کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17879
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام،بهتره هنوز باشن و از والدین تغذیه بشن،اون جوجه احتمالا جوجه اخر باشه،بهتره صبر کنید و واسشون غذاهای نرم بذارید،جوجه فنچ که نیاز به رام شدن یا سخنگو شدن نداره که عجله ای باشه واسه جداکردنشون،پس بذارید باشن وقتی که قطعا دیدید دونخور شدن جداشون کنید تا خدای ناکرده به مشکل بر نخورید،اگر جدا کردید و دیدید جوجه ها پف کردند سریعا به قفس والدینشون منتقل کنید وگرنه تلف خواهند شد

Sent from my ASUS PadFone using Tapatalk
    ممنون . خوب شد راهنماییم کردید . من هیچ تجربه ای راجع به جدا کردن جوجه ها از پدر و مادرشون نداشتم .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق
    شماره عضویت
    17983
    سلام.یک جفت فنچ دارم اصلن علاقه ای به رفتن به داخل لونه ندارند.لونه هم با پنبه دانه درست کردم.امروز صبح دیدم کف قفس یک دونه تخم گذاشته.باید چی کار کنم.با قاشق گذاشتمش تو لونه.اگه دوباره کف قفس تخم بذاره باید چی کار کنم؟میشه کف قفس تو یه ظرف پنبه دانه بذارم و تخمصبح را بذارم روش تا بدونه باید بره اونجا تخم بذاره؟

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezatehranii نمایش پست ها
    سلام.یک جفت فنچ دارم اصلن علاقه ای به رفتن به داخل لونه ندارند.لونه هم با پنبه دانه درست کردم.امروز صبح دیدم کف قفس یک دونه تخم گذاشته.باید چی کار کنم.با قاشق گذاشتمش تو لونه.اگه دوباره کف قفس تخم بذاره باید چی کار کنم؟میشه کف قفس تو یه ظرف پنبه دانه بذارم و تخمصبح را بذارم روش تا بدونه باید بره اونجا تخم بذاره؟
    سلام
    دوست عزیز بهتره از لونه های چوبی و یا کاسه ای(سفالی)استفاده کنید و دو نوع لونه قرار بدید تا خودشون لونه رو انتخاب کنند،پنبه دونه رو شما نباید تو لونه بذارید بلکه باید بذارید کف قفس تا خود پرنده ببرن تو لونه و لونه سازی کنند،شما ظرفو بذار اما اگر نرفتن برای دفعه بعد لونه جدید بذارید،زیاد بهشون نزدیک نشید و بهشون استرس وارد نکنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق
    شماره عضویت
    17983
    من الان تخم را گذاشتم تو لونه بعد اینکه پنبه ریخته بودم کف قفس اما پراکنده اش کرده اند و ریخته اند ار قفس بیرون/حالا اگه یه لونه دیگه بذارم تکلیف اون تخم چی میشه؟ گفته بودین ظرف سفالی؟ اگه ظرف سفالی بذارم کف قفس بذارم یا بالا ؟بعد توش چیزی بذارم یا نه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز،قناری، ماهی آب شیرین، فنچ، باجریگار، مرغ مینا
    شماره عضویت
    10482
    با عرض سلام و خسته نباشید. من 4 ماهی میشه که یک جفت فنچ سفید گرفتم. سری اول 4 تا تخم کرد با اینکه همه تخم ها نطفه دار بودن روزای آخر فنچ ماده از رو تخم ها بلند شدو .... سری بعدی هم 4 تا دیگه گذاشت که 1 دونه جوجه شد من احتمال میدم که اینا قبلا تخم گذاشته بودن و به علت ضعیف شدن حتی با رسیدگیه های اینجانب عملکرد خوبی در تکثیر نداشتن . حالا مشکل من از اینجا شروع شده، با اینکه الان 1 ماهه از عمره این جوجه فنچه سفید میگذره فقط قسمت پشت کمر ، بال ها وسرشون پر درآورده وکل بدنش بدونه پره لطفا راهنماییم کنید که آیا این عادیه یا خیر برای تسریع روند پر درآوردنش چه کاری باید انجام بدم؟؟؟!!
    با تشکر.

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezatehranii نمایش پست ها
    من الان تخم را گذاشتم تو لونه بعد اینکه پنبه ریخته بودم کف قفس اما پراکنده اش کرده اند و ریخته اند ار قفس بیرون/حالا اگه یه لونه دیگه بذارم تکلیف اون تخم چی میشه؟ گفته بودین ظرف سفالی؟ اگه ظرف سفالی بذارم کف قفس بذارم یا بالا ؟بعد توش چیزی بذارم یا نه؟
    دوست عزیز باید شرایط رو برای جفت قبل از تخم گذاری فراهم میکردید تا به مشکل بر نمیخوردید،الان شما لونه هم بذارید شاید باز هم کف قفس تخم کنند،اگر این اتفاق افتاد بعد اتمام تخم گذاری تخمهارو بردارید و به جفت استراحت بدید و بعد از تقویت دوباره اقدام به لونه گذاری کنید،اگر هم که داخل لونه جدید تخم گذاشتند که بهتر،ظرف رو بالاترین نقطه قفس با سیم برای دفعه بعد ببندید،هم میتونید از ابر استفاده کنید هم پنبه دانه،من به شخصه ابر رو ترجیح میدم

