صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 48
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش (کالیکو ، بلک)
    شماره عضویت
    15353
    توی این ابعادی که داری میشه تکثیر کرد .خوبه.ابعاد هم بستگی به چیدمان تانک ها و قفسه ها دارد.فقط مراقب رطوبت باش که سقف چوبی اتاق رو مشکل ساز نکند.

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba gold نمایش پست ها
    توی این ابعادی که داری میشه تکثیر کرد .خوبه.ابعاد هم بستگی به چیدمان تانک ها و قفسه ها دارد.فقط مراقب رطوبت باش که سقف چوبی اتاق رو مشکل ساز نکند.
    سلام
    به این تلار خوش آمدین

دوست عزیز لطف کنید قبل از ارسال به تاریخ اخرین فعالیت تاپیک دقت کنید. این تاپیک پنج ماهه که به روز نشده. ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12284
    سلام.
    یک پروژه کو چیک کارگاه سایز و اگه خدا بخواد پرورش رو استارت زدم.اول در مورش توضیح میدم و بعد چند سوال دارم از شما اساتید که همیشه منت گذاشتید و جواب من حقیر رو دادید.
    مساحت مفید مسقف کارگاه : 145 متر.
    کارهای انجام شده:
    ماهی های مد نظر : پرورش آنجل و دیسکس و سایز سیکلیده ها و هیبرید ها و شاید کوی بسته به نیاز
    خرید بخاری گازی و عایق کردن محیط کارگاه برای رطوبت
    ساخت 5 حوض سیمانی گوچیک 1*2 متر و ارتفاع 80 در فضای غیر مسقف /
    کارگذاشتن فن برای هم دمایی قسمت های مختلف
    ساخت 50 فیلتر بیولوژیک دست ساز داخل آکواریومی و 18فیلتر سطلی (بحالت تاپ فیلتر با بیوبال و پشم شیشه و سرامیک که قراره بخرم فعلا اندازه چهارتاش محتویات داشتم که پر کردم )
    نورملایم سالنم با مهتابی و لامپ کم مصرف زرد و سفید و قرمز ترکیبی خوب شده .
    خرید انواع شلنگ و نازل و ....
    سوالاتم :
    1.برای 50 تا آکواریوم 240 لیتری از پمپ مرکزی هایلا بخرم یا ریزن؟ماهیران ریزن داره و نواب هایلا پیدا میشه . دو تا 008 بگیرم یا 0012 ؟5 تا هم حوض کوچیک سیمانی درست کردم.
    2.سیست آرتمیای درجه یک و هچ بالا از کجا بگیرم؟
    3.آیا بیومار های کیلویی ماهیران جنسشون خوبه ؟قراره 10 کیلو نیم بگیرم و از بقیه شماره ها هر کدوم 5 کیلو فعلا /
    4.آیا استفاده از پولکی تترا (کیلویی ماهیران)با توجه به تفاوت قیمت نسبتا کم با ایرانی (بازم ماهیران)بنظرتون توجیه داره ؟منظورم اینه آیا به نظر شما واقعا از تترا هستش ؟
    5.از چسب آکواریوم کاسپین مخصوص آکواریوم استفاده کردم.آیا جنسش رو تایید میکنید نسبت به قیمتش ؟هنوز مونده برا ساختن آکواریوم .کارتنی از نمایندگی خریدم.
    6.بنظرتون برای شروع 50 تا تانک خوبه ؟40 تاش رو 1.20 متر در 40*40 و 10 تاش رو 1.40 در 40 )عرض 40 در نظرم دارم که به سه قسمت پارتیشن کنم برا مولدین و ....
    7.شیشه پارتیشن های آکواریوم رو میشه رنگ زد که ماهی ها پارتیشن بغل رو نبینن؟چه ایده ای دارید ؟نمیخوام جدا بسازم و همون 1.40 رو 3 قسمت کنم.
    8.سرامیک و بیوبال رو از کجا تهیه کنم برام کیلویی ارزونتر دربیاد ؟
    9.برای آب ro از چه مارکی تهیه کنم ؟aqua fresh مارک خوبیه ؟
    10.با این گرونی این روزا چه کنم ؟/؟؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط rahman1643 نمایش پست ها
    سلام.
