مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    از دست غذا رو میگیره ولی از پشت میله ها زمانی که خیلی گرسنش باشه ولی اگ در قفسو باز کنم و بهش نزدیک کنم راحت میگیره قبلا اینجوری نبود چند وقتیه تو تخمه گرفتن سختگیر شده و عادت بد پرت کردن تخمه از سرش بیرون نمیره بیرون قفس غذا نمیگیره همش پرت میکنه هرچی بهش بدم بیرون قفس پرت میکنه فقط چندباری پیش اومده ک خورده اونم در حد 2 دونه ک بعدش دوباره شروع کرده به پرت کردن مشکل من با پرت کردن تخمس میخوام این عادت از سرش بره

تا قبل امروز از پشت میله ها فقط زمانی غذا رو میگرفت که خیلی گرسنه باشه اونم در حد چند دونه مثلا 20 تا در غیر اینصورت نمیگرفت حتی اگ فاصله یک وعده غذایی باشه اون اوایل ک تازه از دست غذا میگیرفت اینجوری نبود از پشت میله ها خیلی راحت میگرفت دست رو دنبال میکرد واسه گرفتن جاییزه ولی چند وقته کلا عوض شده امروزم از پشت میله ها گرفت که بدون اینکه گرسنه باشه ک خودمم تعجب کردم ولی زیاد بهش ندادم چون نخواستم باز پرت کنه
    خب این خیلی عالیه که وقتی در قفسو باز میکنید و بهش نزدیک میکنه راحت از دست میگیره .. بیرون قفس با دست اصلا بهش غذا ندین ، مهم اینه که شما بتونید بیاریدش روی دست ... به این مرحله که رسیدین دیگه نیازی نیست با دست غذا بدین بهش ، فقط برای آموزش ترفند و بازی ...

تمرین روی دست آوردن رو داخل قفس شروع کنید .. فقط با 10 تا 15 دونه تخمه در روز

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    خب این خیلی عالیه که وقتی در قفسو باز میکنید و بهش نزدیک میکنه راحت از دست میگیره .. بیرون قفس با دست اصلا بهش غذا ندین ، مهم اینه که شما بتونید بیاریدش روی دست ... به این مرحله که رسیدین دیگه نیازی نیست با دست غذا بدین بهش ، فقط برای آموزش ترفند و بازی ...

تمرین روی دست آوردن رو داخل قفس شروع کنید .. فقط با 10 تا 15 دونه تخمه در روز

بیرون قفس نیازی نیس از دست غذا بگیره یا از پشت میله ها بعضی وقتا بگیره بعضی وقتا نگیره؟

بعد از چهار و بنج ساعت هروقت در قفسو باز کردم و تخمه به منقارش نزدیک کردم خورده حتی وقتی از پشت میله ها تخمه نگرفته در قفسو باز کردم و بهش نزدیک کردم گرفته خورده ولی همون در حد بیستا داخل قفس شما چه روشی رو پیشنهاد میکنید تمرین رویه دست اوردن باهاش تمرین کنم؟دست بدون جاییزه یواش یواش به پاهاش نزدیک کنم و با یک دست بهش تخمه بدم تا زمانی ک دست بدون جاییزه نزدیک پاهاش بیاد و تخمه با فاصله بگیرم و اونم پاشو بزاره رو دست این روش خوبیه واسه رویه دست اوردن تو قفس؟

بعید میدونم این طوطیه خوشگل لجباز ما انقد شکمو باشه بخاطر تخمه پاشو رویه دست بزاره ولی اگ همین روش خوبیه از فردا امتحانش میکنم شاید جواب بده.

یادمه قبلا هم روش رویه دست اوردن تو قفس رو از شما پرسیده بودم و شما همین روش رو پیشنهاد کردید فقط گفتید دست بدون جاییزه رو مدتی رو چوبش بزارم تا به دست بدون جاییزه کنار خودش عادت کنه چند بار اول تخمه پرت میکرد تا دستمو از چوبش برمیداشتم تخمه رو میخورد بعد چند روز پرت نکرد و میخورد دستمم رو چوبش بود ولی استرس داشت ولی اون تمرین رو قطع کردم چون هم میخواستم بیشتر بهم اعتماد کنه هم رفت و اومد داخل قفسشو درست کنم فکر کنم وقتشه این تمرین رو شروع کنم نتیجه تمرین رو چند روز دگ اعلام میکنم خیلی ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17688
    سلام سپیده جون
    راهنمایی دیروزتون جواب داد
    ممنونم از لطفتون
    امیدوارم عکس رو درست آپلود کرده باشم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    بیرون قفس نیازی نیس از دست غذا بگیره یا از پشت میله ها بعضی وقتا بگیره بعضی وقتا نگیره؟

