همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    من یخورده جغدم. شبا تا دیروقت بیدارم و چراغ اتاق روشنه .
    این مارال خانوم ما هم ( جوجه عروسمو میگم) بیدار میمونه.
    میخواستم بدونم این کم بودن ساعت خوابش ، براش ضرر داره؟؟؟
    واسه حلش چیکار کنم؟؟؟ ( نگید زود بخواب )
    رو قفسش ک نمیتونم پارچه بندازم، درسته؟؟؟
    فک کنم این کار باعث ترسیدنش میشه

Sent from my LT28h using Tapatalk
    سلام

اتفاقا تنها راه همینه که روی قفسشو بکشید

ولی پارچه باید کلفت باشه که نور رد نشه

یکدفعه هم نکشید روش که میترسه،تو روز کنار قفسش یا روی دیواره پشتی قفس بکشید تا ترسش بریزه و شب کامل روشو بپوشونید

راستی مبارک باشه،منتظر تاپیک و عکسای خوشگل عروستون هستیم

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام دوستان
    یکی از جفت هام که از پرسا خانوم که بعضی هم میشناسید... خرید کردم رو دست میان نیمه رام هستند
    اما تو شب زیاد میترسن
    1 ماه پیش تمامی شاه پرهای عروس ماده ریخت و جدید بیرون اومد یه شب ترسید بال بال کرد تمامی دم و شاه پرهاش همگی ریخت لخت لخت شد تا الان که تمامی شاه پرها و دم هاش همگی بیرون اومده باز دیشب ترسیده و تا من رفتم 3-4 تا شاه پر و چند تا پر دمش ریخته... به نظرتون چیکار کنم
    نور خیلی کم هست نور چراغ تیر برق میفته از شیشه و دقیقا رو قفس این جفت میفته...
    همه عروس ها هم به خاطر این 2 میترسن و اونام زخمی میشن...
    قدیم میگفتن بهم پشه شاید هست الان که دیگه هوا سرده بعید میدونم 1 پشه هم باشه... به نظرتون چیکار کنم ؟ بخاری روشن هست همیشه و دما 26 و نهایتا 28 خواهد بود

