صفحه 13 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 152
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    شدت نور رو کم کن و جریان رو زیاد کن ، برای من هر وقت سیانو زیاد میشد یه موج ساز 320 روشن میکردم دو روزه از بین میرفتن
    به احتمال زیاد شدت نورت زیاده و اگه یه باره اینجوری شده فسفات و یا نیترات و سیلیکات بالا رفتن
    یه سری تست بزن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    شدت نور رو کم کن و جریان رو زیاد کن ، برای من هر وقت سیانو زیاد میشد یه موج ساز 320 روشن میکردم دو روزه از بین میرفتن
    به احتمال زیاد شدت نورت زیاده و اگه یه باره اینجوری شده فسفات و یا نیترات و سیلیکات بالا رفتن
    یه سری تست بزن
    سلام آقای نوروزی منظورت از کم کردن شدت نور اینه که تعداد ال ای دی هامو کم کنم؟کلا 12 تا ال ای دی 1 وات همنطور که گفتم 2 تاش قرمز بهتر نیست قرمزارو بردارم به جاش از آبی رویال بلو یا صورتی استفاده کنم؟شاید نور قرمز با سفید فقط باشه باعثه مشکل سیانو میشه؟(7 تا سفید 6500 کلوین با 3 تا آبی رویال خوبه؟)
    موج سازم شاید یه سیو 320 یا از این چیتنیها Rs-electrical گذاشتم فسفاتم من با سالیفرت زدم نمیدونم درست میزنم یا نه ولی طبق همون آموزش شما انجام میدم ولی هیچ رنگی نداره؟
    ممنون از همگی شما دوستان گرامی و عزیز

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان من دارم روی اورفلو کار میکنم میخوام کل بیوبالها رو در بیارم و اورفلو رو موقع سیفون خوب شستشو بدم بعد یدونه این لوله ها بسازم به نظرتو خوبه یا نه؟اورفلو باید تا کجا آبگیری بشه؟
    اینم طرحی که میخوام ازش استفاده کنم:

بعدش اینکه من میخوام از فیلتر ساکسم تو سامپ به جای پد استفاده کنم به نظرتون اگه تو قسمت بالای اورفلو پد نزاریم و فقط تو خونه اول یدونه از این فیلتر ساکسهای دستی که خودم درست کردم میتونه کافی باشه برات حذف ذرات یا نه؟
    ممنون

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان من دارم روی اورفلو کار میکنم میخوام کل بیوبالها رو در بیارم و اورفلو رو موقع سیفون خوب شستشو بدم بعد یدونه این لوله ها بسازم به نظرتو خوبه یا نه؟اورفلو باید تا کجا آبگیری بشه؟
    اینم طرحی که میخوام ازش استفاده کنم:

بعدش اینکه من میخوام از فیلتر ساکسم تو سامپ به جای پد استفاده کنم به نظرتون اگه تو قسمت بالای اورفلو پد نزاریم و فقط تو خونه اول یدونه از این فیلتر ساکسهای دستی که خودم درست کردم میتونه کافی باشه برات حذف ذرات یا نه؟
    ممنون
    سلام محمد رضای عزیز

این نوع لوله داخل آور فلو طرح خیلی خوبی هست ، فقط اون زانویی که اون بالا خورده اگه یکمی بالا تر در نظر بگیرید دیگه هیچ صدای شر شری ندارید

در مورد فیلتر ساکس من یکی خودم ساختم و استفاده کردم
    فقط چون اون محل قرار گیری فیلتر که با پلکسی باید درست بشه را نتونستم درست کنم (یعنی دیگه خوصله نداشتم) فیلتر جای مناسبی نداره
    من با یه بند به شیر خروجی آورفلو بستم
    من از هز دو فیلتر استفاده میکنم و از زمانی که این نوع فیلتر را استفاده کردم دیگه فیلترهای وول کثیف نشده
    حتی اون لایه کرم زنگ که کف سامپ بود هم میشه گفت دیگه نیست
    شما مظمئن باش که جواب میده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام محمد رضای عزیز

این نوع لوله داخل آور فلو طرح خیلی خوبی هست ، فقط اون زانویی که اون بالا خورده اگه یکمی بالا تر در نظر بگیرید دیگه هیچ صدای شر شری ندارید

