کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام دوست من ، خواهش میکنم وظیفمه این روزا رو گذروندم و میدونم که اگه یکی نا امیدت کنه خیلی سخت میشه این روزا رو تحمل کرد . مخصوصا اگه به چشم یه عضو خونواده به طوطی نگاه کنی.

درباره پرآرایی نه اینکه کلا منصرفش کنید . منظورم از اینکه فرصت کمتری برای پرآرایی در اختیارش قرار بدین این هست که زمان بیکاری رو کم کنید که کمتر پر آرایی کنه . چون طوطی وقتی بیکار میشه جز در مواقعی که میخواد استراحت کنه ( مخصوصا بعد از ظهر ) ، مشغول پرآرایی میشه . پرآرایی کردنش تو این روزا طبیعیه چون داره پرای جدید هم در میاره . اگه خیلی مانعش بشید کلافه میشه . دلیل نداشتن آرامشش ممکنه همین باشه .

حموم هم هفته ای دو بار . حتما هم با سشوار خشکش کنید . چون پرای جدید که در میاد پوست رو خارش دار میکنه و حموم لازمه .

یاد خودم میفتم که همه جا دنبال طوطیم میرفتم زمان تمرین ترفند رو کوتاه کنید طوری که زود خسته نشه . به محض اینکه احساس کردین داره از تمرین فرار میکنه . با یه تمرین آسون تمومش کنید . مثلا من وقتی میدیم طوطیم داره خسته میشه از آموزش ، آخرین کاری که میکردم این بود که بگم " اسمت چیه ؟ " اونم که مخلص این سوال ، فورا میگفت " جوجو " و تمرین هامون تموم میشد . اما میتونید بازی کنید باهاش . بازی هایی که دوست داره یا حتی کلمات و جملات رو براش تکرار کنید . خیلی عالیه که اسباب بازی خریدی براش .

فردا یا ( بهتر بگم امروز ) روز بزرگیه ، کاش براش یه تاپیک می زدی که بقیه بچه ها هم تو این جشن شما شریک بشن .

سلام خانووم
    خوبین؟

خودمم دوست دارم تاپیک بزنم اما کیفیت عکسامو که دیدین . جالب نبود .
    جاتون خالی کلی خوش گذشت . فکر میکنم به خودشم خوش گذشت . کلی رقصید و آهنگ زد . یه سال در میون از کیکی که میگیریم میترسه مجبور میشم از دور عکس بگیرم . موقع خوابیدن خدا رو شکر خوشحال بود . آخر شب عکس هایی که گرفتیم رو میدیدم . از سال اول جشنی که گرفتیم تا الان . تغییر رنگ چشمش از پرهایی که کنده واضح تر بود . کلی خاطره رو مرور کردم . چه قدر لذت بخش بود .

راستش من مهلت پر آرایی بهش میدم ، اما خیلی خیلی کم. خیلی خشن برخورد میکنه . در طول روز فقط 2 بار فرصت پر آرایی بهش میدم . یه بار بعد از ظهر قبل خواب ظهرش . یه بار هم شب که حسابی خسته اس و حال خشن بودن نداره . البته همونطور که قبلا گفتم توی 2 روز شروع میکنه به حسابی کندن و بعد 10 روز آرومه . شاید توی اون 10 روز فقط 2 یا 3 تا پر رو خراب کنه . اما من نمیدونم اون 2 روز کی هست واسه همین کلا حواسم بهش هست . تا توی اون دو روز کلا پر آرایی نذارم کنه . شاید اون زمان بگذره و پرهاش سالم بمونه . چشمم ترسیده دیگه
    اما خدارو شکر میکنم که روحیه اش خوبه . الان که زمان خونه تکونی هم هست . عاشق اینه بیاد توی آشپزخونه و توی کابینت ها رو ببینه . یا هر کاری ما میکنیم با ما همراه باشه .

خدارو شکر استراحتش هم بهتر شده . راحت میخوابه . ( احتمالا تقصیر من بوده که دست به محیط امنش بردم . روی نشیمن بالایی که حتی روی دست هم نمیومد . یه کم آوردم نشیمنش رو پایین و دیگه اونجا دستم رو به سمتش نبردم) .
    فقط یه موضوعی ، غلافی که دور پر های جدید هست ، خودشون باز میشن یا خود طوطی کم کم اونها رو از بین میبره ؟ همیشه بین اون همه پر پنهان بود نمیدیدم .

