتادیم توی چاه))
    باتشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط delta نمایش پست ها
    سلام واحترام:
    من مشکلی که داشتم درمورد بیماری سوراخ سر به کمک سرا فلاجلول حل شد اما متاسفانه ماهی ها رنگشون تیره شده وزاویه دار و کج شنا میکنن و یه سری حرکات ناگهانی دارند میخواستم بدونم طاعون هست؟
    اگر بله ممنون میشم راهنمایی کنید.((از چاله در اومدیم افتادیم توی چاه))
    باتشکر

یکی از نشانه های پلیگ یا همان طاعون در دیسکس شنا کردن کج و مورب هست ولی این حالت همیشه نشانه پلیگ نیست. اگر کل گله همزمان این حالت براشون پیش اومده و حالت اپیدمی پیدا کرده در تانک میشه حدس زد که به احتمال ۹۰٪ پلیگ هست. بهتره فیلم دیسکس ها رو آپلود کنید تا بهتر بشه نظر داد

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    16084
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    یکی از نشانه های پلیگ یا همان طاعون در دیسکس شنا کردن کج و مورب هست ولی این حالت همیشه نشانه پلیگ نیست. اگر کل گله همزمان این حالت براشون پیش اومده و حالت اپیدمی پیدا کرده در تانک میشه حدس زد که به احتمال ۹۰٪ پلیگ هست. بهتره فیلم دیسکس ها رو آپلود کنید تا بهتر بشه نظر داد

موفق باشید
    این هم فیلم اما دیگه زاویه دار نیستند و یه گوشه آکواریوم هستند اما سیاه هستند و غذا هم نمیخورن و حتی آرتمیا زنده هم واسشون گرفتم اما نخوردند.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    به نظر من به احتمال زیاد پلیگ هست ولی میتونه صرفا انگل پوستی هم باشه

در هر صورت به دلیل اینکه نمیشه به صورت قطعی عامل بیماری رو حدس زد، به شما یک درمان جنرال و عمومی رو توصیه میکنم.

برای مثال Azoo Magic Disease Treatment به همراه یک آنتی بیوتیک جنرال مثل سیپروفلوکساسین باید بیشتر عوامل انگلی، باکتریایی و قارچی رو پوشش میده.

آزو بر اساس دوز روی بروشور
    سیپرو ۲۵۰ میلیگرم هر ۲۵۰ میلیگرم
    نمک یک قاشق غذا خوری هر ۲۵ تا ۳۰ لیتر

هر ۲۴ ساعت یک بار ۱۰۰٪ تعویض آب و تجدید دوز هر ۳ مورد

موفق باشید

صفحه 246 از 269 نخستنخست ... 146196227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)