در مورد فیلتر ساکس من یکی خودم ساختم و استفاده کردم
    فقط چون اون محل قرار گیری فیلتر که با پلکسی باید درست بشه را نتونستم درست کنم (یعنی دیگه خوصله نداشتم) فیلتر جای مناسبی نداره
    من با یه بند به شیر خروجی آورفلو بستم
    من از هز دو فیلتر استفاده میکنم و از زمانی که این نوع فیلتر را استفاده کردم دیگه فیلترهای وول کثیف نشده
    حتی اون لایه کرم زنگ که کف سامپ بود هم میشه گفت دیگه نیست
    شما مظمئن باش که جواب میده
    ممنون از پاسختون آقا مجید.
    من دیروز این لوله رو درست کردم و کل بیوبالهایی که داشتم تو اورفلو رو خارج کردم وتوی اورفلو یدونه عین همین لوله رو گذاشتم ومشکل صدای شر شر یکمی هست حالا عکس میزارم از داخل اورفلو.(مثل اینکه باید یه کمی لوله رو بالاتر بیارم ولی وقتی شیر فلکه خروجی آب رو یکمی میبیندم آب میاد بالاتر و با خط آب داخل تانک یکی میشه کلا صدا قطع میشه ولی داخل سامپم اون لوله خروجی آب که داخل فیلتر ساکسه صدای قل قلش بیشتر میشه؟؟ نمیدونم چه دلیلی داره
    بعدشم یه سر یاز مدیاها رو برداشتم الان فقط 3-4 بسته اونم ماتریکس اینا مونده تو سامپ.
    ممنون

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    آقا مبارکه
    میدونم سیستم نورتم که آماده شده
    یه سری عکس از مراحل ساخت و .... بذار
    موفق باشی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان
    من میخواستم بپرسم که در صورت داشتن اسکیمر قوی 2-3 برابر حجم تانک و همچنین راکتورهای فسفات و بایوپلت باز نیازی به رفیجیوم هستش یا نه؟
    رفیجیومم هم تقریبا برای تانک 340 لیتری 30 لیتر تا 40 لیتر بیشتر نیستش.
    من آخه با رفیجیوم مشکل دارم و دو سری توش سیانو زده.
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    آقا مبارکه
    میدونم سیستم نورتم که آماده شده
    یه سری عکس از مراحل ساخت و .... بذار
    موفق باشی
    سلام آقا مجید بله حتما چند تا عکس از سیستم نوری بزودی قرار میدم چون الان دارم روی آویزش کار کنم چون باید 25-30 سانت فاصله داشته باشه.
    ممنون

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخواستم بپرسم که در صورت داشتن اسکیمر قوی 2-3 برابر حجم تانک و همچنین راکتورهای فسفات و بایوپلت باز نیازی به رفیجیوم هستش یا نه؟
    رفیجیومم هم تقریبا برای تانک 340 لیتری 30 لیتر تا 40 لیتر بیشتر نیستش.
    من آخه با رفیجیوم مشکل دارم و دو سری توش سیانو زده.
    ممنون
    سلام:
    در صورتی که از مدیای بایوپلت منتاسب با حجم تانک و اسکیمر قوی در کنارش استفاده میکنید و gfo هم دارید به احتمال زیاد نیازی به رفریجیوم برای کاهش نیترات پیدا نخواهید کرد . البته باید بگم احتمال رشد سیانو با بایوپلت بسیار بیشتر از داشتن رفریجیومه . زدن سیانو در داخل رفریجیوم احتمال به دلیل نور نامناسب یا جریان ناکافی اب در داخل رفریجیوم هست و در شرایط سالم نباید سیانو داشته باشید . در خروجی اب رفریجیوم از پد استفاده کنید و مرتب اون رو تعویض کنید تا از گسترش سیانو به تانک تا حدی جلوگیری بشه بعدش علت سیانو زدن در رف رو پیدا و حذف کنید . در طول مدت هرچندمدت سیانو هارو به طور فیزیکی از رف حارج کنید.
    داشتن رفریجیوم نسبت به بایوپلت مزایای بیشتری داره و نگهداری ازش هم راحتتره . از جمله مزایای مهمش کمک به پایداری ph است .
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    سلام
    میشه توضیح بدین سیانو چیه ؟

صفحه 13 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)