همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    سلام خدمت دوستان گرامی
    یک از دوستانم یه کاسکو داره که از دیروز پاهاش ورم کرده و اشتهاش کم شده و دیگه حرف نمیزنه،راستش از من کمک خواست منم تا الان همچین چیزی ندیدم فقط گفتم پاهاش رو با روغن زیتون چرب کنه.ضمنا دوستم این پرنده رو 4-5 ساله که داره و کاملا اهلی و حرف میزنه.احتمال گیر کردن پا در قفس و یا ضربه و استرس هم به هیچ عنوان وجود نداره.ممنون میشم راهنمایی کنید.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.icehot نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گرامی
    یک از دوستانم یه کاسکو داره که از دیروز پاهاش ورم کرده و اشتهاش کم شده و دیگه حرف نمیزنه،راستش از من کمک خواست منم تا الان همچین چیزی ندیدم فقط گفتم پاهاش رو با روغن زیتون چرب کنه.ضمنا دوستم این پرنده رو 4-5 ساله که داره و کاملا اهلی و حرف میزنه.احتمال گیر کردن پا در قفس و یا ضربه و استرس هم به هیچ عنوان وجود نداره.ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام . اگه هیچ کدوم از احتمالات بالا وجود نداره و اگه تغییرات رو تو رفتارش هم دیدن مثل بی اشتهایی و ساکت شدن ، بهشون بگید حتما طوطی رو ببرن دکتر .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670
    سلام دوستان یک مورد کاسکو که 20 کلام صحبت میکنه و رام هست فقط مشکلی که هست پر کن داره میخوام بگیرم به نظرتون میتنم خوبش کنم ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط tetra.2010 نمایش پست ها
    سلام دوستان یک مورد کاسکو که 20 کلام صحبت میکنه و رام هست فقط مشکلی که هست پر کن داره میخوام بگیرم به نظرتون میتنم خوبش کنم ؟
    سلام
    بستگی داره دلیل پرکن شدنش چی هست و چه مدته که پرکن شده
    درکل اگه خریدید احتمال خوب شدنش 50درصد هست ممکنه خوب بشه باز پرکنی کنه

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . اگه هیچ کدوم از احتمالات بالا وجود نداره و اگه تغییرات رو تو رفتارش هم دیدن مثل بی اشتهایی و ساکت شدن ، بهشون بگید حتما طوطی رو ببرن دکتر .
    سلام.امروز دوباره به دوستم سر زدم و این بار ورم پا تا حدودی کم شده بود اما وقتی این دفعه پرنده رو خودم گرفتم و کاملا پاهاش رو وارسی کردم مثل اینکه زیر پاهاش کمی قرمز شده بود و رو پای که درد میکرد کوفته تر از اون یکی بود.راستش احتمال میدم پاش لای قفس گیر کرده یا یه جوری ضرب دیده،جوری که خودشون متوجه نشده باشند.اگر درد ناشی از ضربه باشه چیکار کنم؟راستش قبلا راجع به پرنده های دیگه پاها رو چرب میکردم و می بستم ولی نمیدونم کاسکو میزاره پاهاشو ببندیم و باندها رو نمیکنه؟
    ممنون از اینکه وقت میزارید و راهنمایی می کننید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    سلام دوستان وقت بخير.
    دوستان من تو رام كردن كاسكوم تا اين حد رفتم كه وقتي مياد بيرون از قفس و روي ميله بالا در ميشينه اروم نوكشو ناز ميكنم و هيچ حركتي نميكنه ولي بعضي وقتا انگشتمو ميكنه تو دهنش و زبون ميزنه ولي اصلا گاز نميگيره. منم يه مدت نوكشو ناز ميكردم تا اينكه چند روزه موقعي كه ميخوام بهش غذا بدم سعي ميكنم همزمان سرشو ناز كنم. ولي بشدت تكون ميخوره و ميره عقب و عصباني ميشه. گرسنه گرسنه هم باشه نميزاره سرشو ناز كنم. بنظرتون چيكار بايد بكنم؟ در ضمن هنوز هم قار ميكشه وقتي خيلي نزديكش ميرم و وقتي ميچسبم به قفس و دور نشم سريع شروع ميكنه قار زدن. واقعا نميدونم چطور قارشو بندازم.
    مرسي از دوستان عزيز...

