صفحه 22 از 529 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404172122522 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام دوستان گلم

من 2 روز پیش یه عروس هلندی خریدم.از قبل هم که یه ملنگو 2.5 ماهه دارم که از جوجگی خودم بزرگ کردم.وقتی صداش میکردم جوابم میداد اما نه اینکه حرف بزنه فقط یه صدایی از خودش در میاورد.کم کم هم داشتم بهش "سلام" یاد میدادم و تقریبا بعضی وقتها یه چیزی شبیه و نزدیک تن صدای سلام را تقلید میکرد.ولی از 2 روز پیش که این عروس خریدم از بس که اون جیغ و داد میکنه و آواز میخونه دیگه ملنگو به من توجه نمیکنه البته رو دستم میاد و غذا ازم میگیره ولی به صدا کردنم عکس العمل نشون نمیده.

به نظرتون باید چیکار کنم ؟؟؟؟ ببرم عروس بفروشم یا دور از چشم ملنگو نگه دارم که نبینه؟؟؟؟؟؟

لطفا راهنماییم کنید.نمیخوام ملنگو من بد آموخته بشه و حرف نزنه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4424
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    دوست عزيز عسل من كاسكو هستش من سال گذشته يه جوجه ملنگو داشتم كه اسمش صفا بود

متوجه نشدم دقيقا چي رو ميخواي بدوني
    مثلا چطوری غذاش بدم ؟ با دست یا داخل ظرف؟ داخل قفس یا بیرون؟
    از الان باهاش حرف بزنم یا نه؟
    روزی چند دقیقه باهاش حرف بزنم و بازی کنم؟

ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط smwin نمایش پست ها

ممنون

اين كه ميگي چه جوري غذا بدي بايد ببيني طوطيت توي كدوم شرايط راحت تر هستش من خودم براش تخمه ميزارم ولي انواع ميوه و سبزيجات وخوراكيهاي ديگر را با دست بهش ميدم تا محبتش به من بيشتر بشه بهتره غذاشو توي قفس بهش بدي تا عادت بكنه وگرنه بعدها كه بزرگتر بشه و بخواد بيرون غذا بخوره اذيت ميشي البته وقتي بيرونه ميتوني يه ميوه مثلا توت فرنگي بياري يه مقدار خودت بخوري و كمي هم به اون بدي من با ملنگوي خودم حتي وقتي كه با سرنگ بهش غذا ميدادم حرف ميزدم اين باعث ميشه با صداي شما آشنايي بيشتري پيدا بكنه براي وقتي كه ميخواد ياد بگيره من معمولا هر وقت بهش غذا ميدم باهاش حرف ميزنم وكلمات ساده و اسمش رو مدام صدا ميزنم وقتي هم كار دارم ولي با اون توي يه اتاق هستم اسمش رو صدا ميكنم تا متوجه بشه كه حواس من بهش هست منظورت از بازي رو نمي دونم معمولا اونها با اسباب بازيهاشون بازي ميكنن غير از اينكه به قدر كافي بزرگ بشه كه بازي هاي فكري باهاش بكنيb-)

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    حالت ترس سلار چند روزه که تبدیل به تهاجم همراه با ترس شده . البته میدونم تهاجم و گاز گرفتنش هم از ترسش هست . قبلا وقتی دست میبردم طرفش فرار می کرد . ولی الان می ایسته و اگه زیاد بخوام نزدیکش بشم یه خیز سریع با سرش میاره طرف دستم و دوباره خودش فرار میکنه . البته دیروز من خیلی سمج بازی در آوردم دو بار هم انگشتم را آروم با نوکش گرفت(اصلا فشار نداد) و خودش مجددا فرار کرد . خیلی بامزه است . میخواد منو بترسونه میبینه من نمیترسم خودش فرار میکنه . البته همچنان راحت از دستم غذا میگیره .

