کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    10658
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    شما باید از غذایی که از همه بیشتر دوست داره تو تمرین روی دست آوردن استفاده کنید .

کجا باهاش تمرین می کنید ؟ داخل قفس یا بیرون قفس ؟ وقتی میخواین بیارینش روی دست ارتفاعش از شما بیشتره یا کمتر ؟یکم بیشتر توضیح بدین
    معمولا وقتي روي استند قرار گرفته سعي كردم اين تمرين رو انجام بدم، وقتي روي استند هست، تقريبا هم ارتفاع خودمه، حتي وقتي گرسنه هم باشه تا يكي از دستام رو جلوي اش بذارم سعي ميكنه موقعيتشو عوض كنه، اگر هم خيلي اصرار كنم از ميله استند ميگيره بره پايين، البته براي اين كار تا حالا بهش گرسنگي ندادم. و خب تا حالا هم موفق نشدم،

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nothingelse Matter نمایش پست ها
    معمولا وقتي روي استند قرار گرفته سعي كردم اين تمرين رو انجام بدم، وقتي روي استند هست، تقريبا هم ارتفاع خودمه، حتي وقتي گرسنه هم باشه تا يكي از دستام رو جلوي اش بذارم سعي ميكنه موقعيتشو عوض كنه، اگر هم خيلي اصرار كنم از ميله استند ميگيره بره پايين، البته براي اين كار تا حالا بهش گرسنگي ندادم. و خب تا حالا هم موفق نشدم،
    سلام . استند روی قفس منظورتونه ؟ ارتفاعش باید پایین تر از شما باشه . طوطی اگه بالاتر یا هم ارتفاع با شما باشه روی دست نمیاد . و اگه تمرین روی دست آوردن دور از قفس باشه بهتره ولی قبلش :

طوطی شما باید یاد بگیره که برای گرفتن غذا دنبال دستتون بیاد . غذایی که خیلی دوست داره رو انتخاب کنید و باهاش این بازی رو تمرین کنید

این دو تا کلیپ رو ببینید

روی قفس

Pionus Parrot Target Training (Mika)(4).flv

داخل قفس

Rocky Targeting(@) دانلود ● آپلود سنتر اختصاصی پارسی پت | آپلود عکس حیوانات خانگی

طوطی وقتی یاد بگیره بادنبال کردن دست به غذایی که دوست داره میرسه بیشتر همکاری میکنه . هم میتونید از چوب نشانگر یا تارگت استفاده کنید مثل کلیپ اول و هم میتونید بدون چوب و فقط با دست این بازی رو بهش اید بدین مثل کلیپ دوم .

اینا رو به طوطی یاد بدین و در طول تمرین برای روی دست آوردن تلاشی نکنید. فقط به طوطی یاد بدین که بیاد دنبال دست . این تمرین تا وقتی ادامه پیدا میکنه که طوطی خیلی راحت دست رو دنبال میکنه. میتونید تمرین رو قبل از یکی از وعده های غذاییش قرار بدین که طوطی گرسنه باشه و برای گرفتن غذا بیشتر مشتاق باشه . وقتی تمرین تموم شد غذاشو کامل در اختیارش بذارید

بعد از یاد دادن این تمرین به طوطی میتونید روشی که جناب وکیلی گفت رو امتحان کنید . جزئیاتش همراه با کلیپ رو براتون میذارم که بدونید دقیقا چیکار کنید .
    ویرایش توسط sepideh : 5th May 2013 در ساعت 02:52 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    سلام به همه اساتید محترم.
    الان 3 روز با کلیکر دارم تمرین میدم. واقعا وسیله عالی هستش.الان مانی خیلی اهلی تر شده و علاقه زیادی هم به کلیکر پیدا کرده.الان خیلی راحت رو دستم میاد و میمونه . اجازه میده هم سرشو بخارونم هم بوسش کنم.فعلا منتظر استند هستم. اونم که اماده بشه بقیه اموزشارو شروع میکنم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام

