کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    سلام دوستان عزیز
    بعد از مدت ها که نتونستم پست بزارم امروز دوباره مزاحم شما شدم. اول اینکه روشای من کاسکوی خیلی خوبیه یادم میاد روز اول از همین تمرینات شما تونستم حرف زدن یادش بدم. مشکلی که داره اینه که خیلی ترسو شده به شدت از همه چیز میترسه الان مدتی اینجوری شده از وقتی که رفت مسافرت شمال و اومد الان چند ماه میشه نمیزاره کسی بهش دست بزنه. البته بعضی وقتهای بزور میزاره . به سختی تمام میره داخل قفسش اصلا دوست نداره بره تو. تو روز جمعا حدود 7 ساعت بیرون هست. بالهاش بزرگ شده و به راحتی پرواز میکنه بعضی از دوستان گفته بودن نباید بالهای کاسکو رو چید اما متاسفانه چندین بار به در و دیوار برخورد کرده و حتی احتمالا توی یکی از فرود هاش پاش درد میکرد چند روز. حالا میخواستم اساتید کمکی کنید و بگید که چیکار کنم بالش رو ببرم دامپزشک کوتاه کنه؟ واسه ترس و تو قفس رفتنش چیکار باید کنم؟ ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    بعد از مدت ها که نتونستم پست بزارم امروز دوباره مزاحم شما شدم. اول اینکه روشای من کاسکوی خیلی خوبیه یادم میاد روز اول از همین تمرینات شما تونستم حرف زدن یادش بدم. مشکلی که داره اینه که خیلی ترسو شده به شدت از همه چیز میترسه الان مدتی اینجوری شده از وقتی که رفت مسافرت شمال و اومد الان چند ماه میشه نمیزاره کسی بهش دست بزنه. البته بعضی وقتهای بزور میزاره . به سختی تمام میره داخل قفسش اصلا دوست نداره بره تو. تو روز جمعا حدود 7 ساعت بیرون هست. بالهاش بزرگ شده و به راحتی پرواز میکنه بعضی از دوستان گفته بودن نباید بالهای کاسکو رو چید اما متاسفانه چندین بار به در و دیوار برخورد کرده و حتی احتمالا توی یکی از فرود هاش پاش درد میکرد چند روز. حالا میخواستم اساتید کمکی کنید و بگید که چیکار کنم بالش رو ببرم دامپزشک کوتاه کنه؟ واسه ترس و تو قفس رفتنش چیکار باید کنم؟ ممنون
    سلام
    در مورد چیدن بالها باید خودتون تصمیم بگیرید بعضی از کاشکو ها اگه پرهاشون هم کامل باشه نمیپرن
    اگه کاسکو شما هم کم میپره و در موقاع ترس این کارو میکنه به نظر من لازم نیست
    در مورد ترسش هم باید دنبال دلیل اصلیش باشید با دست بهش غذا بدید و بیشتر براش وقت بذارید کم کم مثل قبلش میشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام دوستان عزیز
    سلام . قبلا تو همین قفس بود ؟
    قبلا مشکلی داشت با قفس یا بعد از مسافرت این طور شده ؟
    در طول سفر به شمال تو قفس بوده ؟ یا میاوردینش بیرون ؟ چند ساعت ؟؟
    وقتی مسافرت بودین و تو قفس بوده اتفاقی نیفتاده ؟
    درباره مدل ، مکان و ارتفاع قفس هم توضیح بدین

از همه چی میترسه یعنی چی ؟؟ ترسش در چه حد و به چه صورت هست ؟ روی دست نمیاد ؟ ارتباطش با همه بد شده یا با شما خوبه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . قبلا تو همین قفس بود ؟
    قبلا مشکلی داشت با قفس یا بعد از مسافرت این طور شده ؟
    در طول سفر به شمال تو قفس بوده ؟ یا میاوردینش بیرون ؟ چند ساعت ؟؟
    وقتی مسافرت بودین و تو قفس بوده اتفاقی نیفتاده ؟
    درباره مدل ، مکان و ارتفاع قفس هم توضیح بدین

