صفحه 45 از 101 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636495 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 441 به 450 از 1005
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط DRP20810 نمایش پست ها
    شايد اين علائم بيشتر كمك كنه :باله و دم ماهي طوري كه بايد باشه نيست (باز و كاملا سلامت)
    يه سوال كه داره مغزمو بازي ميده؟
    اگه انگل باشه نبايد علائم روي ماهي هاي ديگه مشاهده بشه؟؟؟
    اگه جواب سوال نه هستش توضيح كامل لطفا
    بارها و به كرات شده من قبلا هم عرض كردم چرا فكر مي كنيد كه موقعي كه مثلا پوسيدگي باله توي تانك ميفته حتما بايد در سطح كل آكواريوم پخش باشه؟
    همه ميان بالاي سر باري كه تازه وارد شده و ميبينن كه همه دچار ماستيا يا مثلا پوسيدگي باله هستند. ولي هيچ موقع فكر نميكنن كه بابا اون يه بيماريه ثانويه است.
    ويروس يا ميكروب اينقدر بار رو ضعيف مي كنه كه ماهي بسيار آسيب پذير ميشه.
    همين چند وقت قبل بابك در جريانه كه تك ياخته ها و انگلها توي تانك اصلي من افتاده بودن. ولي جالبه بهت بگم اينقدر ماهيهاي قديميه من سالم و قوي بودن كه هيچ كدوم از اونها نگرفتن و فقط و فقط همين ماهيهاي جديد كه استرس رو همراه داشتن به علاوه يكدونه از ماهيهاي قديميم كه خودم هم ميدونستم كه ضعيفه و جنب و جوش كمتري داشت مبتلا شد.
    ببين عزيز ماهي اگه اونجوري كه من ميگم قوي و سالم باشه، شما اگر مشت مشت انگل هم توي آب بريزيد عمرا هيچ اتفاقي براش نميفته.
    يك چيزي رو يواشكي بهتون ميگم: ايني كه ما ميگيم مثلا كاستاپور بزن و كاستيا رو رد ميكنن، اينطور نيست كه انگل كلا نابود بشه، بلكه اينقدر انگل رو ما ضعيف مي كنيم كه ديگه هيچكاري با ماهي نميتونه داشته باشه.
    پس انگل توي تانك باز هم وجود داره ولي ضعيف شده تا يك ماهي ضعيف گير بياره و بصورت ميزبان ازش استفاده كنه.
    دقت كردي موقعي كه يك بار نافرم تلفات ميده، ما ميگيم كلا تانك تخليه، شسشو و بطور كامل با لوازم ضدعفوني بشه.
    ما اون موقع اينقدر دوز مواد مثل فرمالين اينقدر بالاست كه هيج موجود زنده اي هم طاقت نمياره چه برسه به انگل.
    بازم شايد يه سوال ديگه برات پيش بياد كه الان من جوابش رو ميدم.
    شما يه انگل رو پشت سر ميگذاريد و بعد از مدتي اگر ماهي ضعيف هم توش بندازيد هيچ اتفاقي براش نميفته، چرا؟
    بخاطر اينكه ماها تاكيد ميكنيم كه تانك اولش آسيب پذيره ولي سيكل كه طي ميشه خيالمون از تانك ديگه راحته مگر اينكه شما عامل بيماري رو با يه تازه وارد چه ماهي و چه گياه و چه تا حتي وسايل دست دوم رو وارد تانك كنيد.
    در اين زمان ميدونيد چي ميشه؟ باكتريهاي مفيدي كه توي تانك يا سامپ يا اكسترنال و يا هر سيستم فيلتراسيون ايجاد ميشه اين انگلها و عوامل بيماري رو مصرف مي كنن و از بين ميرن.
    اين پست ديگه واقعا تاييد و سپاس داره. اينطوري فكر نميكنيد.:smile (139):

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    سلام خدمت دوستان
    امروز متوجه شدم یکی از دیسکس های من یکی از ابشش هاش از اون یکی کمتر باز میشه،اینطور نیست که کار نکنه ولی به طور کامل باز نمیشه.25 درصد اب رو سیفون کردم.چه پیشنهادی دارید؟