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرادوند نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یکی از جفت هام که از پرسا خانوم که بعضی هم میشناسید... خرید کردم رو دست میان نیمه رام هستند
    اما تو شب زیاد میترسن
    1 ماه پیش تمامی شاه پرهای عروس ماده ریخت و جدید بیرون اومد یه شب ترسید بال بال کرد تمامی دم و شاه پرهاش همگی ریخت لخت لخت شد تا الان که تمامی شاه پرها و دم هاش همگی بیرون اومده باز دیشب ترسیده و تا من رفتم 3-4 تا شاه پر و چند تا پر دمش ریخته... به نظرتون چیکار کنم
    نور خیلی کم هست نور چراغ تیر برق میفته از شیشه و دقیقا رو قفس این جفت میفته...
    همه عروس ها هم به خاطر این 2 میترسن و اونام زخمی میشن...
    قدیم میگفتن بهم پشه شاید هست الان که دیگه هوا سرده بعید میدونم 1 پشه هم باشه... به نظرتون چیکار کنم ؟ بخاری روشن هست همیشه و دما 26 و نهایتا 28 خواهد بود
    سلام.قفسشون رو طوری جابجا کنید که نور از دور مستقیم روی قفسشون نباشه.یه تغییر کوچیک مثل رد شدن هرچیزی از جلوی نوری که مستقیم روی قفسشون افتاده باعث میشه یک سایه ناگهانی روی قفس این ها بیفته که فکر کنن یک چیز داره به سمتشون حرکت میکنه و وحشت میکنن و برای فرار شروع به بال زدن میکنن.اگر میتونید یک نور مثل چراغ خواب توی محیط خودشون ایجاد کنید تا محیطشون کمی روشن باشه به جای اینکه نور از بیرون توی محیطشون بیفته.این تخم گذاریشونم بشدت عقب میندازه چون به محیط اعتماد نمیکنن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.قفسشون رو طوری جابجا کنید که نور از دور مستقیم روی قفسشون نباشه.یه تغییر کوچیک مثل رد شدن هرچیزی از جلوی نوری که مستقیم روی قفسشون افتاده باعث میشه یک سایه ناگهانی روی قفس این ها بیفته که فکر کنن یک چیز داره به سمتشون حرکت میکنه و وحشت میکنن و برای فرار شروع به بال زدن میکنن.اگر میتونید یک نور مثل چراغ خواب توی محیط خودشون ایجاد کنید تا محیطشون کمی روشن باشه به جای اینکه نور از بیرون توی محیطشون بیفته.این تخم گذاریشونم بشدت عقب میندازه چون به محیط اعتماد نمیکنن.
    سلام اقای اسکندری والا به نظر خودم همین نور مشکل هست
    دیشب وقتی ترسیدن لامپ نور سفید 1 وات روشن کردم بازم همگی میدیدن... یکی پر ارایی میکرد یکی کف دریا میخورد... کلا یه وضعـــــــــــی
    میخوام یه سنسوری یه چیزی بگیرم که با کم شدن نور محیط روشن بشه حالا نمیدونم اسمش چیه اینترنت سرچ کردم چیز خاصی پیدا نکردم... از لامپ نور زرد هم همگی میترسن... لامپ نور سفید درسته مگن رو جنن تخم تاثیر میزاره ؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    دیشب وقتی ترسیدن لامپ نور سفید 1 وات روشن کردم بازم همگی میدیدن... یکی پر ارایی میکرد یکی کف دریا میخورد... کلا یه وضعـــــــــــی
    میخوام یه سنسوری یه چیزی بگیرم که با کم شدن نور محیط روشن بشه حالا نمیدونم اسمش چیه اینترنت سرچ کردم چیز خاصی پیدا نکردم... از لامپ نور زرد هم همگی میترسن... لامپ نور سفید درسته مگن رو جنن تخم تاثیر میزاره ؟؟؟
    سلام.سنسورش باید توی خیابون لاله زار باشه.چیز خاصی هم نیست.با کم شدن نور سنسور فعال میشه مثل چراغ هایی که توی پارک ها یا اتوبان ها هست.
    لامپ زرد کوچک بذار و جلوش یک پارچه ی سفید قرار بده تا نور هم پخش بشه و هم ملایم بشه.
    لامپ های کم مصرف برای انسان هم سرطان زا هستن چه برسه به طوطی ها.اساس کار این لامپ ها از ارتعاش یون ها هست که وقتی یک ولتاژ کم بهشون داده میشه شروع به نوسان میکنن و به دلیل حرکت بالایی که دارن در اثر برخورد به یون های مجاور برانگیخته میشن و نور تولید میکنن.این تابش یون ها نور رو تولید میکنن که به دلیل ولتاژ کم القایی به لامپ های کم مصرف معروف شدن.به همین دلیل اصلا مناسب نیستن و بهتره استفاده نکنید.
    (شاید یکم نامربوط به تاپیک باشه اما هرجا دیدید که لامپ کم مصرفی شکست سعی کنید چند ثانیه نفس نکشید و سریعا از محل دور بشید.شدیدا سرطان زاست.)

كاربران منتظر ايميل تاييد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،گرین چیک
    شماره عضویت
    11502
    با سلام خدمت دوستان
    وقتی دیروز خونه رفتم دیدم طوطی برزیلیم از قفس بیرون آمده و رفته داخل خونه عروس هلندیم و اونها هم ترسیدند و از روی تخم پاشدند. نمی دونم چه مدتی از روی تخم بلند شده بودند ولی تخم ها را گرفتم و طبق آموزشی که در سایت قرار داده شده بود در زیر نور لامپ داخلش رو دیدم که رگهایی نمایان بود. حالا چطور میتونم بفهمم که بخاطر پا شدن عروسهام آیا جوجه داخل تخم زنده هست یا نه؟ اگر خدای ناکرده جوجه مرده باشه باید چکار کنم و چطور عروس ها رو از روی تخم بلند کنم دوباره چطور تقویت و تغذیه کنم تا اثر خستگی ناشی از تخم گذاری و روی تخم خوابیدن از بین بره.

