کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    دوستان سرکه سیب رو دیشب به جوجه دادم تا صبح هم هر بار خواست مدفوع کنه قبلش 3-4 تا جیغ میکشید و بعد مدفوع میکرد یکی 2 بار هم بدون جیغ مدفوع کرد
    الان یه خورده خون هم از دهنش اومد... ایا مشکل این بیچاره چی هست ؟ لطفا کمک کنید تلف نشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    دوستان سرکه سیب رو دیشب به جوجه دادم تا صبح هم هر بار خواست مدفوع کنه قبلش 3-4 تا جیغ میکشید و بعد مدفوع میکرد یکی 2 بار هم بدون جیغ مدفوع کرد
    الان یه خورده خون هم از دهنش اومد... ایا مشکل این بیچاره چی هست ؟ لطفا کمک کنید تلف نشه
    دوست من سرکه سیب باید در حد 1-2 قطره باشه در 1 قاشق چایخوری شما چطور بهش دادید ممکنه زیاد بوده باشه و زخم داخلی ایجاد کرده باشه...

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی تا نمایش پست ها
    دوست من سرکه سیب باید در حد 1-2 قطره باشه در 1 قاشق چایخوری شما چطور بهش دادید ممکنه زیاد بوده باشه و زخم داخلی ایجاد کرده باشه...
    بی تا خاوم 5 قطره اب رو با 2 قطره سرکه سیب قاطی کردم بعد مخلوطش کردم و یه قطره از این مخلوط رو تو دهن جوجه با سرنگ چکوندم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    میخواستم بدونم بیرون آوردن عروس باید تایم خاصی داشته بشه ؟؟؟؟
    من عروسمو نمیخوام بیرون بیارم تا وقتی که به محیط عادت نکرده و دستی نشده تا مجبور نشم بادست بگیرمش
    ولی نمیارمش بیرون جیغ میکشه چیکار کنم؟؟؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز با تغییر توی غذایی طوطی ها خیلی سریع نتیجش رو میتونید توی مدفوعشون مشاهده کنید.سری های بعدی مشکل برطرف میشه و عادت میکنه به هضمش.نگران نباشید
    سلام جناب اسکندری،من موفق نشدم بابت راهنمایی خونتون تشکر کنم.وقتی فرمودید خیالم راحت شد و واقعا اطلاعات شما کامل و بدون نقص هست.
    سوالی هم از خدمتون داشتم: علت پوسیدگی منقار چی میتونه باشه؟
    بسیار ممنون.
    موفق باشید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladmasih نمایش پست ها
    سلام.
    متاسفانه هر 4 تا تخم عروس هام خراب شد . 2تاش که از تو لونه افتاد شکست 2 تای دیگشم نمیدونم چرا سوراخ شده بود!
    هیچ کدوم نطفه نداشت.
    بنظرتون چیکار کنم!؟ بعد از 1 استراحت و تقویت خوب دوباره فرصت بدم بهشون و لونه بزارم؟
    یا عروس نرو بفروشم و 1 نر دیگه بگیرم؟
    دلیل نطفه نداشتن چیه؟ جفت گیری بد یا کلا نر یا ماده مشکل داشته باشند؟
    سلام.متاسفم که تخم هاشون خراب شد.بهتره یک دوره تقویتشون کنید و حتما از قطره ی ad3e و جوانه گندم استفاده کنید تا سری بعد و ایشالا که جوجه بشه تخم هاشون ولی اگر نشد اون موقع نر رو تعویض کنید.بعضی مواقع که ماده از سرمستی تخم گذاری کنه سو تفاهم پیش میاد که نر نتونسته تخم هارو بارور کنه در حالی که اینطور نیست و نر اصلا جفت گیری نکرده و تخم ها از سر مستی ماده بوده.ضمن اینکه توی لونه رو سعی کنید با چیپس چوب حتما پر کنیدتا تخم ها در اثر ضربه آسیب نبینن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    سلام جناب اسکندری،من موفق نشدم بابت راهنمایی خونتون تشکر کنم.وقتی فرمودید خیالم راحت شد و واقعا اطلاعات شما کامل و بدون نقص هست.
    سوالی هم از خدمتون داشتم: علت پوسیدگی منقار چی میتونه باشه؟
    بسیار ممنون.
