کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    دوستان اگر یادتون باشه من یه جفت داشتم 2 سری تخم گذاشته بود و تم ها نطفه داشت اما جوجه نمیشد
    توی شک بودم ایا تخم ها رو درست گرم نگه نمیداره یا مشکل داره یکی از عروس ها...
    امروز تخم دوم رو گذاشت برداشتم و هر 2 رو علامت زدم گذاشتم زیر یه جفت عروس دیگه تخم اول خوب بود تخم دوم دون دون دون های خیلی زیادی رو تخم بود... نمیتونم درست توصیف کنم فکر کنم ماده باید مشکل داشته باشه... چون هر 2 سری تخم ها نطفه داشته اما بعد از 24 روز نگاه کردم چرا جوه نشده تخم ها دیدم جوجه ها تو تخم مردن
    این عکس سری قبل هست که جوجه ها تو تخم مردن به تخم سمت راست دقت کنید روی پوسته تخم این دون دون ها رو داره.. فکر کنم تخم هوا میکشه و خراب میشه..
    برای اینکه خیالم راحت بشه این مشکل از گرم نکردن تخم ها توسط عروسا نیست تخم ها رو زیر جفت دیگه گذاشتم...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    دوستان اگر یادتون باشه من یه جفت داشتم 2 سری تخم گذاشته بود و تم ها نطفه داشت اما جوجه نمیشد
    توی شک بودم ایا تخم ها رو درست گرم نگه نمیداره یا مشکل داره یکی از عروس ها...
    امروز تخم دوم رو گذاشت برداشتم و هر 2 رو علامت زدم گذاشتم زیر یه جفت عروس دیگه تخم اول خوب بود تخم دوم دون دون دون های خیلی زیادی رو تخم بود... نمیتونم درست توصیف کنم فکر کنم ماده باید مشکل داشته باشه... چون هر 2 سری تخم ها نطفه داشته اما بعد از 24 روز نگاه کردم چرا جوه نشده تخم ها دیدم جوجه ها تو تخم مردن
    این عکس سری قبل هست که جوجه ها تو تخم مردن به تخم سمت راست دقت کنید روی پوسته تخم این دون دون ها رو داره.. فکر کنم تخم هوا میکشه و خراب میشه..
    برای اینکه خیالم راحت بشه این مشکل از گرم نکردن تخم ها توسط عروسا نیست تخم ها رو زیر جفت دیگه گذاشتم...
    سلام.خیر دوست عزیز.مشکل از ماده نیست.اگر مشکل از ماده بود جوجه ناقص رشد میکرد توی تخم.مشکل از رطوبت هست.بهتره علامت گذاری کنید تخم هارو بعد زیر جفت دیگه بذارید.میتونید با ماژیک یک لکه بذارید روی تخم ها بعد زیر جفت بذارید تا تکلیف تخم ها مشخص بشه.ضمن اینکه توی این مدت برای اینکه جلو بیفتید میتونید ماده رو به دامپزشکی ببرید تا کشت مدفوع کنن و از وجود یا عدم وجود عفونت توی بدنش با خبر بشید.اجازه ی تزریق به هیچ وجه به دامپزشک به بدن ماده ندید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladmasih نمایش پست ها
    ممنون سلامت باشید.
    از مغازه خریدم. نه متاسفانه نه جوجه و نه تخمشونو دیدم اما فروشنده تضمین داد (نوشته) که اگه تا 2 ماه دیگه جوجه نداد پس میگیره.

دمای خونه ما 21 22 درجست!
    من بخاری برقی اوردم اما نمیشه همش روشن باشه.
    راهکار مناسبی بنظرتون نمیاد؟
    دورشونو سلفن بکشم؟
    درضمن خیلی کثیف هستن آب تنیشون بدم بعد با سشوار خشک کنم یا سرما میخورن؟
    سلام.دوست عزیز خاکستری نر و لوتینو ماده هست.دمارو بالا ببرید و لونه رو بردارید.جفت اگر مولد باشه به لونه سرک نمیکشه و بعد از چند دقیقه واردش میشه.اینکه کنجکاوی میکنن دلیلش این هست که تازه با لونه روبه رو شدن.آب تنی هم نیازی نیست.یا آب در اختیارشون بذارید یا با اسپری کنید اونم توی یک جای گرم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    سلام اینم از رفیق من
    آبجی خانم فرمودن اسمش کارن هست ،منم اطاعت کردم

ممنون میشم اگر توصیه و راهنمایی به نظرتون میرسه بفرمایید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    سلام اینم از رفیق من
    آبجی خانم فرمودن اسمش کارن هست ،منم اطاعت کردم