ببخشید من تازه واردم . یه سوال داشتم . طوطی من کاملا رام هست و رابطه خوبی با من داره . چند وقته که توی غذا خوردن یه مشکلی پیش اومده . تخمه هاشو بر میداره میاندازه تو آب و بعد با پوست تخمه بازی میکنه . ممکنه گاهی از این پوست تخمه رو هم بخوره . جدیدا روزنامه زیر قفس رو روزی 3 دفعه باید عوض کنم . میره از اونجا پوست تخمه بر میداره . به نظرتون چیکار کنم که این عادت بد از سرش بیرون بره ؟
    موقع تخمه خوردن آب رو چند با برداشتم و هر وقت آب خواسته رفتم بهش دادم . اما دیگه سراغ تخمه نمیره . مصرف تخمه اش خیلی کم شده . شیطون و بازیگوشه ماشالله . ظرف استیل برای غذا های خیسش گذاشتم که زود یه کمی میخوره و ظرف رو از حلقه اش در میاره و میکوبه زمین . دلم به این خوش بود که شام تخمه اش رو خوب و اندازه میخوره که ...
    ممنون میشم کمکم کنین

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12338
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام به همه
    برای حمام کردن کاسکو نیازی هست سرشم بشورم؟
    الان که سر مانی رو میخاروندم،سرشو مالید به شلوارم. شلوارم سفید شد.این گرد سفید رو باید چه جوری پاک کنم؟منظورم سر مانی .به خاطر اینکه اب تو بینیش نره تا حالا سرشو نشوستم.
    ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام ببخشید من تجربه علمی ندارم . اما طوطی من رام هست . من سرش رو اسپری نمیتونم بزنم . چون شیطون هستو تکون می خوره و اصلا ممکنه یک درصد آب بره تو گوش یا بینی اونوقت پشیمونی میاد سراغم . من انگشتم رو خیس میکنم و آروم روی سرش میکشم . مهم این نیست که اون قسمت خیس خیس بشه چون خیسی زیاد باعث میشه قطره آب بره تو گوش. همین که یه کم میتونم مرطوبش کنم کافیه . من اکثرا اینکارو کردم .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام

ببخشید من تازه واردم . یه سوال داشتم . طوطی من کاملا رام هست و رابطه خوبی با من داره . چند وقته که توی غذا خوردن یه مشکلی پیش اومده . تخمه هاشو بر میداره میاندازه تو آب و بعد با پوست تخمه بازی میکنه . ممکنه گاهی از این پوست تخمه رو هم بخوره . جدیدا روزنامه زیر قفس رو روزی 3 دفعه باید عوض کنم . میره از اونجا پوست تخمه بر میداره . به نظرتون چیکار کنم که این عادت بد از سرش بیرون بره ؟
    موقع تخمه خوردن آب رو چند با برداشتم و هر وقت آب خواسته رفتم بهش دادم . اما دیگه سراغ تخمه نمیره . مصرف تخمه اش خیلی کم شده . شیطون و بازیگوشه ماشالله . ظرف استیل برای غذا های خیسش گذاشتم که زود یه کمی میخوره و ظرف رو از حلقه اش در میاره و میکوبه زمین . دلم به این خوش بود که شام تخمه اش رو خوب و اندازه میخوره که ...
    ممنون میشم کمکم کنین
    به پارسی پت خوش اومدین

مطمئنید که پوست تخمه رو میخوره ؟ یعنی خودتون دیدین؟ ممکنه وقتی داره خردش میکنه شما فکر کنید که داره پوستش رو میخوره .

مصرف تخمه کم بشه اشکالی نداره . تخمه غذای اصلی طوطی نیست . همون مقدار کم کافیه . طوطی ها به آجیل و کلا غذاهای چرب نیاز دارن ولی نه اینکه به عنوان یه وعده کامل در اختیارشون باشه . به جاش سعی کنید به غذاهای دیگه عادتش بدین . از تخمه به عنوان جایزه استفاده کنید حالا که خودش مصرف تخمه ش کم شده .

قفسش چه مدلیه ؟ غذاهای خیس رو تو ظرف قفسش بریزید که نتونه ظرف رو حرکت بده .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12338
    مرسی ممنون
    خورد شده های پوست تخمه رو نمیبینی که بیافته زمین . انگار دوست داره بیاندازه تو آب باهاش بازی کنه .
    قفسش 1033 هست . 1 ماه دیگه خونه رو عوض میکنم و میخوام براش یه قفس بزرگ بگیرم .