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.icehot نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    امروز متوجه شدم یکی از دیسکس های من یکی از ابشش هاش از اون یکی کمتر باز میشه،اینطور نیست که کار نکنه ولی به طور کامل باز نمیشه.25 درصد اب رو سیفون کردم.چه پیشنهادی دارید؟
    بعد سيفون اب هم اب رو تست كردم.نيتريت و امونياك صفر ولي نيترات 50 بود.البته خيلي وقته با نيترات مشكل دارم و با سيفون هم پايين تر از 50 نمياد و هميشه محدوده ي 50 تا 100 هستش.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    سلام خدمت دوستان
    بعد سيفون اب هم اب رو تست كردم.نيتريت و امونياك صفر ولي نيترات 50 بود.البته خيلي وقته با نيترات مشكل دارم و با سيفون هم پايين تر از 50 نمياد و هميشه محدوده ي 50 تا 100 هستش.
    درسته هر چه نيترات رو به صفر باشه عالي تره ولي نيترات 20 تا 80 براي ديسكس مشكلي ايجاد نمي كنه. شما سيفونت رو مرتب بكن و هر چي تعويض آب بيشتر باشه مطمئن باش روي سيتم ظرفيتي آبت كم كم تاثيرش رو ميگذاره.
    اگر دوست داشتي از كانديشنرها و بالانسهاي آب هم مي توني استفاده كني. به اين صورت كه اول از ماينسها استفاده كن و بعد براي ثابت نگه داشتن از بالانسهاي زماني.
    انشاءا... جواب مي گيري.
    راجع به ماهيت هم بايد عرض كنم توضيحاتت كافي نيست.
    اگر كجي يا لاغري يا جهش هاي مكرر در آب رو از ماهيت مي بيني گزارشش رو بده.
    يك مدت بعد از سيفونت به ميزان آب تعويض شده هر 20 ليتر يك قاشق نمك بزن. دارو بدون هماهنگي تجويز نكن. انگل آبششي توي نوشتن درمانش راحته ولي در عمل .............

