کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    اخه تا به حال ندیدم همچین موردی تو این 5 تا عروسی که داشتم
    الان فیلمو دیدم به نظر من که هیچ مشکلی نداره،حتی جوجه ی منم از این کارا میکنه (درحین پرآرایی،اینکارو میکنه)حالا باز میخوای منتظر نظر سایر دوستان باش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    با سلام
    عروس مادم از اولین روزی که اوردمش این کار رو انجام میده انگشتاشو میبره تو دهنش میکشه به بالای دهنش میاره بیرون
    مشکلی چیزی هست یا یه عادته ؟ هیچ مشکلی از نظر ظاهری و تغذیه ای و.... هم نداره
    لینــــــــــــــــــــــ ــــــــــــک
    دوست عزیزم متاسفانه من باید برخلاف دوستان گلم نظر بدم. عروس شما مشکل داره مخصوصا که دهانش رو هم باز نگه میداره اگه میتونید بگیریدش و طوری که به پرنده آسیبی نرسه سقف دهانش رو نگاه کنید و ببینید چیزی نچسبیده باشه و بعد هم ببریدش دامپزشک متخصص پرندگان زینتی چون نوعی انگل وجود داره که باعث این علائم میشه و سریع هم رشد میکنه و 1 روز میبینید پرندتون بی هیچ مشکلی مرده و در کالبد شکافی کرمهای زیادی رو در حال ول خوردن در مجاری تنفسی و مری پرنده خواهید دی. البته ممکن هم هست فقط غذایی و یا حتی پوست تخمه در کام پرندتون گیر کرده باشه که با بررسی شما مشخص خواهد شد.
    پاینده باشید.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    2 تا جوجه عروس رو از زیر جفتم برداشتم و با سرنگ تغذیه میکنم اولی 30 و دومی 28 روزه هست
    اولی خیلی خوش خوراک هست اما دومی از دیشب که بهش غذا دادم هنوز طلب غذا نکرده و اصلا نمیزاره بهش غذا بدم و یه گوشه چشاشو میبنده و بی تحرک هست از صبح 2 بار به جوجه اولی غذا دادم اما این هنوز غذا نخورده هوا هم سرد نبوده که بگم سرما خورده الان 4 روز میشه از زیر پدر مادرشون برداشتم و با سفیده تخم مرغ و یه مقدار کمی زرده تخم مرغ با اب قاطی میکنم حالت خمیر مانند متمایل به ابکی بهشون میدم... ممنون میشم کمک کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    2 تا جوجه عروس رو از زیر جفتم برداشتم و با سرنگ تغذیه میکنم اولی 30 و دومی 28 روزه هست
    اولی خیلی خوش خوراک هست اما دومی از دیشب که بهش غذا دادم هنوز طلب غذا نکرده و اصلا نمیزاره بهش غذا بدم و یه گوشه چشاشو میبنده و بی تحرک هست از صبح 2 بار به جوجه اولی غذا دادم اما این هنوز غذا نخورده هوا هم سرد نبوده که بگم سرما خورده الان 4 روز میشه از زیر پدر مادرشون برداشتم و با سفیده تخم مرغ و یه مقدار کمی زرده تخم مرغ با اب قاطی میکنم حالت خمیر مانند متمایل به ابکی بهشون میدم... ممنون میشم کمک کنید
    سلام ببخشید که من رک باهات صحبت میکنم.
    شما چرا سرلاکی که نفیسه خانم توضیح داده بودن رو درست نمیکنی؟چرا سرلاک مخصوص طوطی نمیخری؟
    سری پیش گفتی جوجه ها رو با نون خشک خیس شده و...تغذیه میکردی الانم میگی با تخم مرغ!!!چندجا دیدی که بگن فقط با تخم مرغ تغذیه کنید؟!؟
    شما یا وقت وهزینه ی سرنگی بزرگ کردن رو دارید یا ندارید،اگر وقتش رو ندارید ومجبور هم نیستی که بذار والدین خودشون بزرگ کنن،اما اگر نه وقت ش رو داری واز پس هزینش هم برمیای برو سرلاک مخصوص بخر یا اگر سرلاک مخصوص هم نمیتونی بخری حداقل خودت سرلاکی که نفیسه خانم گفتن ودستورشم به شرح زیره درست کن بده به جوجه هات:
    بعد از اون مخلوطی از هویج آبپز شده- سیب بدون پوست- موز- و 2 قاشق مغزتخمه آفتابگردان آرد شده

همه این موارد رو باید در مولینکس یا آسیاب به طور کامل با هم مخلوط کنیم تا کاملا خمیر و یکدست بشن. برای هربار مصرف به مقدار لازم از خمیر برداشته و با آب جوشانده شده و ولرم مخلوط میکنیم جوری که شبیه سوپ بشه.