    یک پروژه کو چیک کارگاه سایز و اگه خدا بخواد پرورش رو استارت زدم.اول در مورش توضیح میدم و بعد چند سوال دارم از شما اساتید که همیشه منت گذاشتید و جواب من حقیر رو دادید.
    مساحت مفید مسقف کارگاه : 145 متر.
    کارهای انجام شده:
    ماهی های مد نظر : پرورش آنجل و دیسکس و سایز سیکلیده ها و هیبرید ها و شاید کوی بسته به نیاز
    خرید بخاری گازی و عایق کردن محیط کارگاه برای رطوبت
    ساخت 5 حوض سیمانی گوچیک 1*2 متر و ارتفاع 80 در فضای غیر مسقف /
    کارگذاشتن فن برای هم دمایی قسمت های مختلف بهتره فن ها رو به گونه ای کار بگذارید که هوا رو از سقف به کف بیارن تا به این شکل تعادل گرمایی ایجاد بشه.
    ساخت 50 فیلتر بیولوژیک دست ساز داخل آکواریومی و 18فیلتر سطلی (بحالت تاپ فیلتر با بیوبال و پشم شیشه و سرامیک که قراره بخرم فعلا اندازه چهارتاش محتویات داشتم که پر کردم )
    نورملایم سالنم با مهتابی و لامپ کم مصرف زرد و سفید و قرمز ترکیبی خوب شده . برای سالن تکثیر نیازی به نور قرمز ندارین
    خرید انواع شلنگ و نازل و ....
    سوالاتم :
    1.برای 50 تا آکواریوم 240 لیتری از پمپ مرکزی هایلا بخرم یا ریزن؟ماهیران ریزن داره و نواب هایلا پیدا میشه . دو تا 008 بگیرم یا 0012 ؟5 تا هم حوض کوچیک سیمانی درست کردم. پمپ هوای توربینی هایلا تهیه کنید که قدرت بیشتری داره.
    2.سیست آرتمیای درجه یک و هچ بالا از کجا بگیرم؟ خودت درست کن تا برات مقرون به صرفه باشه
    3.آیا بیومار های کیلویی ماهیران جنسشون خوبه ؟قراره 10 کیلو نیم بگیرم و از بقیه شماره ها هر کدوم 5 کیلو فعلا / آره جنس خوبی دارن اما برای غذا دهی دقت کن و همیشه یک تانک رو به عنوان تست انتخواب کن و ابتدا به اون غذا بده تا اگه غذاها مشکلی داشتن همه ماهعی هات تلف نشن.
    4.آیا استفاده از پولکی تترا (کیلویی ماهیران)با توجه به تفاوت قیمت نسبتا کم با ایرانی (بازم ماهیران)بنظرتون توجیه داره ؟منظورم اینه آیا به نظر شما واقعا از تترا هستش ؟ به نظر من استفاده از پولکی ضرورتی نداره حتی برای ماهی کوی
    5.از چسب آکواریوم کاسپین مخصوص آکواریوم استفاده کردم.آیا جنسش رو تایید میکنید نسبت به قیمتش ؟هنوز مونده برا ساختن آکواریوم .کارتنی از نمایندگی خریدم. بله چسپ خوبی هست
    6.بنظرتون برای شروع 50 تا تانک خوبه ؟40 تاش رو 1.20 متر در 40*40 و 10 تاش رو 1.40 در 40 )عرض 40 در نظرم دارم که به سه قسمت پارتیشن کنم برا مولدین و .... اگه تجربه سالن داری رو ندارین با 10 تا یا 5 تا مخزن به صورت تستی شروع کنینی و اگه جواب گرفتی تعداد مخازن رو افزایش بده
    7.شیشه پارتیشن های آکواریوم رو میشه رنگ زد که ماهی ها پارتیشن بغل رو نبینن؟چه ایده ای دارید ؟نمیخوام جدا بسازم و همون 1.40 رو 3 قسمت کنم. بله قطعا باید رنگ بشه خصوصا در مخازن مولدین و بهتره سبز روشن باشن.
    8.سرامیک و بیوبال رو از کجا تهیه کنم برام کیلویی ارزونتر دربیاد ؟ باید به صورت عمده از فروشنده ها بخری نه به عنوان یوزر و مصرف کننده.میتونی با مغازه دار ها صحبت کنی تا از طرف اونا بگیری
    9.برای آب ro از چه مارکی تهیه کنم ؟aqua fresh مارک خوبیه ؟ بله خوبه از آکو.ا جوی هم میتونی استفاده کنی.
    10.با این گرونی این روزا چه کنم ؟/؟؟؟؟ امیدوار باش به فردایی بهتر.

