کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    hichi
    شماره عضویت
    24537
    سلام و خسته نباشید
    بالاخره با بیرون اوردن کاسکو وحشی ما از قار افتاد بعد از ۵ ماه... و میزاره نزدیکش بشیم و از دست غذا میگیره
    اما
    پس از مدتی حالا که بیرون میاریم بال داره پرواز میکنه... تو خونه و به سختی میشه گرفتش که بره توی قفس ( در واقع قفس نزدیکش میکنیم که خودش بره دست بهش نمیزنیم )
    ایا باید بالش رو چید ؟
    یا نیازی نیست
    چون فکر میکنم استرس وارد میکنه بهش.... دوباره همه چیز ممکنه خراب بشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط hichkas1 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    بالاخره با بیرون اوردن کاسکو وحشی ما از قار افتاد بعد از ۵ ماه... و میزاره نزدیکش بشیم و از دست غذا میگیره
    اما
    پس از مدتی حالا که بیرون میاریم بال داره پرواز میکنه... تو خونه و به سختی میشه گرفتش که بره توی قفس ( در واقع قفس نزدیکش میکنیم که خودش بره دست بهش نمیزنیم )
    ایا باید بالش رو چید ؟
    یا نیازی نیست
    چون فکر میکنم استرس وارد میکنه بهش.... دوباره همه چیز ممکنه خراب بشه
    سلام. چیدن بال که در کل کار صحیحی نیست و مکرر دراین باره توضیح داده شده. اگر محیط پروازش ، امنه و خطری تهدیدش نمیکنه و به راحتی وارد قفس میشه چیدن پر نیاز نیست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    hichi
    شماره عضویت
    24537
    سلام و خسته نباشید
    بنده یک کاسکو دارم که سنش دیگه میشه فکر کنم ۲ سال و تقریبا ۱.۵ ماهی هست بالاخره بعد از چندین ماه کار کردن ...رام شده در اکثر اوقات به غریبه ها هم کاری نداره در واقع برای من و اهالی خونه غار نمیکشه و حتی میزاره نزدیک قفسش بشیم یا حتی با دست غذا میگیره . ۴-۵ کلمه رو هم یاد گرفته و داره حرف میزنه
    سوالی که داشتم اینه چطور دستیش کنیم؟ متاسفانه روی دست نمیاد و میترسه انگاری اما دست داخل قفس کنم بادوم زمینی ازمون میگیره غذا میگیره اما نمیزاره بهش دست بزنیم میترسه . چیکار باید کنیم که بتونیم دستیشم کنیم ؟ با تشکر

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hichkas1 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    بنده یک کاسکو دارم که سنش دیگه میشه فکر کنم ۲ سال و تقریبا ۱.۵ ماهی هست بالاخره بعد از چندین ماه کار کردن ...رام شده در اکثر اوقات به غریبه ها هم کاری نداره در واقع برای من و اهالی خونه غار نمیکشه و حتی میزاره نزدیک قفسش بشیم یا حتی با دست غذا میگیره . ۴-۵ کلمه رو هم یاد گرفته و داره حرف میزنه
    سوالی که داشتم اینه چطور دستیش کنیم؟ متاسفانه روی دست نمیاد و میترسه انگاری اما دست داخل قفس کنم بادوم زمینی ازمون میگیره غذا میگیره اما نمیزاره بهش دست بزنیم میترسه . چیکار باید کنیم که بتونیم دستیشم کنیم ؟ با تشکر
    سلام . بهتره بادوم زمینی ندین به طوطی. از غذاهای دیگه مثل تخمه و گردو و پسته میتونید برای تمرین استفاده کنید.این تاپیک ها رو مطالعه کنید و کلیپهاشو ببینید. سوالی داشتید بپرسید:

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=22853

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=22712

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=22828

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=12220

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=12052

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    25299
    سلام كاسكو روزي چند تا پر بريزه عاديه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    نقل قول نوشته اصلی توسط 0912علي شهرباف نمایش پست ها
    سلام كاسكو روزي چند تا پر بريزه عاديه
    اگر محیط پرنده گرم بوده و دما رفته بالا ، احتمالا پرنده شما پرریزی گرفته و در حال پرریزی هست و هیچ مریضی یا پر کنی یا پرجوی خاصی نداشته باشه کاملا عادیه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    25445
    تغذیه ی مناسب برای طوطی چیست

تغذیه ی مناسب برای طوطی چیست؟ در این مقاله به این که کاسکو یا طوطی چه نوع غذایی را باید استفاده کند، می پردازیم.در اصل این پرنده از
    • میوه های تازه
    • سبزیجات
    • غله
    • میوه های مغز دار
    • دانه ی گیاهان