Sent from my iPhone using Tapatalk

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.icehot نمایش پست ها
    سلام.امروز دوباره به دوستم سر زدم و این بار ورم پا تا حدودی کم شده بود اما وقتی این دفعه پرنده رو خودم گرفتم و کاملا پاهاش رو وارسی کردم مثل اینکه زیر پاهاش کمی قرمز شده بود و رو پای که درد میکرد کوفته تر از اون یکی بود.راستش احتمال میدم پاش لای قفس گیر کرده یا یه جوری ضرب دیده،جوری که خودشون متوجه نشده باشند.اگر درد ناشی از ضربه باشه چیکار کنم؟راستش قبلا راجع به پرنده های دیگه پاها رو چرب میکردم و می بستم ولی نمیدونم کاسکو میزاره پاهاشو ببندیم و باندها رو نمیکنه؟
    ممنون از اینکه وقت میزارید و راهنمایی می کننید.
    سلام . متاسفانه در این باره نمیتونم کمکی کنم . بهترین کار مراجعه به دامپزشک هست . یا زنگ بزنید و با دکتر برهانی کیا مشورت کنید . که اگه نیاز بود ببریدش تهران

تا جایی که من میدونم ، کاسکو اجازه نمیده پاش بسته باشه و باندها رو سعی میکنه با منقارش باز کنه .

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخير.
    دوستان من تو رام كردن كاسكوم تا اين حد رفتم كه وقتي مياد بيرون از قفس و روي ميله بالا در ميشينه اروم نوكشو ناز ميكنم و هيچ حركتي نميكنه ولي بعضي وقتا انگشتمو ميكنه تو دهنش و زبون ميزنه ولي اصلا گاز نميگيره. منم يه مدت نوكشو ناز ميكردم تا اينكه چند روزه موقعي كه ميخوام بهش غذا بدم سعي ميكنم همزمان سرشو ناز كنم. ولي بشدت تكون ميخوره و ميره عقب و عصباني ميشه. گرسنه گرسنه هم باشه نميزاره سرشو ناز كنم. بنظرتون چيكار بايد بكنم؟ در ضمن هنوز هم قار ميكشه وقتي خيلي نزديكش ميرم و وقتي ميچسبم به قفس و دور نشم سريع شروع ميكنه قار زدن. واقعا نميدونم چطور قارشو بندازم.
    مرسي از دوستان عزيز...

سلام . ناز کردن طوطی مهم نیست زیاد . اصرار نداشته باشید برای اینکار، شما باید واسه روی دست آوردنش اقدام کنید تا کم کم ارتباطش با شما بهتر بشه . فقط هم وقتی بیرون قفس هست باید باهاش تمرین کنید .

از دست شما غذا میگیره ؟ برای گرفتن غذا دنبال دست میاد ؟

من یادم نیست شما کی این طوطی رو آوردین خونه اما برای نزدیک شدن به قفس باید مثل افرادی که تازه طوطی خریدن ، تو یه فاصله مناسب که نمیترسه بشینید . هر روز و به هر بهونه ای . باید کم کم عادت کنه به حضور شما . به تدریج میتونید به قفس نزدیک بشید طوری که متوجه نشه دارید مدام بهش نزدیک تر میشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها

سلام . ناز کردن طوطی مهم نیست زیاد . اصرار نداشته باشید برای اینکار، شما باید واسه روی دست آوردنش اقدام کنید تا کم کم ارتباطش با شما بهتر بشه . فقط هم وقتی بیرون قفس هست باید باهاش تمرین کنید .