متاسفانه تو فصل بهار میوه هایی که بشه بهش بدم کمتر هست و هر سال این موقع ها بد غذا میشه . واسه همین تخمه رو آخرین وعده میذارم تا سیر بشه . الان ذرت نیم پز رو بازی میکنه و کم میخوره . لوبیا و نخود خیلی کم میخوره ( تو زمستون خوب میخورد) .
    بهتریم غذاش هویج هست که عاشقشه .

یه سوال میشه اینجا پست خودم رو ویرایش کنم ؟
    من صفحه های قبل رو خوندم میخواستم یه چیزی راجب اینکه تشویق کلامی چه تاثیری داره از کارای خودم بگم.

من به طوطیم کلی کار یاد دادم با تشویق و کلمه آفرین . کلی دوست داره . کارهایی که تشویقش میکردم رو خودش انجام میده و میگه آفرین و کلی شادی میکنه . من فکر نمیکنم ما تن صدامون تغییر کنه طوطی فکر میکنه کلمه دیگه مییگیم . شاید آهنگ اون کلمه باید یه جور باشه . طوطی من کلی کلمه یاد گرفته که هر کدوم رو با لحن های مختلفی که اصلا ما اونطوری نمیگیم میگه . واسه من اینطور تجربه ای بوده . کلیکر هم دارم اما وقتی دیدم خودم با صدای خودم به کاری جذبش میکنم ازش استفاده نکردم . به نظر من فقط کارهای خوب نیستن . کارهای بد هم هست . مثلا طوطی شروع به جیغ زدن می کنه یا گاز میگیره یا مثلا داره با وسایل خونه بازی میکنه . اگه ارتباط کلامی نباشه چجوری بفهمه شما دارین از اینکار نهی میکنینش ؟ با کلیک که نمیشه . من با کلمه آفرین تشویق و با نِِـــــــــــــــــــــه از یه کار منصرفش میکنم و تا نه میشنوه حساب کار دستش میاد (البته هیچوقت دعواش نکردم) . با کلیکر کارهای خوب رو میشه یاد داد . اما فکر نکنم بشه از یه کار منصرفش کرد.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    مرسی ممنون
    خورد شده های پوست تخمه رو نمیبینی که بیافته زمین . انگار دوست داره بیاندازه تو آب باهاش بازی کنه .
    قفسش 1033 هست . 1 ماه دیگه خونه رو عوض میکنم و میخوام براش یه قفس بزرگ بگیرم .

متاسفانه تو فصل بهار میوه هایی که بشه بهش بدم کمتر هست و هر سال این موقع ها بد غذا میشه . واسه همین تخمه رو آخرین وعده میذارم تا سیر بشه . الان ذرت نیم پز رو بازی میکنه و کم میخوره . لوبیا و نخود خیلی کم میخوره ( تو زمستون خوب میخورد) .
    بهتریم غذاش هویج هست که عاشقشه .

یه سوال میشه اینجا پست خودم رو ویرایش کنم ؟
    من صفحه های قبل رو خوندم میخواستم یه چیزی راجب اینکه تشویق کلامی چه تاثیری داره از کارای خودم بگم.

من به طوطیم کلی کار یاد دادم با تشویق و کلمه آفرین . کلی دوست داره . کارهایی که تشویقش میکردم رو خودش انجام میده و میگه آفرین و کلی شادی میکنه . من فکر نمیکنم ما تن صدامون تغییر کنه طوطی فکر میکنه کلمه دیگه مییگیم . شاید آهنگ اون کلمه باید یه جور باشه . طوطی من کلی کلمه یاد گرفته که هر کدوم رو با لحن های مختلفی که اصلا ما اونطوری نمیگیم میگه . واسه من اینطور تجربه ای بوده . کلیکر هم دارم اما وقتی دیدم خودم با صدای خودم به کاری جذبش میکنم ازش استفاده نکردم . به نظر من فقط کارهای خوب نیستن . کارهای بد هم هست . مثلا طوطی شروع به جیغ زدن می کنه یا گاز میگیره یا مثلا داره با وسایل خونه بازی میکنه . اگه ارتباط کلامی نباشه چجوری بفهمه شما دارین از اینکار نهی میکنینش ؟ با کلیک که نمیشه . من با کلمه آفرین تشویق و با نِِـــــــــــــــــــــه از یه کار منصرفش میکنم و تا نه میشنوه حساب کار دستش میاد (البته هیچوقت دعواش نکردم) . با کلیکر کارهای خوب رو میشه یاد داد . اما فکر نکنم بشه از یه کار منصرفش کرد.
    یکم بیشتر دقت کنید اگه پوست تخمه رو میخوره باید جلوش رو بگیرید ولی اگه در حد بازی و خرد کردنه مشکلی نداره .

