صفحه 22 از 269 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404172122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 2687
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    یه حیون خوب
    شماره عضویت
    10681
    آیا پرازیکوانتل شرکت مایکروب لیفت را میشه به صورت خوارکی با غذا مخلوط کرد به دیسکس داد اگه میشه میزانشو ذکر کنید

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام
    ممنونم
    این ماهی 3 اینچ هست و 4ماه پیش وقتی 2 اینچ بود گرفتمش و بلو هست.
    تانک 300 لیتر هست و 12تا دیسکس دارم و به طور مرتب سیفون میشن.
    همینطور که فرمودید ماهی تیره شده(پلیگ نیست) و گوشه گیری میکنه و غذا نمیخوره و مدفوع سفید داره!
    2تا دیگه از ماهی ها هم گرفتن اما با مترو نیدازول و spirohexol JBL درمان شدند.
    دمای تانک هم 31 هست!
    ماهی جدید هم که وارد تانک نشده
    و در ضمن این ماهی 3 روز هم در لورنسیت بوده![/QUOTE]
    با سلام
    دوره لورنسیت بصورت کامل درخصوص انگل سستود و تراماتود ادامه بده تقریباً یک هفته ماهی رو ویتامینه کن.ماهی تو قرنطینه اس درسته؟دما رو یه درجه تا 2 درجه دیگه بالا ببر.چند وقته غذا نخورده؟؟؟؟؟اگه زمانش طولانی شده دیگه چاره ای نیست یکم بهش کرم خونی بده.موضوع رو گزارش فرمائید.دوستانم راهنمایی می کنن

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi60 نمایش پست ها
    آیا پرازیکوانتل شرکت مایکروب لیفت را میشه به صورت خوارکی با غذا مخلوط کرد به دیسکس داد اگه میشه میزانشو ذکر کنید
    با سلام.
    بله میشه اگه ماهیتون غدا می خوره .مخلوط دل به اندازه نصفه انگشت رو با اندازه یه عدس پریزکوانتول مخلوط کنید.
    فقط لطف کنید نتیجه درمان رو با محصول ماکروب لیفت بفرمائید من خودم امتحان نکردم و محصول داملران که خوبه و جواب گرفتم ببینیم اینم خوبه یا نه.
    با تشکر آرش

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط bاسم؟؟ نمایش پست ها
    سلام دوستان.امروز یه چیز عجیب دیدم!
    مدفوع یکی ازدیسکس هام بسیار قطور وکوتاه بود!مشکل چیه؟دما30درجه هست.غذاهم می خوره ولی وفتی به تانک نزدیک می شم حرکت های سریع زیاد انجام می ده.
    سلام.
    مشکلی نداره.محمد جان ماهیت تا زمانی که غذا میخوره خیالت از بابت مریضی ها راحت باشه چون اگر یه موقعه هم مریض بشه احتمال خوب شدنش زیاده حرکاتشم
    بخاطر استرسه.خودتم اینقدر حساس نباش.

کاربر ساده

شماره عضویت
    4057
    با سلام
    دوره لورنسیت بصورت کامل درخصوص انگل سستود و تراماتود ادامه بده تقریباً یک هفته ماهی رو ویتامینه کن.ماهی تو قرنطینه اس درسته؟دما رو یه درجه تا 2 درجه دیگه بالا ببر.چند وقته غذا نخورده؟؟؟؟؟اگه زمانش طولانی شده دیگه چاره ای نیست یکم بهش کرم خونی بده.موضوع رو گزارش فرمائید.دوستانم راهنمایی می کنن[/quote]