از دست شما غذا میگیره ؟ برای گرفتن غذا دنبال دست میاد ؟

من یادم نیست شما کی این طوطی رو آوردین خونه اما برای نزدیک شدن به قفس باید مثل افرادی که تازه طوطی خریدن ، تو یه فاصله مناسب که نمیترسه بشینید . هر روز و به هر بهونه ای . باید کم کم عادت کنه به حضور شما . به تدریج میتونید به قفس نزدیک بشید طوری که متوجه نشه دارید مدام بهش نزدیک تر میشید
    ممنونم از پاسختون.
    حدود ٣ تا ٤ ماه هست پيش منه. بله از دست عموما غذا ميگيره و بعضي وقتا خودش سرشو مياره جلو ميگيره ولي دنبال نميكنه كه بياد بگيره. اونم موقعي كه بيرونه از دست غذا ميگيره موقعي كه داخل قفسه نزديكش ميشم قفس نوردي ميكنه و از دست عذا نميگيره معمولا.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون.
    حدود ٣ تا ٤ ماه هست پيش منه. بله از دست عموما غذا ميگيره و بعضي وقتا خودش سرشو مياره جلو ميگيره ولي دنبال نميكنه كه بياد بگيره. اونم موقعي كه بيرونه از دست غذا ميگيره موقعي كه داخل قفسه نزديكش ميشم قفس نوردي ميكنه و از دست عذا نميگيره معمولا.

سلام . فعلا با دست بهش غذا بدین ( فقط وقتی بیرون قفس هست ) باید کاری کنید که دنبال دست بیاد اما به تدریح باید دست رو عقب ببرید یعنی اول تو فاصله نزدیک دستتون رو نگه دارید ، مثلا الان اگه سرش رو میاره جلو ، شما فقط تا همین حد دست و عقب ببرید . تا به دست شما بیشتر اعتماد کنه . بعد از چند روز یکم فاصله رو بیشتر کنید در حدی که برای گرفتن غذا یکی دو قدم برداره .. همینطور ادامه بدین تا زمانی که طوطی برای گرفتن غذا هر جا که شما دست رو نگه دارید بیاد و بگیره . فقط عجله نکنید . البته باید زودتر از اینها برای رام کردنش اقدام میکردین ، ولی الان عجله نکنید بذارید کم کم به دست شما اعتماد کنه

تا این مرحله رسیدین بیان بگید که ببینم میتونید وارد مرجله بعد بشید یا نه

در مورد نزدیک شدن به قفس هم ( وقتی طوطی داخل قفس هست ) کاری که تو پست قبل گفتم رو حتما انجام بدین

فقط نکته مهم اینه که در طول این مدت کاری نکنید که طوطی از شما کینه به دل بگیره ، و برای سر خاروندن هم اصلا تلاشی نکنید . مهم روی دست اومدنه . اگه تا الات نذاشته سرش رو بخارونید یعنی کلا دوست نداره و مهم تر از همه به شما اعتماد نداره

امیدوارم تو این 3 4 ماه هم اشتباهی نکرده باشید که باعث بی اعتمادی شده باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670
    سلام وقت بخیر دوستان بنده یک کاسکو دم شکلاتی گرفتم این حیونکی خیلی با نمکنه فقط چشماشو از دست داده ولی زرنگ هست

این کاسکو به گفته صاحب قبلیش 9 روز آب نخورده بوده بعد چشماش خشک شده چشم خالی نشده به نظرتون چشم دوباره جاش پر میشه ؟

به هر حال دلم سوخت واسش یک طوطی ملنگو داشتم دستی بود البته هر از گاهی گاز بد جور میگرفت و فقط به خودم عادت داشت به هر حال اونو دادم 120 هم نقدی دادم اینو گرفتم

این کاسکو پر و بالهایی کامل و سالم داره نوکش به خاطر همون جریان شکسته بوده که داره در میاد عکس هاشو میزارم میبینید .

صفحه 1166 از 1238 نخستنخست ... 166666106611161147114811491150115111521153115411551156115711581159116011611162116311641165116611671168116911701171117211731174117511761177117811791180118111821183118411851216 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)