مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    داخل قفس این کارو میکنه یعنی راستش من اصلا بیرون نمیارمش چون اهلی نیست هنوز یکی دو بارم که در اثر غفلت ما از قفس خارج شد به بدبختی رفت تو قفس! نه کلشو پایین نمیاره و تکون هم نمیده اما این کارو من سمتش میرم میکنه کلا با خانومم خیلی خوبه تقریبا ازش نمیترسه اما آخرین باری که اتفاقی اومد بیرون و من برای اینکه بره تو قفس یه کم دست بردم سمتش از اون موقع ترسش و گارد گرفتنش از من بیشتر شده! البته هنوز ازم غذا میگیره اما خوب یه کم بی اعتماده چه کار کنم باهام بازم خوب شه؟ راستی یه سوال دیگه هم داشتم الان در قفسو باز میکنیم غذا میگیره اگه غذا دستمون باشه هم میشه نوکشو ناز کرد اگرم نباشه نمیذاره نوکشو نار کنیم اما میاد و با زبون میزنه به دستمون (البته دست خانومم به خاطر جریانی که گفتم) میخواستم بدونم الان برای تمرین روی دست اومدن زوده یا نه؟ خودم فکر میکنم زوده نمیدونم درسته یا نه
    سلام . خب شما خودتون توضیح دادین . دقیقا به خاطر همین براتون گارد میگیره . البته اگه بعد پف کردن پرها ، شما دستتون رو ببرید سمتش و حمله کنه و بخواد گاز بگیره یکی از دلایلش هم میتونه این باشه که دوست نداره شما دستتون رو داخل قفس ببرید .اما اگه این حرکت رو برای یه لحظه کوتاه انجام میده ، نگران نشید ، توجه نکنید و حساسیت نشون ندین . اما بیشتر سعی کنید با غذا دستتون رو ببرید سمتش فعلا تنها راه جلب اعتماد برای شما اینه .

وقتی اتفاقی میاد بیرون با دستپاچگی سعی نکنید بفرستیدش داخل قفس . بهش استرس وارد نکنید . آروم آروم هدایتش کنید یا با روش هایی که دوستان تو صفحات قبل توضیح دادن با جدا کردن سقف قفس بذاریدش داخل قفس .

اگه راحت از دست غذا میگیره و برای گرفتن غذا دنبال دست شما میاد میتونید تمرین روی دست اومدن رو شروع کنید . البته شما دارید شرایط رو از نزدیک میبینید . اگه احساس میکنید هنوز هم میترسه یه مدت دیگه با دست بهش غذا بدین .

یه توضیح کوتاهی بدم هر وقت احساس کردین میتونید وارد مرحله بعدی بشید ، این مورد رو در نظر داشته باشید که پیشنهاد بعضی از دوستان اینه که بعد از غذا دادن با دست ، مرحله بعدی خاروندن سرش هست البته به نظر من روی دست آوردن مرحله دومه . شما باید با توجه به شرایط طوطی مرحله بعد رو انتخاب کنید . اگه طوطی شما بهتون اجازه میده که موقع غذا دادن منقارش رو ناز کنید ، میتونید برای خاروندن سرش اقدام کنید . اما اگه فکر میکنید اینکار باعث میشه بهتون بی اعتماد بشه روی دست اومدن رو باهاش تمرین کنید .

تو این قسمت میتونید مقالات مربوط به روی دست آوردن و خاروندن سر و نکاتی که برای انجام این مراحل مهم هستن رو مطالعه کنید

رفتارشناسی و آموزش به طوطی سانان

سوالی هم داشتید بپرسید حتما

موفق باشید .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    تو یه مقاله خوندم که شوفاژ باعث عصبی شدن کاسکو میشه و حتماً پس از مدتی پرکن میشه؟
    آیا این درسته؟
    مرسی .
    خدا رو شکر پرنده ی من پرکن نیست.
    این مقاله را دیدم ، فقط خواستم خیالم راحت بشه که آیا شوفاژ میتونه باعثش بشه
    کلا استفاده از لوازم گرمایی ، باعث خشک شدن هوا و کم شدن رطوبت میشه . رطوبت هم اگه در محل نگهداری طوطی نباشه ،پر خشک و شکننده و پوست خشک و خارش دار میشه . که میتونه عاملی برای پرکنی یا پرجوی باشه همونطور که جناب vestlaif اشاره کردن

برای جلوگیری از این حالت بهترین راه استفاده از یه دستگاه بخور یا گذاشتن یه ظرف آب روی بخاری یا لوازم گرم کننده هست .