نفس کمتر جلوی پنجره میره تا از آفتاب استفاده کنه . من تابرنیل توتال هم گرفتم . توی یه تاپیک اینجا اندازه ای که باید استفاده بشه رو خوندم . اما چون بو داره و توی آب میریزم . نفس نمیخوره . من شروع کردم از یک قطره توی آب . تا کم کم عادی بشه بتونم اندازه اصلی براش بریزم . این راه خوبه ؟ میتونم توی آبمیوه بهش بدم ؟ آب هویج خیلی دوست داره . شاید به خاطر اون بخوره .

یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده . شما گفتین طوطی که پر کن میشه اگه بره حموم نیاز به پر آرایی بیشتری داره . از طرفی گفتین کمتر بهش مهلت پر آرایی بدم . ( نه اینکه پر آرایی نکنه ) . خوب اگه هفته ای دو بار ببرمش حموم یه عالمه پر آرایی میخواد کنه . بعد هر حموم چند ساعت زمان واسه پر آرایی میذاره . میترسم این زمان طولانی باعث بشه بازم پر بکنه .

نفس عاشق حمومه . البته فقط وقتی سینه اش رو خیس میکنم . میبرمش حموم روی دستم میاد و اول با آبپاش خیسش میکنم بعد با دوش دستی سینه و کمرش رو میشورم . سشوار رو بیشتر از حموم دوست داره . تکون نمیخوره . توی حموم اینور اونور زیاد میره . وقتی کمرش رو میخوام بشورم میخواد فرار کنه . که در همین حین حسابی با ناخن های تیزش حساب منو میرسه .

چقدر سوال کردم
    ببخشید خانوم . دست گلت درد نکنه . وظیفه ات نیست . فقط و فقط محبتت هست . منم دعا میکنم همیشه خوشبخت و شاد باشی
    ویرایش توسط m.m2020 : 7th March 2015 در ساعت 04:30 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام خانووم
    خوبین؟

خودمم دوست دارم تاپیک بزنم اما کیفیت عکسامو که دیدین . جالب نبود .
    جاتون خالی کلی خوش گذشت . فکر میکنم به خودشم خوش گذشت . کلی رقصید و آهنگ زد . یه سال در میون از کیکی که میگیریم میترسه مجبور میشم از دور عکس بگیرم . موقع خوابیدن خدا رو شکر خوشحال بود . آخر شب عکس هایی که گرفتیم رو میدیدم . از سال اول جشنی که گرفتیم تا الان . تغییر رنگ چشمش از پرهایی که کنده واضح تر بود . کلی خاطره رو مرور کردم . چه قدر لذت بخش بود .

راستش من مهلت پر آرایی بهش میدم ، اما خیلی خیلی کم. خیلی خشن برخورد میکنه . در طول روز فقط 2 بار فرصت پر آرایی بهش میدم . یه بار بعد از ظهر قبل خواب ظهرش . یه بار هم شب که حسابی خسته اس و حال خشن بودن نداره . البته همونطور که قبلا گفتم توی 2 روز شروع میکنه به حسابی کندن و بعد 10 روز آرومه . شاید توی اون 10 روز فقط 2 یا 3 تا پر رو خراب کنه . اما من نمیدونم اون 2 روز کی هست واسه همین کلا حواسم بهش هست . تا توی اون دو روز کلا پر آرایی نذارم کنه . شاید اون زمان بگذره و پرهاش سالم بمونه . چشمم ترسیده دیگه
    اما خدارو شکر میکنم که روحیه اش خوبه . الان که زمان خونه تکونی هم هست . عاشق اینه بیاد توی آشپزخونه و توی کابینت ها رو ببینه . یا هر کاری ما میکنیم با ما همراه باشه .

خدارو شکر استراحتش هم بهتر شده . راحت میخوابه . ( احتمالا تقصیر من بوده که دست به محیط امنش بردم . روی نشیمن بالایی که حتی روی دست هم نمیومد . یه کم آوردم نشیمنش رو پایین و دیگه اونجا دستم رو به سمتش نبردم) .
    فقط یه موضوعی ، غلافی که دور پر های جدید هست ، خودشون باز میشن یا خود طوطی کم کم اونها رو از بین میبره ؟ همیشه بین اون همه پر پنهان بود نمیدیدم .