- میتونید بلال شیر رو رنده کنید،صاف کنید و با مخلوط بالا استفاده کنید

بهتره که این خمیر رو به مقدار مورد نیاز هر دفعه درست کنید. ولی میشه خمیر اولیه رو در ظرف در بسته داخل یخچال تا 1 روز نگهداری کنید

میبینی هیچ جاش ننوشته تخم مرغ بدی!!!
    حالا چند تا سوال که ممنون میشم جواب بدی؟
    به چینه دونش دست زدی؟
    از دیشب تا حالا مدفوعش تغییر کرده؟
    غذا تو چینه دونش نمونده؟
    اگر چینه دونش هنوز پره یه قطره سرک ی سیب داخل دهنش بچکون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام ببخشید که من رک باهات صحبت میکنم.
    شما چرا سرلاکی که نفیسه خانم توضیح داده بودن رو درست نمیکنی؟چرا سرلاک مخصوص طوطی نمیخری؟
    سری پیش گفتی جوجه ها رو با نون خشک خیس شده و...تغذیه میکردی الانم میگی با تخم مرغ!!!چندجا دیدی که بگن فقط با تخم مرغ تغذیه کنید؟!؟
    شما یا وقت وهزینه ی سرنگی بزرگ کردن رو دارید یا ندارید،اگر وقتش رو ندارید ومجبور هم نیستی که بذار والدین خودشون بزرگ کنن،اما اگر نه وقت ش رو داری واز پس هزینش هم برمیای برو سرلاک مخصوص بخر یا اگر سرلاک مخصوص هم نمیتونی بخری حداقل خودت سرلاکی که نفیسه خانم گفتن ودستورشم به شرح زیره درست کن بده به جوجه هات:
    بعد از اون مخلوطی از هویج آبپز شده- سیب بدون پوست- موز- و 2 قاشق مغزتخمه آفتابگردان آرد شده

همه این موارد رو باید در مولینکس یا آسیاب به طور کامل با هم مخلوط کنیم تا کاملا خمیر و یکدست بشن. برای هربار مصرف به مقدار لازم از خمیر برداشته و با آب جوشانده شده و ولرم مخلوط میکنیم جوری که شبیه سوپ بشه.

- میتونید بلال شیر رو رنده کنید،صاف کنید و با مخلوط بالا استفاده کنید

بهتره که این خمیر رو به مقدار مورد نیاز هر دفعه درست کنید. ولی میشه خمیر اولیه رو در ظرف در بسته داخل یخچال تا 1 روز نگهداری کنید

میبینی هیچ جاش ننوشته تخم مرغ بدی!!!
    حالا چند تا سوال که ممنون میشم جواب بدی؟
    به چینه دونش دست زدی؟
    از دیشب تا حالا مدفوعش تغییر کرده؟
    غذا تو چینه دونش نمونده؟
    اگر چینه دونش هنوز پره یه قطره سرک ی سیب داخل دهنش بچکون
    سرلاک اتفاقا دیروز رفتم بخرم گفتم غنچه فقط داریم گفتم چی هست گفت خودت هم بچگی ها خوردی ... مثل این که مال انسان هست... ایا همون خوبه بخرم !؟
    چینه دونش الان خالی هست
    از دیشب که 11 شب بود بهش غذا دادم ندیدم تا حالا مدفوع کنه

چیزی هم تو چینه داش الان نیست به زور 2 بار دهنشو باز کردم مقداری غذا بهش دادم اما خیلی خیلی کم خورد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سرلاک اتفاقا دیروز رفتم بخرم گفتم غنچه فقط داریم گفتم چی هست گفت خودت هم بچگی ها خوردی ... مثل این که مال انسان هست... ایا همون خوبه بخرم !؟
    چینه دونش الان خالی هست
    از دیشب که 11 شب بود بهش غذا دادم ندیدم تا حالا مدفوع کنه

چیزی هم تو چینه داش الان نیست به زور 2 بار دهنشو باز کردم مقداری غذا بهش دادم اما خیلی خیلی کم خورد
    نه سرلاک مخصوص طوطی بخر.البته بهتر بود قبل از سرنگی کردن بگردی وبخری...
    اگر میتونی بگو یکی از تهران برات تهیه کنه.
    اگر نه از این غذایی که بالا گفته شده بهش بده
    غذا رو هم خودت دهنش رو باز کن وبده تا چند روز دیگه عادت میکنه واز دستت میگیره.این جوجه ی دوم من هم اولش خیلی بد اخلاق بود و سرنگو قوبل نمیکرد برعکس خاکستریه.اما الان هرجا سرنگو ببینه پرواز میکنه واز نوک سرنگ میگیره.
    اگرهم مدفوعش عادیه وچینه دونش هم خالیه وچشماش هم مشکلی نداره چیز خاصی نیست چون جوجه معمولا تو این سن ساکت میشه ومعمولا یک جا میشینه