برداشت من اینه (ببینید درست میگم ) : مرحله اول (دو ماه اول) مرحله فرار بود . مرحله دوم (الان) حمله و فرار . مرحله سوم (بعدا ) حمله کامل . مرحله چهارم اعتماد .

البته بستگی به رفتار من هم داره . مثلا الان وقتی میخواد حمله کنه من یه ذره هم دستم را عقب نمی کشم و حالت ترس به خودم نمی گیرم . بعدش هم نه بهش میخندم نه دعواش میکنم . انگار نه انگار . کاملا بی تفاوت . فکر کنم این بهترین واکنش باشه . چون اگه بهش بخندم که بد عادت میشه . اگرم دعواش کنم میفهمه با این کارش منو عصبانی کرده .

تا الان فرار را امتحان میکرد که تاثیری نداشت . الان هم حمله را امتحان میکنه که اونم تاثیری نخواهد داشت . بعد دیگه گزینه ای نمیمونه جز اعتماد . البته این تحلیل من هست . شما اصلاحش کنید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام بر همگی

نقل قول نوشته اصلی توسط smwin نمایش پست ها

ممنون
    من از آخر متوجه نشدم وضعیت طوطی شما چطوره، براتون پست هم زدم که هیچ جوابی ندادید.... بازم میگم، اول از همه باید معلوم بشه طوطیتون بیمار نباشه، من از شما خواهش میکنم یه عکس از مدفوعش بذارید یا لااقل توصیف کنید، و اگه در دسترس هست پیش دامپزشک ببرید... اگه مطمئنید که طوطیتون بیمار نیست بگید، به روی چشم، هرچی میدونم در مورد تغذیه اینجا میذارم ولی بازم خواهش میکنم لااقل با دکتر برهانی کیا صحبت کنید و از لحاظ بیماری مطمئن بشید

نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    حالت ترس سلار چند روزه که تبدیل به تهاجم همراه با ترس شده . البته میدونم تهاجم و گاز گرفتنش هم از ترسش هست . قبلا وقتی دست میبردم طرفش فرار می کرد . ولی الان می ایسته و اگه زیاد بخوام نزدیکش بشم یه خیز سریع با سرش میاره طرف دستم و دوباره خودش فرار میکنه . البته دیروز من خیلی سمج بازی در آوردم دو بار هم انگشتم را آروم با نوکش گرفت(اصلا فشار نداد) و خودش مجددا فرار کرد . خیلی بامزه است . میخواد منو بترسونه میبینه من نمیترسم خودش فرار میکنه . البته همچنان راحت از دستم غذا میگیره .

برداشت من اینه (ببینید درست میگم ) : مرحله اول (دو ماه اول) مرحله فرار بود . مرحله دوم (الان) حمله و فرار . مرحله سوم (بعدا ) حمله کامل . مرحله چهارم اعتماد .

البته بستگی به رفتار من هم داره . مثلا الان وقتی میخواد حمله کنه من یه ذره هم دستم را عقب نمی کشم و حالت ترس به خودم نمی گیرم . بعدش هم نه بهش میخندم نه دعواش میکنم . انگار نه انگار . کاملا بی تفاوت . فکر کنم این بهترین واکنش باشه . چون اگه بهش بخندم که بد عادت میشه . اگرم دعواش کنم میفهمه با این کارش منو عصبانی کرده .

تا الان فرار را امتحان میکرد که تاثیری نداشت . الان هم حمله را امتحان میکنه که اونم تاثیری نخواهد داشت . بعد دیگه گزینه ای نمیمونه جز اعتماد . البته این تحلیل من هست . شما اصلاحش کنید .
    نظر دادن در مورد رفتارشناسی کار من نیست چون هم تجربم کمه و هم درسش رو نخوندم ولی از لحاظ تئوری و با توجه به اون تجربه نسبتا کمی که دارم، به نظر من کارتون اشتباهه، خیلی هم که خوش بین باشیم، منجر میشه به گاز نگرفتن.... ولی اعتماد هیچ وقت به وجود نمیاد