سلام
    ممنون از راهنماییتون
    الان 1هفته هست که غذا نمیخوره
    فقط این که اگر این انگل روده ای از نوع هگزامیتا بود، نباید با مترونیدازول و spirohexol درمان میشد تا الان؟!
    سوال بعدی اینکه به نظر شما این روش خوبه که از سرا ترمازول استفاده کنم؟ چون هم موثر برای انگل آبششی هست هم انگل روده ای از نوع ترماتود و سستود و هم اینکه دوره ی درمانش کوتاه هست. یا اینکه بهتره از همون لورنسیت استفاده بشه؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام
    ممنون از راهنماییتون
    الان 1هفته هست که غذا نمیخوره
    فقط این که اگر این انگل روده ای از نوع هگزامیتا بود، نباید با مترونیدازول و spirohexol درمان میشد تا الان؟!
    سوال بعدی اینکه به نظر شما این روش خوبه که از سرا ترمازول استفاده کنم؟ چون هم موثر برای انگل آبششی هست هم انگل روده ای از نوع ترماتود و سستود و هم اینکه دوره ی درمانش کوتاه هست. یا اینکه بهتره از همون لورنسیت استفاده بشه؟[/QUOTE]

سلام.
    راستشو بخواهید من تو چند تا پست قبل هم نوشتم بعید میدونم هگزامیتا با مترو ایرانی درمان بشه و من خودم شاید 5 بار این موضوع رو امتحان کردم اما بهم جواب نداد و انگل دوباره بعد یک ماه توی روده ماهی شروع کرد به تکثیر کرد و دوباره مدفوع ماهی سفید ش تا رفتم سراغ فلاجلول و اون عالی بود.متاسفانه در خصوص اسپیرو هگزول ساخت جی بی ال من خودم امتحان نکردم اما شما فرمودید دوتا ماهی قبلیتون خوب شدن و فقط این بلو مشکل داره!درسته؟
    سرا تریمازول رو فکر نکنم گیر بیارید نمایندگی فروشش آکوا مارین هست لینک سایتش هم آکواریوم، اکواریوم، آکواریوم ریف ، راه اندازی آکواریوم تماس بگیرید ببینید دارن!!!!!!!اما حالا که با لورنسیت یا همون پرازیکوانتل دوره رو رفتین دیگه سراغ تریمازول نرید و همون دوره لورنسیت رو تکمیل کنید(لورنسیت هم کرمهای آبششی و روده ای نوع سستود و ترماتود رو از بین میبره).راستش تو پست قبلی یادم رفت اول براش آرتمیا زنده بگیر(نواب داره جنوب به شمال نرسیده به پل هاشمی یه آکواریومی میفروشه 3000 تومان) ببین میخوره!!!!!اگه نخورد چاره ای نیست بهش کرم خونی بده
    یه توصیه چون دیسکس نگه داری می کنید تو اولین فرصت یه فلاجلول،تریمازول و سرا کاستاپور و اکتاپور بگیر تا اگه مشکلی پیش اومد گرفتار نشی.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    سلام ديسكس رو ميشه با اين ماهي هايي كه تو بازار بهش ميگن اذرخش (اسم درستشش خيلي سخته) نگه داشت؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    بله میشه با هم نگاه داری کرد ولی اگه ماهی اندازه دهنش باشه رو میخوره به نظر من دیسکس تنها باشه بهتر چون اگه این ماهی بزرگ هم کنی زیاد ارزش نداره

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seena نمایش پست ها
    سلام ديسكس رو ميشه با اين ماهي هايي كه تو بازار بهش ميگن اذرخش (اسم درستشش خيلي سخته) نگه داشت؟؟
    سلام:
    دوست محترم عزیز جای همچین موضوعی تو تایپیک معرفی آبزیان سازگار با دیسکس هستش.ممنون
    دوست عزیز آذرخش فوق العاده موذیه و امکانش هست که به دیسکس علی الخصوص تو تاریکی حمله کنه. بهترین حالت اینه تو یه تانک فقط دیسکس داشته باشی و در می تونید برای نظافت باقیمانده غذا ته تانک بادیسکس کوریدوراس،پوزه خرگوشی نگه داشت.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    morge eshg
    شماره عضویت
    10981

سلام

با سلام من 2تا دیسکس خرید که ظاهرا کاملا سالم بودن و پیش 5تا دیسکس دیگه انداختمشون بعد یک هفته مریض شدن. اصلا آثاری از بیماری نیست فقط داردن بکی یکی تلف میشن لطفا راهنمایم کنین
    09305065738

صفحه 22 از 269 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404172122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)