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد52 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    وقتی دیروز خونه رفتم دیدم طوطی برزیلیم از قفس بیرون آمده و رفته داخل خونه عروس هلندیم و اونها هم ترسیدند و از روی تخم پاشدند. نمی دونم چه مدتی از روی تخم بلند شده بودند ولی تخم ها را گرفتم و طبق آموزشی که در سایت قرار داده شده بود در زیر نور لامپ داخلش رو دیدم که رگهایی نمایان بود. حالا چطور میتونم بفهمم که بخاطر پا شدن عروسهام آیا جوجه داخل تخم زنده هست یا نه؟ اگر خدای ناکرده جوجه مرده باشه باید چکار کنم و چطور عروس ها رو از روی تخم بلند کنم دوباره چطور تقویت و تغذیه کنم تا اثر خستگی ناشی از تخم گذاری و روی تخم خوابیدن از بین بره.
    الان جفتتون روی تخم میخوابن؟
    اگر نمیخوابن که هیچی ولی اگر میخوابن یک بار دیگه تخم ها رو بردارید وچک کنید اگر رنگ رگ ها تیره شده وبه سیاهیی میزنه یا چیزی مثل حالات یک تا 3ی عکس زیر هست تخم رو بردارید ولی اگر رگ ها به دیواره ی تخم چسبیدن وشفافیت خودشون رو دارن جنین زندست،ضمن اینکه نمیدونم سن جنین ها چند روزست اما بعد از 10روزگی خیلی راحت میشه حرکات جنین رو هم داخل تخم مشاهده کرد.
    حواستون باشه اینکار شما موجب استرس جفت نشه وبه تخم ها آسیبی نرسونه ضمن اینکه حداکثر زمان کندلینگتون 3تا4دقیقه بیشتر نشه

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    شرمنده عکس یادم رفت

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291

سلام
    اسم اون چیزی ک شما میخواین ، فتوسل هست .
    نحوه ساختن مدارش هم اصلا کاری نداره ، فقط اگه با قطعات آشنا باشین ، بهتون ی شماتیک میدم ک ب راحتی میتونین بسازین . ( کیت آماده ش هم هست ، میتونین اون رو هم تهیه کنین و خودتون مدار و اسمبل کنین )
    وگرنه واسه خریدن مدارش ، باید سه چهار برابر پول قطعات هزینه کنید .
    واسه خروجیش هم ، همونطور ک آقای اسکندری فرمودن ، لامپهای کم مصرف خیلی ضرر داره ( ب خاطر یونیزه شدن دیواره ی لامپ ) .
    اصلا جدای این حرفها ، ی مورد خیلی مهمی ک باید توجه کنیم ، اینه ک این لامپها خودشون نوسانساز هستن و فرکانس تولید میکنن ک این فرکانس واسه انسان خطرناکه ، دیگه چ برسه ب پرنده ها و جنینهاشون . بهتره ک اصلا ب فکر استفاده از لامپ کم مصرف نباشید .
    میتونین از ال ای دی های وات بالا استفاده کنید ک اونها هم توی پاساژ امجد ( کنار علاالدین ) ب وفور یافت میشن و هیچ ضرری هم ندارن .
    ببخشید ک موضوع مرتبط ب عروس هلندی نبود ، ولی احساس کردم خیلی لازم بود ک ایشون با نحوه کار لامپ کم مصرف یخورده آشنا بشن و ی وقت خدایی نکرده دست ب کار اشتباهی نزنن و طوطیهاشون تلف شن .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    14683
    دوستان من میخوام جوجه عروسم تخمه مرغ بدم
    هفته ای چقدر بهش بدم ؟ اندازه و حدودش چقدر باشه ؟

صفحه 637 از 1915 نخستنخست ... 13753758761861962062162262362462562662762862963063163263363463563663763863964064164264364464564664764864965065165265365465565668773711371637 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)