همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    بله،درست میفرمایید تو چند جا خودنم که استفاده ی زیاد آدسه ای یا استفاده ای که تو وقت خودش نباشه باعث سفت شدن پوسته ی تخم ودر نهایتا جوجه نشدن تخم و یا خفه شدن جوجه ی در حال تولد میشه
    ببین خودت باید رعایت کنی دیگه.شما وقتی قطره رو مصرف میکنی باید قاعده داشته باشه.وقتی قطره مصرفش دو برابر میشه شما باید منابع پروتینی و کلسیم دار رو نصف کنی.مثلا سفیده تخم مرغ رو یک هفته یکبار اونم یه بند انگشت.یا قطره ی مینرالی که مصرف میکنی نصف بشه.درواقع هنر نفری که از پرنده ها نگه داری میکنه اینجا معلوم میشه که چطور مصرف دارو ها و تغذیه رو مدیریت کنه.وگرنه در حالت عادی که همه چیز رو بریزی جلوشون خودشون بخورن که کار خاصی نیست.بعنوان مثال خود شما قطره ای که خریدی در موردش مطالعه کردی و این درسته.بدون اطلاع اصلا نباید مصرف کرد داروهارو وگرنه همونطور که خودت میگی باعث تلف شدن جوجه ها هم میشه.یعنی نتیجه ی عکس میده.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکتیل
    شماره عضویت
    11662

بیماری عروس هلندی من

سلام عیدتون مبارک
    من تازه تو سایت عضو شدم .
    یک کاکتیل 7 و8 ماهه خاکستری دارم.
    دو هفته ای هست گرفتم بعد 2 روز کاملا از رو دست دونه می خورده و تقریبا رام بوده .از دیشب مدفوعش آبکی شده و چندین عطسه زده که گاهی دانه های ریز از دهانش درهنگام عدسه خارج می شودو
    متاسفانه دامپزشکی باز نیست .پیش پرنده فروشی بردم گفته سرما خورده پودر اکسیتیلین داد گفت سه روز بریز تو ابش مثل مرفین هست.
    مشکل من اینه که از دیشب تا الان اصلا دونه و غذا نخوذده و فقط آبی که با اون پ.در اکسیتیلین قاطی کردمو گاهی می خوره . هر از گاهی هم انگار داره گلاب به روتون بالا میاره.
    خیلی نگرانم.
    چکار کنم .اصلا غذا نمی خوره. تخم مرغ اب پز با هویج رنده شده جلوش گذاشتم لب نمیزنه.
    بعد خوردن آب که توش پودر ریختم چرت می زنه فقط

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط محراب نمایش پست ها
    سلام عیدتون مبارک
    من تازه تو سایت عضو شدم .
    یک کاکتیل 7 و8 ماهه خاکستری دارم.
    دو هفته ای هست گرفتم بعد 2 روز کاملا از رو دست دونه می خورده و تقریبا رام بوده .از دیشب مدفوعش آبکی شده و چندین عطسه زده که گاهی دانه های ریز از دهانش درهنگام عدسه خارج می شودو
    متاسفانه دامپزشکی باز نیست .پیش پرنده فروشی بردم گفته سرما خورده پودر اکسیتیلین داد گفت سه روز بریز تو ابش مثل مرفین هست.
    مشکل من اینه که از دیشب تا الان اصلا دونه و غذا نخوذده و فقط آبی که با اون پ.در اکسیتیلین قاطی کردمو گاهی می خوره . هر از گاهی هم انگار داره گلاب به روتون بالا میاره.
    خیلی نگرانم.
    چکار کنم .اصلا غذا نمی خوره. تخم مرغ اب پز با هویج رنده شده جلوش گذاشتم لب نمیزنه.
