مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید دیر شد .
    برای درآوردم چوب نشیمن میتونید از بین میله های کناری دیواره اون رو خارج کنید و بشورید توی شستنش سعی کنید فقط از آب استفاده کنید از مواد شوینده مثل صابون و شامپو و .. اکیدا استفاده نکنید .بهترین کار آب گرم هست .
    نیاز به جابجایی نیست . چوب رو همونطور که گفتم خارج کنید . میله کف قفس رو به روشی که گفتم میتونید خارج کنید یا یه روش دیگه هم هست که فعلا توصیه نمیشه چون استرس وارد میکنه . اینکه پایه پلاستیکی رو آروم جدا کنید و بردارید و سپس بشورید و آروم جا بزنید فقط وقتی برداشتید آروم بذارید سره جاش که نترسه . بعدشم فقط کافیه کمی بلندش کنید و کف قفس رو بردارید و همونطوری بدون پایه بذارید سره جاش بعد دوباره به همون طریق آروم جا بزنید .
    موفق باشید
    روش برداشتن چوب رو که همه بلدن
    کاسکو وقتی منقارش رو با چوب نشیمنش تمیز میکنه دیگه چوب نشیمن با آب خالی تمیز نمیشه
    مایع صابون مگه چه ضرری میتونه داشته باشه وقتی چوب خوب شسته بشه؟

تمام این حرف ها سر این بود که کاسکوی ایشون از برداشتن چوب و سینی میترسه حتی کاسکوی وحشی که کاملا اهلی شده هم وقتی توی قفس باشه و چوب رو تکون بدی کلی وحشت میکنه
    توی مغازه ها هم همین کار رو میکنن یعنی انتقال دادن کاسکو به قفس دیگه یا بیرون اوردن کاسکو

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    بازم جواب ما فراموش شد.

ممنون میشم جواب بدید
    روی همون 3 سال سن داره

سنش رو زیاد اهمیت نده وقتی رام و اهلیه مورد خیلی خوبیه کاسکو متوسط 40 تا 60 سال عمر میکنه
    برا منقارش هم میتونی سنگ مینرال یا کف دریای سفید که اکثر قناری فروشی ها کیلویی میارن میفروشن بخری
    اگر ناخنش هم رشد زیادی کرده هم میتونی بدی دامپزشک کوتاه کنه هم میتونی براش چوب زبر مخصوص ناخن بخری

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    روش برداشتن چوب رو که همه بلدن
    کاسکو وقتی منقارش رو با چوب نشیمنش تمیز میکنه دیگه چوب نشیمن با آب خالی تمیز نمیشه
    مایع صابون مگه چه ضرری میتونه داشته باشه وقتی چوب خوب شسته بشه؟

تمام این حرف ها سر این بود که کاسکوی ایشون از برداشتن چوب و سینی میترسه حتی کاسکوی وحشی که کاملا اهلی شده هم وقتی توی قفس باشه و چوب رو تکون بدی کلی وحشت میکنه
    توی مغازه ها هم همین کار رو میکنن یعنی انتقال دادن کاسکو به قفس دیگه یا بیرون اوردن کاسکو
    دوست عزیز
    گفتم اکیدا چون یک درصد هم خدایی نکرده باقی بمونه لای پرز های چوب اونوقت مرگ پرنده رو به دنبال داره لطفا دقت کنید .
    درباره انتقال هم نظری ندارم خورشون باید بهترین روش رو که کمترین استرس رو به پرنده میده انتخاب کنن.
    موفق باشید