نفس کمتر جلوی پنجره میره تا از آفتاب استفاده کنه . من تابرنیل توتال هم گرفتم . توی یه تاپیک اینجا اندازه ای که باید استفاده بشه رو خوندم . اما چون بو داره و توی آب میریزم . نفس نمیخوره . من شروع کردم از یک قطره توی آب . تا کم کم عادی بشه بتونم اندازه اصلی براش بریزم . این راه خوبه ؟ میتونم توی آبمیوه بهش بدم ؟ آب هویج خیلی دوست داره . شاید به خاطر اون بخوره .

یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده . شما گفتین طوطی که پر کن میشه اگه بره حموم نیاز به پر آرایی بیشتری داره . از طرفی گفتین کمتر بهش مهلت پر آرایی بدم . ( نه اینکه پر آرایی نکنه ) . خوب اگه هفته ای دو بار ببرمش حموم یه عالمه پر آرایی میخواد کنه . بعد هر حموم چند ساعت زمان واسه پر آرایی میذاره . میترسم این زمان طولانی باعث بشه بازم پر بکنه .

نفس عاشق حمومه . البته فقط وقتی سینه اش رو خیس میکنم . میبرمش حموم روی دستم میاد و اول با آبپاش خیسش میکنم بعد با دوش دستی سینه و کمرش رو میشورم . سشوار رو بیشتر از حموم دوست داره . تکون نمیخوره . توی حموم اینور اونور زیاد میره . وقتی کمرش رو میخوام بشورم میخواد فرار کنه . که در همین حین حسابی با ناخن های تیزش حساب منو میرسه .

چقدر سوال کردم
    ببخشید خانوم . دست گلت درد نکنه . وظیفه ات نیست . فقط و فقط محبتت هست . منم دعا میکنم همیشه خوشبخت و شاد باشی
    سلام . دوست من . مرسی شما خوبی ؟

عیب نداره همین که فقط ببینیمش و باهاش بیشتر آشنا بشیم کافیه .. کیفیت عکس مهم نیست . منم از طرف خودم و بقیه دوستان پارسی پتی این روز دوست داشتنی رو بهت تبریک میگم ( البته با یک روز تاخیر )

مهم اینه که زمان بیکاری بیش از حد نداشته باشه . فقط سعی کن از این کار عصبی نشه . خیلی خوبه که خوب شناختیش ، این خیلی کمک میکنه که متوجه بشی از چی شاد میشه و از چی ناراحت . من متوجه نشدم نشیمنش رو الان کجا نصب کردی ولی هرجا که راحته بذار

وقتی پر خونی تا یه حدی رشد کنه که جریان خون قطع بشه ، طوطی موقع پرآرایی پر رو از غلاف خارج می کنه .

شما اگه همون دوز تعیین شده برای مولتی ویتامین رو تو آب براش بریزی طوطی تشنش بشه میخوره . والا درباره اضافه کردن مولتی ویتامین به آب میوه زیاد مطمئن نیستم شاید اگه دوستان دیگه اطلاعاتی دارن یا دامپزشکی بهشون پیشنهاد داده باشه بتونن نظر بدن اما من فکر میکنم بهتره که به همون آب اضافه کنید . چون مثل آب هویج خودش یه منبع غنی از ویتامین A و همینطور کلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم، ویتامین B کمپلکس هست . مولتی ویتامین توتال هم که شامل ویتامین A و ویتامین های گروه ِB و ... هست . مطمئن نیستم اما فکر میکنم اضافه کردن مولتی ویتامین به آب میوه دوز تعیین شده رو تغییر میده . میتونی این آب میوه ها رو زمانی بهش بدی که دوره چند روزه ی مولتی ویتامین تموم شده . بازم میگم در این مورد مطمئن نیستم . فکر کنم نیاز باشه که یکم بیشتر تحقیق کنم راجع به این موضوع... با تمام این حرفا خیلی خوبه که آب هویج دوست داره . هر میوه ای هم که نمیخوره میتونی براش آب بگیری یا با همین آب هویج ، سبزیجات رو هم آب بگیری و قاطی با آب هویج بهش بدی .