ممنون میشم اگر توصیه و راهنمایی به نظرتون میرسه بفرمایید.
    سلام.دوست عزیز تبریک عرض میکنم.از نظر سلامت مشکلی نداره و این رو از جثه ی کشیده و پرهای منظمش میشه فهمید.اما به اسم جوجه خریدید؟میشه یک عکس از روبه رو که تمام هیکلش باشه هم ازش بذارید؟البته سایزش هم اصلاح کنید چون صفحه رو واقعا به هم ریخته.ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز تبریک عرض میکنم.از نظر سلامت مشکلی نداره و این رو از جثه ی کشیده و پرهای منظمش میشه فهمید.اما به اسم جوجه خریدید؟میشه یک عکس از روبه رو که تمام هیکلش باشه هم ازش بذارید؟البته سایزش هم اصلاح کنید چون صفحه رو واقعا به هم ریخته.ممنون
    سلام ممنون از شما دوست عزیز.

فروشنده گفت حدود 5،6 ماه داره و صورتش کمک سفید میشه.شما تایید میکنید؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام ممنون از شما دوست عزیز.

فروشنده گفت حدود 5،6 ماه داره و صورتش کمک سفید میشه.شما تایید میکنید؟
    بله دوست عزیز من هم فکر میکنم یک جوجه ی خاکستری هست که به مرور ایشالا پرریزی میکنه و پرهای زیر دم و شاهپرهاش یکدست خاکستری میشه و صورتش هم به زردی میره.برای مطمئن شدن از جنسیتش باید دقت کنید و ببینید شروع به خوندن میکنه یا نه.اگر خوند دیگه شبه ای باقی نخواهد موند که نر هست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    بله دوست عزیز من هم فکر میکنم یک جوجه ی خاکستری هست که به مرور ایشالا پرریزی میکنه و پرهای زیر دم و شاهپرهاش یکدست خاکستری میشه و صورتش هم به زردی میره.برای مطمئن شدن از جنسیتش باید دقت کنید و ببینید شروع به خوندن میکنه یا نه.اگر خوند دیگه شبه ای باقی نخواهد موند که نر هست.
    بسیار ممنون که راهنمایی کردید و خیالم راحت شد،شک کردم که شاید سن بیشتر باشه.همین الان حسابی داره آواز میخونه و ریتمش هم هر از گاهی تغییر میکنه.
    واسه به حرف آوردنش امیدی هست؟ دارم روی کلمه سلام کار میکنم و واسش تکرار میکنم.
    ممنون.امیر.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    بسیار ممنون که راهنمایی کردید و خیالم راحت شد،شک کردم که شاید سن بیشتر باشه.همین الان حسابی داره آواز میخونه و ریتمش هم هر از گاهی تغییر میکنه.
    واسه به حرف آوردنش امیدی هست؟ دارم روی کلمه سلام کار میکنم و واسش تکرار میکنم.
    ممنون.امیر.
    این جوجه نهایتا چهارماه سن داره.فکر میکنم پرهاش قیچی خورده باشه.اینطور که من متوجه شدم البته.بهترین سن هست که باهاش شروع به تمرین کنید.منتها اول باید خوب رامش کنید.پرنده وقتی اعتمادش به صاحبش جلب بشه سعی در برقراری ارتباط میکنه که همون تقلید کلمات هست.هنوز دیر نیست ولی باید وقت بگذارید و هم وابستش کنید و هم به حرف بیاریدش.ضمن اینکه شما مطمئن نباش که چون داری روی سلام تاکید میکنی اولین کلمه هم سلام باشه که تکرار میکنه.ممکنه کلمه ی دیگه زودتر توی ذهنش موندگار بشه که اصلا فکرش هم نمیکنید و اون رو زودتر تکرار کنه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    این جوجه نهایتا چهارماه سن داره.فکر میکنم پرهاش قیچی خورده باشه.اینطور که من متوجه شدم البته.بهترین سن هست که باهاش شروع به تمرین کنید.منتها اول باید خوب رامش کنید.پرنده وقتی اعتمادش به صاحبش جلب بشه سعی در برقراری ارتباط میکنه که همون تقلید کلمات هست.هنوز دیر نیست ولی باید وقت بگذارید و هم وابستش کنید و هم به حرف بیاریدش.ضمن اینکه شما مطمئن نباش که چون داری روی سلام تاکید میکنی اولین کلمه هم سلام باشه که تکرار میکنه.ممکنه کلمه ی دیگه زودتر توی ذهنش موندگار بشه که اصلا فکرش هم نمیکنید و اون رو زودتر تکرار کنه.
    اگر منظورتون شاه پرش هست،بله موقع تحویل از فروشنده اونارو چیدش واسم که نپره.
    میتونم از قفس درش بیارم یا بهتره تو قفس باشه؟
    ممنون از نکات مهمی که فرمودید.

صفحه 444 از 1915 نخستنخست ... 3443944254264274284294304314324334344354364374384394404414424434444454464474484494504514524534544554564574584594604614624634945449441444 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)