من قبلا هم گفتم، کلا با اهلی کردن مخالفم، ولی اگه چاره ای نباشه، به نظر من این راهش نیست، روی طوطی های قبلیم که امتحان کردم به این نتیجه رسیدم که حیوون اصلا نباید حس کنه میخواید باهش ارتباط برقرار کنید، و اصلا نباید بهش توجه کنید، حتی طرفش هم نرید و بهش نگاه نکنید، بعد از مدتی که مطمئن شد کاری به کارش ندارید و خطر احتمالی حساب نمیشید، از عامل وابستگی استفاده کنید، به این معنی که از وقتی که براش جزو محیط حساب شدید، باید بهتون وابسته بشه، یعنی اون بیاد دنبال شما نه این که شما برید نازش رو بکشید و با دست بهش غذا بدید، بلکه با عواملی مثل گشنگی مجبورش کنید دنبال غذا بگرده، حالا وقت اون میرسه که جلوش غذا بخورید، و اونم حسرت وار بهتون نگاه کنه، کم کم نزدیک بشه و وقتی رفتید از ته مونده غذا بخوره، اینطوری متوجه میشه که شما میتونید براش مفید باشید، و از این به بعد همه حواسش به رفتار شماست، بعد از مدتی میتونید بهش توجه هم بکنید و حالا به سمتش غذا پرت کنید، بعد با دست بدید، وقتی هم که بتونید غذا با دست بدید، به این معنیه که میتونید با روش جایزه و تشویق کاملا آموزشش بدید. پس خلاصش اینه که بی توجهی کنید و محل نذارید، نه این که برید با حوصله زیاد، کم کم بهش نزدیک بشید

این روشی که گفتم دو تا مشکل داره:

1.خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی وقت و حوصله میخواد
    2. یه فضای اختصاصی برای آموزش نیاز داره، من وقتی که میخواستم این کار ها رو بکنم، برای این که روزای اول هیچ ارتباطی باهش نداشته باشم، یه اتاق رو به اون اختصاص دادم و فقط برای غذا گذاشتن از دور منو میدید، اینطوری اصلا احساس نمیکرد باهش کاری دارم؛ به همین ترتیب برای مراحل بعد هم از اتاق استفاده کردم

من این کارو کردم و باید بگم از همه روش های دیگه که شنیده بودم بیشتر جواب گرفتم، اما اینم بگم که باز هم طوطیم یه طوطی وحشی موند و از من میترسید، فقط تونستم ترسش رو کم تر کنم، ولی بازم داشت بهش ظلم میشد، برای همین به هیچ کس توصیه نمیکنم این کار ها رو بکنیه و اون حیوون زبون بسته رو آزار بده، این مطالبم که گذاشتم، برای اونایی بود که براشون فرقی نمیکنه که طوطی هم دل داره، لااقل اینجوری طوطی کم تر اذیت میشه. البته بلانسبت شما آقای "attakh
    "