    بعد خوردن آب که توش پودر ریختم چرت می زنه فقط
    سلام.دوست عزیز سال نوی شما هم مبارک.خوش آمدید.این دارو رو معمولا به دام میدن حالا چرا به پرنده ی شما هم داده من نمیدونم.ولی فکر میکنم این دارو مناسب پرنده ی شما که یک پرنده ی تزیینی هست نباشه.دارو رو قطع کنید و به یک جای گرم منتقل کنید.کسی که به شما پیشنهاد کرده حتی نمیدونسته که چی داره میگه دوست عزیز.این دارو یک آنتی بیوتیک هست مرفین یک مسکّن قوی هست و این دوتا چه ربطی به هم دارن من نمیدونم.ازش یه عکس بذار.از مدفوعشم بذار.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکتیل
    شماره عضویت
    11662
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز سال نوی شما هم مبارک.خوش آمدید.این دارو رو معمولا به دام میدن حالا چرا به پرنده ی شما هم داده من نمیدونم.ولی فکر میکنم این دارو مناسب پرنده ی شما که یک پرنده ی تزیینی هست نباشه.دارو رو قطع کنید و به یک جای گرم منتقل کنید.کسی که به شما پیشنهاد کرده حتی نمیدونسته که چی داره میگه دوست عزیز.این دارو یک آنتی بیوتیک هست مرفین یک مسکّن قوی هست و این دوتا چه ربطی به هم دارن من نمیدونم.ازش یه عکس بذار.از مدفوعشم بذار.
    ممنون
    دستم به هیچ جا بند نیست.
    میدونید مشکل اینه که اصلا غذا نمی خوره فقط گاهی آب می خوره . فاصله بین مدفوع کردنش زیاده .بعدم اکثرا گلاب به روتون آب رو بالا میاره.
    ممنون میشم این عروسو نجات بدی؟
    ممکنه مسموم شده باشه؟
    دایم داره چرت می زنه . سر و صدا هم نداره.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون
    دستم به هیچ جا بند نیست.
    میدونید مشکل اینه که اصلا غذا نمی خوره فقط گاهی آب می خوره . فاصله بین مدفوع کردنش زیاده .بعدم اکثرا گلاب به روتون آب رو بالا میاره.
    ممنون میشم این عروسو نجات بدی؟
    ممکنه مسموم شده باشه؟
    دایم داره چرت می زنه . سر و صدا هم نداره.
    دوست عزیز این پرنده بیشتر از دو ماه سن نداره.احتمالا تازه داره دون خور میشه و اینکه توی عطسه ها ارزن از دهانش خارج میشه هم همین هست که هضم نمیکنه.به همین خاطر هم بعضی اوقات توی تهوعش ارزن سالم ممکنه بالا بیاره.بهتره براش نون سوخاری خیس کرده بذاری و اون پودر رو هم حذف کنی.توی حالش هیچ تاثیری نداره اون دارو.غذاش چی بوده؟چیزی بهش دادی که اینطور شد؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکتیل
    شماره عضویت
    11662
    دوست عزیز این پرنده بیشتر از دو ماه سن نداره.احتمالا تازه داره دون خور میشه و اینکه توی عطسه ها ارزن از دهانش خارج میشه هم همین هست که هضم نمیکنه.به همین خاطر هم بعضی اوقات توی تهوعش ارزن سالم ممکنه بالا بیاره.بهتره براش نون سوخاری خیس کرده بذاری و اون پودر رو هم حذف کنی.توی حالش هیچ تاثیری نداره اون دارو.غذاش چی بوده؟چیزی بهش دادی که اینطور شد؟
    ممنون.آخه اصلا از وقتی که گرفتم دو روز بعدش دون خور از دست بوده و کاملا رام بوده . از دیشب نمیدونم یهو بالا میاره .از دونه ها هم فقط ارزن می خورده که ریط تره.
    بعدشم نمیدونم رفت زیر مبل اونجا یه پوست پرتغال بوده شاید اونو نوک زده.
    یعنی سرما نخورده؟
    مسموم شده؟
    مشکل من اینه که اشتها نداره مدفوعشم که آبکی و اسهالیه.