از همه چی میترسه یعنی چی ؟؟ ترسش در چه حد و به چه صورت هست ؟ روی دست نمیاد ؟ ارتباطش با همه بد شده یا با شما خوبه ؟
    سلام
    اره قبلا هم تو این ققس بوده
    نه کلا انگار از داخل ققس موندن خوشش نمیاد زیاد بیرون مونده خانواده لوسش کردن
    هم بیرون بوده هم داخل ققس بیشتر بیرون بوده
    اتفاق خاصی نیفتاده فقط یکبار فر ار میکنه میره بالای درخت میرن میگیرنش
    کلا پرخاشگر شده نمیزاره کسی نازش کنه زیاد گاز میگیره میاد پایین میفته دنبال کسی که پاش اویزون باشه بتونه انگشت پاشو گاز بگیره تفریحش شده گاز گرفتن قبل از مسافرت از من میترسید یک ماهی من ندیدمش الان تو روم وامیسته میپره میاد روی شونه افراد خانواده ترسش از دست زدن بهش هست یا صدایی ناگهانی
    ممنون ار لطف شما

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    اره قبلا هم تو این ققس بوده
    نه کلا انگار از داخل ققس موندن خوشش نمیاد زیاد بیرون مونده خانواده لوسش کردن
    هم بیرون بوده هم داخل ققس بیشتر بیرون بوده
    اتفاق خاصی نیفتاده فقط یکبار فر ار میکنه میره بالای درخت میرن میگیرنش
    کلا پرخاشگر شده نمیزاره کسی نازش کنه زیاد گاز میگیره میاد پایین میفته دنبال کسی که پاش اویزون باشه بتونه انگشت پاشو گاز بگیره تفریحش شده گاز گرفتن قبل از مسافرت از من میترسید یک ماهی من ندیدمش الان تو روم وامیسته میپره میاد روی شونه افراد خانواده ترسش از دست زدن بهش هست یا صدایی ناگهانی
    ممنون ار لطف شما
    سلام . درباره مشکلش با قفس ، خب طبیعیه ، این اشتباه خونواده بوده .. آزادی عملی که خارج از قفس داره ، داخل قفس نداره پس دوست نداره تو قفس بمونه ، معمولا وقتی طوطی رو به داخل قفس برمیگردونیم تعامل ما هم باهاش کمتر میشه . کمتر بهش توجه میشه و اگه این شرایط رو دوست نداره باید بهش حق داد ، سعی کنید قفس رو براش جذاب کنید . قبل از اینکه کاملا به قفس برش گردونید باهاش بازی کنید . وقتی تو قفس هست بیشتر از زمانی که بیرونه قفسه بهش توجه کنید باهاش حرف بزنید و غذاهای مورد علاقش رو داخل قفس بهش بدین ..

اما راجع به این رفتارش که پرخاشگر شده ، طوطی وقتی به بلوغ میرسه رفتارهای پرخاشگرانه از خودش نشون میده . این دنبال کردن انگشت پا ( اگه عادتی نباشه که از بچگی ایجاد شده ، که مطمئن عادت بچگی نیست چون از بچگی پیش شما نبوده ) و پریدن روی سر و پشت و حمله کردن به سمت اعضای خونواده یا غریبه ها به احتمال خیلی زیاد دلیلش همین هست . توانایی پرواز کردن ( مخصوصا اگه با مهارت پرواز کنه ) و بالاتر بودن ارتفاعش از شما هم این رفتار رو تشدید میکنه . کوتاه کردن بال طوطی نه به صورتی که قدرت پرواز کاملا ازش گرفته بشه ، فقط در حدی که سرعت کمتر شه و در فواصل کمتری بتونه پرواز کنه .. هم برای مهار رفتارای پرخاشگرانه و هم برای برخوردش به در و دیوار به خاطر پرواز های ناگهانی میتونه موثر باشه . البته تصمیم با شماست . سعی کنید به این رفتارها واکنشی نشون ندین . واکنش شما به هر صورتی که باشه براش جذاب هست و اینکار رو برای دیدن واکنش شما هر وقت که بتونه و موقعیش رو داشته باشه انجام میده . حتی اگه واکنش شما جدی باشه ..

