مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط احمدامیری نمایش پست ها
    سلام یک جفت ملنگو دارم که الان تخم کردن ماده که از لونه اومد بیرون کم حالا
    سوالتون رو کامل بپرسید . مشخص نیست سوالتون چیه

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Parsipet mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    پروانه _ به زودی لاک پشت
    شماره عضویت
    20032
    سلام من تصمیم گرفتم که یک ملنگو بگیرم میخواستم بدونم که برای آپارتمان مناسبن؟تا چه حدی سخنگو هستن ؟چه سنی مناسبه برای دستی شدن و سخنگویی؟ممنون میشم جواب بدید با تشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط .Raia. نمایش پست ها
    سلام من تصمیم گرفتم که یک ملنگو بگیرم میخواستم بدونم که برای آپارتمان مناسبن؟تا چه حدی سخنگو هستن ؟چه سنی مناسبه برای دستی شدن و سخنگویی؟ممنون میشم جواب بدید با تشکر
    سلام ، بله مناسب اپارتمان هست ولي نه اينكه در قفس محدود بشه ، چندساعتي در طول روز بايد بيرون از قفس باشه كه افسرده نشه .
    از٢/٥ماهگي يعني زماني كه دان خوردن رو شروع كنه براي خريد و اموزش مناسبه . در اين سن ، رنگ عنبيه ، مشكي يا قهوه اي هست و تا ٦-٧ماهگي به دودي و طوسي رنگ تغيير ميكنه .
    سخنگو هست ولي نه به كيفيت كاسكو ، و بايد با صبرو حوصله بهش اموزش بديد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    پروانه _ به زودی لاک پشت
    شماره عضویت
    20032
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، بله مناسب اپارتمان هست ولي نه اينكه در قفس محدود بشه ، چندساعتي در طول روز بايد بيرون از قفس باشه كه افسرده نشه .
    از٢/٥ماهگي يعني زماني كه دان خوردن رو شروع كنه براي خريد و اموزش مناسبه . در اين سن ، رنگ عنبيه ، مشكي يا قهوه اي هست و تا ٦-٧ماهگي به دودي و طوسي رنگ تغيير ميكنه .
    سخنگو هست ولي نه به كيفيت كاسكو ، و بايد با صبرو حوصله بهش اموزش بديد.
    خیلی خیلی ممنونم از پاسختون
    آره من تجربه نگهداری طوطی رو داشتم و معمولا تو خونه آزاد بودن فقط اینکه برای من که دانش آموزم و مدرسه هم شروع شده کی میتونم بخرم؟ ینی عیب نداره تو خونه 5 ساعت تنها باشه؟ ممنون میشم جواب بدید بازم ممنونم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط .Raia. نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنونم از پاسختون
    آره من تجربه نگهداری طوطی رو داشتم و معمولا تو خونه آزاد بودن فقط اینکه برای من که دانش آموزم و مدرسه هم شروع شده کی میتونم بخرم؟ ینی عیب نداره تو خونه 5 ساعت تنها باشه؟ ممنون میشم جواب بدید بازم ممنونم
    خواهش میکنم.اگر فرصت رسیدگی ندارید بهتره نخرید . چون زمانی که میشه باهاش صحبت کرد و اموزشش داد توی تنهایی و سکوت هدر میره و عملا تمام استعداد و تواناییش در سخن گفتن و یاد گرفتن از دست میره. درصورتی که میتونه جایی باشه که به بهترین شکل استعدادهاش شکوفا بشه و همه ساعات زندگیشو بدون همصحبت نگذرونه. تا 5 ساعت که تنهاست ، بعد هم که به دروستون رسیدگی میکنید و دیگه فرصتی برای بودن با این بچه ندارید. طوطی سانان درسته باهوشن ولی زمان زیادی باید صرف کنید تا کلمه ای یاد بگیرن . مثل سگ و گربه نیست که ذاتا تربیت شده هستن و انرژی و وقت کمتری براشون نیازه. بهتر بود قبل از شروع تابستان خریداری میکردید که دست کم ، سه ماه براش وقت میگذاشتید و تا یه حدی باید و نبایدها رو یاد میگرفت نه اینکه از ابتدا توی تنهایی رها بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی- طوط ملنگو
    شماره عضویت
    15988
    سلام خسته نباشید من یه ملنگو دارم که از سرلاکی دست خودم بوده الا نزدیک 1 سالو 4 ماهشه غذام بیشتر همون تخمه یه وقتام سیب نصفه کم تر بهش میدم چند تا سوال داشتمممنون میشم کمکم کنید
    1.این که هنوز توغ دور گردنش در نیومده یه خظ سیاه کم رنگ هست هنوزم با این سن جا داره منظر باشم در بیاد یا دیگه جنسیتش مشخص؟
    2.الا چند روزی که خیلی داره جیغ میزن در حد که سرمون درد میگیر از چیه؟
    3. چند سالگی باید براش جفت بگیر و نیازه که بگیرم؟
    4.من تا الا هیچ واکسن بهش نزدم ایا باید ببرم دکتر برای واکسن؟
    5.برای پر ریزی من تو مغازه ها دیدم وقتی پر ریزی میکنن خیلی پرشون میریزه ولی طوطی من خیلی کم تو پر ریزی پراش ریخت مشکلی نداره؟

