کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    ممنون از همگی وقتی از قفس اومده بود بیرو رفته بود رو سقف یکی 2 بار دلش میخواست بره داخل اما انگار میترسید یا بلد نبود بره پایین سقفشم باز کرد از اونجا بره داخل اما بازم میترسید !
    راجب تاب هم یه روز به دیواره خارجی قفسش وصل بود و نمیترسید و باهاش بازی میکرد !!
    جدیدن هم بیشتر وقتا پایین قفس هست و تو روز هم زیاد میخوابه مثل قو گردنش . میکنه وست کمرش
    درباره خوابش هم خواب طبیعیه کاسکو به دو صورت یم سر ثابت میمونه و یک پا در سینه جمع میشه و در حالت دیگه سر برمیگرده و بین بالها قرار میگیره و یک پا جمع میکنن !*اینکارو معمولا برای حفظ گرمای بدنشون انجام میدن ! کاسکو ها سرما خورده هم تقریبا چنین حالتی دارن و برای اینکه تا سردشون نشه و گرم بموننسر رو بین دو بال قرار میدن !*شما نگران نشید این تنها نشانه سرما خوردگی نیست !*یه پرندهس رما خرده نشانه هایی داره که اگه هر کدوم رو به صورت تکی داشته باشه نمیشه گفت مریض هست !*شما دقت کنید موقع خواب روی یک پا بایسته !*این نشونه سلامت کامل اون هست !
    دمای محیط رو هم ببینید سرد نباشه ممکنه واسه همین اینطوری میخوابه !
    بادتون خواب زیاد و کم علامتی بدی نیست بلکه بی حوصله و کسل شدن نسبت به قبل نشونه های منفی به دنبال داره !
    با تشکر یاعلی !

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    ممنون در و که باز میکنم و میاد رو میله غذا میگیره اینکارو باهاش کردم تاب هم که همون لحظه ورداشتم
    یه سوال راجب حمام داشتم الان دیگه یه جورایی قفسش نیاز به شستن داره یه روز درمیون زیرش و تمیز میکنم اما احساس میکنم قفس و باید بشورم یه موقه مریض نشه چون زیاد هم ته قفس میره
    تو این شرایط اینکارو بکنم یا نه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    ممنون در و که باز میکنم و میاد رو میله غذا میگیره اینکارو باهاش کردم تاب هم که همون لحظه ورداشتم
    یه سوال راجب حمام داشتم الان دیگه یه جورایی قفسش نیاز به شستن داره یه روز درمیون زیرش و تمیز میکنم اما احساس میکنم قفس و باید بشورم یه موقه مریض نشه چون زیاد هم ته قفس میره
    تو این شرایط اینکارو بکنم یا نه ؟
    یه مشکل قفس هایی مثل 1033 همین هست که فضله پرنده به میله کف قفس میچسبه و خب کثیف هست و برای در آوردنش باید قفس باز بشه . من برای اینکار دو روش داشتم اولی روی تیمنه ای داشتم پیاده کردم . به این صورت بود که قفس رو به روی زمین انتقال میدادم بعد میله هی قفل قفس که در سمن راست و چپ قفس هر طرف دوتا وجود داره که باعث اتصال قفس به کف پلاستیکی میشه رو به آرومی باز میکردم . بعد قفس رو بلند میکردم یکم و میذاشتم روی زمین اونور تر و کف قفس رو میبردم میشستم البته تیمنه من خیلی جوجه بود و زود بهم عادت کرد که نترسید اما کنگو های سن بالاتر این جابجایی ممکن نبود . برای همین راه دوم رو انتخاب کردم به وسیله هویه بالای قسمتی که کفی کشویی قفس در میاد رو داغ کردم و به صورتی در راستای افق برش دادم تا میله کف قفس به طور کامل مثل سینی زیر خارج میشه و قابل شسشو هست . برای سفید شدن میله های دیواره میشه به آرامی با دستمال کاغذی نم دار تمیز کرد طوریکه پرنده نترسه .
    دررابطه با برش یادتون باشه هنگام استفاده از هویه حتما از دور یه پتکه روشن کنید که مستقیما دود و بوی ناشی از سوخت پلاستیک توسط هویه رو دور کنه چون مضر هست برای پرنده . اگر هم نیاز به تصویر بود بگین براتون آپ کنم تا راحت تر متوجه بشین .
    با تسکر یاعلی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    سلام دوستان چند روزی هست کاسکویی دارم که جوجه چشم طوسی و وحشی هست و وقتی طرفش میزی همش قار میزنه و وقتی روکش شب رو قفس می زارم قار می کشه این طییعی هست؟ دوم اینکه همش میخواد در قفس باز کنه ولی موفق نمیشه چیکار کنم که این حرکت نکنه؟ سوم اینکه پرهاشو کوتاه کنم تا فعلا نیاز نیست؟ ممنون