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط mandii نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید. من 4 ماهی میشه که یک جفت فنچ سفید گرفتم. سری اول 4 تا تخم کرد با اینکه همه تخم ها نطفه دار بودن روزای آخر فنچ ماده از رو تخم ها بلند شدو .... سری بعدی هم 4 تا دیگه گذاشت که 1 دونه جوجه شد من احتمال میدم که اینا قبلا تخم گذاشته بودن و به علت ضعیف شدن حتی با رسیدگیه های اینجانب عملکرد خوبی در تکثیر نداشتن . حالا مشکل من از اینجا شروع شده، با اینکه الان 1 ماهه از عمره این جوجه فنچه سفید میگذره فقط قسمت پشت کمر ، بال ها وسرشون پر درآورده وکل بدنش بدونه پره لطفا راهنماییم کنید که آیا این عادیه یا خیر برای تسریع روند پر درآوردنش چه کاری باید انجام بدم؟؟؟!!
    با تشکر.
    سلام متاسفانه ضعف جفت،تکثیر دو پرنده هم خون و عدم رسیدگی و تقویت،باعث میشه که هم جفت ضیعف بشن هم جوجه های ضعیف به دنیا بیارن،گاهی مواقع پرها به وسیله والدین هم کنده میشن اما به این شدت بعید میدونم،شما بهش بیشتر برسید و به جفت فعلا اجازه تخم گذاری ندید،اگر احتمال میدید جفت همخون هستند یکی از جفتهارو عوض کنید،از موادی که دارای کلسیم بیشتری هستند استفاده کنید،تخم مرغ آبپز،پوست تخم مرغ آبپز،تفاله هویج،حبوبات و کرفس،ذرت ابپز،سیب و...استفاده کنید،کف دریا هم حتما حتما داخل قفس باشه همیشه،برای تقویت نطفه نر کاهو رو فراموش نکنید(متعادل مصرف شود)اگر بهبود پیدا نکرد میتونید با دامپزشک راجب موضوع مشورت و در صورت صلاحدید ببرید تا ویزیت کنند،موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17879
    سلام . یکی از جوجه های من که حدودا یک ماهشه همه ش سرشو می کنه تو پرش می خوابه . طبیعیه یا مریضه ؟

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط رها آزاد نمایش پست ها
    سلام . یکی از جوجه های من که حدودا یک ماهشه همه ش سرشو می کنه تو پرش می خوابه . طبیعیه یا مریضه ؟
    سلام،پرنده ها گاهی اوقات این کار رو انجام میدن برای استراحت کردن اما اگر این کار از حالت عادی (یکی دوبار در روز)بیشتر باشه نشونه مریضی هست،اکثر اوقات برای جوجه های که تازه از پدر مادرشون جدا میشن رخ میده که نشون از گرسنگی و ضعف هست و بهتره سریعا پرنده رو به قفس والدین منتقل کرد،اما اگر فنچ بالغ باشه باید به دامپزشک مراجعه کنید تا ویزیتش کنه تا در صورت لزوم درمان بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17879
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام،پرنده ها گاهی اوقات این کار رو انجام میدن برای استراحت کردن اما اگر این کار از حالت عادی (یکی دوبار در روز)بیشتر باشه نشونه مریضی هست،اکثر اوقات برای جوجه های که تازه از پدر مادرشون جدا میشن رخ میده که نشون از گرسنگی و ضعف هست و بهتره سریعا پرنده رو به قفس والدین منتقل کرد،اما اگر فنچ بالغ باشه باید به دامپزشک مراجعه کنید تا ویزیتش کنه تا در صورت لزوم درمان بشه
    بالغ که نیست . همونطور که گفتم یک ماهشه . هنوز هم از قفس پدر و مادر جداش نکردم . اما پدر و مادره دیگه زیاد بهشون غذا نمی دن . امروز براشون هویج و تخم مرغ هم گذاشتم کف قفس . شاید بهترش کنه . نه ؟
    البته شبا هم همونجوری می خوابه تا صبح . نمی دونم دیگه باید چه کار کنم .
    یه جوجه دیگه هم هست که از همه کوچیکتره . هنوز نمی تونه خوب پرواز کنه . حتی نمی تونست بپره رو ظرف دونخوریشون که ارزن بخوره . اونم امروز خیلی بی حال بود . یه ظرف دونخوری گذاشتم کف قفس با ظرف آبخوری . یه عالمه ارزن و آب خورد . به نظرم یه کم سرحال شد . ولی هنوز به پاهاش مشکوکم . فکر کنم فلجه . به نظرتون اگه ببرم دامپزشکی پاهاش خوب می شه ؟
    ببخشید خیلی سوال می کنم . آخه دلم خیلی براشون می سوزه .

صفحه 294 از 348 نخستنخست ... 194244275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313344 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)