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    درسته هر چه نيترات رو به صفر باشه عالي تره ولي نيترات 20 تا 80 براي ديسكس مشكلي ايجاد نمي كنه. شما سيفونت رو مرتب بكن و هر چي تعويض آب بيشتر باشه مطمئن باش روي سيتم ظرفيتي آبت كم كم تاثيرش رو ميگذاره.
    اگر دوست داشتي از كانديشنرها و بالانسهاي آب هم مي توني استفاده كني. به اين صورت كه اول از ماينسها استفاده كن و بعد براي ثابت نگه داشتن از بالانسهاي زماني.
    انشاءا... جواب مي گيري.
    راجع به ماهيت هم بايد عرض كنم توضيحاتت كافي نيست.
    اگر كجي يا لاغري يا جهش هاي مكرر در آب رو از ماهيت مي بيني گزارشش رو بده.
    يك مدت بعد از سيفونت به ميزان آب تعويض شده هر 20 ليتر يك قاشق نمك بزن. دارو بدون هماهنگي تجويز نكن. انگل آبششي توي نوشتن درمانش راحته ولي در عمل .............
    سلام آقاي رستمي
    سيفون با آب ro هستش و حجم تانك 400 ليتر، كه در هر دفعه چيزي بين 90 تا 100 ليتر اب تعويض ميشه.از اين 100 ليتر گاهي 20 تا 25 ليتر از اب شهري ميريزم.سختي kh =3 و Gh =6 هستش و ph =6_6.5 و از سرا مينرال و فيشتامين هم استفاده ميكنم.غذاها هم تترا كمپلت و هيكاري و اسپكتروم هستند به اضافه مخلوط دل.گاهي هم از محلول نيترات گير سرا استفاده ميكنم sera de-nitrate اگه درست نوشته باشم.منظورتون از عبارت بالايي رو كامل متوجه نشدم.در ضمن ماهي هم هيچ مشكلي نداره فقط يكي از اب شش هاش موقع تنفس از اون يكي كمتر باز ميشه و چون مطمئن نبودم فعلا كه دارويي نزدم.حالا دليلش رو نميدونم ولي چند روز پيش اينطور نبود.امروز كه رفتم نمك اضافه ميكنم ببينم چي ميشه.راستي با توجه به اينكه اضافه كردن نمك تا حدي سختي رو بالا ميبره حتما بايد در هر بار سيفون از نمك استفاده كرد؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    سلام
    در مورد استقاده از سولفات منیزیم برای تخلیه شکم و روده ی فلاور سوال داشتم
    اول اینکه ماهی چه مدت باید تو تانکی که محلول رو داره نگه داشته شه ؟ منیزیم رو تو تانک قرنطینه بریزم یا تانک اصلی ؟
    بعد هم اینکه هر جا رفتم سولفات منیزیم به صورت مایع پیدا نکردم ! پودر بود و در بسته های یک کیلویی !
    با همدیگه فرق دارن ؟؟؟ و نوع مصرف پودرش چطوریه ؟
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    سلام آقاي رستمي
    سيفون با آب ro هستش و حجم تانك 400 ليتر، كه در هر دفعه چيزي بين 90 تا 100 ليتر اب تعويض ميشه.از اين 100 ليتر گاهي 20 تا 25 ليتر از اب شهري ميريزم.سختي kh =3 و Gh =6 هستش و ph =6_6.5 و از سرا مينرال و فيشتامين هم استفاده ميكنم.غذاها هم تترا كمپلت و هيكاري و اسپكتروم هستند به اضافه مخلوط دل.گاهي هم از محلول نيترات گير سرا استفاده ميكنم sera de-nitrate اگه درست نوشته باشم.منظورتون از عبارت بالايي رو كامل متوجه نشدم.در ضمن ماهي هم هيچ مشكلي نداره فقط يكي از اب شش هاش موقع تنفس از اون يكي كمتر باز ميشه و چون مطمئن نبودم فعلا كه دارويي نزدم.حالا دليلش رو نميدونم ولي چند روز پيش اينطور نبود.امروز كه رفتم نمك اضافه ميكنم ببينم چي ميشه.راستي با توجه به اينكه اضافه كردن نمك تا حدي سختي رو بالا ميبره حتما بايد در هر بار سيفون از نمك استفاده كرد؟
    عزيز من و شما كه Ro داريم.
    GH یا سختی کلی بیانگر مقادیر یون های منیزیم و کلسیم و روي حل شده در آب می باشد. در واقع سختی کلی وسیله ی سنجش یون های فلزاتی چون کلسیم، منیزیم و روی می باشد که بر اثر عبور آب باران از میان سنگ ها به وجود می آیند .
    KH قلیایی بودن آب یا سختی کربنات به سختی ناشی از یون های کربنات و بی کربنات محلول در آب باز می گردد که پس از تشکیل یون های نیترات و سولفات، در آب سختی پایدار شکل می گیرد. KH نمادی برای اندازه گیری مقادیر یون های نیترات و سولفات است که از راه های زیر می توان آنرا افزایش یا کاهش داد.
    با توجه به اين توضيحات درسته كه تقريبا نسبت مستقيم دارن و ما با اضافه كردن نمك ميزان كربناتها را بالا مي بريم، ولي از اونطرف نمك معجزاتي در آب مي كنه كه سر جاش توضيحاتش رو مي نويسم.
    الان سختيهاي آب مهم تره يا درمان ماهيت.
    اگه اينطور باشه پس ما اصلا نبايد از داروهاي شيميايي و سموم در آب استفاده كنيم.
    من با حمام نمك براي ديسكس موافق نيستم مگرنه توصيه مي كرئم از حمام كوتاه مدت استفاده كني.
    از پيشنهاد حمام كوتاه مدت فرمالين و پرمنگنات هم براي شما مي ترسم. نميدونم توي چه پايه تجربي هستيد!!!!
    مي توني از تريمازول سرا هم توي قرنطينه استفاده كني. ولي بعد از تجربه افزودن نمك به تانك اصلي.
    گزارشش رو بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط hermes_2th نمایش پست ها
    سلام
    در مورد استقاده از سولفات منیزیم برای تخلیه شکم و روده ی فلاور سوال داشتم
    اول اینکه ماهی چه مدت باید تو تانکی که محلول رو داره نگه داشته شه ؟ منیزیم رو تو تانک قرنطینه بریزم یا تانک اصلی ؟
    بعد هم اینکه هر جا رفتم سولفات منیزیم به صورت مایع پیدا نکردم ! پودر بود و در بسته های یک کیلویی !
    با همدیگه فرق دارن ؟؟؟ و نوع مصرف پودرش چطوریه ؟
    ممنون
    عزيز من هم منظورم همون پودر بود كه ما خودمون محلولش رو تهيه مي كنيم.
    زمانش هم بسته به نوع و سايز ماهيت داره. ولي تجربه ما مثل نمك بدون يد هستش. چون يك مسهل طبيعيه.