میتونید مخلوط دونه ها رو بگیرید براش بذارید یا غذاهای آماده مخصوص طوطی رو از پت شاپ بخرید . من شبا برای طوطیم مخلوط دونه ها رو میذارم که تخمه هم بینشون هست . گندم و جو هم می تونی تو این مخلوط براش بذاری .

گرسنه نمیمونه نگران نباش. اینجوری نیست که ما تعیین کنیم طوطی چقدر غذا بخوره و بگیم حالا که غذاهای دیگرو نخورده تخمه بذاریم که دیگه سیر بشه . طوطی اگه گرسنش باشه غذاهایی که باهاش آشنا هست رو میخوره . سبزیجات و میوه ها رو به صورت نخ سبزیجات امتحان کنید . اگه میوه ها رو کامل در اختیارش میذارید و نمیخوره و میندازه ، تیکه تیکه کنید تو ظرفش بریزید . اگه میوه ای نمی خوره میتونید براش آب بگیرید یا حتی سبزیجات رو هم میتونید آب بگیرید با هویج یا سیب که مزه خوبی بهش بده .

نه نمی تونید پستتون رو ویرایش کنید .

به نکاتی خوبی اشاره کردین راجع به تربیت طوطی . خوشحال میشیم طوطی خودتون رو معرفی کنید به بچه های سایت . ازش عکس یا فیلم بذارید و بگید چه کارها و ترفندهایی بهش یاد دادید . تو این بخش :

معرفی طوطی های اعضای پارسی پت

میتونید یه تاپیک براش ایجاد کنید .
    ویرایش توسط sepideh : 9th May 2013 در ساعت 01:29 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    12340
    سلام

من دیروز یه کاسکو گرفتم زیر یک سال قار می کشه نزدیکش می رم پر های سالمی داره نزدیک قفس که می رم که غذا شو عوض کنم چنان قاری میزنه که کلاغ نمیزنه
    غذاشو وقتی روشو انداختم خورده می گن اینا که زیاد قار می کشن بهترن تو کلام ؟ اسمشم گلیه :دی خیلیم توجه می کنه :دی وضعیت ظاهریش خوبه یکی دو بارم عطسه کردش ولی ندیدم بالاشو تمیز کنه مدفوعشم سبزه نظر شما چیه ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط abed8049 نمایش پست ها
    سلام

من دیروز یه کاسکو گرفتم زیر یک سال قار می کشه نزدیکش می رم پر های سالمی داره نزدیک قفس که می رم که غذا شو عوض کنم چنان قاری میزنه که کلاغ نمیزنه
    غذاشو وقتی روشو انداختم خورده می گن اینا که زیاد قار می کشن بهترن تو کلام ؟ اسمشم گلیه :دی خیلیم توجه می کنه :دی وضعیت ظاهریش خوبه یکی دو بارم عطسه کردش ولی ندیدم بالاشو تمیز کنه مدفوعشم سبزه نظر شما چیه ؟
    سلام . به پارسی پت خوش اومدین .

این قار زدنش طبیعیه . طوطی وقتی وارد یه خونه جدید میشه میترسه . ربطی نداره به اینکه قراره سخنگوی خوبی بشه . طوطی وقتی تو موقعیتی قرار بگیره که بترسه قار میزنه .طوطی شما الان یه خط قرمز در نظر گرفته برای خودش . که اگه شما ازش عبور کنید یعنی بیش از حد بهش نزدیک بشید ، احساس خطر میکنه و قار میزنه . به مدت دو هفته یا 10 روز هیچ کاری باهاش نداشته باشید جز اینکه ظرف آب و غذاشو عوض کنید و روزنامه کف قفس . سریع هم از کتار قفس دور شید . کنار قفس توقف نکنید . اجازه بدید اول به محیط خونه شما عادت کنه . و بعد این دو هفته مراحل اهلی کردن رو انجام بدین تا با شما آشنا بشه . این تاپیک رو مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/thread7052.html

عطسه هم اگه کم اتفاق میفته مشکلی نیست .

صفحه 572 از 1238 نخستنخست ... 724725225535545555565575585595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905916226721072 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)