کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    نه منظورم همین ارگانیت و پوریجن و ایناس .به نظر شما این زغال هایی که حتی فروشندگان اب شور دارن و مثلا یک کیلوییش 12000 تومن هست و خودشون هم میگن چینی هست و تقریبا سیاهن و نقره ای نیستن ایا اینا بدرد بخور هستن ؟ نظر شما چیه ؟ اخه نمیصرفه تو این اوضاع بد اقتصادی 60 تومن پول ذغال بدی اونم برای 4 تا ماهیه زپرتی که هر روز یه داستان داریم باهاشون
    ذغال؟؟؟!!!!
    من به شما قول میدم که جواب نمیگیرید
    ببینید تانک شما نانو هست و در مقایسه با تانک های بزرگ تقریبا فقط معایب داره.ولی یک مزیت خیلی خوبی که داره سیفون در اکواریوم نانو خیلی کم هزینه هست.
    ببینید من یه راه خوب به شما پیشنهاد میکنم.اگه این کار رو انجام دادید صد درصد جواب میگیرین
    سیفون 5 درصدی به صورت روزانه با اب ro و نمک برایت ول یا ردسی و همزمان استفاده از محلول باکتری باکیفیت ولی کمتر از دوز پیشنهاد شده ی محصول.استفاده از لایو راک متناسب با حجم کل تانک(یک کیلو به ازای 8 لیتر اب)و استفاده مدیای بیولوژیکی با کیفیت.گردش اب سامپ بیش از حد زیاد نباشه و اگه سامپ داخلی دارید قدرت واتر پمپ نصف مقدار توصیه شده باشه
    به همین سادگی
    با این کار اب شفاف میشه.بوی اب از بین میره.میزان نیترات و فسفات و امونیاک و سیلیکات و دیگر مواد مضر پایین میاد.دیگه احتیاجی به اضافه کردن هیچ یک از عناصر مثل کلسیوم و منیزیوم و... ندارید.املاح و عناصری در نمک وجود داره که در هیچ مکملی پیدا نمیشه.به کنترل دیاتوم ها کمک میکنه(نور خیلی تاثیر داره).نیازی به هیچ تستی هم ندارید(PH.KH.نیترات.فسفات.امو یاک.کلسیوم...)
    اگه دقت کنید خیلی از نظر هزینه بصرفه تر از کارایی میشه که شما میخواید انجام بدید
    این بهترین راه بود(راه بهتری وجود نداره).تصمیم با خودتونه

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    ذغال؟؟؟!!!!
    من به شما قول میدم که جواب نمیگیرید
    ببینید تانک شما نانو هست و در مقایسه با تانک های بزرگ تقریبا فقط معایب داره.ولی یک مزیت خیلی خوبی که داره سیفون در اکواریوم نانو خیلی کم هزینه هست.
    ببینید من یه راه خوب به شما پیشنهاد میکنم.اگه این کار رو انجام دادید صد درصد جواب میگیرین
    سیفون 5 درصدی به صورت روزانه با اب ro و نمک برایت ول یا ردسی و همزمان استفاده از محلول باکتری باکیفیت ولی کمتر از دوز پیشنهاد شده ی محصول.استفاده از لایو راک متناسب با حجم کل تانک(یک کیلو به ازای 8 لیتر اب)و استفاده مدیای بیولوژیکی با کیفیت.گردش اب سامپ بیش از حد زیاد نباشه و اگه سامپ داخلی دارید قدرت واتر پمپ نصف مقدار توصیه شده باشه
    به همین سادگی
    با این کار اب شفاف میشه.بوی اب از بین میره.میزان نیترات و فسفات و امونیاک و سیلیکات و دیگر مواد مضر پایین میاد.دیگه احتیاجی به اضافه کردن هیچ یک از عناصر مثل کلسیوم و منیزیوم و... ندارید.املاح و عناصری در نمک وجود داره که در هیچ مکملی پیدا نمیشه.به کنترل دیاتوم ها کمک میکنه(نور خیلی تاثیر داره).نیازی به هیچ تستی هم ندارید(PH.KH.نیترات.فسفات.امو یاک.کلسیوم...)
    اگه دقت کنید خیلی از نظر هزینه بصرفه تر از کارایی میشه که شما میخواید انجام بدید
    این بهترین راه بود(راه بهتری وجود نداره).تصمیم با خودتونه

سلام
    در صورت استفاده از نمک برایت ول باید بافر افزاینده سختی رو اضافه کنید چون سختی پایینی داره مخصوصا اگه از آب ro استفاده بشه
    در صورت سیفون پنج درصد نیازی به استفاده از باکتری نیست
    در مورد کم کردن جریان سامپ داخلی چرا میگید باید نصف جریان توصیه شده باشه ؟

Send by Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    در صورت استفاده از نمک برایت ول باید بافر افزاینده سختی رو اضافه کنید چون سختی پایینی داره مخصوصا اگه از آب ro استفاده بشه
    در صورت سیفون پنج درصد نیازی به استفاده از باکتری نیست
    در مورد کم کردن جریان سامپ داخلی چرا میگید باید نصف جریان توصیه شده باشه ؟