کاربر ساده

شماره عضویت
    3774
    دوستان امروز یک اروانا خریدم که اوردم انداختم قرنطینه و 1ساعت هم داشتم اب به اب میکردم.
    الان نشسته کف اکواریوم و تکون نمیخوره.اروانا سیلور 35 سانتی.
    تنفسش نمیدونم شاید عادی نباشه چون همش در حال تنفسه به صورت تقریبا عمیق.یک چشمش هم نسبت به اون یکی کمی قرمز شده و خیلی کم هم تار.قسمتی که باله های شناش به بدن وصل میشه قرمز شده.
    دو تا اسکات دارم که میان باله های اوانارو گاز میگیرن و شاید هم میکنن و اروانا هیچ کاری نمیکنه.
    از هیچ ماهی دیگه هم نمیترسه چون بزرگترینشونه.الان با ماهیای دیگه تو قرنطینس.
    مدفوعشم ندیدم.
    دما 29.نمک هم نیم گرم برای هر لیتر.اکواریوم هم 90 سانتی.
    دوستان لطفا کمک کنید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid pc نمایش پست ها
    دوستان امروز یک اروانا خریدم که اوردم انداختم قرنطینه و 1ساعت هم داشتم اب به اب میکردم.
    الان نشسته کف اکواریوم و تکون نمیخوره.اروانا سیلور 35 سانتی.
    تنفسش نمیدونم شاید عادی نباشه چون همش در حال تنفسه به صورت تقریبا عمیق.یک چشمش هم نسبت به اون یکی کمی قرمز شده و خیلی کم هم تار.قسمتی که باله های شناش به بدن وصل میشه قرمز شده.
    دو تا اسکات دارم که میان باله های اوانارو گاز میگیرن و شاید هم میکنن و اروانا هیچ کاری نمیکنه.
    از هیچ ماهی دیگه هم نمیترسه چون بزرگترینشونه.الان با ماهیای دیگه تو قرنطینس.
    مدفوعشم ندیدم.
    دما 29.نمک هم نیم گرم برای هر لیتر.اکواریوم هم 90 سانتی.
    دوستان لطفا کمک کنید.
    خيلي گزارشت ناقصه.
    دوستان تو رو خدا يا عكس بگذاريد يا غلايم رو بهتر تشريح كنيد تا دارو الكي تجويز نشه. اين تجويزها به ضرر ماهيه خودتونه.
    عزيز تكميلش كن.
    والله هيچ دكتر هم نميتونه راجع به اتسان اينطوري نظر بده.

کاربر ساده

شماره عضویت
    3774
    ممنون
    دوربین با کیفیت ندارم که عکس بزارم.ولی هر سوالی بگین جواب میدم.
    الان اروانا سیلور با دوتا اسکار و دو تا اسکات و یک لجن خوار تو قرنطینه هساتند. و همه به جز اروانا غذا میخورند.
    اروانا نشسته کف اکواریوم و حرکت نمیکنه.
    یک چشمش نسبت به اون یکی کمی قرمز شده و کمی هم تاره.
    دمای آب:29
    2.سختی و PH آب:ندارم ولی اب تهران
    3.مدت زمانی که از معرفی ماهی جدید به تانک میگذرد:1روز
    4.مدت زمانی که از شروع اولین علایم بیماری میگذرد:1روز
    5.شفاف یا کدر بودن چشم:یکی از چشماش کمی تاره و قرمزه.
    6.لاغر بودن ماهی:عادی
    7.وضعیت مدفوع:ندیدم ولی تو مغازه گفتند غذا میخورد
    8.رنگ بدن ماهی:عادی
    9.سرعت تنفس ماهی:غیر عادی و بدون مکس در حال تنفس عمیق ولی نه زیاد تند تند
    10.وجود زخم روی پوست بدن ماهی:خیر
    11.تغذیه ماهی:هنوز چیزی نخورده
    12.داشتن ورم شکمی(Bloated Stomach)13.وضعیت آبشش ها:خیر
    14.وجود پوسیدگی روی باله و دم ماهی:خیر ولی بالهای شناش اون قسمتی که به بدنش وصل میشه قرمز شده
    15.وجود سوراخ روی سر و بینی:خیر
    16.وجود لکه های سفید روی بدن ماهی:خیر
    اسکات میان و باله هاشو گاز میگیرن ولی اروانا کاری نمیکنه.
    نمیدونم دیگه چی بگم.
    خواهش میکنم سریعتر کمک کنین.

صفحه 45 از 101 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636495 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)