صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 57
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    15052
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasreen5 نمایش پست ها
    بله تجویز دارو اصلا درست نیست چون دز دارو مناسب حیوونای کوچیکی مثل خرگوش نیست
    تا الان باید شکمش راه می افتاد...
    احتمالا نفخ داره
    ببین برای دل درد عرق نعنا خیلی خوبه نفخ رو هم حل می کنه
    گیاهی هم هست و هیچ ضرری برای جونده ها نداره.....
    معمولا ازش برای حییوونای شیرخوار استفاده می کنن که دل درد نگیرن
    بهش روزی دو قاشق عرق نعنا بده احتمالا نفخشو خوب میکنه
    در مورد ضرر و این چیزا هم من تمام مواردی رو که میگم همرو خودم امتحان کردم و به تجربه جواب هم گرفتم
    و مطمئنم که ضرری نداره....وگرنه هرگز به کسی توصیه نمی کردم
    بچه خرگوش شیرخوار زیاد بزرگ کردم به همشونم واسه دل درد میدادم....خیلیم خوب جواب میداد
    به گربه هم دادم...اونم حالش رو خوب کرد...
    روغن زیتون رو هم همینطور....
    خیالتون راحت: )

بله درسته اتفاقا خودمم به همین فکر بودم. راستش چند قطره گریپ واتر یا گریپ میچر که یه شربت گیاهیه و واسه دل درد نوزادا و بچه ها وقتی شیرخوارن میدن امتحان کردم بد نبود. ولی مشکل اینه که اصلا نمیزاره بهش بدم. با سرنگ هم نمیتونم بدم. سرشو میپیچونه و همهش میریزه به سر و صورتش. به زورم نمیخوره. ولی من مثلا از 20 سی سی روغن زیتون شاید 1 سی سی شو تونستم بهش بدم اونم به سر و صورتش میریخت. ولی خوبش کرد بعد دو روز شیطونی میکرد. حالا دوباره امروز میبینم زیاد یمخوابه و زیاد شیطونی نمیکنه نگرانم. دلش صدا میده.
    شما راهنمایی ندارید که چطوری بهش بدم؟ شما چطوری به خورد بچه هاتون میدادید؟
    لطفا یه نفر راهنماییم کنه.

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoopak نمایش پست ها
    بله درسته اتفاقا خودمم به همین فکر بودم. راستش چند قطره گریپ واتر یا گریپ میچر که یه شربت گیاهیه و واسه دل درد نوزادا و بچه ها وقتی شیرخوارن میدن امتحان کردم بد نبود. ولی مشکل اینه که اصلا نمیزاره بهش بدم. با سرنگ هم نمیتونم بدم. سرشو میپیچونه و همهش میریزه به سر و صورتش. به زورم نمیخوره. ولی من مثلا از 20 سی سی روغن زیتون شاید 1 سی سی شو تونستم بهش بدم اونم به سر و صورتش میریخت. ولی خوبش کرد بعد دو روز شیطونی میکرد. حالا دوباره امروز میبینم زیاد یمخوابه و زیاد شیطونی نمیکنه نگرانم. دلش صدا میده.
    شما راهنمایی ندارید که چطوری بهش بدم؟ شما چطوری به خورد بچه هاتون میدادید؟
    لطفا یه نفر راهنماییم کنه.
    ببین عزیزم تو خیلی دل رحمی و فکر می کنم محکم و جدی نگهش نمیداری دلت نمیاد و زود ول می کنی
    روش زیاده اما یکم خشن تره...گرچه همش برای سلامتیه خودشه!
    اگه خیلی دست و پا میزنه یه پارچه نرم و دولا کن دست و پاشو ببند که هم خودش و هم تورو اذیت نکنه
    ببین دامپزشکیا حتی واسه واکسن زدن بعضی حیوونارو بیهوش می کنن!فکرش رو کن اگه دلسوزی میکردن چی میشد
    خود من اونجا باید دست و پا و دهن رمی رو ببندم قفل نگهش دارم واسه واکسن چون به هیچ کس جز من اجازه نمیده دکترم نمی تونه نگهش داره...حتی جیغ میزنه و میلرزه
    اما خب واسه خودشه و من مجبورم باهاش بی رحمانه رفتار کنم!!!
    یه راه دیگه اینه که به پشت بگیری تو دستات سرشو بزار کف دستت...محکم نگه دار سرنگ رو از گوشه دهنش بده تو....خالی کن...فقط کم کم که قورت بده
    اما تا محکم نگهش نداری هیچ روشی جواب نمیده خرگوش فرزه یکم شل بگیری غوغا می کنه...نمیذاره
    من از همین روش که نگه دارم از گوشه دهنش بریزم تو حلقش استفاده میکردم....
    البته تو بچه خرگوشا با شیرشون میکس میکردم....
    شماهم باید روغن زیتون رو مداوم میدادید....اما فعلا ندید...گفتید دفع می کنه فکر نکنم دیگه نیازی به روغن باشه
    حالا این نعنارو هرجور شده بده....یک تا دو روز شاید طول بکشه تا اثر کنه کامل....روزی دوبار اندازه یه قاشق بده
    اگر خوب نشد دیگه مشکل باید داخلی باشه و احتمالا نیاز به سونوگرافی داره...البته اگه دکتر سونو تجویز کنه...امیدوارم دکترش به اندازه کافی خوب باشه
    چون دکتری که در زمینه جوندگان حرفه ای باشه خیلی کمه....