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    دوست عزیز
    گفتم اکیدا چون یک درصد هم خدایی نکرده باقی بمونه لای پرز های چوب اونوقت مرگ پرنده رو به دنبال داره لطفا دقت کنید .
    درباره انتقال هم نظری ندارم خورشون باید بهترین روش رو که کمترین استرس رو به پرنده میده انتخاب کنن.
    موفق باشید
    من یکی دوبار چوب رو روی شعله ی ضعیف گاز گرفتم و چوب حسابی خشک و سفت شد دیگه آب و صابون داخلش نفوذ نمیکرد
    حتی طوطیم هم دیگه نمیتونست چوب رو گاز بزنه و داغون کنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    من یکی دوبار چوب رو روی شعله ی ضعیف گاز گرفتم و چوب حسابی خشک و سفت شد دیگه آب و صابون داخلش نفوذ نمیکرد
    حتی طوطیم هم دیگه نمیتونست چوب رو گاز بزنه و داغون کنه
    مشکل اینکه توی طولانی مدت ممکنه برای منقار پرندتون مشکل پیش بیاد و بد فورم یا رشد بیش از حد پیدا کنه . پرنده نیاز داره بکنه حتی چوب زیر پاشو . بعدشم خاصیت چون سفت نبود مثل سیمان و سنگ هست که به پای پرنده طراوت میده ولی وقتی اونقدر سفت بشه که نتونه کمی جداکنخ ازش براش بعدا مشکل ساز بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    دوستان من امروز با انگشتم به كاسكوم عسل دادم،اونم استقبال كرد، ميخواستم بدونم كه عسل واسش خوبه،مشكلي نداره؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    مشکل اینکه توی طولانی مدت ممکنه برای منقار پرندتون مشکل پیش بیاد و بد فورم یا رشد بیش از حد پیدا کنه . پرنده نیاز داره بکنه حتی چوب زیر پاشو
    خوب 100 درصد نیاز داره چوب بجوعه
    اما
    اگر چوب نشیمن رو بجوه هم بدعادت میشه که هر وسیله چوبی دید بجوه هم اینکه کاسکو توی خرابکاری و جویدن افراطی هست یعنی تا چوب رو کاملا نابود نکنه منصرف نمیشه
    اتفاقا از وقتی که این کار رو کردم و چوب زبریش رو از دست داد دیگه پوست کف پای کاسکوم قرمز و ملتهب نمیشد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    دوستان من امروز با انگشتم به كاسكوم عسل دادم،اونم استقبال كرد، ميخواستم بدونم كه عسل واسش خوبه،مشكلي نداره؟
    سلام
    خیر مشکلی نداره یه روز در میون مقداری بهش بدین مفیده

خوب 100 درصد نیاز داره چوب بجوعه
    اما
    اگر چوب نشیمن رو بجوه هم بدعادت میشه که هر وسیله چوبی دید بجوه هم اینکه کاسکو توی خرابکاری و جویدن افراطی هست یعنی تا چوب رو کاملا نابود نکنه منصرف نمیشه
    اتفاقا از وقتی که این کار رو کردم و چوب زبریش رو از دست داد دیگه پوست کف پای کاسکوم قرمز و ملتهب نمیشد
    توی طولانی مدت مشکل پیش میاد . کاسکو ذاتا نیاز به جویدن داره چه اسباب بازی چه چوب نشیمن .اینطوری نیازش برطرف میشه .
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    نه دوست عزیز.
    الان کاسکوی من به حرف اومده صبح ظهر عصر شب براش نداره. انقدر حرف میزنه که سرمونو میبره.
    وقتی میخواد بیاد بیرون حرف میزنه و وقتی غذا هم بخواد حرف میزنه.
    دیروزم یاد گرفته انقدر منو صدا میکنه تا نرم پیشش ساکت نمیشه.

صدای منو با سوت میگه قشنگ میشه فهمید داره میگه. منتظرم ببینم کی واضح میشه.
    موفق باشید
    تا قبل از اینکه تو گلویی ی چیزایی رو بگه چیکار میکرد ؟ منظورم اینه ک همینطور از صبح تا شب سر و صدا داشت ؟ یا بعد از اولین تو گلویی ک گفت دیگه سر و صداش همه وقت شد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    سلام
    در مورد سن و سال و بالغ بودنش نمیدونم ! از اول وحشی بود ولی الان به راحتی از دست غذا میگیره و میشه به نوک و پاش دست زد ، نه هنوز سخنگو نشده !
    میشه بگین چشماش چه رنگی هستن سفید طوسی کرم یا زرد ممنون

صفحه 956 از 1238 نخستنخست ... 45685690693793893994094194294394494594694794894995095195295395495595695795895996096196296396496596696796896997097197297397497510061056 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)