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    سلام دوستان چند روزی هست کاسکویی دارم که جوجه چشم طوسی و وحشی هست و وقتی طرفش میزی همش قار میزنه و وقتی روکش شب رو قفس می زارم قار می کشه این طییعی هست؟ دوم اینکه همش میخواد در قفس باز کنه ولی موفق نمیشه چیکار کنم که این حرکت نکنه؟ سوم اینکه پرهاشو کوتاه کنم تا فعلا نیاز نیست؟ ممنون

سلام

اول اینکه مبارک باشه .تمام حرکاتش طبیعیه

بهتر بود موقع خرید پرهاشو قیچی میزدید ولی الان هم میتونید اینکار رو انجام بدید ولی حتما به کسی بدید که ماهر و وارد باشه

از زمان ورود کاسکو به منزل شما حداقل تا 15 روز بغیر از تعویض آب و غذا و نظافت قفس نباید نزدیکش بشید و سمتش برید تا به محیط جدید عادت کنه و استرسش کمتر بشه

بعد از اون باید به مرور و با صبر و حوصله زیاد اعتمادشو با روشهایی که مکررا در این تاپیک و تاپیک های مربوط به کاسکو گفته شده جلب کنید

پس تو این مدت خوبه که این بخشها رو مطالعه کنید.

هرجا هم سوالی داشتید در خدمتیم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    چه زمانی میشه برا اولین بار کاسکو رو حمام برد ؟ اگه به سن هم ربط داره مال من 7 ماهشه یا 8 ماه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز !*هونطور که نفیسه خانوم عرض کردن هیچ مشکلی نیست و حرکات طبیعی هست و خودش به مرور از سرش میافته !
    همنطور که گفته شد باید همون روز اول اقدام به کوتاه کردن بالها میکردین اما الان هم دیر نیست !* کوتاه کردن بال ها الان بعد از چند روز خب باز ایجاد استرس میکنه که توجه بیشتری نیاز داره و این شرایطو برای شما قدری سخت تر میکنه و زحمت بیشتری میبره !
    لطفا هرچه سریعتر اقدام بشه برای کوتاهی تا طول مدت از قار افتادن و از بین رفتن استرس باعث طولانی تر شدن دوره رام شدنش نشه !
    هونطور که گفته شد بردن پیش یه فرد با تجربه نشه !
    لطفا تایپیک های مربوط به طریقه رفتار با کاسکو تازه خریداری شده رو مطالعه کنید ! سوالی بود مطرح کنید !

چه زمانی میشه برا اولین بار کاسکو رو حمام برد ؟ اگه به سن هم ربط داره مال من 7 ماهشه یا 8 ماه
    لطفا پرنده رو به داخل حمام نبرید ! تجربه نشون داده آب تنی با آب دوش چون آب با فشار زیاد بر روی پرها میخوره کمی برای پر ها مضر هست !* جبجایی پرنده و ایجاد استرس مشکلات بعدی اون هست !
    لطف کنید یک اسپری آب پاش تهیه کنید !(از اسپری که درونش مواد شست و شو نگهداری میده استفاده نشه حتی اگه کاملا شسته شده )
    از آب داغ درونش بریزید !* مقداری آب روی دست اسپری کنید تا مطمئن بشین آب کاملا گرم هست !*
    هرگونه جریان باد رو از 15 الی 30 دقیقه قبلش قطع کنید ! بعد به آرامی از دور اسپری کنید ! کم کم بهش نزدیک کنید ! اما به قدری نزدیک کنید که پرنده نترسه و داد نکشه !* نزدیک کنین و روش اسپری کنید ! بین کار هم میتونید باهاش بازی کنید ولی مدت زمان اسپری کردن فاصله نیافته که پرنده سردش بشه مخصوصا وقتی هوا سرد هست ! هربار همینطور روش اسپری کنید !*هفته ای یکبار !*معمولا یک الی دو ماه بعد از ورود پرنده به منزل اون رو حمام میکنند !* حالا بعضی ها به روش اسپری و بعضی به روش دوش گرفتن !* بهترین زمان زمانی هست که پرنده بهتون عادت کرده ! از دست غذا میگیره و خلاصه ترسی از انسان نداره ! این بهترین زمان هست !
    بهرین تایم هم ظهر که مستقیم آفتاب میزنه و هوا گرمه تا پرنده سریع تر خشک بشه !
    کاسکو های کوچکتر مثل کاسکو شما نیاز به مراقبت شدید تری از نظر گرم بودن آب و سرد نشدن هوا و پرنده و عوامل دیگری که میتونه باعث سرما خوردنش بشه ٰداره !
    آب رو هم از بالای پرنده (هم سطح سقف قفس ) اسپری کنید و مستقیم روبروی صورت اون نگیرید !