بعد از چهار و بنج ساعت هروقت در قفسو باز کردم و تخمه به منقارش نزدیک کردم خورده حتی وقتی از پشت میله ها تخمه نگرفته در قفسو باز کردم و بهش نزدیک کردم گرفته خورده ولی همون در حد بیستا داخل قفس شما چه روشی رو پیشنهاد میکنید تمرین رویه دست اوردن باهاش تمرین کنم؟دست بدون جاییزه یواش یواش به پاهاش نزدیک کنم و با یک دست بهش تخمه بدم تا زمانی ک دست بدون جاییزه نزدیک پاهاش بیاد و تخمه با فاصله بگیرم و اونم پاشو بزاره رو دست این روش خوبیه واسه رویه دست اوردن تو قفس؟

بعید میدونم این طوطیه خوشگل لجباز ما انقد شکمو باشه بخاطر تخمه پاشو رویه دست بزاره ولی اگ همین روش خوبیه از فردا امتحانش میکنم شاید جواب بده.

یادمه قبلا هم روش رویه دست اوردن تو قفس رو از شما پرسیده بودم و شما همین روش رو پیشنهاد کردید فقط گفتید دست بدون جاییزه رو مدتی رو چوبش بزارم تا به دست بدون جاییزه کنار خودش عادت کنه چند بار اول تخمه پرت میکرد تا دستمو از چوبش برمیداشتم تخمه رو میخورد بعد چند روز پرت نکرد و میخورد دستمم رو چوبش بود ولی استرس داشت ولی اون تمرین رو قطع کردم چون هم میخواستم بیشتر بهم اعتماد کنه هم رفت و اومد داخل قفسشو درست کنم فکر کنم وقتشه این تمرین رو شروع کنم نتیجه تمرین رو چند روز دگ اعلام میکنم خیلی ممنون
    سلام . اگه بیرون قفس لجبازی میکنه نه نیازی نیست . چون داخل قفس هم میتونید تمرین کنید .. میگم مرحله مهم روی دست اومدنه .. وقتی روی دست بیاد تقریبا 70 80 درصد مراحل رام شدن رو پشت سر میذارید و رابطه خیلی بهتری بین شما برقرار میشه .. این جایزه دادن و با دست غذا دادن در واقع به عنوان محرک طوطی هست ، چند سال دیگه از خداتون میشه که از ظرفش غذا بخوره

از پشت میله ها اگه غذا میگیره خوبه اما مهم اینه که وقتی در قفس رو باز میکنید از دست غذا بگیره چون قرار تمرین موقعی انجام بشه که در قفس بازه .. ولی آره همون 20 تا یا کمتر باشه که به مرحله پرت کردن تخمه نرسه

بهتره دست روی چوب نشیمن باقی بمونه مثل این روش :

http://www.parsipet.ir/thread12052.html

البته تو این کلیپ خیلی سریع به مرحله روی دست آوردن میرسه شما سعی کنید آهسته تر پیش برید . یه ثانیه نگه دارید اگه حرکت نکرد جایزه بدین .. و تشویقش کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط ماه بانو نمایش پست ها
    سلام سپیده جون
    راهنمایی دیروزتون جواب داد
    ممنونم از لطفتون
    امیدوارم عکس رو درست آپلود کرده باشم

سلام . تبریک میگم خیلی عالیه چقدر پیشرفتتون خوب بوده .. علاقش به تخمه خیلی به شما کمک کرد تو این تمرین ..

یه چند روز بذارید فقط همینجا روی دست شما بشینه ... بعد بهش یاد بدین روی ساعد و تیغه دست بشینه .. فقط دستتون رو حرکت ندین اصلا هرچند که فکر کنم با این علاقش به تخمه هرجا باشه میشینه ..

