مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoseingt نمایش پست ها
    بعد ي چيز ديگه اين طوطي من و اون قبليه علاقه شديد ب تلوزيون دارن علت اين چيه ؟
    سوال بعدمم اينه اين طوطي من اصلن ب اسباب بازي نگا هم نميكنه در صورتي ك اون طوطيم تا نابود نميكرد اونو ول نميكرد من هر چي تو سايت بود ساختم بگو ي بار نك بزنه بهش نزد ترسم نداره ازشون ك بگم بخاطر اينه
    اين روش خوردن غذا جلو طوطي جواب نداد تخمرو كم كردم نشستم جلوش ب هويج خوردن اول نگا كرد ب من بعد ظرفشو نگا كرد ديد نداره يكي گذاشتم جلوش خودمم خوردم فقط ي بار زبون زد بش نخورد
    سلام . در مورد علاقشون به تلوزیون نظری ندارم . میتونه به دلیل دیدن عکس خودش در شیشه تلوزیون باشه

اگه تو خونه آزادی بیش از حد داشته باشه توجهش به اسباب بازی کمتر میشه . فقط روزی 3 4 ساعت بیاریدش بیرون . سعی کنید خودتون با اسباب بازی ها بازی کنید . یا اسباب بازی هایی درست کنید که تخمه توش پنهان کنید . وقتی تخمه کم میشه از غذاییش برای رسیدن به این غذا تلاش بیشتری میکنه .

عجله نکنید تغییر غذایی طوطی ساده نیست و نیاز به صبر و حوصله داره . شما فقط تخمه رو کم کنید . کم کم از روزی دو وعده به روزی یه وعده تبدیلش کنید .

همراه با غذاهای جدید تخمه نذارید براش

با دست بهش غذاهای جدید رو بدین . اگه یه دونه کامل نمیخوره . براش ریز ریز کنید . یا به صورت غذای مخلوط . بهش بدین . مثلا هویج و سیب و حبوبات رو قاطی کنید .. یا هر غذایی که براش مناسب هست

کم کم عادت می کنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    15631
    سلام مجدد
    من یچندتا بحث دیگه برام پیش اومده که گفتم راجع به اون هم بپرسم طوطی من از زمانی که از صاحب قبلیش گرفتم حدود 2 ماه پیش گاهی اوقات پراش کنده میشد و میریخت ته قفس
    البته اندازه پرا متوسط بود و روزی حدود 3 الی 4 پر هم میافتاد ازش البته متوسط و کوچیک بود اندازه پراش گفتم شاید بخاطر فصل پر ریزی باشه و عادیه
    تا اینکه رسیده به الان الان نمیشه تایمی دقیقی گفت براش تعداد پرا کم شده ولی حالا حدود هر یه هفته یکی دوتا از پرای گندش میفته از این نگرانم که پرا بزرگه (عکس پر گذاشتم ایا این عادیه؟) یه بارم یکی از پرای دمش که از همه بزرگتر بود افتاده بود که من گفتم شاید به قفس گیر کرده افتاده
    عکس طوطی رو هم گذاشتم تا اگه بشه سن حدودیش رو بگید و اینکه ایا طوطی خوبی بنظر میرسه و سالمه یا نه باز شما بیشتر تجربه دارید
    سوال دیگم هم اینه من براش اسباب بازی چوبی خریدم میذارم شنیده بودم طوطی ها باهاش بازی میکنن اما این کلا داره میخورش و چیزی ازش باقی نمیزاره کل اون چوبا از هم جدا شدن و چند روز دیگه هم فکر کنم باید بندازمش دور این چطور عادیه؟
    ضمن اینکه من یه توپ کاموایی مخصوص طوطی هم گرفتم براش اونم کلا داغونش کرد و همشو ریش ریش کرد اما یه چیزی که هست گاهی وقتی به توپ ضربه میزنه صدای قارقار درمیاره هی میزنه به توپ میاد عقب باز میره جلو دوباره میزنه و هی صدای قار قار درمیاره و اینطور که به نظر میرسه از عصبانیته چون صداش بلند و دلخراشه البته همیشه اینطور نیست گاهی با همون توپ هم خیلی اروم بازی میکنه و میجوش حالا اون صداها عادیه یا از عصبانیته یعنی توپ باشه یا برش دارم
    ممنون میشم ب سوالام جواب بدید مخصوصا جریان پرای بزرگ ممنون