    موفق باشید.
    سلام.شما لطف دارید ولی کم لطفی نکنید انصافا اطلاعات همه ی عزیزانی که زحمت پاسخ دادن میکشن کامل و عالیه.مهمترین علت کمبود کلسیم و در مرحله ی بعد تغذیه ی اشتباه بخصوص در به کار بردن سبزیجات و میوه جات هست.بخصوص پرنده هایی که از مغازه ها خریداری میشن این مشکل رو در ماه های اول بیشتر نشون میدن.که با تغذیه ی مناسب به مرور رفع میشه.البته بهتره عکسی از اون چیزی که پوسیدگی منقار هست بذاری.هر منقاری رو نمیشه گفت پوسیده هست.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط lucas007 نمایش پست ها
    میخواستم بدونم بیرون آوردن عروس باید تایم خاصی داشته بشه ؟؟؟؟
    من عروسمو نمیخوام بیرون بیارم تا وقتی که به محیط عادت نکرده و دستی نشده تا مجبور نشم بادست بگیرمش
    ولی نمیارمش بیرون جیغ میکشه چیکار کنم؟؟؟
    ممنون
    سلام
    بله باید زمان خاصی برای بیرون موندنش در نظر بگیرید و بطور معمول بهتره که 2 الی 3 ساعت باشه و بیشتر از این میتونه مشکل ساز بشه بخصوص در مواقعی که باید در لونه بمونه .
    در مورد جیغ زدنش هم که راهی برای جلب توجه شما هستش، شما نباید وقتی جیغ میزنه زیاد بهش توجه کنید و سعی کنید زیاد جلوی چشمش نباشید چون اگه با جیغ زدنش شما بسمتش برید اون دیگه برای همیشه از همین روش برای جلب توجه شما استفاده میکنه که چندان خوشایند نیست و از طرفی چون تنهاست نیاز به سرگرم شدن داره که دوتا راه دارید یا باید وسایلی برای سرگرمی در مدت زمانی که باید در قفس باشه در نظر بگیرید تا با اونها خودش رو مشغول بکنه و یا اینکه یه جفت مناسب براش تهیه کنید .
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    بی تا خاوم 5 قطره اب رو با 2 قطره سرکه سیب قاطی کردم بعد مخلوطش کردم و یه قطره از این مخلوط رو تو دهن جوجه با سرنگ چکوندم
    دوست عزیز معمولا سرکه های موجود در بازار که کارخانه ای هستند طبیعی نیست و از مواد شیمیایی تهیه میشوند. اینو برای همه دوستان میگم آب ولرم رو به گرم طوری که دست رو نسوزونه با آب لیموی طبیعی ( چون آب لیموی کارخانه ای هم از مواد شیمیایی درست میشه ) بهترین محلول برای رفع ماندگی غذا در چینه دان است آب گرم خیلی سریع غذا رو رقیق میکنه و اسید موجود در آب لیمو هم اونرو حل میکنه و غذا هضم و دفع میشه اگر آب لیمو نبود همون آب گرم خودش بسیار کارساز است فقط باید خیلی با احتیاط داده بشه تا وارد مجاری تنفسی جوجه نشه آروم به دهانش بریزید تا خودش اونرو فرو بده.
    خواهش دارم دوستان در زمانی که جفتهای شما جوجه دارند مخصوصا جوجه زیر 15 روزه از دادن غذاهای سنگین پرهیز کنید حتی تخم مرغ من تجربه بدی از این موضوع دارم ذرت هم همینطوره لطفا دقت بیشتری در این امر داشته باشید تا جوجه هاتون از دست نرند.
    پاینده باشید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    سلام این عروسم همه چی میخوره جز تخمه علت چیه انگار نمیتونه پوست کنه ؟؟؟
    بعد من برای اینکه بیاد رو دستم بهش مغز تخمه میدم که امروز اومد رودستم
    اینکه من تخمه رو مغز میکنم بعد بهش میدم ممکنه براش یه عادت بشه و دیگه به خودش زحمت پوست کردن تخمه رو نده؟؟؟

صفحه 473 از 1915 نخستنخست ... 3734234544554564574584594604614624634644654664674684694704714724734744754764774784794804814824834844854864874884894904914925235739731473 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)