بعد که فهمید دستتون نشیمنگاه خوبیه و میتونه تعادلش رو حفظ کنه .. وقتی روی دست شما نشسته ، آروم اما محکم باثبات ، دستتون رو یکم بیارید بالاتر و یه ثانیه نگه دارید ، بعد بیارید پایین و بهش بگید آفریــــــــــــن و بذ ارید یه تخمه از تو ظرف برداره .. اینحوری هم میفهمه اگه دست شما حرکت کنه تعدلش بهم نمیخوره، هم میفهمه که روی دست نشستن و حرکت کردن باهاش چیز خوبیه چون جایزش تخمه هست ..

البته من نمیدونم پیشرفتتون تا چه حد بوده ، اگه در حد نشستن روی دست هست و هنوز حرکتی ندادین ، این روش که گفتم رو انحام بدین .. مارو هم از پیشرفتش با خبر کنید

تو بخش معرفی طوطی های اعضا هم این دوست کوچولومون رو هم معرفی کنید که دوستان پارسی پتی بیشتر با ایشون آشنا بشن

معرفی طوطی های اعضای پارسی پت

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . اگه بیرون قفس لجبازی میکنه نه نیازی نیست . چون داخل قفس هم میتونید تمرین کنید .. میگم مرحله مهم روی دست اومدنه .. وقتی روی دست بیاد تقریبا 70 80 درصد مراحل رام شدن رو پشت سر میذارید و رابطه خیلی بهتری بین شما برقرار میشه .. این جایزه دادن و با دست غذا دادن در واقع به عنوان محرک طوطی هست ، چند سال دیگه از خداتون میشه که از ظرفش غذا بخوره

از پشت میله ها اگه غذا میگیره خوبه اما مهم اینه که وقتی در قفس رو باز میکنید از دست غذا بگیره چون قرار تمرین موقعی انجام بشه که در قفس بازه .. ولی آره همون 20 تا یا کمتر باشه که به مرحله پرت کردن تخمه نرسه

بهتره دست روی چوب نشیمن باقی بمونه مثل این روش :

http://www.parsipet.ir/thread12052.html

البته تو این کلیپ خیلی سریع به مرحله روی دست آوردن میرسه شما سعی کنید آهسته تر پیش برید . یه ثانیه نگه دارید اگه حرکت نکرد جایزه بدین .. و تشویقش کنید
    خیلی ممنون بابت راهنمایی اتفاقا خیلی وقتا از پشت میله ها تخمه رو نمیگیره در قفسو باز میکنم تخمه بهش نزدیک میکنم میگیره و میخوره بخاطر همین یکسوال واسم پیش اومده خوردن تخمه از پشت میله ها باعث ترس کمتر طوطی میشه همیشه هم دوستان میگن اول تخمه رو از پشت میله ها باید به طوطی داد بعد در قفسو باز کنن و بهش بدن ولی طوطی من بیشتر وقتا از پشت میله ها نمیگیره ولی در قفس باز بشه میگیره دلیلش چی میتونه باشه؟

بعضی وقتا در قفس باز هم لجبازی میکنه و پرت میکنه کلا لجبازه کاریش نمیشه کرد.
    ویرایش توسط منصور : 20th May 2015 در ساعت 09:43 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    خیلی ممنون بابت راهنمایی اتفاقا خیلی وقتا از پشت میله ها تخمه رو نمیگیره در قفسو باز میکنم تخمه بهش نزدیک میکنم میگیره و میخوره بخاطر همین یکسوال واسم پیش اومده خوردن تخمه از پشت میله ها باعث ترس کمتر طوطی میشه همیشه هم دوستان میگن اول تخمه رو از پشت میله ها باید به طوطی داد بعد در قفسو باز کنن و بهش بدن ولی طوطی من بیشتر وقتا از پشت میله ها نمیگیره ولی در قفس باز بشه میگیره دلیلش چی میتونه باشه؟

بعضی وقتا در قفس باز هم لجبازی میکنه و پرت میکنه کلا لجبازه کاریش نمیشه کرد.
    دلیلش رو نمیدونم که چرا لجبازی میکنه اما غذا دادن از پشت میله ها واسه روزهای اوله که طوطی از دست میترسه و نمیذاره که صاحبش دست رو خیلی نزدیک و داخل قفس ببره ..