ببیین دوست گلم پر آرایی عادی در طول روز لازمه . بعد از حموم گفتم که سعی کن با سشوار خشک کنی پراشو ، تا مدت کمتری رو به پرآرایی بگذرونه . عیبی نداره این لحظات رو نباید ازش گرفت . فقط باید از بیکار شدن بیش از حدش که باعث پرآرایی زیاد میشه جلوگیری کرد . بد موقع هم هست چون پرهای جدیدش هم داره در میاد نیاز به پرآرایی داره . پوستش خارش دار میشه . پس سعی کن خیلی محدودش نکنی .

خواهش میکنم دوستم . خب بذار اصلاحش کنم . وظیفه ی همه ماست در مقابل طوطی ها و همه حیوانات به هم کمک کنیم . ممنون . منم امیدوارم که شما و همه دوستان پارسی پتی کنار دوستای کوچولتون شاد باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام دوستان امکان داره راه درست برخورد با کاسکو رو وقتی که کار بدی انجام میده به توضیح بدین ؟
    بیشتر شنیدم باید بیتوجهی کرد اما هخه بعضی مواقع نمیشه مثلا وقتی داره یه چیز و خراب میکنه یا به گوشت نوک میرنه مگه میشه توجه نکرد؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام دوستان امکان داره راه درست برخورد با کاسکو رو وقتی که کار بدی انجام میده به توضیح بدین ؟
    بیشتر شنیدم باید بیتوجهی کرد اما هخه بعضی مواقع نمیشه مثلا وقتی داره یه چیز و خراب میکنه یا به گوشت نوک میرنه مگه میشه توجه نکرد؟
    سلام . بهترین کار اینه که تو اون موقعیت قرار نگیره که بخواد چیزی رو خراب کنه یا گوش شما رو گاز بگیره . وقتی یه طوطی گوش رو گاز میگیره اصلا نباید روی شونه بشینه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام . بهترین کار اینه که تو اون موقعیت قرار نگیره که بخواد چیزی رو خراب کنه یا گوش شما رو گاز بگیره . وقتی یه طوطی گوش رو گاز میگیره اصلا نباید روی شونه بشینه
    خوب همین که وقتی میاد رو شونم میشینه چطوری باید باهاش برخورد کنم که بفهمه نباید بیاد ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام دوستم یک کاسکو داره چند روزه سرما خورده بینیش یکم اب میده البته نه زیاد ولی اگه دقت کنی مشخصه یک خورده سینش هم خس خس میکنه بجز گرم نگه داشتن اتاق چه مواردی رو باید رعایت کرد؟

اینجا دام پزشک درست درمونی نیست که ببرتش پیش دام پزشک ممنون میشم راهنمایی کنید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها

خوب همین که وقتی میاد رو شونم میشینه چطوری باید باهاش برخورد کنم که بفهمه نباید بیاد ؟
    سلام . دوست من ، تو این تاپیک کاملا برای شما توضیح دادم

http://www.parsipet.ir/thread10936-577.html#post238467

نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام دوستم یک کاسکو داره چند روزه سرما خورده بینیش یکم اب میده البته نه زیاد ولی اگه دقت کنی مشخصه یک خورده سینش هم خس خس میکنه بجز گرم نگه داشتن اتاق چه مواردی رو باید رعایت کرد؟

اینجا دام پزشک درست درمونی نیست که ببرتش پیش دام پزشک ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام . حتما باید با دکتر مشورت کنید .

با کلینیک دکتر برهانی کیا تماس بگیرید :

کلینیک دامپزشکی آوین

تلفن : 22205998-22209543

شرایط رو دقیقا توضیح بدید و بگید شهرستان هستید . اگه نیاز باشه میگه ببرید تهران و اگه نیازی نباشه اقداماتی که لازم هست انجام بدید رو به شما میگه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    خیلی ممنون سپیده خانوم خودم رفتم دیدن طوطیش فکر نکنم زیاد مریض باشه دوستم خیلی حساسیت به خرج داده چون خیلی براش عزیزه بله شهرستان هستم شماره دکتر رو حتما بهش میدم.