درباره ترسش از دست زدن بهش ، مطمئن نیستم که وقتی فرار کرده چطور گرفته شده ، اما ممکنه دلیلش همین اتفاق باشه . ممکنه بد گرفته باشنش . ممکنه خاطره بدی از اون اون روز تو ذهنش مونده باشه . سعی کنید کاری خلاف میلش انجام ندین . اگه دوست نداره بهش دست بزنید پس به این خواستش احترام بذارید و تا خودش نخواد این کار رو انجام ندین و اصراری نداشته باشید .. اجازه بدین خودش این اجازه رو بده بهتون .. اگه اصرار کنید، دارید به طور مداوم بهش استرس وارد میکنید . سعی کنید یه بار دیگه اعتمادش رو بدست بیارید . با غذا دادن با دست ( غذاهای مورد علاقش ) ، بازی کردن و آموزش ترفند که همراه با جایزه باشه ..

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    با سلام و خسته نباشید. میدونم سئوالی که میپرسم قبلا در موردش توضیح داده شده ولی هرچه گشتم نتونستم پیداش کنم پس لطف میکنید اگه دوباره برام توضیح بدید که آیا میتوان از انواع ذرت های آماده که حالت بخار پز شده دارن برای کاسکو ها استفاده کرد؟
    خیلی ممنون
    موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید. میدونم سئوالی که میپرسم قبلا در موردش توضیح داده شده ولی هرچه گشتم نتونستم پیداش کنم پس لطف میکنید اگه دوباره برام توضیح بدید که آیا میتوان از انواع ذرت های آماده که حالت بخار پز شده دارن برای کاسکو ها استفاده کرد؟
    خیلی ممنون
    موفق باشید
    سلام . ذرت هایی که به صورت کیلویی تو سوپرمارکت میفروشن رو میتونید استفاده کنید . اما کنسروی اصلا مناسب نیست .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام به همه دوستان عزیز
    و یه سلام ویژه به سپیده خانوم عزیز

نفس خانوم من دیگه پر نمیکنه . روحیه اش خدا رو شکر خوبه . حسابی بازی میکنه . شیطونی میکنه . تازه تو این چند روز 2 تا کلمه جدید هم یاد گرفته . میگه دوست دارم یه عالمه ما هم انگار نه انگار که اتفاقی افتاده . اما هر موقع که پر آرایی میخواد کنه من حسابی حواسم بهش هست . فقط پر های نرمش زیاد شده . حموم هم هر 10 روز یه بار میبرمش . و بعدش خشکش میکنم.

14 اسفند ماه سالروز اومدنش به خونه ماست . ما همیشه جشن میگیریم . میخوام بیام تهران براش خرید کنم . تو این شرایط چیزی هست که به نظر شما نیازش باشه ؟ خودم براش 2 3 تا اسباب بازی میخوام بگیرم . اما اگه ویتامینی یا چیزی لازمه شما بگین من تهیه کنم .

(روی سینه اش 2 تا پر هم داره جدید در میاد )

اما یه سوال برام پیش اومده . سپیده خانوم شما این تجربه رو متاسفانه داشتین . حتما پرنده تون رو قبل پرکنی بوی تنش رو استشمام کردین . بعد پر کنی بوی سینه شون عوض میشه ؟؟؟ نفس هیچ جای زخم یا آسیبی نداره اما یه جوری سینه اش الان بوی بتادین مانند میده .به خاطر نبود گرد سفیده ؟ شما تجربه کردین ؟
    ویرایش توسط m.m2020 : 12th February 2015 در ساعت 09:03 PM دلیل: اضافه کردن مطلب

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    و یه سلام ویژه به سپیده خانوم عزیز

نفس خانوم من دیگه پر نمیکنه . روحیه اش خدا رو شکر خوبه . حسابی بازی میکنه . شیطونی میکنه . تازه تو این چند روز 2 تا کلمه جدید هم یاد گرفته . میگه دوست دارم یه عالمه ما هم انگار نه انگار که اتفاقی افتاده . اما هر موقع که پر آرایی میخواد کنه من حسابی حواسم بهش هست . فقط پر های نرمش زیاد شده . حموم هم هر 10 روز یه بار میبرمش . و بعدش خشکش میکنم.

14 اسفند ماه سالروز اومدنش به خونه ماست . ما همیشه جشن میگیریم . میخوام بیام تهران براش خرید کنم . تو این شرایط چیزی هست که به نظر شما نیازش باشه ؟ خودم براش 2 3 تا اسباب بازی میخوام بگیرم . اما اگه ویتامینی یا چیزی لازمه شما بگین من تهیه کنم .

