کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    اگه هر روز به کاسکو کرفس و هویج بهش بدیم اشکالی داره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها

سلام
    اگر در دادن مقداري كه روزانه بهش ميدي زياده روي نكني اشكالي نداره
    کرفس تو رد لیسته مواد زهر آگین برای طوطی بعد شما میگید اشکالی نداره
    تبلیغت نمیخوام بشه به همین خاطر آدرس پیوند همین سایت رو برداشتم http://parrot.ir/parrot.ir_articles_...88%D8%B7%DB%8C
    غیر از این در مقالات دیگه خوانده ام
    هر مقاله ی خارجی هر حرفی بزنه وحی منزل نیست ولی متاسفانه تجربیات ما خطرناک هست مگر روش علمی در وبلاگ های خارجی از روی تحقیقات مقاله نوشته میشه ولی اینجا اکثرا تجربه ی نادرست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    فلفل دلمه يكي از بهترين منابع ويتامين c در ميان صيفي جات هست خيلي هم براي طوطي (*همه طوطي ها)*خوبه بر خلاف فلفل تند كه خيلي جاها نوشتن بايد به طوطي داد(*ولي خواص غذايي مفيدي نداره )* ، دادن فلفل دلمه سبز و يا رنگي به طوطي بسيار مفيد است و در تمام منابع معتبر دادنش به طوطي توصيه شده و بسيار مفيد و مغذي است
    مي توني برش بزني و براش بذاري من خودم به طوطيهام اينجوري ميدادم :*
    يك تكه ازش را برش مي زدم با نخ به ديواره قفس آويزون مي كردم و گاهي هم يك برش در ظرف مخصوص غذاهاي تر ميذاشتم

در ضمن اين را هم بگم كه ذائقه طوطي ها با هم فرق ميكنه،*بعضي خاكستري ها ممكنه دوست نداشته باشند بعضي ها استقبال مي كنند

اگر دوست داشتي فلفل قرمز هم بدي بده ولي من توصيه نمي كنم
    خود فلفل قرمز تند به جز مواد آروماتيكي كه تنده و باعث تحريك مجراي هاضمه طوطي ميشه ، ارزش غذايي ديگه اي نداره .... شما در دادنش مختاري (*هر چيز كه خارجي ها ميدن و ميگن به معني اين كه اون چيز صد در صد مفيده نيست )

مرسی از پیشنهاد خوبت من امشب فلفل دلمه ای نخی برای عسل می زارم اگه این نخ نبود نمی دونم چیکار می کردم با این طوطی سرتق:smile (228):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    کرفس تو رد لیسته مواد زهر آگین برای طوطی بعد شما میگید اشکالی نداره
    تبلیغت نمیخوام بشه به همین خاطر آدرس پیوند همین سایت رو برداشتم http://parrot.ir/parrot.ir_articles_...88%d8%b7%db%8c
    غیر از این در مقالات دیگه خوانده ام
    هر مقاله ی خارجی هر حرفی بزنه وحی منزل نیست ولی متاسفانه تجربیات ما خطرناک هست مگر روش علمی در وبلاگ های خارجی از روی تحقیقات مقاله نوشته میشه ولی اینجا اکثرا تجربه ی نادرست
    سلام

سايتي كه شما معرفي كرديد سايتي است كه به علت اشتباه بودن مطالبش داره توسط آقاي آژيده اصلاح و اديت ميشه

برگ كرفس را نبايد داد اما ساقه اش مشكلي نداره
    والا من هم اين را در سايت هاي معتبر ديدم خواندم و ديدم به طوطيهاي خودم هم ساقه كرفس ميدادم تا به حال هم مشكلي ايجاد نشده براشون

بعد هم من با خواص گياهان خيلي خوب آشنا هستم (دوستاني كه بيشتر من را ميشناسند اين را ميدونن) مثلا برگ گوجه فرنگي منع شده چون سولانيوم داره و خود گوجه فرنگي هم اين ماده را داره ولي خيلي كم تر از برگش و نوشته اند كه در دادن گوجه فرنگي هم احتياط كنيد در
    مورد كرفس هم مي دونم كه زهرآگين نيست

