مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دوستان این کاسکوی من خیلی صداها را از تو گلوش داره میگه اما متوجه نمیشیم که چی میگه؟

هر وقت بیکاره داره تقلید میکنه. بعضی اوقاتم کلمه هایی که یاد دادم و به طور نا مفهوم میگه. اینها درست میشه؟؟

و آیا این ها همون تقلید صدان؟؟
    ادای شما رو در میاره و با خودش حرف میزنه اما نمیتونه مفهوم بگه
    زمانی که نامفهوم میگه شما باید درستش رو بهش بگی مگر نه همونجوری نامفهوم یاد میگیره
    البته بازم خیلی وقتا کاسکو برا خودش یه چیزایی میگه نمیشه فهمید چی میگه بیشتر با خودش کار میکنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    ادای شما رو در میاره و با خودش حرف میزنه اما نمیتونه مفهوم بگه
    زمانی که نامفهوم میگه شما باید درستش رو بهش بگی مگر نه همونجوری نامفهوم یاد میگیره
    البته بازم خیلی وقتا کاسکو برا خودش یه چیزایی میگه نمیشه فهمید چی میگه بیشتر با خودش کار میکنه
    آره دقیقا بیشتر وقت ها برای خودش میگه و نمیفهمم چی میگه. بعضی اوقات هم بین این کلمات نامفهوم کلماتی که یاددادم و میگه.
    این که خودش نا مفهوم و پیش خودش میگه این درست میشه؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    آره دقیقا بیشتر وقت ها برای خودش میگه و نمیفهمم چی میگه. بعضی اوقات هم بین این کلمات نامفهوم کلماتی که یاددادم و میگه. این که خودش نا مفهوم و پیش خودش میگه این درست میشه؟؟
    سلام دقت کنید ببینید که کدوم کلماتی رو که شما بهش یاد دادید رو به صورت نامفهوم و توگلویی میگه رو بیشتر باهاش تمرین کنید تا بتونه انشالله واضح بیانشون کنه.یاعلی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    خواهش میکنم . قفس طوطی شما چه مدلیه ؟ یه عکس از قفس و محل نگهداریش بذارید .. کف قفس با میله ی کف از سینی جدا شده .. اگه منقارش به غذاهایی که روی سینی ریخته شده میرسه ( الان نه ) بعد از اینکه به مرحله ای رسید که میتونه بیاد بیرون قفس ، وقتی بیرون از قفس هست ، زیر میله یه چیزی بذارید که بالاتر قرار بگیره . یادمه قبلا چند نفر همین مشکل رو داشتن .. اما فعلا تنها کاری که میتونید انجام بدین اینه که زود به زود کف قفس رو تعویض کنید . بادوم زمینی هم اصلا نذارید براش که به خاطرش بره کف قفس

کف قفس که میره جز تلاش برای برداشتن غذا ، چی کار میکنه ؟

خواهش میکنم ... میتونید هم داخل قفس ( اگه اجازه میده و مشکلی نداره ) و هم خارج از قفس باهاش کار کنید . اگه می خواید خارج از قفس کار کنید باید اول تا یه مدت بیرون قفس بهش با دست غذا بدین ..

لازمه روی دست اوردن اینه که طوطی شما به راحتی تو هر قسمت از قفس و یا هر قسمت خارج از قفس، از دست شما غذا بگیره و دست رو برای گرفتن غذا دنبال کنه ( این بهترین حالته)

اون تاپیک های روی دست آوردن رو هم حتما مطالعه کنید ..
    هیچی فقط میشنه پر هاشو تمیز میکنه . کار های معمولی که رو چوب انجام میده چند بار هم تقلید صدا کرد . بیشتر مواقع که منو میبینه میره کف قفس البته شب ها این طوری نیست فقط صبح و ظهر انگار که لج داشته باشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    هیچی فقط میشنه پر هاشو تمیز میکنه . کار های معمولی که رو چوب انجام میده چند بار هم تقلید صدا کرد . بیشتر مواقع که منو میبینه میره کف قفس البته شب ها این طوری نیست فقط صبح و ظهر انگار که لج داشته باشه
    پس مشکلی نیست و دوست داره کف قفس بمونه . میخواستم مطمئن شم که مشکلی نداره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    سلام بچه ها 1 کاسکو چشم کرم 20 کلام حرف یاد گرفته بهتره؟
    یا ی کاسکو جوون ک 8 کلام حرف میزنه؟ جوون یعنی جوجه . برا این میگم اینکه این جوجس 8 کلمه حرف میزنه ولی اون بزرگ تره اینقد حرف میزنه یعنی یاد گیری این بیشتر از چشم کرم هستش ؟ یا باهاش کار نشده؟ کلا کدوم مورد مناسب تری هست؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    سلام بچه ها 1 کاسکو چشم کرم 20 کلام حرف یاد گرفته بهتره؟
    یا ی کاسکو جوون ک 8 کلام حرف میزنه؟ جوون یعنی جوجه . برا این میگم اینکه این جوجس 8 کلمه حرف میزنه ولی اون بزرگ تره اینقد حرف میزنه یعنی یاد گیری این بیشتر از چشم کرم هستش ؟ یا باهاش کار نشده؟ کلا کدوم مورد مناسب تری هست؟
    کاسکوی چشم کرم هم جوجه هستش
    تا سنی که نشانه های بلوغ و جفت خواهی نداشته باشن همشون جوجه حساب میشن.

