همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    شنیدم اون 2 تا جوجه که به دنیا اومد تلف شد ایا نقص داشته ؟
    بله تلف شدن.فکر نمیکنم مشکل یا نقصی داشتن چون جوجه های کاملا سرحال و درشتی بودن.متاسفانه ایشون توی تجربه ی اول اقدام به بزرگ کردن سرنگی کرد که جوجه ها تلف شدن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    بله تلف شدن.فکر نمیکنم مشکل یا نقصی داشتن چون جوجه های کاملا سرحال و درشتی بودن.متاسفانه ایشون توی تجربه ی اول اقدام به بزرگ کردن سرنگی کرد که جوجه ها تلف شدن.
    این سری رو میزارم دوباره جفتگیری و تخم اگر نتیه ای حاصل نشد دلمو نزدن 1 جفت عروس نر ماده تک میگیرم ضربدری جفت میزنم. اگر هم دیدم جفت خوبی نیست میفروشمشون.تشکر از راهنمایی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    این سری رو میزارم دوباره جفتگیری و تخم اگر نتیه ای حاصل نشد دلمو نزدن 1 جفت عروس نر ماده تک میگیرم ضربدری جفت میزنم. اگر هم دیدم جفت خوبی نیست میفروشمشون.تشکر از راهنمایی
    به نظر من حداقل بهشون یک ماه و نیم فرصت استراحت بده بعد اقدام به لونه گذاری کن.باز هرطور خودت صلاح بدونی.ایشالا بهترین تصمیم رو میگیری.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11930
    من تا دیروز فکر میکردم عروس هلندی جلد نمیشه و اگه فرار کنه بر نمیگرده اما یکی از دوستان زیر قفس عروساش(یک جف) تو خیابون ول میشه و فرار میکنن وقتی برمیگرده میبینه تو بالکنن و میارتشون خونه

میشه توضیح بدید آیا صحت داره؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط eliasi نمایش پست ها
    من تا دیروز فکر میکردم عروس هلندی جلد نمیشه و اگه فرار کنه بر نمیگرده اما یکی از دوستان زیر قفس عروساش(یک جف) تو خیابون ول میشه و فرار میکنن وقتی برمیگرده میبینه تو بالکنن و میارتشون خونه

میشه توضیح بدید آیا صحت داره؟
    سلام.دوست عزیز اگر میبینید کبوتر به قولی جلد میشه و محل زندگیش رو پیدا میکنه به دلیل این هست که از طریق تاثیرات امواج مغناطیسی محل زندگیش مکانش رو شناسایی میکنه.به همین دلیل هم هست چند هفته ای از پرواز کبوتر جلوگیری میکنن تا به مختصات محل قبلی زندگیش بر نگرده.اما عروس هلندی مگه چندبار برای پرواز از خونه خارج شده و اصلا همچین قابلیتی داره که بتونه مسیر یابی کنه؟خیر.پس دوست عزیز این حرف نمیتونه درست باشه چون عروس هلندی خاصیت مسیر یابی نداره و از طرفی وقتی محل زندگیش رو از بیرون ندیده بر چه اساسی تشخیص داده که خونش کجا بوده که بخواد برگرده.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11930
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز اگر میبینید کبوتر به قولی جلد میشه و محل زندگیش رو پیدا میکنه به دلیل این هست که از طریق تاثیرات امواج مغناطیسی محل زندگیش مکانش رو شناسایی میکنه.به همین دلیل هم هست چند هفته ای از پرواز کبوتر جلوگیری میکنن تا به مختصات محل قبلی زندگیش بر نگرده.اما عروس هلندی مگه چندبار برای پرواز از خونه خارج شده و اصلا همچین قابلیتی داره که بتونه مسیر یابی کنه؟خیر.پس دوست عزیز این حرف نمیتونه درست باشه چون عروس هلندی خاصیت مسیر یابی نداره و از طرفی وقتی محل زندگیش رو از بیرون ندیده بر چه اساسی تشخیص داده که خونش کجا بوده که بخواد برگرده.
    منم بیشتر با نظر شما موافقم نمیدونم حالا دروغ گفته یا یه مورد استثنایی بوده
    ولی در مورد کبوترها هنوز علم به طور کامل متوجه نشده چطور اینکارو میکنن و فقط حدس و گمان زده شده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام.. این نرو ماده من اخره باهم جفت نشدن... نمیدونم چقدر صبر کنم... بنا به گفته یکی از دوستان لونه رو برداشتم.... ماده پر ریزیش فکر کنم تموم شده یا اخراش هست....

یه 3-4 ماهی هستن پیش همن... بیشتر باید صبر کنم؟؟؟

نر همچنان میخونه... ولی اثری از جفت گیری درشون نیست...

این جفت نشدن ربطی به جونی نر یا شایدم بالغ نشدن و اینکه ماده ام دستی هست نداره؟؟؟(البته میدونم اگه بالغ نشده باشه یکی از دلیلاش هست... به هیچ وجه نمیشه سنو تخمین زد؟؟؟)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام.. این نرو ماده من اخره باهم جفت نشدن... نمیدونم چقدر صبر کنم... بنا به گفته یکی از دوستان لونه رو برداشتم.... ماده پر ریزیش فکر کنم تموم شده یا اخراش هست....

یه 3-4 ماهی هستن پیش همن... بیشتر باید صبر کنم؟؟؟

نر همچنان میخونه... ولی اثری از جفت گیری درشون نیست...

این جفت نشدن ربطی به جونی نر یا شایدم بالغ نشدن و اینکه ماده ام دستی هست نداره؟؟؟(البته میدونم اگه بالغ نشده باشه یکی از دلیلاش هست... به هیچ وجه نمیشه سنو تخمین زد؟؟؟)
    سلام.بالغ نشدن یکی از عواملش میتونه باشه.ولی با توجه به اینکه نر داره همچنان مستی میکنه فکر نمیکنم کم سن باشه.سن دقیق رو فقط با آزمایش میشه تخمین زد.ضمن اینکه ماده وقتی میره توی لک تا دوباره پرها جایگزین بشن و پرنده به دوران مستی و آمادگیش برگرده زمان بر هست و از طرفی فکر میکنم ماده ی شما تازه داره به قفس عادت میکنه.ولی تنها راه چاره شما این هست که صبر کنید تا ماده از ارتباط با انسان ها دل بکنه و به سمت ارتباط برقرار کردن با هم نوعان خودش بره.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    یه مشکل برم پیش اومده
    اتفاقی رفتم سراغ جفت ببینم جوجه های بعدی به دنیا اومده دیدم اولین جوجه چینه دانش باد کرده.. نمیدونم طبیعی هست یا خیر اما یه خورده معقدش به نظرم بزرگ بود انگا نتونسته مدفوع کنه.. نمیدونم شاید من اینطوری فکر میکنم
    غذای جفت ارزن و تخم کتان بوده
    چی کار کنم خواهشا زود کمک کنید تا بی زبون از دست نرفته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی (Cockatiel) - لاوبرد (Lovebird)
    شماره عضویت
    11295
    من عروس مادم با اینکه تخم گذاشته و مطمینم تخم نداره دمش نبض میزنه
    میخواستم ببینم دلیل نبض دم چیا میتونه باشه ؟
    تغذیش خوبه مدفوعش شله چون توی لونه میخوابه تخم داره و سرحاله

صفحه 454 از 1915 نخستنخست ... 3544044354364374384394404414424434444454464474484494504514524534544554564574584594604614624634644654664674684694704714724735045549541454 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)