با سپاس

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    سلام دوستان
    امروز طوطیم رو بردم حموم 3ماهشه
    بعد حموم هم کامل با سشوار خشکش کردم ولی الان عطسه میکنه. با این حال اصلا بی حال اینا نیست کاملا سرحال و شیطونه ولی عطسه اش نگرانم کرده.
    به نظرتون ببرمش دامپزشک یا که چیز مهمی نیست و دوستانی که در این زمینه تخصص دارند دارویی براش دارن؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط lopasali نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بعد حموم هم کامل با سشوار خشکش کردم ولی الان عطسه میکنه. با این حال اصلا بی حال اینا نیست کاملا سرحال و شیطونه ولی عطسه اش نگرانم کرده.
    به نظرتون ببرمش دامپزشک یا که چیز مهمی نیست و دوستانی که در این زمینه تخصص دارند دارویی براش دارن؟
    ممنون
    اين كه ميگي عطسه ميكنه يعني چي؟:smile (99):
    اگر تشح داره ببر دكتر اما اگر فقط صدايي شبيه به عطسه هستش مهم نيست ممكنه گرديخاكي باشه كه اين واكنش رو نشون ميده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    سلام Da vinci جان . شما به طرز هنرمندانه ای داری منو قانع میکنی که دست از سر سالار بر دارم . تجربه ی شما خیلی به دردم میخوره ولی نمیدونم چرا فکر میکنم میخواد باهام دوست بشه . یه جورایی قیافه اش مهربونه . عکسشو تو آواتارم نگاه کنید . فعلا که میخوام به عنوان اولین تجربه تمام تلاش خودم را بکنم . اگر تا آخر های تابستون موفق نشدم و احساس کردم که هنوز ازم میترسه و داره اذیت میشه میخوام آزادش کنم . توی بعضی پارک های تهران ملنگو زیاد هست . بره با دوستاش خوشبخت بشه .
    راستی طوطی هایی که توی قفس بودن اگه آزاد بشن میتونن گلیم خودشون را از آب بکشن بیرون ؟ یعنی میتونن غذا و لانه و همسر و ... پیدا کنن ؟

حالا بریم سر بحث خودمون :

الان هم وقتی گرسنه هست من یه چیزی میخورم یه جوری نیگاه مکنه که دل آدم کباب میشه . من فعلا با تلفیقی از این روش ها ادامه میدم . بعد من گفتم که راحت از دستم غذا میگیره . البته منظورم انواع تخمه هست . میوه ها را از دستم نمیگیره . بعد اگه بخوام جایزه بدم هم باید تخمه بدم . چون بیشتر از هر چیزی دوست داره . یعنی با تخمه تشویقش کنم بیاد رو دستم و وقتی اومد به عنوان جایزه بهش تخمه بدم . یکم خیلی مسخره است . باید کار کنم تا میوه از دستم بگیره و تخمه را فقط برای جایزه نگه دارم که این کار خودش کلی وقت میبره . چون الان از صبح تا شب بهش تخمه نمیدم و فقط انواع میوه براش میزارم . شب که میشه خون (تخمه) جلو چشمش را میگیره . همه جا رو میگرده تا تخمه پیدا کنه . منم میبینم گرسنه است بهش میدم . یه عالمه میخوره . الان یه جورایی خیالش راحته که بلاخره تخمه هست . میشه یه دفعه دیگه بهش تخمه ندم تا مجبور بشه میوه بخوره ؟ البته خیلی ظالمانه است . اونم خیلی لجبازه . فقط در حدی که نمیره میوه میخوره . جالبه یه گلدون زرد رنگ (که توی آواتارم روش ایستاده) کنار قفسش هست . چوباش طبیعیه ولی روش گل های پلاستیکی چسبوندن . دیروز دیدم گل های این را داره میکنه و میجوه مینداره پایین . امروز میوه هاش را با نخ بستم به شاخه های گلدون . انگار میخواد لج من رو در بیاره . پلاستیک را به میوه ترجیح میده . چند تا نوک به میوه ها بیشتر نزد .

راستی این که میگید طوطی های سن بالا بد اهلی میشن در مورد همه نوع طوطی هست یا فقط ملنگو اینطوریه ؟ یعنی به طور کلی برای اینکه یه پرنده خیلی خوب اهلی بشه و زجر نکشه باید از بچگی بزرگش کرد ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    دوستان سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط lopasali نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون

