صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا-کاکاتیل- ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    10662

7 کمک فوری بیماری مرغ مینا

با سلام
    مینای من الان دو هفته است که خودش رو باد میکنه و میخوابه (البته بیشتر چرت میزنه) هیچ علائمی نداره نه عطسه نه آبریزش بینی نه اسهال ... خوب غذا میخوره و وقتی میاد بیرون همه جا میچرخه ولی مثل سابق جنب و جوش نداره و خوب نمیتونه بپره احساس میکنم ضعیف شده ، 4 ماهشه و دو ماهه که من خریدمش به پرنده فروشی گفتم گفت به جناق سینه اش دست بزن اگه تیز باشه بیماری سینه خشک گرفته و میمیره دوتا قرص داد که گفت مخصوص پرنده است و هر دو ساعت بهش یک چهارمش رو بهش دادم و گفت قطره مولتی ویتامین کودک و تخم مرغ بهش بدم که همه این کارها رو کردم الان دیگه خیلی نمیخوابه ولی خودش رو زیاد باد میکنه و بازم مثل سابق نیست ولی باز هم میگه که این بیماری خوب نمیشه و میمیره ، خواستم ببیننم راست گفته که میمیره؟؟؟؟؟ این بیماری علاج نداره؟؟؟؟ با سپاس لطف میکنین سریع راهنمایی کنین

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط samanta757 نمایش پست ها
    با سلام
    مینای من الان دو هفته است که خودش رو باد میکنه و میخوابه (البته بیشتر چرت میزنه) هیچ علائمی نداره نه عطسه نه آبریزش بینی نه اسهال ... خوب غذا میخوره و وقتی میاد بیرون همه جا میچرخه ولی مثل سابق جنب و جوش نداره و خوب نمیتونه بپره احساس میکنم ضعیف شده ، 4 ماهشه و دو ماهه که من خریدمش به پرنده فروشی گفتم گفت به جناق سینه اش دست بزن اگه تیز باشه بیماری سینه خشک گرفته و میمیره دوتا قرص داد که گفت مخصوص پرنده است و هر دو ساعت بهش یک چهارمش رو بهش دادم و گفت قطره مولتی ویتامین کودک و تخم مرغ بهش بدم که همه این کارها رو کردم الان دیگه خیلی نمیخوابه ولی خودش رو زیاد باد میکنه و بازم مثل سابق نیست ولی باز هم میگه که این بیماری خوب نمیشه و میمیره ، خواستم ببیننم راست گفته که میمیره؟؟؟؟؟ این بیماری علاج نداره؟؟؟؟ با سپاس لطف میکنین سریع راهنمایی کنین
    دوست عزیز بهتره سریعا ببریدش پیش دامپزشک . پرنده فروش که دکتر نیست براش دارو تجویز می کنه . اگه به دامپزشک دسترسی ندارید سوالاتون رو تو تاپیک هایی که براتون گذاشتم بپرسید که دامپزشک های فروم دربارش نظر بدن . البته عکس هم ازش بذارید حتما هم از خودش هم از مدفوعش