    چیکارکنم اشتهاش سر جاش بیاد و چرت نزنه.
    خیلی دوسش دارم.از راهنماییبت ممنونم.
    چند روز پیش یک برگ کوچک اسفناج خورد.اما چرا از دیشب اینجور شد؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون.آخه اصلا از وقتی که گرفتم دو روز بعدش دون خور از دست بوده و کاملا رام بوده . از دیشب نمیدونم یهو بالا میاره .از دونه ها هم فقط ارزن می خورده که ریط تره.
    بعدشم نمیدونم رفت زیر مبل اونجا یه پوست پرتغال بوده شاید اونو نوک زده.
    یعنی سرما نخورده؟
    مسموم شده؟
    مشکل من اینه که اشتها نداره مدفوعشم که آبکی و اسهالیه.
    چیکارکنم اشتهاش سر جاش بیاد و چرت نزنه.
    خیلی دوسش دارم.از راهنماییبت ممنونم.
    چند روز پیش یک برگ کوچک اسفناج خورد.اما چرا از دیشب اینجور شد؟
    نه مسموم نشده.مشکلش اینه که هضم نمیتونه بکنه.ارزن هایی که میخورد شما پوسته ی ارزن رو هم میدیدی؟پوکه هاش رو میگم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکتیل
    شماره عضویت
    11662
    نه مسموم نشده.مشکلش اینه که هضم نمیتونه بکنه.ارزن هایی که میخورد شما پوسته ی ارزن رو هم میدیدی؟پوکه هاش رو میگم.
    من نمیدم ولی خودش با نوکش پوست می کنه پوکشو . البته احتمال اینو میدم که دیشب یم ان گذاشتمش ارزنارو بخوره بعدش احتمالا تومومش کرده رفته سر وقت پوکه های ارزن.
    خوب الان چیکارش کنم؟
    خدای نکرده خطرناکه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    من نمیدم ولی خودش با نوکش پوست می کنه پوکشو . البته احتمال اینو میدم که دیشب یم ان گذاشتمش ارزنارو بخوره بعدش احتمالا تومومش کرده رفته سر وقت پوکه های ارزن.
    خوب الان چیکارش کنم؟
    خدای نکرده خطرناکه؟
    والا اون عکس که شما گذاشتی اصلا حالش تعریفی نداره.دامپزشکی هم که میگی نیست نزدیکتون.اون پودر رو قطع کن و پودر ors بگیر توی آبش حل کن به همراه قطره مولتی ویتامین تا اسهالش قطع بشه و ضعیف نشه تا تلف نشه و سریعا یه دامپزشک پیدا کن و بهش مراجعه کن.براش نون سوخاری خیس کرده و یک چهارم تخم مرغ آبپز بذار.جاش رو هم گرم نگه دار تا عطش بگیره و آب رو بخوره.اگر تونستی یه قطره عسل هم توی دهانش بریزی خیلی خوبه.پرندت اصلا حالش خوب نیست.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکتیل
    شماره عضویت
    11662
    والا اون عکس که شما گذاشتی اصلا حالش تعریفی نداره.دامپزشکی هم که میگی نیست نزدیکتون.اون پودر رو قطع کن و پودر ors بگیر توی آبش حل کن به همراه قطره مولتی ویتامین تا اسهالش قطع بشه و ضعیف نشه تا تلف نشه و سریعا یه دامپزشک پیدا کن و بهش مراجعه کن.براش نون سوخاری خیس کرده و یک چهارم تخم مرغ آبپز بذار.جاش رو هم گرم نگه دار تا عطش بگیره و آب رو بخوره.اگر تونستی یه قطره عسل هم توی دهانش بریزی خیلی خوبه.پرندت اصلا حالش خوب نیست.
    مولتی ویتامین و ors خودمون یا مخصوص پرنده هاست؟

صفحه 391 از 1915 نخستنخست ... 2913413723733743753763773783793803813823833843853863873883893903913923933943953963973983994004014024034044054064074084094104414918911391 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)