این مقاله رو هم بخونید:

http://www.parsipet.ir/thread8918.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو .عروس . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15983
    با سلام وقتی میخواهیم یک کاسکو سالم بخریم باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

باید چه غذایی به طوطی بدهیم که هم غذای اصلی طوطی باشه وهم نذاره طوطی ضعیف بشه ؟

اگه خواستیم غذای آماده به طوطی بدیم چه نوع غذایی و چه مارکی بدیم بهتره؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Friendly Parrot نمایش پست ها

سلام دوست عزیز

یک کاسکو سالم از نظر ظاهری ویژگی هایی داره مثل :
    صاف و یکدست بودن پر ها / صاف و یکدست بودن منقار پرنده و / یک اندازه و باز بودن سوراخ بینی / مدفوع سالم و طبیعی / رنگ پاها و حالت پا ها باید طبیعی و سالم باشن / چشم باید کاملا شفاف و باز و به رنگ طبیعی باشه / پوست دور چشم باید یکدست و سفید باشه / مخرج پرنده کاملا تمیز باشه و هیچ چیزی (مدفوع ) به پر های اطرافش نچسبیده باشه و ... .
    (تا اونجا که یادم بود گفتم حالا بقیه چیزی اضافی میدونن بگن )

برای تغذیه از میوه جات و سبزیجات و جبوبات و انواع تغذیه های مجاز میشه استفاده کرد که غذای کامل و اصلی کاسکو هستند و باید در زنجیز غذاییشون باشه . برای اطلاعات بیشتر لینک زیر رو مطالعه کنید :
    تغذیه طوطی خاکستری (کاسکو)

از غذای های آماده که در بسته بندی های مختلف از شرکت هایی مثل ورسل لاگا و ... توی فروشگاه ها هست میشه به عنوان مکمل در روز به میزان کم داده بشه . چون توی غذایی از دانه جات که چربی بالایی دارند باید کم استفاده بشه میشه از این بسته های مکمل زمانی که قرار هست به پرنده تخمه و .. بدین براش مخلوط کنید و در اختیارش بذارید و بدلیل تنوع پرنده رو هم سرگرم میکنه . معمولا بسته ها هم سلیقه ای هست مثل ورسل لاگاها یا کی کی یا ویتاکرفت و...

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان اگه کاسکو رو بیاری بیرون از قفس و رو دست بشینه و باهاش تمرین سخنگویی کنید به نظرتون خوبه.
    الان یاد گرفته که بهش میگی بوس بده نوکشو میاره سمت لبت. ولی صداشو در نمیاره. چیکار کنم صداشم در بیاره/