ببخشید که سوالتم زیاد بود

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sana_1 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید من یه ملنگو دارم که از سرلاکی دست خودم بوده الا نزدیک 1 سالو 4 ماهشه غذام بیشتر همون تخمه یه وقتام سیب نصفه کم تر بهش میدم چند تا سوال داشتمممنون میشم کمکم کنید
    1.این که هنوز توغ دور گردنش در نیومده یه خظ سیاه کم رنگ هست هنوزم با این سن جا داره منظر باشم در بیاد یا دیگه جنسیتش مشخص؟
    2.الا چند روزی که خیلی داره جیغ میزن در حد که سرمون درد میگیر از چیه؟
    3. چند سالگی باید براش جفت بگیر و نیازه که بگیرم؟
    4.من تا الا هیچ واکسن بهش نزدم ایا باید ببرم دکتر برای واکسن؟
    5.برای پر ریزی من تو مغازه ها دیدم وقتی پر ریزی میکنن خیلی پرشون میریزه ولی طوطی من خیلی کم تو پر ریزی پراش ریخت مشکلی نداره؟

ببخشید که سوالتم زیاد بود
    سلام ، خيلي ممنون

يعني غذاي ملنگوي شما فقط تخمه و گاهي سيبه؟!! صحيح نيست اين برنامه غذايي . تخمه بسيار چربه و نبايد به عنوان وعده اصلي بيش ازحد داده بشه. مشکلات کبدی ، چربی خون و عوارض دیگه داره.

این لینکها رو درمورد تغذیه مطالعه کنید

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=7498/

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=13240

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=25297

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=22346

١- تا ٢.٥ الي ٣ سالگي مشخص ميشه ، اگه طوق كامل و در دو رنگ مشكي و قرمز بود نر هست . ماده ها طوق ندارن . ملنگوي شما نر هست و هنوز بالغ نشده .
    عكسشو بزاريد بهتر ميشه به نتيجه رسيد .

٢- بررسي كنيد چي باعث ناراحتيش شده ؟ حيوان جديدي اورديد منزل؟ غذاش تغيير كرده ؟ جاي خوابش عوض شده ؟ باهاش بد رفتاري ميشه ؟ خيلي كم ساعات ازادي و تفريح براش در نظر ميگيريد؟ دماي اتاقش تغيير كرده ؟ استرس داره؟.....