سلام
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12284
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بهزادی نمایش پست ها

سلام
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.
    با تشکر از شما دوست گلم.خیلی مفید بود.

.در مورد شماره 2 لطفا بیشتر راهنمایی کنید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط rahman1643 نمایش پست ها
    با تشکر از شما دوست گلم.خیلی مفید بود.

.در مورد شماره 2 لطفا بیشتر راهنمایی کنید .

سلام
    ببخشید دوست من
    فکر کردم منظور شما مغز آرتیما است که گفتم خودتون اون رو بسازین.
    در مورد سیست معمولا برند نداره و همه عمده فروشا دارن
    اگر کمی مطالعه بفرمایید میتونید بهترین هچ رو داشته باشین.
    زیاد سخت نیست.

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    نیازی نیست شیشه رو رنگ کنید. دلق های رنگی فلوتی مات و براق وجود دارند. از اونها استفاده کنید. هم ارزونتره هم مواد شیمیایی نفتی وارد آب نمی کنید.
    آرتمیای 100% هچ آمریکایی در قوطی های یک کیلویی با برند Golden Lake در بازار موجود هستند. هر قوطی 1 کیلویی 150000 تومن هست اگر اشتباه نکنم. من گرفتم خوب از آب درومده.

اینم عکسش:

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه

من برای سرگرمی و تست می خواستم یه پایه برای نگهداری گیاه خوار ها و تکثیر فایتر بسازم

اکواریوم های که می خوام درست بکنم 20*20*60

می خوام یه پایه سفارش بدم بسازن ولی اکواریوم ها رو می خوام به صورت افقی بزارم که تو یه قفس 120 سانتی بتونم تو هر ردیف 5 تا اکواریوم بزارم به نظر دوستان مشکل ساز نمیشه

دلیل اینکه 60 سانتی رو انتخاب کردم چون تعداد ماهی های که هست زیاد نیستن و برای اینکه بتونم کوپی های نژاد دار رو با هم جفت بندازم فکر کنم خوب باشه 60 سانتی

برای نمونه 5 تا نر دم سیاه رو با 5 تاماده دم زرد و 5 تا دم قرمز بندازم و ...

و فایتر رو هم چون تو اکواریوم 20 سانتی هم دیدم تخم میزارن به 3 قسمت بکنم بعد تو هر قسمت یک جفت بندازم وقتی بچه ماهی ها شروع به شنا کردن وسطشون رو بردارم

نمیدونم کلا گذاشتن اکواریوم ها به این سبک کار درستی هست یا نه

ولی مشکل جا رو کامل بر طرف میکنه 15-18 تا اکواریوم رو تو یک فضای 1.2 متری و عرض 60 سانتی میشه گذاشت
    ویرایش توسط afsoongar : 3rd January 2015 در ساعت 07:07 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    من دیدم خیلی از فارم های اروپایی تانک هاشون رو اینجوری میزارن بسیار فکر خوبیه به شرط این که تر و تمیز کار کنی و البته سعی کن تانک ها رو رنگ کنی تا بهتر بتونی ماهی ها رو تحت نظر داشته باشی و همه چیز یه جورایی تفکیک شده باشه
    ولی اندازه ها به نظرم زیاد جالب نیست 25*50*50 فکر کنم مناسب تر باشه اینجوری طول اکواریوم 5 سانت بیشتره و فضای دید بیشتری هم داره برای سالن خودم هم میخوام از این اندازه ها استفاده کنم

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط afsoongar نمایش پست ها
    سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه

من برای سرگرمی و تست می خواستم یه پایه برای نگهداری گیاه خوار ها و تکثیر فایتر بسازم

اکواریوم های که می خوام درست بکنم 20*20*60

می خوام یه پایه سفارش بدم بسازن ولی اکواریوم ها رو می خوام به صورت افقی بزارم که تو یه قفس 120 سانتی بتونم تو هر ردیف 5 تا اکواریوم بزارم به نظر دوستان مشکل ساز نمیشه

دلیل اینکه 60 سانتی رو انتخاب کردم چون تعداد ماهی های که هست زیاد نیستن و برای اینکه بتونم کوپی های نژاد دار رو با هم جفت بندازم فکر کنم خوب باشه 60 سانتی

برای نمونه 5 تا نر دم سیاه رو با 5 تاماده دم زرد و 5 تا دم قرمز بندازم و ...

و فایتر رو هم چون تو اکواریوم 20 سانتی هم دیدم تخم میزارن به 3 قسمت بکنم بعد تو هر قسمت یک جفت بندازم وقتی بچه ماهی ها شروع به شنا کردن وسطشون رو بردارم

نمیدونم کلا گذاشتن اکواریوم ها به این سبک کار درستی هست یا نه

ولی مشکل جا رو کامل بر طرف میکنه 15-18 تا اکواریوم رو تو یک فضای 1.2 متری و عرض 60 سانتی میشه گذاشت
    سلام

پایه اگر با قوطی 4 بدین بسازن مشلی پیش نمیاد

مخزن فایتر اگر از پارتیشن بندی استفاده میکنید دیواره های جدا کننده حتما مات باشند. میتونید از کارتن پلاست استفاده کنید . اما برداشتن دیواره ها بعد از شنای لاروها صحیح نیست چون لاروهای شما از یک اندازه برخوردار نیستن و جفت هاتون در یک زمان و یک روز امکانش هست تخمریزی نکنند و با فاصله انجام بشه. همسایز بودن لاروها فایتر در مخزن سایز خیلی مهمه.

موفق باشید

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)