شما با تعداد محدود جایزه سعی کنید زیاد خستش نکنید .. و تخمه رو حتما از غذایی حذف کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17628
    سلام سپیده خانم منم دوس دارن کاسکوم بیاد رو دستم چی کار کنم البته با توجه ب این که پرکنی داره فندق از دستم همه چی میگیره هم داخل قفس هم بیرون قفس حتی میاد رو فرش کنار ما میشینه ذرت میخوره ولی نمیذاره دس بزنیم زود در میره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط نرگس بهروزنژاد نمایش پست ها
    سلام سپیده خانم منم دوس دارن کاسکوم بیاد رو دستم چی کار کنم البته با توجه ب این که پرکنی داره فندق از دستم همه چی میگیره هم داخل قفس هم بیرون قفس حتی میاد رو فرش کنار ما میشینه ذرت میخوره ولی نمیذاره دس بزنیم زود در میره
    سلام . اتفاقا طوطی شما که پرکنی داره حتما باید روی دست اومدن رو یاد بگیره که ارتباط بهتری با شما برقرار کنه روز اولی که سوال پرسیدین به شما گفتم..
    تمرین هرچی دورتر از قفس باشه بهتره ... اگه روی فرش میاد و وقتی روی زمین هست ترسی نداره همونجا تمرین کنید .. مثل دوست خوبمون ماه بانو که پست هاشون رو تو صفحه قبل میتونید ببینید اول باید غذا یا غذاهایی که خیلی دوست داره رو پیدا کنید . بعد از اون غذاها برای روی دست آوردن استفاده کنید . یعنی شرط گرفتن اون غذا باید این باشه که طوطی شما روی دست بیاد ، البته همه اینا مرحله داره و یهو نمیشه مجبورش کرد بیاد روی دست .. با توجه به اینکه با طوطی روی زمین میخواید کار کنید من به شما این روش رو پیشنهاد میکنم :

http://www.parsipet.ir/thread22853.html

توضیحاتش رو خوب بخونید ، کلیپ رو ببینید و حتما توجه کنید که این تمرین تا 3 هفته طول کشیده .. پس هیچ عجله ای نکنید و اجازه بدین طوطی خودش پی ببره که میتونه به دست شما اعتماد کنه ..

هر سوالی هم داشتید راجع به این روش قبل از اینکه تمرین رو شروع کنید بپرسید

پیشرفت طوطی خودتون رو هم اینجا اعلام کنید تا اگه نکته ای نیاز بود بهتون بگیم

موفق باشی دوست من

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670
    سلام کاسکو من پرهاش به هم ریختست فکر میکنم واسه همون جریان گرفتن و انتقال اینا به ایران باشه وقتی کف قفس رو تمیز میکنم یک پرهای ریز داره چنتا پر میزنه اینا همه توی هوا پخش میشه این پر ریز ها طبیعی هست ؟ شاه پر ها و دم هم ریش ریش شده اینارو میندازه تا پر جدید در بیاره ؟

فکر میکنم نسبت به اول که تا نزدیک میشدم سر و صدا میکرد بهتر شده .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط tetra.2010 نمایش پست ها
    سلام کاسکو من پرهاش به هم ریختست فکر میکنم واسه همون جریان گرفتن و انتقال اینا به ایران باشه وقتی کف قفس رو تمیز میکنم یک پرهای ریز داره چنتا پر میزنه اینا همه توی هوا پخش میشه این پر ریز ها طبیعی هست ؟ شاه پر ها و دم هم ریش ریش شده اینارو میندازه تا پر جدید در بیاره ؟

فکر میکنم نسبت به اول که تا نزدیک میشدم سر و صدا میکرد بهتر شده .
    سلام . اگه پرهای خاکستری با ریشه هست ، تو لک رفته که یه فرایند طبیعیه .. اگه پرهای کرکی هست که اینا هم به طور طبیعی در طول روز میریزن مشکلی نداره

اما برای اطمینان طوری که بهش استرس وارد نشه یه عکس از پرهاس سینش بذارید که ببینم پرجوی یا پرکنی داره یا نه

صفحه 1116 از 1238 نخستنخست ... 1166161016106610971098109911001101110211031104110511061107110811091110111111121113111411151116111711181119112011211122112311241125112611271128112911301131113211331134113511661216 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)