Send by Tapatalk
    سلام.ایشون خیلی حساسیت نشون میدن.من گفتم باکتری هم بزنه که دیگه جایی برای هیچ شکی نمونه چون سیفون 5 درصدر در روز بیشتر از 25 درصد در هفته (همه جا میگن بیشتر از 25 درصد در هفته توصیه نمیشه) میشه.گفتم باکتری بزنه که جایی برای شک باقی نمونه.
    همونطور که میدونید قدرت واترپمپ معمولا 10 برابر حجم تانک در نظر گرفته میشه و اگه قدرتش بیش از حد زیاد بشه باکتریها نمیتونن توی سامپ فعالیت کنن.سامپ داخلی هم معمولا خیلی باریک و کوچیک هست و از اونجایی که ایشون نمیخوان اسکیمر بزارن حتما این مشکل رو دارن.
    در مورد نمک برایت ول هم حواسم نبود.بله درست میگین.باید ردسی بزنه
    اگه اشتباه میکنم شما راهنمایی کنین

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستا ن میحخواستم بپرسم برای اوایل راه انداری نور رف هفته اول 3 ساعت روشن باشه خوبه؟بعدش هر هفته 3 ساعت به تایم نوردهی اون اضافه بشه؟؟؟من تازه دارم رفمم راه اندازی میکنم میخواستم بدونم کی میشه توش گپیاه اضافه کرد؟؟؟
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستا ن میحخواستم بپرسم برای اوایل راه انداری نور رف هفته اول 3 ساعت روشن باشه خوبه؟بعدش هر هفته 3 ساعت به تایم نوردهی اون اضافه بشه؟؟؟من تازه دارم رفمم راه اندازی میکنم میخواستم بدونم کی میشه توش گپیاه اضافه کرد؟؟؟
    ممنون
    سلام
    شما از لحظه اول گیاه اضافه کنید و نور رو برعکس تانک اصلی روشن بزارید و لازم نیست پله پله زیاد کنید نور رو

Send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    میخواستم نظر دوستان رو در مورد نمک و محصولات تریتون بدونم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام
    شما از لحظه اول گیاه اضافه کنید و نور رو برعکس تانک اصلی روشن بزارید و لازم نیست پله پله زیاد کنید نور رو

Send by Tapatalk
    روزی 10 ساعت کافیه برای رف؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    روزی 10 ساعت کافیه برای رف؟
    شما کلا وقتی نور تانک خاموش میشه نور رف رو روشن کن و وقتی تانک روشن میشه نور رف رو خاموش کن ، روزی 14 ساعت هم باشه ایرادی نداره

Send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    سلام.ایشون خیلی حساسیت نشون میدن.من گفتم باکتری هم بزنه که دیگه جایی برای هیچ شکی نمونه چون سیفون 5 درصدر در روز بیشتر از 25 درصد در هفته (همه جا میگن بیشتر از 25 درصد در هفته توصیه نمیشه) میشه.گفتم باکتری بزنه که جایی برای شک باقی نمونه.
    همونطور که میدونید قدرت واترپمپ معمولا 10 برابر حجم تانک در نظر گرفته میشه و اگه قدرتش بیش از حد زیاد بشه باکتریها نمیتونن توی سامپ فعالیت کنن.سامپ داخلی هم معمولا خیلی باریک و کوچیک هست و از اونجایی که ایشون نمیخوان اسکیمر بزارن حتما این مشکل رو دارن.
    در مورد نمک برایت ول هم حواسم نبود.بله درست میگین.باید ردسی بزنه
    اگه اشتباه میکنم شما راهنمایی کنین
    دوست عزیز لطفا در مورد اطلاعاتی که میدید بیشتر دقت کنید
    برای هر بار سیفون نباید بیشتر از 30 درصد انجام بشه نه هفته ای و شما بدون اضافه کردن باکتری میتونی هر روز تا 30 درصد سیفون کنید
    در مورد نمک ردسی من تجربه ای ندارم ولی نمیشه گفت به خاطر سیفون روزانه احتیاج به هیچ تستی نداریم جدا از اینکه سیفون روزانه در آب شور هیج جا مرسوم نیست و بعد یه مدت انجام دادن کاری طاقت فرسا میشه

Send by Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    دوست عزیز لطفا در مورد اطلاعاتی که میدید بیشتر دقت کنید
    برای هر بار سیفون نباید بیشتر از 30 درصد انجام بشه نه هفته ای و شما بدون اضافه کردن باکتری میتونی هر روز تا 30 درصد سیفون کنید
    در مورد نمک ردسی من تجربه ای ندارم ولی نمیشه گفت به خاطر سیفون روزانه احتیاج به هیچ تستی نداریم جدا از اینکه سیفون روزانه در آب شور هیج جا مرسوم نیست و بعد یه مدت انجام دادن کاری طاقت فرسا میشه

Send by Tapatalk
    من توی یه سایت خارجی خوندم بیشتر از 25 درصد در هفته میتونه به سیکل اسیب بزنه
    اگه اینجوری که شما میگین باشه یا من توی ترجمه اشتباه کردم یا اون سایت اشتباه نوشته

ویرایش:اشتباه ترجمه کرده بودم.نوشته هر بار حد اکثر 25 درصد.فکر کردم منظورش ماهیانه هست

صفحه 586 از 1093 نخستنخست ... 864865365675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905915925935945955965975985996006016026036046056366861086 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)