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    15052
    خیلی خیلی ممنونم نسرین خانوم که با حوصله و دقت جواب دادید. شما راست میگید و. من دل رحم و دل نازکم راستش . وقتی با اون چشمای درشت سیاهش نگاه میکنه قلبم کنده میشه!
    چشم . الان بهتره. فقط مشکل اینه که ببخشیدا پی پی هاش رنگش یه کم روشنه! سفت هست ولی روشن شایدم یه کم زرد!
    راستی اون خرگوش مادهه که هوپک پیشش بود پشت سر هم عطسه میکنه. یعنی 10-12 تا! میگم نکنه هوپکم سرما خورده بود!؟
    حالا اون طفلیم تو همون چند روزی که سرد بوده سرما خورده شدید با اینکه به حیاط عادت داره ولی بیچاره فقط 5 ماهشه مگه چند بار زمستون به چشمش دیده! بار اولش بوده فکر کرده مثل تابستونه که باید تو حیاط بازی کنه! من نمیدونم چرا بعضیا اینقدر بی ملاحظه ن. من که بیشتر از یه هفته دستم بنده هوپک بود تا الان بهتره. حالا اون بیچاره !
    راه حلش چیه؟ سرما خوردگی که عطسه شدید کنه؟ لطفا راهنمایی کنید

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    خیلی خیلی ممنونم نسرین خانوم که با حوصله و دقت جواب دادید. شما راست میگید و. من دل رحم و دل نازکم راستش . وقتی با اون چشمای درشت سیاهش نگاه میکنه قلبم کنده میشه!
    چشم . الان بهتره. فقط مشکل اینه که ببخشیدا پی پی هاش رنگش یه کم روشنه! سفت هست ولی روشن شایدم یه کم زرد!
    راستی اون خرگوش مادهه که هوپک پیشش بود پشت سر هم عطسه میکنه. یعنی 10-12 تا! میگم نکنه هوپکم سرما خورده بود!؟
    حالا اون طفلیم تو همون چند روزی که سرد بوده سرما خورده شدید با اینکه به حیاط عادت داره ولی بیچاره فقط 5 ماهشه مگه چند بار زمستون به چشمش دیده! بار اولش بوده فکر کرده مثل تابستونه که باید تو حیاط بازی کنه! من نمیدونم چرا بعضیا اینقدر بی ملاحظه ن. من که بیشتر از یه هفته دستم بنده هوپک بود تا الان بهتره. حالا اون بیچاره !
    راه حلش چیه؟ سرما خوردگی که عطسه شدید کنه؟ لطفا راهنمایی کنید
    سلام
    خواهش می کنم
    ببین عزیزم عطسه به تنهایی نمی تونه علت بیماری باشه
    اگر عطسه همراه با ریزش اب از بینی و یا اشک از چشم باشه و یا همراه با کاهش اشتها اونوقت میشه گفت مریضه
    اما عطسه بدون این علائم میتونه یه حساسیت ساده باشه که خود به خود برطرف میشه
    چندتا سوال می پرسم اگه میشه جواب بدین
    حالت افسردگی و بی رمقی نداره؟
    کاهش وزن داشته یا نه؟
    کم کم دارم به تجمع مو تو دستگاه گوارشش شک می کنم!!!
    از عوامل ایجاد کنندش ترس و استرس و جا به جایی حیوون هست که باعث میشه بیش از حد معمول خودش رو بلیسه و مو بخوره که نمی تونه بالا بیارتش
    کاهش مصرف اب-کم اشتهایی-عدم مشاهده مدفوع به مدت یکی دو روز-افسردگی و کاهش انرژی و کاهش اشتها هست از علائمش
    اگه دکتر هم این رو تشخیص بده رادیوگرافی می نویسه برای هوپک
    با این حال من توصیه می کنم ببریدش دکتر...
    من در حد توان سعی کردم کمک کنم وضعیتش ثابت بمونه و بدتر نشه اما به واقع توانایی درمانش رو ندارم.....چون یه دامپزشک با همه حواس حتی بویایش بیماری رو تشخیص میده و درمان میکنه و من
    حتی نمی تونم از نزدیک بررسیش کنم که مطمئن شم...
    هرچه سریع تر ببریدش بهتره....