من امروز یک کاسکویه دیگه خریدم به همه موارد دقت کردم بینیش اب نمیداد چشان صاف براق داشت اب نمیداد بی حال و خواب الود هم نبودش عرض کنم به حضورتون پرنده فروش گفتش دستی هستش ولی من ندیدم رو دستش بیاد ولی قار نمیکشید حتی وقتی که من بهش نزدیک شدم قار نکشید ولی رفتار خیلی بد و زشتی با پرنده بیچاره داشت وقتی رو دستش نیومد گرفتش گفتم چکار میکنی ول کن حیون بی چاره رو حسابی ترسید و قار کشید واقعا متاسفم واسه بعضیا که رفتار وحشیانه با پرنده ها معصوم دارن با اینکار پرنده فروش از خریدش منصرف شدم چون پرهای سینش هم مشکل داشتن در ادامه عکسا رو خودتون ببنید فکر کنم پرجویی خفیف داره حالا شما بهتر توضیح میدید عرض کنم به خدمتون شرایط نگهداریش خیلی وحشتناک بود و اینم یک کاسکویه چشم دودی و خیلی قایفه مظلومی داشت مدفوع این طوطی از میله های پایین قفس بالاتر اومده بود و زیر قفسش فقط بادام زمینی و تخمه بود نظافت و تغذیه صفر منم نتونستم چشم پوشی کنم و این کاسکو رو خریدم گفتم پرهای سینشو با کمک دوستان مداوا میکنیم

اینم عکس های کاسکو

http://8pic.ir/images/kb2prlz4ockx64fk7z8q.jpg

http://8pic.ir/images/fg2z5ssdq2y4xc6ntsz0.jpg

http://8pic.ir/images/c6xpcpz9vn05wnv5y4ee.jpg

http://8pic.ir/images/965h77lptjbv0qh0u5ef.jpg

خودم میدونم نگهداری از کاسکویه به این کوچیکی خیلی سخته ولی واقعا اگه شما هم شرایط نگهداری و رفتار فروشنده رو میدید و قست خرید طوطی داشتید همین رو انتخاب میکردید که حداقلش بتونی غذای بهتر و جای بهتر و نظافت بهتر براش فراهم کنی چون از یک شهر دیگه گرفتش مجبور شدم تو جعبه بزارمش وقتی اوردمش متوجه شدم مدفوع به مقعد طوطی چسپیده تو مغازه به این مورد هم توجه کردم ولی ندیدم فکر کنم تو جعبه مدفوع کرده و چسپیده الانم داشت مقعد خودشو تمییز میکرد وقتی هم اوردمش بالا قفس رفتش و داشت بال بال میزد فکر کنم خستگی داشت در میکرد بعدش یک چرت کوچولو زد فکر کنم به زود خوابیدن عادت داره الانم مشغول پر ارایی هستش قار نمیزنه مگر اینکه خیلی بهش نزدیک بشه اونم نه قار انچنانی نمیچه قار کاری ک فروشنده باهاش کرد هر پرنده بجاش بود قار میکشید گاز اصلا نمیگرفت منم دستمو بهش نزدیک کردم دهنشو باز کرد ولی گاز نگرفت به زور بردمش تو قفس چند دونه ای تخمه خورد و رفت بالای چوب و استراحت کردش از حالات و رفتارش سالم به نظر میرسه بقیه رو خدا داند طبق عکس ها به نظر شما سالمه و تو روز های اول خرید چکار کنم تا یک هفته کاری بهش نداشته باشم فقط اب و غذاشو بدم برای پرهای سینش باید چکار کنم ببخشید طومار شد خواستم دقیق شرایط این طوطی معصوم رو بیان کرده باشم ممنون.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    خیلی ممنون سپیده خانوم خودم رفتم دیدن طوطیش فکر نکنم زیاد مریض باشه دوستم خیلی حساسیت به خرج داده چون خیلی براش عزیزه بله شهرستان هستم شماره دکتر رو حتما بهش میدم.