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام

گفتنی هارو آقا رضا گفتن

تخم مرغ سنگین هست و هضمش برای جوجه سخته

سرلاک هم سرلاک مخصوص طوطی باید باشه و از داروخونه دامپزشکی یا پت شاپ معتبر باید بخری یا همون مخلوطی که گفته شد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام .نمیدونم سوالم تکراریه یانه ولی چون ذهنمو مشغول کرده میپرسم ببخشید.
    عروس های من چند وفتیه کاملا آماده هستند و خوندن نر یک سرست ومادههم ظاهرا حالت پف کردش رو داره ومدفوعش هم چندروزیه تغییر کرده .ولی زیاد تو لونه نمیمونن ویکی هم اینکه قفسشون یکماهی هست که عوض شده.
    احتمال داره چون جوجه کنار قفس ایناهست وخیلی از اوقات میبیننش نخوان تخم بذارن؟یا اینکه چون چوب دکوراسیون وقفس عوض شده نتونن جفت گیری کنند؟آخه قبلا میرفتن وتو ظرف تخمه اینکار رو میکردن.من تا بحال ندیدم اینکار رو انجام بدن ولی احتمال میدم که اینکارو کرده باشن.
    کلا از وقتی که حالت مدفوع ماده تغییر میکنه چند وقت طول میکشه تا تخم بذاره؟زیر شکمش اصلا باد نداره.
    تغذیشون هم الان فقط هفت تخم هست وکف دریا وبلوک معدنی هم دارند .تخم مرغ هم هفته ای یکبار شده وضمن اینکه چیزای دیگه مثل سیب وهویج رو تقریبا نمیخورن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام .نمیدونم سوالم تکراریه یانه ولی چون ذهنمو مشغول کرده میپرسم ببخشید.
    عروس های من چند وفتیه کاملا آماده هستند و خوندن نر یک سرست ومادههم ظاهرا حالت پف کردش رو داره ومدفوعش هم چندروزیه تغییر کرده .ولی زیاد تو لونه نمیمونن ویکی هم اینکه قفسشون یکماهی هست که عوض شده.
    احتمال داره چون جوجه کنار قفس ایناهست وخیلی از اوقات میبیننش نخوان تخم بذارن؟یا اینکه چون چوب دکوراسیون وقفس عوض شده نتونن جفت گیری کنند؟آخه قبلا میرفتن وتو ظرف تخمه اینکار رو میکردن.من تا بحال ندیدم اینکار رو انجام بدن ولی احتمال میدم که اینکارو کرده باشن.
    کلا از وقتی که حالت مدفوع ماده تغییر میکنه چند وقت طول میکشه تا تخم بذاره؟زیر شکمش اصلا باد نداره.
    تغذیشون هم الان فقط هفت تخم هست وکف دریا وبلوک معدنی هم دارند .تخم مرغ هم هفته ای یکبار شده وضمن اینکه چیزای دیگه مثل سیب وهویج رو تقریبا نمیخورن
    سلام.تغییر قفس و دکوراسیونشون شاید تاثیر داشته باشه ولی نه این حد که یک ماه به تعویق بندازه.بهتره جوجه رو از قفسشون دور کنی تا صداش رو نشنون و نبیننش.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.تغییر قفس و دکوراسیونشون شاید تاثیر داشته باشه ولی نه این حد که یک ماه به تعویق بندازه.بهتره جوجه رو از قفسشون دور کنی تا صداش رو نشنون و نبیننش.
    نه منظورم این نبود که به تعویق بندازه.چون تو این قفس به لونه رفت وماد داشتن جا گرم میکردن واین حالت ها هم تو همین قفس پیش اومد.میگم امکان داره تو قفس جدید نتونن جفت گیری کنن چونفقط تو ظرف تخمه ی قفس قبلی جفت گیری میکردن ولی الان اون ظرف تو قفس نیست.
    ولی سه تا چوب نشیمن مناسب دارن.

صفحه 421 از 1915 نخستنخست ... 3213714024034044054064074084094104114124134144154164174184194204214224234244254264274284294304314324334344354364374384394404715219211421 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)