(روی سینه اش 2 تا پر هم داره جدید در میاد )

اما یه سوال برام پیش اومده . سپیده خانوم شما این تجربه رو متاسفانه داشتین . حتما پرنده تون رو قبل پرکنی بوی تنش رو استشمام کردین . بعد پر کنی بوی سینه شون عوض میشه ؟؟؟ نفس هیچ جای زخم یا آسیبی نداره اما یه جوری سینه اش الان بوی بتادین مانند میده .به خاطر نبود گرد سفیده ؟ شما تجربه کردین ؟
    سلام . خیلی خبر خوبیه . واقعا خوشحال شدم ..

هفته ای یه بار حموم خوبه . با توجه به اینکه پر جدید هم داره در میاره حتما پوستش خارش دار میشه . حموم کردن این خارش رو تسکین میده

پیشاپیش تبریک میگم در مورد اسباب بازی ، اسباب بازی های فکری و مواردی که غذا رو بتونید داخلش پنهان کنید اگه پیدا کردین گزینه های خوبی هستن . توپ کنفی هم خوبه .

کلا چه مکمل هایی داره الان ؟ یا چه مکمل هایی براش استفاده میکنید ؟

خب یه بوی خاصی داره پوستشون اما بوی بدی نیست . اما اگه بدنش یا مدفوعش بوی بدی میده نشونه خوبی نیست ..بعضی از دلایل بوی بد اینه : عفونت های ، بیماری پوستی،بیماری تیروئید، عدم تعادل هورمونی، تومور، عفونت های تنفسی و ....

اگه این بو به نظر شما خیلی عجیبه ( چون یه موردی هست که نمیشه ازش عکس و فیلم گذاشت ) بهتره با دکتر برهانی کیا یه مشورتی بکنید ( تلفنی ) اگه نیاز بود بهتون میگه که ببریدش تهران . اگه مشکلی نباشه شما رو از نگرانی درمیاره .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام خانوم
    راستش بوی بدی نیست . زیاد هم نیست . اما چون تغییر کرده کمی نگرانم کرد . مدفوعش هم طبیعی هست . مثل همیشه .
    ولی رنگ پوست سینه اش مثل قبل هست . هیچ تغییری نکرده . خودم احساس کردم که گرد سفیدی که بین پرهاش بوده باعث اون بو میشده اما الان نیست . الان همه تلاشم اینه شرایط رو براش نرمال نگه دارم . تا این چند تا پر که هنوز توی غلاف هست سالم در بیاد و بتونه نگهشون داره . حتما از این به بعد هفته ای یه بار میبرمش حموم . اتفاقا این دفعه که از حموم اومد خیلی بهتر شد . رفتارش با پرهاش مهربون تر شد . از خدا میخوام روحیه اش خوب بمونه . تا همه چی درست بشه .

اسباب بازی همه چی داره . همین الان یکی جویدنی و یکی حلقه های پلاستیکی آویز و یکی هم توپ کنفی آبی یکی هم پلاستیکی هست که از سقف آویزون میشه و داخلش چیزی داره همه تلاشش نابود کردن اونه . خودم خواستم این دفعه یه توپ کنفی رنگی و یکی جویدنی بگیرم یا یه تاب. یکی هم دیدم عکسشو اگه بتونم پیدا کنم خوبه . به کنار قفس وصل میشه . پرنده باید بچرخونه تا غذا رو برداره . چیزی که بشه غذا توش پنهان کرد سراغ ندارم .
    من ممکنه تا مدتی دیگه تهران نرم . سپیده خانوم کلا ویتامین دادن رو تعطیل کنم دیگه . آره ؟
    با دکتر برهانی کیا بخوام صحبت کنم . خجالت میکشم . ناراحت نمیشن تماس بگیرم ؟
    ویرایش توسط m.m2020 : 13th February 2015 در ساعت 02:05 AM دلیل: اضافه کردن مطلب

صفحه 1085 از 1238 نخستنخست ... 85585985103510661067106810691070107110721073107410751076107710781079108010811082108310841085108610871088108910901091109210931094109510961097109810991100110111021103110411351185 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)