٣- ٣-٣.٥سالگي

٤- اگر متخصص طيور مجرب ميشناسيد كه واكسيناسيون رو طبق اصول و قواعدش انجام بدن و حفظ زنجيره سرد ، تاريخ مصرف و اعتبار واكسنها قابل تاييد باشه ، مشكلي ايجاد نميشه. ولي اگر از هر لحاظ معتبر نباشن ممكنه تزريق با شوك يا خدايي نكرده مرگ حيوان همراه باشه .

٥- دلايل متعددي در اختلالات زمان پرريزي دخيله .

a- نور مصنوعي
    b-فقر غذايي و كمبودها
    c-استرس
    d-مشكلات هورموني كه قسمتيش تحت تاثير تغذيه غلط هست ( بخصوص دو هورمون تيروكسين و پروژسترون كه در نقش بيشتري در پرريزي دارند) و .....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی- طوط ملنگو
    شماره عضویت
    15988
    سلام ممنون بابت کمک هاتون اینم سه تا عکس از طوطی من بابت بیرون بودن از قفسم که گفتین در طول روز بیرون نمیارم چون پرواز میکنه و بعد تو قفس بردنش سخت میشه یه وقتا چی بشه میارمش بیرون
    ولی تو قفس که هست میزاره دست به سرش و نکش بکشم
    بابت جیغ زدنشم فکر کنم به خاطر تغیر تخمه که بهش میدم همیشه تخمه قرمز بهش میدادم الا یه مدطی پیدا نکردم تخمه کاسکو میدم فکر کنم از اون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ممنون . در حال حاضر طوطي نر هست .يك سال و نيم ديگه به طور دقيق جنسيتش مشخص ميشه .
    حتما براش تفريح در نظر بگيريد وگرنه به زردي با يك طوطي افسرده ، لاغر ، عصبي و بي اشتها روبرو ميشيد كه ممكنه پر كن هم بشه . هنوز به سن بلوغ نرسيده تا اين خواستشو به طور جدي مطرح كنه و فعلا در دوران نوجواني هست . بزرگتر كه بشه با پرخاشگري و سركشي مجبورتون ميكنه ساعات بيشتري براي ازاديش در نظر بگيريد.

لينكهايي كه فرستادم رو مطالعه كنيد ، تغذيش صحيح نيست ، بيمارش ميكنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط sana_1 نمایش پست ها
    سلام ممنون بابت کمک هاتون اینم سه تا عکس از طوطی من بابت بیرون بودن از قفسم که گفتین در طول روز بیرون نمیارم چون پرواز میکنه و بعد تو قفس بردنش سخت میشه یه وقتا چی بشه میارمش بیرون
    ولی تو قفس که هست میزاره دست به سرش و نکش بکشم
    بابت جیغ زدنشم فکر کنم به خاطر تغیر تخمه که بهش میدم همیشه تخمه قرمز بهش میدادم الا یه مدطی پیدا نکردم تخمه کاسکو میدم فکر کنم از اون
    سلام. به توضیحات دوستم اضافه کنم که اگه اینه براش گذاشتید بهتره بردارید . وسیله مناسبی برای بازی و سرگرمی طوطی نیست

به جاش براش اسباب بازی های چوبی و قابل تخریب بذارید . ملنگو ها معمولا طوطی های خرابکار و پر جنب و جوشی هستن . اسباب بازی اگه مناسب باشه و جای خوبی گذاشته بشه باهاشون بازی میکنن .

و اینکه معمولا پر خور هستن . اگه ببینن غذای خاصی طرفدار داره و داره توسط صاحبش خوردن میشه بیشتر به خوردن اون غذا اشتیاق پیدا می کنه. غذاهای مختلف و مجاز رو حتما بهش معرفی کنید و براش بذارید حتی اگه نخورد .

اگه اب میوه هم دوست داره می تونید براش میوه و سبزیجات رو آب بگیرید

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Parsipet mobile app

صفحه 425 از 529 نخستنخست ... 325375406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444475525 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)