بستگی داره چطوری حموم کرده باشید.... اگه طوری بوده که توی بینیش آب بره که تا یک دو روز عطسه کردن طبیعیه در این صورت عطسه نباید همراه با آبریزش باشه چون آبریزش نشانه عفونت دستگاه تنفسی و بیماریه، همونطور که "Roham" گفتند، اگه آبریزش هم داره باید به دامپزشک مراجعه کنید.... مطمئن ترین روش استحمام
    به صورت اسپری است، و تمیز ترین روش به صورت دوش یا آبتنی خود پرنده، اگر حوصله ی اسپری کردن رو دارین باید دست رو روی سر بزارید و از زوایای مختلف با آبپاش آب نسبتا داغ رو اسپری کنید، در نهایت هم با دست سر پرنده رو یکم خیس کنید، در این روش بهتره پرنده توی حموم استحمام بشه و قبل از اون هم آب گرم رو باز کنید تا حموم گرم بشه، توجه کنید که پرنده های وحشی هم بینی خودشون رو از بارون مستقیم دور میکنن، یا لااقل با یه روش خاص تنفس میکنن، که پرنده های اهلی بلد نیستن، یک کلیپ ازش داشتم ولی متاسفانه نمیدونم کجا گذاشتم، اگه پیدا شد اینجا میذارم

نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    سلام Da vinci جان . شما به طرز هنرمندانه ای داری منو قانع میکنی که دست از سر سالار بر دارم . تجربه ی شما خیلی به دردم میخوره ولی نمیدونم چرا فکر میکنم میخواد باهام دوست بشه . یه جورایی قیافه اش مهربونه . عکسشو تو آواتارم نگاه کنید . فعلا که میخوام به عنوان اولین تجربه تمام تلاش خودم را بکنم . اگر تا آخر های تابستون موفق نشدم و احساس کردم که هنوز ازم میترسه و داره اذیت میشه میخوام آزادش کنم . توی بعضی پارک های تهران ملنگو زیاد هست . بره با دوستاش خوشبخت بشه .
    راستی طوطی هایی که توی قفس بودن اگه آزاد بشن میتونن گلیم خودشون را از آب بکشن بیرون ؟ یعنی میتونن غذا و لانه و همسر و ... پیدا کنن ؟

حالا بریم سر بحث خودمون :

الان هم وقتی گرسنه هست من یه چیزی میخورم یه جوری نیگاه مکنه که دل آدم کباب میشه . من فعلا با تلفیقی از این روش ها ادامه میدم . بعد من گفتم که راحت از دستم غذا میگیره . البته منظورم انواع تخمه هست . میوه ها را از دستم نمیگیره . بعد اگه بخوام جایزه بدم هم باید تخمه بدم . چون بیشتر از هر چیزی دوست داره . یعنی با تخمه تشویقش کنم بیاد رو دستم و وقتی اومد به عنوان جایزه بهش تخمه بدم . یکم خیلی مسخره است . باید کار کنم تا میوه از دستم بگیره و تخمه را فقط برای جایزه نگه دارم که این کار خودش کلی وقت میبره . چون الان از صبح تا شب بهش تخمه نمیدم و فقط انواع میوه براش میزارم . شب که میشه خون (تخمه) جلو چشمش را میگیره . همه جا رو میگرده تا تخمه پیدا کنه . منم میبینم گرسنه است بهش میدم . یه عالمه میخوره . الان یه جورایی خیالش راحته که بلاخره تخمه هست . میشه یه دفعه دیگه بهش تخمه ندم تا مجبور بشه میوه بخوره ؟ البته خیلی ظالمانه است . اونم خیلی لجبازه . فقط در حدی که نمیره میوه میخوره . جالبه یه گلدون زرد رنگ (که توی آواتارم روش ایستاده) کنار قفسش هست . چوباش طبیعیه ولی روش گل های پلاستیکی چسبوندن . دیروز دیدم گل های این را داره میکنه و میجوه مینداره پایین . امروز میوه هاش را با نخ بستم به شاخه های گلدون . انگار میخواد لج من رو در بیاره . پلاستیک را به میوه ترجیح میده . چند تا نوک به میوه ها بیشتر نزد .