ببخشید زیاد شد ! با تشکر یاعلی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14589
    سلام دوستان .. اگه یادتون باشه مشکل من با کاسکوم این بود که از ما خیلی میترسید و وحشت داشت سر جریان رام کردنش .. من دیدم هم اون بیچاره داره اذیت میشه هم ما بردم عوضش کردم با یه کاسکوی دیگه .. گفتن تقریبا دو سالشه .. نزدیک 100 کلمه حرف میزنه و شعر میخونه و اسامی پنج تن و .... از لحظه ی اول هم با ما دوست شد و اصلا غریبی نکرد .. تو ماشین که داشتیم میاوردیمش باهامون حرف میزد و تو خونه هم به محض اینکه جا به جا شد شروع به حرف زدن کرد .. در کل اینکه اصلا غریبی نمیکنه و خیلی حرف میزنه و خوشحاله .. هنوز دو روز نشده که اوردیمش ولی بهمون بوس میده و بازی میکنه .. حتی سرشو خم میکنه که ناز کنیم و بعد چند دقیقه که از ناز کردنش گذشت یهو حمله میکنه و بعد صدای خنده در میاره !! میذاره به پاهاش دست بزنیم و مشکلی نداره مثل قبلی .. حالا سوالم اینه که چه جوری برای رام کردنش اقدام کنیم ؟؟ وقتی تو مشتم تخمه میریزم و میگیرم جلوش بیشتر دوست داره با انگشتام بازی کنه و گاز بگیره .. یه مشکلی که داره اینه که از چوب به شدت میترسه .. یه نردبون براش خریده بودیم تا بردم سمتش پر زد رفت یه طرف دیگه .. یه چوب نشانگر ( اگه اسمشو درست بگم ؟!) هم بردم سمتش خودشو میزد به در و دیوار قفس .. از چوب خیلی وحشت داره .. چیکار کنیم ؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza-a نمایش پست ها
    سلام دوستان .. اگه یادتون باشه مشکل من با کاسکوم این بود که از ما خیلی میترسید و وحشت داشت سر جریان رام کردنش .. من دیدم هم اون بیچاره داره اذیت میشه هم ما بردم عوضش کردم با یه کاسکوی دیگه .. گفتن تقریبا دو سالشه .. نزدیک 100 کلمه حرف میزنه و شعر میخونه و اسامی پنج تن و .... از لحظه ی اول هم با ما دوست شد و اصلا غریبی نکرد .. تو ماشین که داشتیم میاوردیمش باهامون حرف میزد و تو خونه هم به محض اینکه جا به جا شد شروع به حرف زدن کرد .. در کل اینکه اصلا غریبی نمیکنه و خیلی حرف میزنه و خوشحاله .. هنوز دو روز نشده که اوردیمش ولی بهمون بوس میده و بازی میکنه .. حتی سرشو خم میکنه که ناز کنیم و بعد چند دقیقه که از ناز کردنش گذشت یهو حمله میکنه و بعد صدای خنده در میاره !! میذاره به پاهاش دست بزنیم و مشکلی نداره مثل قبلی .. حالا سوالم اینه که چه جوری برای رام کردنش اقدام کنیم ؟؟ وقتی تو مشتم تخمه میریزم و میگیرم جلوش بیشتر دوست داره با انگشتام بازی کنه و گاز بگیره .. یه مشکلی که داره اینه که از چوب به شدت میترسه .. یه نردبون براش خریده بودیم تا بردم سمتش پر زد رفت یه طرف دیگه .. یه چوب نشانگر ( اگه اسمشو درست بگم ؟!) هم بردم سمتش خودشو میزد به در و دیوار قفس .. از چوب خیلی وحشت داره .. چیکار کنیم ؟؟
    سلام دوست عزیز بهتون تبریک میگم انشالله سالها کنار هم خوب و خوش زندگی کنید .
    دوست عزیز کاسکو شما کاملا رام هست فقط باید بهش فرصت بدین تا بهتون اعتماد کنه . بعد عینه یه کاسکو تازه با چوب آشنا کنید اونو . هرچیزی نیاز به صبر داره حتی کاسکو های که رام شده هستن . فعلا اصلا چوب رو بهش نزدیک نکنید . بذارید یکی دو هفته بگذره بعد . آشنا کردن پرتده با چوب عینه نزدیک کردن و آشنا کردن یه اسباب بازی به کاسکو هست . راز موفقیت توی تمام کار ها با پرنده صبر و تداوم هست همراه با جایزه و تشویق . هیچکاری که باعث ترسش یشه انجام ندین .
    با تشکر یاعلی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    ممنون پس فعلا من هم از همین روش اب پاش استفاده میکنم تا کاسکوم کاملا اهلی بشه

صفحه 622 از 1238 نخستنخست ... 1225225726036046056066076086096106116126136146156166176186196206216226236246256266276286296306316326336346356366376386396406416727221122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)