صفحه 11 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 133
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    حسین جان بدک نیست ولی برایت ول خیلی بهتره .
    در حد برندهای معمولیه اما برایت ول و یا کالک رد سی این دوتا محشر هستن .

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    حسین جان بدک نیست ولی برایت ول خیلی بهتره .
    در حد برندهای معمولیه اما برایت ول و یا کالک رد سی این دوتا محشر هستن .
    سعید جان این محصول رو به خاطر نوع کارکردش که همزمان کلسیم و استرانسیوم و kh رو بالا میبره میخواهم بگیرم. محصولات شرکت برایتول این حالت رو نداره .kalk+2 خوبه اما kh رو بالا نمیبره.
    شما خودت تجربه کردی؟ یا منظورت بر اساس برند محصول بود؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    سعید جان این محصول رو به خاطر نوع کارکردش که همزمان کلسیم و استرانسیوم و kh رو بالا میبره میخواهم بگیرم. محصولات شرکت برایتول این حالت رو نداره .kalk+2 خوبه اما kh رو بالا نمیبره.
    شما خودت تجربه کردی؟ یا منظورت بر اساس برند محصول بود؟
    ممنون
    اون kalk+2 در صورتی که توی کالک راکتور ریخته بشه و به صورت قطره ای اضاف بشه کلسیم - استرونسیم و منیزوم رو بالا میبره که بر اساس ترکیب با co2 محلول توی تانک به غیر از یون بی کربنات که به تانک اضافه میکنه اون سه عنصر هم اضافه میشه .

اما کالک ردسی تکیل شده از یون کلسیم و بیکربنات کلسیم هستش که فقط کلسیم و kh رو بالا میبره و پیرو اون ph تثبیت میشه .

در حال حاضر من از برایت ول - آکوا دریم - رد سی استفاده میکنم .
    البته من هم از کالک راکتور و هم از کلسیم راکتور استفاده میکنم (البته با برنامه ریزی)
    پودر کالک هم در حال حاظر از سیچم استفاده میکنم .

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    اون kalk+2 در صورتی که توی کالک راکتور ریخته بشه و به صورت قطره ای اضاف بشه کلسیم - استرونسیم و منیزوم رو بالا میبره که بر اساس ترکیب با co2 محلول توی تانک به غیر از یون بی کربنات که به تانک اضافه میکنه اون سه عنصر هم اضافه میشه .

اما کالک ردسی تکیل شده از یون کلسیم و بیکربنات کلسیم هستش که فقط کلسیم و kh رو بالا میبره و پیرو اون ph تثبیت میشه .

البته من هم از کالک راکتور و هم از کلسیم راکتور استفاده میکنم (البته با برنامه ریزی)
    بله درسته .
    نظرتون در مورد محصول elemental برایتول چی هست؟ در کل من کالک واسرو کلسیم راکتور ندارم یه محلول مناسب برای بالا بردن کلسیم و منیزیوم و kh به نظرتون چی خوبه؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    بله درسته .
    نظرتون در مورد محصول elemental برایتول چی هست؟ در کل من کالک واسرو کلسیم راکتور ندارم یه محلول مناسب برای بالا بردن کلسیم و منیزیوم و kh به نظرتون چی خوبه؟
    ممنون
    در مورد elemental نمیدونم چی بگم چون استفاده نکردم .
    ولی استفاده از کالک رد سی خیلی عالی و موثره .
    کلسیم و سختی رو ردیف میکنه .
    در کل سعی کن محلول ها رو جدا جدا بگیری چون محلولهایی که بصورت همزمان چند تا کار انجام میدن زورشون کمه .

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596

سعیدجان من پرسیدم در مورد نحوه ی استفاده از kalk+2 نیازی نیست به اینکه داخل کالکواسر یا کلسیم راکتور استفاده بشه بلکه باید در اب حل شده و بعد به اکواریوم اضافه بشه(کاتالوگ شرکت برایتول هم هست البته)
    ببخشید اما من متوجه نشدم منظور شما از اخر چی بود؟ من میتونم از kalk+2 استفاده کنم؟ کالک شرکت ردسی که فعلا وجود نداره اما شرکت برایتول موجوده.

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    حسین جان اگه از elemental برایت ول استفاده کنی واقعا بجز ید دیگه به چیزی نیاز نداری ولی بصرفه نیستش و من فکر کنم بیشتر برای تانکهای کوچیک خوب باشه.من خودم هفتگی از المنتال و کالک رد سی و ریف اکتیو تروپیک مارین استفاده میکنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    سعیدجان من پرسیدم در مورد نحوه ی استفاده از kalk+2 نیازی نیست به اینکه داخل کالکواسر یا کلسیم راکتور استفاده بشه بلکه باید در اب حل شده و بعد به اکواریوم اضافه بشه(کاتالوگ شرکت برایتول هم هست البته)
    ببخشید اما من متوجه نشدم منظور شما از اخر چی بود؟ من میتونم از kalk+2 استفاده کنم؟ کالک شرکت ردسی که فعلا وجود نداره اما شرکت برایتول موجوده.
    حسین جان درسته نیاز به راکتور نداره من اونو تو راکتور میریزم که کم کم اضافه بشه چون اون کالک پلاس برایت ول توی کلسیم هیدروکسید داره نباد یه باره وارد تانک بشه چون شوک ph ایجاد میشه ..
    بهترین راه واسه افزودن محلولهای کلسیم و kh استفاده کم کم اونه ورود حجم زیاد به تانک همیشه مخرب بوده .
    یه بار من طی نصف روز 3 درجه kh رو بالا بردم تا شب نصف مرجان دیسکیم خراب شد . شکر خدا الان دیگه ترمیم شده .
    از همون برایت ول استفاده کن ولی کم کم تو تانک بریز .
    کالک رد سی هم اگه اشتباه نکنم ایوا تهران داره .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    10535
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    اگه میشه در مورد این محلول راهنماییم کتید از استانبول خریدم فروشنده گفت طریقه مصرف روش هست اونجا دقت نکردم اما اومدم دیدم هیچی ننوشته روش و میگفت برای ریف هست
    اگه کسی تجربه ی استفاده شو داره راهنماییم کنه

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط farrokhian نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    اگه میشه در مورد این محلول راهنماییم کتید از استانبول خریدم فروشنده گفت طریقه مصرف روش هست اونجا دقت نکردم اما اومدم دیدم هیچی ننوشته روش و میگفت برای ریف هست
    اگه کسی تجربه ی استفاده شو داره راهنماییم کنه
    همون تریس هستش هفته ای 5 میل به اضای هر 100 لیتر فکر کنم حدود 80 تا 90 تومن خریده باشید

صفحه 11 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)