ویرایش توسط masuods70 : 14th September 2015 در ساعت 09:04 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    18229
    باسلام و ممنون از اینکه به سوالات ما پاسخ میدید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    18229
    ببخشید من احساس میکنم لای پرهای طوطی ام پرهای استرس وجود داره؟ پرهای استرس چیجوری میشه که خوب بشه؟من از وقتی که خریدم این پرها وجود داره شاید هم از نژادش باشه این پرهای استرس از چی میاد؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط masuods70 نمایش پست ها
    سلام مجدد
    من یچندتا بحث دیگه برام پیش اومده که گفتم راجع به اون هم بپرسم طوطی من از زمانی که از صاحب قبلیش گرفتم حدود 2 ماه پیش گاهی اوقات پراش کنده میشد و میریخت ته قفس
    البته اندازه پرا متوسط بود و روزی حدود 3 الی 4 پر هم میافتاد ازش البته متوسط و کوچیک بود اندازه پراش گفتم شاید بخاطر فصل پر ریزی باشه و عادیه
    تا اینکه رسیده به الان الان نمیشه تایمی دقیقی گفت براش تعداد پرا کم شده ولی حالا حدود هر یه هفته یکی دوتا از پرای گندش میفته از این نگرانم که پرا بزرگه (عکس پر گذاشتم ایا این عادیه؟) یه بارم یکی از پرای دمش که از همه بزرگتر بود افتاده بود که من گفتم شاید به قفس گیر کرده افتاده
    عکس طوطی رو هم گذاشتم تا اگه بشه سن حدودیش رو بگید و اینکه ایا طوطی خوبی بنظر میرسه و سالمه یا نه باز شما بیشتر تجربه دارید
    سوال دیگم هم اینه من براش اسباب بازی چوبی خریدم میذارم شنیده بودم طوطی ها باهاش بازی میکنن اما این کلا داره میخورش و چیزی ازش باقی نمیزاره کل اون چوبا از هم جدا شدن و چند روز دیگه هم فکر کنم باید بندازمش دور این چطور عادیه؟
    ضمن اینکه من یه توپ کاموایی مخصوص طوطی هم گرفتم براش اونم کلا داغونش کرد و همشو ریش ریش کرد اما یه چیزی که هست گاهی وقتی به توپ ضربه میزنه صدای قارقار درمیاره هی میزنه به توپ میاد عقب باز میره جلو دوباره میزنه و هی صدای قار قار درمیاره و اینطور که به نظر میرسه از عصبانیته چون صداش بلند و دلخراشه البته همیشه اینطور نیست گاهی با همون توپ هم خیلی اروم بازی میکنه و میجوش حالا اون صداها عادیه یا از عصبانیته یعنی توپ باشه یا برش دارم
    ممنون میشم ب سوالام جواب بدید مخصوصا جریان پرای بزرگ ممنون
    سلام . مشکلی نیست طوطی شما تو لکه . این فرآیند ممکنه در زمان های مختلف در سال اتفاق بیفته . یه مدت قطع بشه و بعد دوباره شروع بشه

منظور شما از اسباب بازی رو میخوره اینه که نابودش میکنه یا اینکه واقعا چوب ها رو میخوره ؟ اگه منظورتون همون نابود کردنه که مشکلی نیست . خیلی هم خوبه . براش اسباب بازی های جدید بذارید که این نیازش برطرف شه . خوبه که خودش رو سرگرم میکنه

عنبیه چشمش چه رنگیه ؟ وقتی دست شما رسید طوق داشت ؟

کار خوبی کردین براش توپ کنفی خریدین . اسباب بازی خیلی خوبه . این رفتارش هم عادیه . اسباب بازی رو دعوا میکنه ..

http://www.parsipet.ir/thread16155.html

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدامین ملکی نمایش پست ها
    ببخشید من احساس میکنم لای پرهای طوطی ام پرهای استرس وجود داره؟ پرهای استرس چیجوری میشه که خوب بشه؟من از وقتی که خریدم این پرها وجود داره شاید هم از نژادش باشه این پرهای استرس از چی میاد؟

سلام . غذاییش رو اصلاح کنید . غذاهای پروتئین دار ، ویتامین A دار و کلسیم دار به غذاش اضافه کنید .

بعد از تو لک رفتن این مشکل با تغذیه درست و در صورتی که استرس بالا نداشته باشه حل میشه

این تاپیک رو مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/thread14320.html

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    15631
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . مشکلی نیست طوطی شما تو لکه . این فرآیند ممکنه در زمان های مختلف در سال اتفاق بیفته . یه مدت قطع بشه و بعد دوباره شروع بشه

منظور شما از اسباب بازی رو میخوره اینه که نابودش میکنه یا اینکه واقعا چوب ها رو میخوره ؟ اگه منظورتون همون نابود کردنه که مشکلی نیست . خیلی هم خوبه . براش اسباب بازی های جدید بذارید که این نیازش برطرف شه . خوبه که خودش رو سرگرم میکنه

عنبیه چشمش چه رنگیه ؟ وقتی دست شما رسید طوق داشت ؟

کار خوبی کردین براش توپ کنفی خریدین . اسباب بازی خیلی خوبه . این رفتارش هم عادیه . اسباب بازی رو دعوا میکنه ..