راستی این که میگید طوطی های سن بالا بد اهلی میشن در مورد همه نوع طوطی هست یا فقط ملنگو اینطوریه ؟ یعنی به طور کلی برای اینکه یه پرنده خیلی خوب اهلی بشه و زجر نکشه باید از بچگی بزرگش کرد ؟
    دوست عزیز، در درجه اول از این همه متانت و شکیبایی شما واقعا متشکرم، در ثانی من به هیچ وجه نمیخوام عقیده خودم رو تحمیل کنم، این ها نظر منن، شما بخون و اگه منطقی بود بهشون عمل کن، هیچ نیازی نیست که به من جواب پس بدی

در مورد این که گفتید الانم از دست تخمه میگیره باید بگم با اون روشی که من گفتم فرق میکنه، اونجا طوطی منتظره که شما محلش بذارید ولی اینجا شما منتظرید که طوطی محلتون بذاره، منظورم رو فهمیدی؟ اونجا طوطی اکراه نداره و ترسش هم کمتره، گرچه ظالمانه تر به نظر میاد، ولی به نظر من بازم بهترین روش همونیه که تو پست قبل گفتم

برای عادت دادن به غذاهای دیگه هم، یه روشی که برای من جواب داد همونیه که برای کف دریا هم گفتم، با غذا با طوطی بازی کنید و مجبورش کنید به حالت تهاجمی گازش بگیره؛ بعد که بفهمه غذاست کم کم میل پیدا میکنه، مخصوصا برای غذا های آبدار مثل پرتغال، چون اصل میوه وقتی که گازش میگیره خورده میشه

در جواب سوال آخر هم باید یه اشاره ای به پست های قبلیم بکنم، تمام رفتار طوطی یا هر موجود زنده دیگه روی زمین (بجر ویروس ها و تک سلولی ها) بسته به تجربه اش نسبت به محیطه، تقریبا 80% تجربه اصول زندگی در بچگی کسب میشه، و اون 20% هم زمان بلوغ جنسی است، و از این 80% هم در حیوانات،نهایتا شما میتونید 10% رو تغییر بدید ( این آمار دقیق نیستن فقط برای اینکه متوجه موضوع بشید از خودم نوشتم ) در مورد حیوون ها بخشی از غریزه، همین تجربه هست.

در نتیجه هر طوطی ای که تا حالا تو طبیعت زندگی کرده، پس تا ابد خانوادش طبیعته و انسان براش بیگانه حساب میشه، اگر هم به سمتش بیاد، دشمن حساب میشه
    و هر طوطی ای هم که تا حالا با آدم زندگی کرده، پس تا ابد خانوادش جامعه بشریه.

البته یه چیزی هم بین این دو تا هست اونم پرنده هایین که تو جزایر دور افتاده¹ بزرگ میشن و در زندگیشون هیچ دشمنی نداشتن، منتهاش اگه بخواین یکی از اونا رو داشته باشید، فکر میکنم باید یه زیردریایی جنگی اتمی کرایه کنید.

با سپاس

1.تنها موجوداتی که هیچ رفتار تهاجمی نشون نمیدن همین پرنده هان، وقتی که بر اثر یک آتش فشان یا زمین لرزه یک جزیره کاملا غیر مسکونی (برای حیوانات) ایجاد میشه، تنها پرنده ها و فک ها و چند گونه دریازی دیگه هستن که میتونن ازش استفاده کنن،دریازی ها که تو دریا دشمن دارن، ولی پرنده ها بعد از چند نسل غریزه دفاعی رو فراموش میکنن؛ کشف این گونه جزیره ها تا حد زیادی ثابت کرد بخش عمده ای از غریزه اکتسابی و تجربی است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4424
    طوطی من الان غذا میخوره اما به هیچ وجه صدایی ازش در نمیاد
    یه دامپزشک گفت احتمالا بهش کم توجهی کردین(البته طوطی و ندید و حدس زد)

نمیدونم چشه مثل افسرده ها شده
    هرچی صداش میکنم یا باهاش بازی میکنم محل نمیدهو مثل اینه که قهر کرده

مدفوعشم که گفتین رنگش سبزه روشن و سفیده

صفحه 22 از 529 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404172122522 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)