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    15052
    سلام
    خواهش می کنم
    ببین عزیزم عطسه به تنهایی نمی تونه علت بیماری باشه
    اگر عطسه همراه با ریزش اب از بینی و یا اشک از چشم باشه و یا همراه با کاهش اشتها اونوقت میشه گفت مریضه
    اما عطسه بدون این علائم میتونه یه حساسیت ساده باشه که خود به خود برطرف میشه. عطسه در حد 10-15 تا پشت سر هم! طبیعیه؟ 3 روزه شروع شده ولی امروز بهتره . یه بار چشمش خیس شد از بس عطسه کرد ولی فقط همون یه بار.
    چندتا سوال می پرسم اگه میشه جواب بدین
    حالت افسردگی و بی رمقی نداره؟ نه برعکس خیلی شیطونه
    کاهش وزن داشته یا نه؟ نه تو 3 روز که من چیزی ندیدم! غذا هم که میخوره
    کم کم دارم به تجمع مو تو دستگاه گوارشش شک می کنم!!! نه ماده هه مو ریزی نداشته تا حالا میگم که 5 ماهشه! دشتم که میکشم هیچی نمیریزه. هوپکم که فعلا مو ریزی نداره خوب شده.
    از عوامل ایجاد کنندش ترس و استرس و جا به جایی حیوون هست که باعث میشه بیش از حد معمول خودش رو بلیسه و مو بخوره که نمی تونه بالا بیارتش. مگه باعث عطسه میشه؟ هوپک که فکر کنم بهتره امروز ولی اون ماده هه عطسه داره . فکر کنم چون دو تاشونو با هم گفتم شما را گیج کردم. ببخشید ماده عطسه میکنه و هوپک هم در حال بهبودیه. /
    کاهش مصرف اب-کم اشتهایی-عدم مشاهده مدفوع به مدت یکی دو روز-افسردگی و کاهش انرژی و کاهش اشتها هست از علائمش
    اگه دکتر هم این رو تشخیص بده رادیوگرافی می نویسه برای هوپک
    با این حال من توصیه می کنم ببریدش دکتر...
    من در حد توان سعی کردم کمک کنم وضعیتش ثابت بمونه و بدتر نشه اما به واقع توانایی درمانش رو ندارم.....چون یه دامپزشک با همه حواس حتی بویایش بیماری رو تشخیص میده و درمان میکنه و من حتی نمی تونم از نزدیک بررسیش کنم که مطمئن شم...هرچه سریع تر ببریدش بهتره.... خیلی ممنون نسرین خانوم. چشم. اونو چکاپ میبرمش. ولی اون ماده که عطسه شدید داره قضیه ش چیه؟
    ببخشید و من با رنگ قرمز به سوالاتون تو متن خودتون جواب دادم. ممنون از راهنماییهاتون یه دنیا