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    دوستان اگه کاسکو رو بیاری بیرون از قفس و رو دست بشینه و باهاش تمرین سخنگویی کنید به نظرتون خوبه.
    الان یاد گرفته که بهش میگی بوس بده نوکشو میاره سمت لبت. ولی صداشو در نمیاره. چیکار کنم صداشم در بیاره/
    چون حواسش پرت اینور و انور هست کم تر توجه میکنه (کلی)
    صداشو در بیارید تا اونم یاد بگیره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوست عزیز در ابتدا همونطور گه میدونید بوسیدن طوطی و برقراری تماس لب و زبون انسان با منقار و زبون پرنده خطرناک هست پس خودداری کنید از اینکار .
    برای اینکه بعد گفتن کلمه بوس صدای اون رو هم دربیاره باید بعد از تکرار کلمه خودتون هم اون صدارو دربیارید تا اون بتونه تقلید کنه شاید یکم کار ببره ولی وقتی یاد بگیره تکرار میکنه . بعد از اینکه کلمه رو یاد گرفت و صدای بوس رو درآورد برای اینکه بتونه صداس بوس رو به موقع تکرار کنه مثلا وقتی میگید بوس اون صدای بوس رو دربیاره نیاز هست با جایزه باهاش کار بشه . مثلا هربار که گفتین بوس و صدای بوس آوردین اونم صدای بوش درآورد بهش جایزه بدین . به مرور براش عادت میشه که بدون جایزه جواب بوس های شمارو بده .
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز در ابتدا همونطور گه میدونید بوسیدن طوطی و برقراری تماس لب و زبون انسان با منقار و زبون پرنده خطرناک هست پس خودداری کنید از اینکار .
    برای اینکه بعد گفتن کلمه بوس صدای اون رو هم دربیاره باید بعد از تکرار کلمه خودتون هم اون صدارو دربیارید تا اون بتونه تقلید کنه شاید یکم کار ببره ولی وقتی یاد بگیره تکرار میکنه . بعد از اینکه کلمه رو یاد گرفت و صدای بوس رو درآورد برای اینکه بتونه صداس بوس رو به موقع تکرار کنه مثلا وقتی میگید بوس اون صدای بوس رو دربیاره نیاز هست با جایزه باهاش کار بشه . مثلا هربار که گفتین بوس و صدای بوس آوردین اونم صدای بوش درآورد بهش جایزه بدین . به مرور براش عادت میشه که بدون جایزه جواب بوس های شمارو بده .
    موفق باشید

بله خیلی ممنون.
    نمیذارم لبم برخورد کنه باهاش.
    بیرون از قفس خوبه رو دست بشونمش و باهاش کار کنم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    بله خیلی ممنون.
    نمیذارم لبم برخورد کنه باهاش.
    بیرون از قفس خوبه رو دست بشونمش و باهاش کار کنم؟
    به نظرم
    برای سخنگویی بهتره پرنده حواسش همه جوره روی شما باشه از این جهت بهتر توی قفس باشه . توی قفس هم اگه دیدی شما داری حرف میزنی و اون داره بازی میکنه و قفس نوردی میکنه و کلا سرگرمه بهتره به زمان بهتری منتقل کنید کلاس رو تا هم حواسش اون موقع باشی هم مزاحم بازی کردن اون طفلک نشد . اگه پرنده روی دستتون بهتون توجه میکنه و حواسش به شما هست بله میشه روی دست باهاش کار کرد ولی خب بالاخره جابجایی کمی حواس پرنده رو پرت میکنه و بهتره توی قفس و موقعی که کاملا حواسش هست باهاش تمرین کنید .
    موفق باشید

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط Friendly Parrot نمایش پست ها

برای خرید کاسکو سالم یک سری نکات رو در نظر بگیرید چه در کاسکو وحشی چه در کاسکو اهلی که نشانه سالم بودن پرندست::
    • چشمها شفاف باشه , قرنیه مشکی و بدون لک باشه
    • مدفوع به صورت نیمه سفت و سبز با رگه سفید باشه
    • پرهای بدن کامل باشه
    • به مقعد مدفوع نچسبیده باشه
    • انگشتان پا کامل باشه
    • همه انگشتان ناخن داشته باشه
    • سوراخ دماغش به یک اندازه و تمیز باشه
    • رشد بیش از اندازه منقار ممکنه دلیل بیماری باشه
    • پوسا پاها نباید دارای قارچ یا انگل باشه
    • در صورت امکان به سینه پرنده دست بزنید یا از نزدیک نگاه کنید نباید اطراف سینه پرنده لاغر باشه و استخوان جناق سیینه بیرون زده باشه
    • کاسکویی که زیادی پف میکنه و کسله ممکنه مریض باشه
    • اثرات سرما خوردگی مثل خیس بودن بینی نداشته باشه

صفحه 866 از 1238 نخستنخست ... 366766816847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872873874875876877878879880881882883884885916966 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)