http://www.parsipet.ir/thread13773-3.html#post80379

تاپیک مشاوره دامپزشکی با دکتر رحمانی - صفحه 154

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    10697
    باید ببریش دامپزشک ازش خون میگیره خوب میشه خونش غلیظ شده است
    اما اگر خون نده میمیره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    11167
    سلام.یه کمک فوری میخوام ازتون خواهشا جواب بدید.من مینام یه نخ خورده بعد از چند روز روغن کرچک دادم نصف نخ دراومد و قیچی کردم ولی بازم یه کم تو زبونش فک کنم گیر کرده . الانم خیلی بیحال شده و پوست زیر نوکش باد کرده فک کنم عفونت داخلی کرده و از همون نخه باشه.میخوام درش بیارم ولی نمیشه .دارو مثله اموکسی سیلین و تقویتی هم ریختم که باد زیر نوکش بخوابه و فعلا جواب نداده.خواهش میکنم لطفا سریع پاسخ بدید چون نمیخوام این دومین مینام باشه که هنوز نرسیده به 8 ماه بمیره . در ضمن اگه دارویه بیهوشی سراغ دارید میشه بگید که من بیهوشش کنم و نخو در بیارم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali hunter نمایش پست ها
    سلام.یه کمک فوری میخوام ازتون خواهشا جواب بدید.من مینام یه نخ خورده بعد از چند روز روغن کرچک دادم نصف نخ دراومد و قیچی کردم ولی بازم یه کم تو زبونش فک کنم گیر کرده . الانم خیلی بیحال شده و پوست زیر نوکش باد کرده فک کنم عفونت داخلی کرده و از همون نخه باشه.میخوام درش بیارم ولی نمیشه .دارو مثله اموکسی سیلین و تقویتی هم ریختم که باد زیر نوکش بخوابه و فعلا جواب نداده.خواهش میکنم لطفا سریع پاسخ بدید چون نمیخوام این دومین مینام باشه که هنوز نرسیده به 8 ماه بمیره . در ضمن اگه دارویه بیهوشی سراغ دارید میشه بگید که من بیهوشش کنم و نخو در بیارم؟
    سلام . این کار شما نیست دوست عزیز. اگه واقعا نمیخواید بمیره هرچه زودتر ببریدش پیش دامپزشک .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    اولا که به حرف سپیده خانم گوش کنید وببریدش دامپزشک.دوما من که آدمم وقتی آموکسی سیلین یا هر قرصی میخورم از پا در میام...میگیرم میخوابم بعد شما به یه پرنده ی ظریف اموکسی سیلین دادید؟؟؟خواهشا دیگه به درمان خودتون ادامه ندید واز دارو استفاده نکنید.
    یه وقت هم ورندارید با اتر بیهوشش کنید دستگاه تنفسیش آسیب میبینه.حتی اگر آسیب نبینه وقتی شما بیهوشش کنی چطوری میخوای نخو دربیاری؟فرض میکنیم نخو در اوردید،عفونت رو میخواید چیکارکنید؟وقتی نخ چند روزه تو بدنشه احتمال داره که جذب اعضای بدنش شده باشه.وکشیدن نخ بیرون باعث مجروحیت ویا خون ریزی دااخلی بشه.
    خواهشا به دامپزشک مراجه کنید.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام من مينام رو 1 ماه پيش خريدم
    تا ديروز همش پرهاشو چك ميكردم و مشكلي نداشت
    اما ديروز كه توي دستم گرفته بودمش يه دفعه 5 تا حشره چسبيدن به دستم يكي هم ديدم لاي پرهاي مينا رفت
    اونايي كه چسبيدن به دستم رو با هزار بدبختي تونستم جدا كنم خيلي سيريش بودن
    اگر از اسپري anti canibal استفاده كنم موثر هست؟
    سايز حشرات حدودا 2يا 3 ميليمتر بود

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    اما ديروز كه توي دستم گرفته بودمش يه دفعه 5 تا حشره چسبيدن به دستم يكي هم ديدم لاي پرهاي مينا رفت
    سلام.بله حتما از اسپری استفاده کنید.بدن پرندتون شپش گذاشته و سریعا باید از بین بره وگرنه باعث تلف شدن پرندت میشن.حتما سرظهر واوج گرما حمام گرم هم براش در نظر بگیر.

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    این حشراتی که میگید شبیه مگسِ فلترون نبودن؟

اینا خیلی بد چیزایی هستن

حتما بکشیدشون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    16173
    سلام مرغ مینای من الان سه روزه که وقتی راه میره تلو تلو میخوره و همش در حال چرت زدنه و بالاش رو میندازه صداش هم که میکنم چشماش رو باز نمیکنه مگر در صورتی که صدا بلند یا ناگهانی باشه لطفا کمک کنید

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)