http://www.parsipet.ir/thread16155.html
    متشکر پس یعنی این پرای بزرگ هم مشکلی نداره نه؟ اخه چون واقعا بزرگن پراش ادم دلش میسوزه الان با این وضعیت زمانی میرسه که همه پراش بریزه و کلا پرای جدید دربیاره و رنگ پراش تغییر کنه؟
    ببینید دست من رسید دقیقا طوقش همونطوری که تو عکس بال هست بود عنبیه چشم هم اگه درست متوجه شده باشم نوار دور قسمت مشکی رنگ چشمش به رنگ طوسی مایل به روشنه
    یه بحث دیگه هم اینه وقتی تو قفسه خیلی بیش از حد جیغ یزنه دست بردارم نیست هم صبح هم ظهر هم عصر کلا وقتی تو قفسه میاریم بیرون نمیزنه
    من برای اینکار وقتی جیغ میزنه یه پارچه میندازم رو قفس امکان داشت نصف روز هم پارچه روش بود چون برمیداشتم جیغش شروع میشد
    قبلا ساکت میشد اما الان پارچه هم میندازم بی فایدست و جیغ میزنه چاره بهتری هست چون گفتید بیشتر از 4 ساعتم نیارید بیرون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط masuods70 نمایش پست ها
    متشکر پس یعنی این پرای بزرگ هم مشکلی نداره نه؟ اخه چون واقعا بزرگن پراش ادم دلش میسوزه الان با این وضعیت زمانی میرسه که همه پراش بریزه و کلا پرای جدید دربیاره و رنگ پراش تغییر کنه؟
    ببینید دست من رسید دقیقا طوقش همونطوری که تو عکس بال هست بود عنبیه چشم هم اگه درست متوجه شده باشم نوار دور قسمت مشکی رنگ چشمش به رنگ طوسی مایل به روشنه
    یه بحث دیگه هم اینه وقتی تو قفسه خیلی بیش از حد جیغ یزنه دست بردارم نیست هم صبح هم ظهر هم عصر کلا وقتی تو قفسه میاریم بیرون نمیزنه
    من برای اینکار وقتی جیغ میزنه یه پارچه میندازم رو قفس امکان داشت نصف روز هم پارچه روش بود چون برمیداشتم جیغش شروع میشد
    قبلا ساکت میشد اما الان پارچه هم میندازم بی فایدست و جیغ میزنه چاره بهتری هست چون گفتید بیشتر از 4 ساعتم نیارید بیرون
    نه مشکلی نداره . دیگه همه پرهاش باید بیفته . بله ممکنه چندتا از پرها باقی بمونه و سال بعد بریزه . اما روال این هست که در به پرریزی تمام پرها عوض میشن

رنگ پرها تغییر نمیکنه . همون سبز باقی میمونه

حلقه دور قسمت مشکی که به رنگ طوسی هست منظورم نیست . عنبیه حلقه دور این نوار طوسی هست .

نه اصلا روش پارچه نذارید . این روش خوبی نیست . بی توجه باشید به این جیغ ها و هر وقت دست از جیع زدن کشید بیاریدش بیرون

ساعت ها رو تقسیم کنید در طول روز . مثلا 4 بار 1 ساعته . قفس هم باید به اندازه کافی بزرگ باشه که طوطی بتونه با اسباب بازی هاش بازی کنه و راحت قفس نوردی کنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    15631
    نه مشکلی نداره . دیگه همه پرهاش باید بیفته . بله ممکنه چندتا از پرها باقی بمونه و سال بعد بریزه . اما روال این هست که در به پرریزی تمام پرها عوض میشن

رنگ پرها تغییر نمیکنه . همون سبز باقی میمونه

حلقه دور قسمت مشکی که به رنگ طوسی هست منظورم نیست . عنبیه حلقه دور این نوار طوسی هست .

نه اصلا روش پارچه نذارید . این روش خوبی نیست . بی توجه باشید به این جیغ ها و هر وقت دست از جیع زدن کشید بیاریدش بیرون

ساعت ها رو تقسیم کنید در طول روز . مثلا 4 بار 1 ساعته . قفس هم باید به اندازه کافی بزرگ باشه که طوطی بتونه با اسباب بازی هاش بازی کنه و راحت قفس نوردی کنه
    نه منظورم از رنگ پرها همون پر رنگ تر شدن پرها بود
    رنگ دور اون نوار طوسی نزدیک به سفید هست
    اخه چندتا تاپیک خونده بودم شب یا زمانی که سر و صدا میکنه پارچه بندازید ساکت میشه جواب هم میداد اما جدیدا فایده نداره روش پارچه نباشه که یکسره جیغ میکشه ول کن نیست تا بیرون نیاد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    18229
    سلام . غذاییش رو اصلاح کنید . غذاهای پروتئین دار ، ویتامین A دار و کلسیم دار به غذاش اضافه کنید .

بعد از تو لک رفتن این مشکل با تغذیه درست و در صورتی که استرس بالا نداشته باشه حل میشه

این تاپیک رو مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/thread14320.html
    باسلام و ممنون از پاسختتون.من تمرین بعدی رام کردن رو کی شروع کنم دوباره امروز با گرسنگی از دستم غذا گرفت اما بدون گرسنگی غذا نمیگیره چیکار کنم؟بعد ببخشید طوطی من تا دیر وقت بیداره پارچه هم میندازمروش به طور وحشتناک میترسه چیکار کنم؟بعد ببخشید بنظرتون سیدی آموزشی کاسکو برای طوطی من مناسبه؟بعد به طوطی چه غذاهایی و میوه هایی میتونم بدم انار بخاطر دانه داخلش مضر نیست؟

صفحه 374 از 529 نخستنخست ... 274324355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393424474 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)