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    نمی دونم والا
    باید همه علائمش رو بدونم شاید سرماخورده چون تو حیاطم نگهش میدارن
    با این اوصاف هوپک ماشالا سرحاله
    فقط یه چک اپم بره که خیال هممون جمع بشه
    نفخش رفع شد؟نعنا خورد؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    15052
    نمی دونم والا
    باید همه علائمش رو بدونم شاید سرماخورده چون تو حیاطم نگهش میدارن
    با این اوصاف هوپک ماشالا سرحاله
    فقط یه چک اپم بره که خیال هممون جمع بشه
    نفخش رفع شد؟نعنا خورد؟
    چی بگم والا! امروز عطسه هاش بهتره!
    صدای شکمش کمتر شده ولی نعنا به زورم نمیخوره. چند قطره دیروز به زوربهش دادم! حساب نمیبره این بچه از مامانش!

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    چی بگم والا! امروز عطسه هاش بهتره!
    صدای شکمش کمتر شده ولی نعنا به زورم نمیخوره. چند قطره دیروز به زوربهش دادم! حساب نمیبره این بچه از مامانش!
    باور کنید اگه پافشاری کنید رو خوروندنش بهتر میشه
    روغن زیتون که جواب داد.اگه مداوم میدادید بهترم میشد
    نعنا هم که می گید بهترش کرده....چندبار دیگه بدید که خوب بشه.ضرری که نداره
    البته بازهم می گم که یه چک اپ باید بشه.گرچه الان خوبه اما واسه اطمینان
    مدفوع می کنه؟
    گوششو بکش ادب بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    18117
    آه دوستان چقدر خوشحالم پیداتون کردم اینجا!یکی هست به من کمک کنه؟منم یه خرگوش دارم یه سال و نیمشه.یه ماه پیش برده بودمش بیمارستان تخصصی دامپزشکی تو دکتر قریب.گفتن دندوناش تو مرحله گرید 2 یا همچین چیزه.از دیشب بی حاله.انقدر که وضعش بد بود از ترسم صبح سریع آژانس گرفتم بردم رویال تو آیت الله کاشانی.چون بیمارستان دانشکده تهران فقط 4 شنبه ها خرگوشارو ویزیت میکنه.دکتره بهش کورتن تزریق کرد و الان یکم بهتره ولی گفت فقط وقت خریدیم براش جراحیم نمیشه کرد دندوناشو.گفت فقط یونجه بده بهش.ولی نمی دونم یونجه چی بهش بدم دقیقا؟کسی میدونه یونجه خوب از کجا گیر بیارم و ریختش چه شکلیه دقیقا؟از این دونه های فشرده شده است؟و دیگه اینکه نمیخوره چکارش کنم؟یه دکتر دامپزشک خوبم در زمینه خرگوش بهم معرفی کنید ممنون میشم.ممنونم از راهنماییتون.
    ویرایش توسط eileen29 : 1st August 2015 در ساعت 06:15 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    18117
    عزیزان اگه میشه به منم کمک کنید.منم یه خرگوش دارم یه سال و نیمه شه.چند وقت پیش بردمش دکتر حدودا یه ماه پیش گفت مبتلا شده و دندوناش بیش از حد رشد کردن.گفت گرید 2.گرید 2 چیه؟خطرناکه؟دیروز حالش یه دفعه خیلی بد شد.هیچی نمیخورد کاریم نمی کرد همه ش یه گوشه نشسته بود.انقدر که امروز صبح زود بردمش رویال تو آیت الله کاشانی بهش کرتون زد و گفت فقط یونجه بده بهش.سوالم اینه یونجه چی باید بدم دقیقا؟از این مدلای فشرده شده که تو پت شاپا هستن کفایت میکنه؟و اینکه نمیخوره چطوری بهش بدم؟لج بازو یه دنده ست متاسفانه.سوال بعدی از عزیزان اینه دامپزشک خوب برای معاینه خرگوش سراغ دارین؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید.این یکی میگفت اگر برسه مرحله بعدی باید بکشیش!http://www.parsipet.ir/images/smilies/smile/23.png

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)