فقط روی قیمت تاثیر داره اونی که بیشتر حرف بزنه گرون تره میخواد چشم نباتی یا زرد باشه یا چشم سفید و کرم
    الان معروفترین کاسکوها و آمازون های خارجی بالای 15 سال سن دارن با این حساب چون سن بیشتری دارن بی ارزش میشن؟
    کاسکو حداقل 30 سال توی اسارت عمر میکنه حالا کاسکوی 3 ساله با 5 ساله فرقی برای صاحب طوطی نداره مهم اینه اهلی و سخنگو باشه
    کاسکو از وقتی چشمش طوسی میشه حرف زدنش زیاد میشه تا زمان بلوغ که اون موقع تا مدتی کم حرف میشه اما با تمرین بازم پر حرف میشه

همین حساسیت خریدار ها روی کاسکوی 2 تا 5 ساله باعث میشه بعضی فروشنده ها همچین کلاهی سر خریدار بزارن که طرف حال کنه

ویرایش توسط StarFish : 6th September 2014 در ساعت 06:07 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    سلام بچه ها 1 کاسکو چشم کرم 20 کلام حرف یاد گرفته بهتره؟ یا ی کاسکو جوون ک 8 کلام حرف میزنه؟ جوون یعنی جوجه . برا این میگم اینکه این جوجس 8 کلمه حرف میزنه ولی اون بزرگ تره اینقد حرف میزنه یعنی یاد گیری این بیشتر از چشم کرم هستش ؟ یا باهاش کار نشده؟ کلا کدوم مورد مناسب تری هست؟
    سلام محسن جان! هر دو مورد برای خرید مناسبه درمورد اون جوجه ای که میگی 8کلمه توانایی تقلید داره مطمئن باش کار نشده چون کاسکو وقتی 8کلمه یادمی گیره دیگه راه افتاده و توانایی بیشتر از این هم رو داره میشه بگی اون جوجه چند سالشه؟ کاسکوها(مخصوصا کاسکوهایی که کمی سن بالایی دارند)اگر از قبل کلماتی رو یاد گرفته باشند درآینده هم با کمی تمرین میشه به کلمات قبلی افزود و در این رابطه مشکلی نیست حالا بستگی به خودت داره که کدوم رو انتخاب کنی یا اون جوجه رو یا چشم کرم رو.یاعلی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    بحث ترس نیست ، ترس زمانی هست که طوطی با نزدیک شدن شما فرار کنه یا قار بزنه .

بحث، اعتماد نداشتنه . به دست شما هنوز اعتماد کامل نداره .. فقط زمانی دست شما رو میپذیره که با غذا باشه به عبارت دیگه باید براش بصرفه

اصلا عجیب نیست این رفتارش .. کم کم با تمرین بیشتر این موارد بر طرف میشه ... شما الان شاید 20 درصد راه رو رفتید .. و خیلی هم پیشرفت خوبی داشتید ..
    سپیده خانوم انگار موفق شدم راجو رو به زانو دربیارم

روشی که به کار بردم این بود که من انگشتمو بدون غذا میبردم سمتش اونم تا نیم رخ میشد یا میخواد از انگشتم دور شه انگشتمو عقب میکشیدم چندبار این روش رو به کار بردم بیخیال فرار از انگشتم و نیم رخ شدن یا پشت به من کردن شد منم بهش جایزه دادم چند بار ک این کارو کردم دگ پشتشو به من نکرد

بعد از اینکه تونستم این فرار کردن یا پشت بهم کردن رو از بین ببرم سعی کردم فقط یکبار بتونم منقارشو لمس کنم و اینکارو کردم جایزه دادم دفعه دوم نزاشت لمس کنم جایزه ندادم تا دفعه سوم گداشت جایزه دادم چندبار همین منوال پیش رفتم الان میزاره لمس کنم یعنی تا انگشتمو بدون خوراکی میبرم سمتش خودش میاد یا میزنه به انگشتم منقارشو یا زبون میزنه و منم بهش جایزه میده ولی فعلن فقط در حد یک لمس کوچولو کردم یعنی فقط دستم بخوره به منقارش جایزه میدم میخوام یواش پیش برم تا همه چیز خراب نشه روشم درست بوده؟

ی مشکلی ک دارم اینه احساس میکنم دوس داره گازم بگیره :دی

امشب وسط تمرین کردن باهاش یکهو پرید روی من و بعدش پرید رو زمین مشکل بزرگ من اینه خیلی دوس داره بیاد بیرون ولی خدارو شکر بال الکی نمیزنه خودشو نمیکوبه به در و دیوار و مث ی بچه خب هروقت قفس بهش نزدیک میکنم خودش میره داخل

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام دوستان.
    کاسکوی من وقتی پراش میافته خیلی دوست داره بره اونو برداره و باهاش بازی میکنه البته بعضی اوقات.
    البته من سریع ازش میگیرم.
    مشکلی نداره؟؟

صفحه 1012 از 1238 نخستنخست ... 125129129629939949959969979989991000100110021003100410051006100710081009101010111012101310141015101610171018101910201021102210231024102510261027102810291030103110621112 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)