من امروز یک کاسکویه دیگه خریدم به همه موارد دقت کردم بینیش اب نمیداد چشان صاف براق داشت اب نمیداد بی حال و خواب الود هم نبودش عرض کنم به حضورتون پرنده فروش گفتش دستی هستش ولی من ندیدم رو دستش بیاد ولی قار نمیکشید حتی وقتی که من بهش نزدیک شدم قار نکشید ولی رفتار خیلی بد و زشتی با پرنده بیچاره داشت وقتی رو دستش نیومد گرفتش گفتم چکار میکنی ول کن حیون بی چاره رو حسابی ترسید و قار کشید واقعا متاسفم واسه بعضیا که رفتار وحشیانه با پرنده ها معصوم دارن با اینکار پرنده فروش از خریدش منصرف شدم چون پرهای سینش هم مشکل داشتن در ادامه عکسا رو خودتون ببنید فکر کنم پرجویی خفیف داره حالا شما بهتر توضیح میدید عرض کنم به خدمتون شرایط نگهداریش خیلی وحشتناک بود و اینم یک کاسکویه چشم دودی و خیلی قایفه مظلومی داشت مدفوع این طوطی از میله های پایین قفس بالاتر اومده بود و زیر قفسش فقط بادام زمینی و تخمه بود نظافت و تغذیه صفر منم نتونستم چشم پوشی کنم و این کاسکو رو خریدم گفتم پرهای سینشو با کمک دوستان مداوا میکنیم

اینم عکس های کاسکو

http://8pic.ir/images/kb2prlz4ockx64fk7z8q.jpg

http://8pic.ir/images/fg2z5ssdq2y4xc6ntsz0.jpg

http://8pic.ir/images/c6xpcpz9vn05wnv5y4ee.jpg

http://8pic.ir/images/965h77lptjbv0qh0u5ef.jpg

خودم میدونم نگهداری از کاسکویه به این کوچیکی خیلی سخته ولی واقعا اگه شما هم شرایط نگهداری و رفتار فروشنده رو میدید و قست خرید طوطی داشتید همین رو انتخاب میکردید که حداقلش بتونی غذای بهتر و جای بهتر و نظافت بهتر براش فراهم کنی چون از یک شهر دیگه گرفتش مجبور شدم تو جعبه بزارمش وقتی اوردمش متوجه شدم مدفوع به مقعد طوطی چسپیده تو مغازه به این مورد هم توجه کردم ولی ندیدم فکر کنم تو جعبه مدفوع کرده و چسپیده الانم داشت مقعد خودشو تمییز میکرد وقتی هم اوردمش بالا قفس رفتش و داشت بال بال میزد فکر کنم خستگی داشت در میکرد بعدش یک چرت کوچولو زد فکر کنم به زود خوابیدن عادت داره الانم مشغول پر ارایی هستش قار نمیزنه مگر اینکه خیلی بهش نزدیک بشه اونم نه قار انچنانی نمیچه قار کاری ک فروشنده باهاش کرد هر پرنده بجاش بود قار میکشید گاز اصلا نمیگرفت منم دستمو بهش نزدیک کردم دهنشو باز کرد ولی گاز نگرفت به زور بردمش تو قفس چند دونه ای تخمه خورد و رفت بالای چوب و استراحت کردش از حالات و رفتارش سالم به نظر میرسه بقیه رو خدا داند طبق عکس ها به نظر شما سالمه و تو روز های اول خرید چکار کنم تا یک هفته کاری بهش نداشته باشم فقط اب و غذاشو بدم برای پرهای سینش باید چکار کنم ببخشید طومار شد خواستم دقیق شرایط این طوطی معصوم رو بیان کرده باشم ممنون.
    سلام . درباره طوطی دوستتون . اینکه سینش خس خس میکنه نشونه خوبی نیست . بهتره حتما با دامپزشک مشورت کنه

درباره طوطی شما ، اول باید تبریک بگم برای طوطی جدید . اامیدوارم دوست خوبی بشه براتون .

شما اگه بدونید با چه وضعی این طوطی ها رو اسیر میکنن میگید صد رحمت به این فروشنده .. بله درسته منم همین کار رو میکردم .

تقریبا 6 7 ماهش باید باشه .لطفا هیچ گونه استرسی ( چه استرس غذایی و چه استرس روحی ) بهش وارد نکنید ، تا 2 هفته ی کامل فقط برای تعویض آب و غذا و روزنامه کف قفس بهش نزدیک بشید . طوطی به این سن خیلی حساسه ، با توجه به اینکه وارداتی هم هست نباید استرسی بهش وارد بشه . قفسش رو تو ارتفاع مناسب بذارید که هر وقت نزدیکش میشید نترسه . از قفس هم فعلا بیرون نیاریدش که استرس دوباره برگردوندن به قفس نداشته باشه .