باز هم از دقت نظرتون سپاسگذارم و حتما ميرم دنبالش ببينم كه آيا واقعا ضرر داره يا خير همين ديروز كه داشتم در مورد طوطي هاي آمازون كار ترجمه را انجام ميدادم ديدم توي غذاهاي اصلي اين طوطي كرفس را نوشته بود
    با اين حال باز هم بيشتر تحقيق ميكنم از شما هم ميخوام كه اگر سايت معتبري ديديد معرفي كنيد تا ترجمه كنم

[/size][/color]
    ویرایش توسط Shikra : 15th September 2010 در ساعت 12:21 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گلم
    در مورد گوجه فرنگی هر چند وقت بهش بدیم و یه دونه متوسط کافیه؟
    گوجه فرنگی از نظر ویتامین دارای چه نوعی هستش؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    حالا من اينجا گوجه فرنگي را مثال زدم فقط :smile (99):
    خيلي كم بدي بهتره ( به همون دليلي كه در پست قبلي گفتم) هفته اي يكبار به اندازه يك ششم از گوجه فرنگي كه اندازه اش متوسط است (*يك ششم ها نه بيشتر )
    بعد هم اين همه خوراكي خوب هست كه از دادنش به طوطي مطمئن هستيم بهتره از دادن چيزهايي كه بايد با احتياط به پرنده داد خود داري كنيم :smile (77):

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    با سلام

دوست عزیز ... در مورد گوجه فرنگی یکم احتیاط کنید ... جدیدا در برخی از منابع نسبتا معتبر نسبت به اثرات گوجه فرنگی برای طوطی ها هشدار دادند(البته بنده هم از ترجمه یکی از عزیزان متوجه این موضوع شدم که با کمی بررسی دیدم که درسته ) ...بهتره تا نتیجه های قطعیش اعلام بشه یکم مواظب باشید ... من هم گوجه رو فعلا از لیست غذاهای ناتسی حذف کردم.

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    سلام

سايتي كه شما معرفي كرديد سايتي است كه به علت اشتباه بودن مطالبش داره توسط آقاي آژيده اصلاح و اديت ميشه

برگ كرفس را نبايد داد اما ساقه اش مشكلي نداره
    والا من هم اين را در سايت هاي معتبر ديدم خواندم و ديدم به طوطيهاي خودم هم ساقه كرفس ميدادم تا به حال هم مشكلي ايجاد نشده براشون

بعد هم من با خواص گياهان خيلي خوب آشنا هستم (دوستاني كه بيشتر من را ميشناسند اين را ميدونن) مثلا برگ گوجه فرنگي منع شده چون سولانيوم داره و خود گوجه فرنگي هم اين ماده را داره ولي خيلي كم تر از برگش و نوشته اند كه در دادن گوجه فرنگي هم احتياط كنيد در
    مورد كرفس هم مي دونم كه زهرآگين نيست

باز هم از دقت نظرتون سپاسگذارم و حتما ميرم دنبالش ببينم كه آيا واقعا ضرر داره يا خير همين ديروز كه داشتم در مورد طوطي هاي آمازون كار ترجمه را انجام ميدادم ديدم توي غذاهاي اصلي اين طوطي كرفس را نوشته بود
    با اين حال باز هم بيشتر تحقيق ميكنم از شما هم ميخوام كه اگر سايت معتبري ديديد معرفي كنيد تا ترجمه كنم

[/size][/color]
    با سلام

دوست عزیز درباره کرفس کاملا حق با شماست ... این مطلبیه که در بعضی سایهای ایرانی نوشتن که منشا اون هم مطالب قبلیه سایت ویکی پدیای فارسی بود که بعدا اصلاح شد و بنده هم در هیچ منبع معتبری ندیدم که کرفس و هم خوانواده هاش رو مضر بدونن...

ولی در باره گوجه همانطور که عرض کردم جدیدا یه هشدارهایی اعلام شده که هنوز قطعی نیست ولی احتیاطا رعایتش ضرر نداره...

موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان يه موضوعي برام پيش اومده كه ميخوام مطرح كنم.
    اينجوريه كه اگه كسي طوطي چشم سياه بگيره ما ميگيم احتمالش 90%هست كه بميره.درسته؟
    ولي من يه سوال برام پيش اومده اونم اينه كه تو بع ضي از كشورا كه پرورشي خودشونه حتي اگه چشم سياه بگيريم اتمال مرگش 10%و خيلي كم پيش مياد كه طوطيايي كه تو همون كشور بدنيا اومدن بميرن.
    من ميگم ممكنه به خاطر تغييرات آبو هوايي باشه يا كشوراي صادر كننده از روي عمد اونارو مريض كنن؟
    ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان يه موضوعي برام پيش اومده كه ميخوام مطرح كنم.
    اينجوريه كه اگه كسي طوطي چشم سياه بگيره ما ميگيم احتمالش 90%هست كه بميره.درسته؟
    ولي من يه سوال برام پيش اومده اونم اينه كه تو بع ضي از كشورا كه پرورشي خودشونه حتي اگه چشم سياه بگيريم اتمال مرگش 10%و خيلي كم پيش مياد كه طوطيايي كه تو همون كشور بدنيا اومدن بميرن.
    من ميگم ممكنه به خاطر تغييرات آبو هوايي باشه يا كشوراي صادر كننده از روي عمد اونارو مريض كنن؟
    ممنون
    با سلام

دوست عزیز چه کسی به شما گفته درصد مرگ کاسکوی چشم سیاه 90% ؟

توصیه دوستان به عزیزان تازه کار اینه که جوجه کم سن نخرند، چون نگهداریش بسیار حساس و سخته(در حقیقت تکنیکیه)

تفاوت اصلی به نظر من در طرز عمل ما با بقیه است ...

اصولا برای انجام هر کاری باید اول تحقیق کرد و اطلاعات جمع کرد و بعد اون کار رو انجام داد ولی چون متاسفانه تو ایران برعکسه ، اول یه کار رو انجام میدیم و بعد میریم دنبال اطلاعاتش ، و برای نگهداری از جوجه کاسکو هم اطلاعات کافی میخوادو هم تجربه ، توصیه میشه افرادی که این 2 آیتم رو ندارند کاسکوی چشم سیاه نخرند

موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز چه کسی به شما گفته درصد مرگ کاسکوی چشم سیاه 90% ؟

توصیه دوستان به عزیزان تازه کار اینه که جوجه کم سن نخرند، چون نگهداریش بسیار حساس و سخته(در حقیقت تکنیکیه)

تفاوت اصلی به نظر من در طرز عمل ما با بقیه است ...

اصولا برای انجام هر کاری باید اول تحقیق کرد و اطلاعات جمع کرد و بعد اون کار رو انجام داد ولی چون متاسفانه تو ایران برعکسه ، اول یه کار رو انجام میدیم و بعد میریم دنبال اطلاعاتش ، و برای نگهداری از جوجه کاسکو هم اطلاعات کافی میخوادو هم تجربه ، توصیه میشه افرادی که این 2 آیتم رو ندارند کاسکوی چشم سیاه نخرند

موفق باشید
    سلام
    منم موافقم که حساسند و هم تکنیکیه.
    ولی من میگم این چشم سیاهایی که الان مردن بیشترشون از قبل مریض بودند.
    حالا نمیدونم.
    ن مثلا جوجه های سپیده خانومو میگم.فکر نمیکنم که هیچکدومشون مرده باشن.
    من میگم ممکنه بخاطر تغییرات آب و هوا باشه؟چون اینا خیلی حساسن میگم.
    منم شنیدم کشورای صادر کننده اونارو بخاطر بالا بردن تقاضا و فروش بیشتر از روی عمد مریض میکنن.حالا دیگه نمیدونم حقیقت داره یا نه.
    ممنون

صفحه 156 از 1238 نخستنخست ... 561061371381391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741752062566561156 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)