تغذیه می کند.باید به این نکته دقت کرد که غذایی که برای طوطی خریداری می کنید حتما تازه و سالم باشد.طوطی به راحتی می تواند با نوک خود گل کلم، هویج، اسفناج، ذرت، سیب، پرتقال که از جمله غذاهای این پرنده هستند را تکه تکه کند و مدتی را سرگرم باشد.غذای اصلی این پرنده تخمه آفتاب گردان خام می باشد که در کشور ایران شما به راحتی می توانید آن را تهیه کنید و به پرنده بدهید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    25743
    سلام یه سوال داشتم آیا عروس هلندی ماده که خودش پراشو میخوره درمان میشه؟چیکارش کنم؟,آیا بدرد جوجه کشی میخوره؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو
    شماره عضویت
    25791
    سلام خسته نباشید
    ببخشید من یه طوطی کاسکو گرفتم ۳ روزه آوردم ولی نمیزاره بهش دست بزنم و بگیرمش
    وقتیم از خونه میرم بیرون و تنهاش میزارم به محض خروج من از در سوت میکشه
    ولی ازم‌خیلی میترسه
    بعد سوال بعدی تفاوت بین کاسکو دم شرابی با کاسکو دم قرمز چیه ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    25950
    سلام.وقت بخیر دوستان گرامی

ده روزه یه کاسکو 10 ماهه از خونه دار خریدم که از جوجگی لا پر قو بزرگش کردن.

بعد یک روز از دست غذا گرفت.بعد یک هفته هم میزاره دست به گردنش بکشیم.

چندتا سوال داشتم

1.نوک منقارش به اندازه یک سانت پله شده.انگار از زیر منقار قبلیدیه منقار زده بیرون یا مثلا نوش اب پروشده باشه.طبیعیه یا مریضی؟

2.خیلی پر و بالش رو میجوره.شاید روزی 4 یا 5 ساعت.مخصوصا وقتی میره رو استند بای و کسی طرفش نمیاد.دقت کردم دیدم کرک های خیلی نرمش که احتمالا برای سن جوجگیشه از لای پرهاش در میاره.صاحب قبلیش هفته ای یک بار گردن به پایین رو آب ولرم بدون شوینده میزده.این یک بار هم دیدم پر خودشو خورد.پرهاش یکدست و صافه.این پر جوی حساب میشه؟

3.چایی از فاصله ده متری مببینه دیوانه وار از در و دیوار قفس میخواد برنه بیرون بیاد چایی بخوره.یه چندباری چایی کم رنگ ولرم در حد چند قاشوق دادم ولی عجیب حرص و ولع چایی داره.چی جایگزینش کنم به دردش بخوره؟

3.دو مدل پلیت دارم که از صاحب قبلیش گرفتم.یکی بسته استوانه ای داره.هر دو مدل رنگ گندم هستش ولی لب نمیزنه بهشون.خرمالو و خرما و هویج و سیب و استخوان مرغ و موز و کنجد و ففل دلمه ای و تخمه و تخم مرغ میدم بهش.

4.آفتاب توو این هوای سرد و ابری چطور بهش برسه؟کلسیم چی بدم؟

5.دو بار بردم توو حموم و در قفس رو باز کردم ولی دیگه نتونستم ببرمش توو قفس.بالش رو نچیدن مثل هلکوپتر پرواز میکنه توو حموم بعدشم خسته میشه میخوره به دیوار میافته منم با دست میگیرم میزارمش توو قفس.خیلی میترسه و استرسی میشه.فکر میکنم حپجاش عوض میشه از. محیط میترسه.اگر سر جای خودش در قفس رو باز کنم خودش بعد چند ساعت بر میگرده توک یا ممکنه پرواز کنه بخوره به لوستر و آسیب ببینه؟اصولا کی وقتشه بیاد بیرون(فعلا میزاره بخارونیمش از توو قفس)

6.سرحال و پر انرژی به نظر میاد.نیاز داره ببرم دامپزشک؟

7.منقارش رو زیاد میمالونه به چوب زیر پاش و ظرف غذا و ای سراغ کف دریا و میله ی سوهانی نمیره

8.میوه ی کاج برای بازی کردنش مناسبه؟چوب چه درختی بدم خورد کنه که ضرر نداشته باشه؟

ممنون از پاسخگویی شما

صفحه 1232 از 1238 نخستنخست ... 2327321132118212131214121512161217121812191220122112221223122412251226122712281229123012311232123312341235123612371238 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)