درباره پرجوی هم ، عکسی که از سینش گذاشتید واضح نیست . ولی دیگه عکس نگیرید که با نزدیک بردن دوربین نترسه . امیدوارم وقت کافی برای رسیدگی به یه طوطی پرکن رو داشته باشید . فعلا کاری نباید بکنید .

برای غذا هم تخمه در دسترسش باشه تو این دو هفته . کنار تخمه میتونید غذاهای دیگه هم براش بذارید . یا میوه های مختلف رو براش بذارید ولی تخمه رو برندارید از جلوش .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    سلام . درباره طوطی دوستتون . اینکه سینش خس خس میکنه نشونه خوبی نیست . بهتره حتما با دامپزشک مشورت کنه

درباره طوطی شما ، اول باید تبریک بگم برای طوطی جدید . اامیدوارم دوست خوبی بشه براتون .

شما اگه بدونید با چه وضعی این طوطی ها رو اسیر میکنن میگید صد رحمت به این فروشنده .. بله درسته منم همین کار رو میکردم .

تقریبا 6 7 ماهش باید باشه .لطفا هیچ گونه استرسی ( چه استرس غذایی و چه استرس روحی ) بهش وارد نکنید ، تا 2 هفته ی کامل فقط برای تعویض آب و غذا و روزنامه کف قفس بهش نزدیک بشید . طوطی به این سن خیلی حساسه ، با توجه به اینکه وارداتی هم هست نباید استرسی بهش وارد بشه . قفسش رو تو ارتفاع مناسب بذارید که هر وقت نزدیکش میشید نترسه . از قفس هم فعلا بیرون نیاریدش که استرس دوباره برگردوندن به قفس نداشته باشه .

درباره پرجوی هم ، عکسی که از سینش گذاشتید واضح نیست . ولی دیگه عکس نگیرید که با نزدیک بردن دوربین نترسه . امیدوارم وقت کافی برای رسیدگی به یه طوطی پرکن رو داشته باشید . فعلا کاری نباید بکنید .

برای غذا هم تخمه در دسترسش باشه تو این دو هفته . کنار تخمه میتونید غذاهای دیگه هم براش بذارید . یا میوه های مختلف رو براش بذارید ولی تخمه رو برندارید از جلوش .
    سلام خیلی ممنون تمام این موارد رو رعابت میکنم متاسفانه با پرهای سینش زیاد ور میره ولی از حالتش معلومه مریض نیس چون با کوچکترین حرکتم نگام میکنه و مراقب میشه ولی قار نمیزنه حتی برای تعویض اب و غذاش پر ارایی میکنه غذا میخوره ( البته به مقدار خیلی کم ) امروزم چند دفعه ای سوت زدش البته سوت های عجیبی بودن میخواستم بدونم با توجه به سن خیلی کمی که داره چ غذاهایی و مکمل هایی بهش بدم تا در سلامت کامل باشه با توجه به محل نگهداریش و غذاهایی بهش میدادن فکر نکنم بدن مقاومی داشته باشه درجه اتاقو تا 25 درجه ثابت نگه داشتم درجه اتاق خوبه یا بالاتر ببرم؟برای برجویی سینش دو هفته بعد که به محیط خونه عادت کرد رسیدگی کنم فعلا کاری نداشته باشم؟

زیاد خوابیدنش طبیعی هستش با توجه به سنش اخه هریکساعت یکبار چرت میزنه ولی پف نکرده با توجه به ظاهرش سالم هم به نظر میرسه غذا کم میخوره ولی میخوره طوطی اولم اوایل اصلا نمیتونست بخوابه البته زیاد وحشی و ترسو بود این طوطی از انسان ترس نداره فقط وقتی میرم ا و غذاشو عوض کنم مراقب حرکات و رفتارم هستش
    ویرایش توسط منصور : 9th March 2015 در ساعت 10:16 AM

صفحه 1092 از 1238 نخستنخست ... 92592992104210731074107510761077107810791080108110821083108410851086108710881089109010911092109310941095109610971098109911001101110211031104110511061107110811091110111111421192 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)