کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    نقل قول نوشته اصلی توسط ms1358 نمایش پست ها
    سلام
    من امروز رفتم آزادگان برای خرید جوجه کاسکو اولا از هر جوجه ای خوشم اومد یک حلقه پاش بود میگفتن یک ملیون با چونه میشد ۹۰۰ هم خرید. بعدش هم همه کاسکو ها چشم سفید مایل به زرد بود که فروشنده میگفت چشم خاکستری یک لحظه به خودم شک کردم خیال کردم کور رنگی گرفتم .جالب اینجاست یک جارو هم پیدا کردم حلقه خالی مفروخت از بچه ها اگر کسی خواست بگه کاسکوم حلقه پاست بره یکی بخره:smile (268): . حالا نمیدونم چیکار کنم .
    سلام
    خیلی باید حواست رو جمع کنی این پرنده فروشها خیلی کلک هستن اطلاعات باید کامل باشه و هم اینکه عجله نکنی 1 چیزی بخری که بعد پشیمون بشی من خودم نزدیک به 2 ماه گشتم تا تونستم داود رو بخرم امیدوارم که خکستری خوبی گیرت بیاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    سلام
    من امروز رفتم آزادگان برای خرید جوجه کاسکو اولا از هر جوجه ای خوشم اومد یک حلقه پاش بود میگفتن یک ملیون با چونه میشد ۹۰۰ هم خرید. بعدش هم همه کاسکو ها چشم سفید مایل به زرد بود که فروشنده میگفت چشم خاکستری یک لحظه به خودم شک کردم خیال کردم کور رنگی گرفتم .جالب اینجاست یک جارو هم پیدا کردم حلقه خالی مفروخت از بچه ها اگر کسی خواست بگه کاسکوم حلقه پاست بره یکی بخره:smile (268): . حالا نمیدونم چیکار کنم .
    سلام
    حواست به این پرنده فروشها باشه خیلی کلک هستن زیاد تو خرید عجله نکن تا اون چیزی که میخای گیرت بیاد و همیشه با اطلاعات کامل خرید کن که کلاه سرت نره منم نزدیک 2 ماه گشتم تا این داوود رو خریدم پس شما هم عجله نکن که بعد از خریدت پشیمون نشی امیدوارم که خاکستری خوبی گیرت بیاد:smile (13):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    نقل قول نوشته اصلی توسط PIKO نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.
    راستشو بخایید من امسال اواخر اردیبهشت ماه این طوطی رو خریدم تا حالا هم به جز سه چهار تا پر کوچیک و یه پر قرمز رنگ و همین پری که عکسشو گذاشتم ندیدم پر دیگه ای ریخته باشه. کاسکوی من از اول که خریدم خیلی آروم و ساکت بوده و خیلی زود از قار افتاد علتشو نمی دونم چیه اما به خودم گفتم شاید به این دلیل باشه که کاسکوی چشم زرد هست و هنوز به خونمون و آدماش عادت نکرده .
    تقریبا بیشتر اوقات سبزیجات و میوه تازه براش می زارم اما نمی خوره خرابش می کنه .
    واقعا هفته ای 2 یا 3 بار حمامش کنم ! زیاد نیست ؟ راستی همون سشوار بعد از حموم باعث خشک شدن پرها نمی شن؟
    سلام
    در تابستان معمولا هفته ای 1 بار حمام میدن ولی آقای آزیده برای مشکلی که کاسکو شما داشت این رو گفتند و سشوار هم آنقدر نباید بکشی که خشک بشه فقط تا حدی که آب پرهاش گرفته بشه و سرما نخوره بقیه خشک کردن و پر آرایی رو خودش انجام میده

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام به همه
    میخواستم بدونم کسی تجربه دادن انار به کاسکو رو داره
    بهش بدم مشکلی پیش نمی اد اگه که میدن تا چه مقدار براشون ضرر نداده و ترش و شیرینش فرقی نمیکنه؟:smile (180):
    سلام . انار یکی از میوه های مورد علاقه طوطی هاست که این علاقه ممکنه باعث شه تو خوردنش زیاده روی کنن و تو این حالت ممکنه بالا بیارن .این اتفاق واسه طوطی من افتاد.. 7، 8 تا دونه در روز یا یه روز درمیون کافیه .همیشه مقدارش باید کنترل شده باشه. من به طوطیم انار شیرین میدم .در مورد ترش یا شیرین بودنش تو منابع خارجی چیزی پیدا نکردم .پس نظری ندارم ولی بهتره از انار ترش استفاده نکنی .

نقل قول نوشته اصلی توسط aminvictor نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها امروز میخام برم برا داود دستگاه بخور بخرم اگر کسی از دستگاه بخور استفاده کرده لطفا راههنمایی کنید که چه مشخصاتی باید داشته باشه بخور سرد باشه گرم باشه و اطلاعات دیگه
    امیدوارم هنوز دستگاه رو نخریده باشی . سوالت رو که دیدم حس کردم باید راجع به این موضوع یکم بیشتر دقت کنیم چون به سلامتی طوطی هامون مربوط میشه .منابعی رو پیدا کردم که تا حدود 50 درصدش آمادست احتمالا فردا میذارمش تو سایت .که بمون و کامل بخون بعد با آگاهی بیشتر دستگاه رو بخر ولی اینجا هم یه توضیح میدم که دیگه میشه فهمید چی بهتره ولی بد نیست کاملشم بخونی.

از دستگاه های بخور زمانی استفاده میشه که رطوبت هوا به خاطر استفاده از بخاری یا لوازم گرما زا تو زمستون ، کم شده باشه . کم شدن رطوبت باعث میشه پوست خشک و خارش دار بشه .پس استفاده از دستگاه بخور خوبه ولی نباید به طور مرتب ازش استفاده کرد .رطوبت هوا هم نباید از 50 درصد بیشتر شه .مخصوصا تومحیط نگهداری طوطی و مخصوصا داوود کوچولو که یکم سیستم ایمنیش ضعیفتره نسبت به طوطی های سن بالاتر . پس باید یه رطوبت سنج هم داشته باشیم .

دستگاه های بخور سرد برای تابستون استفاده میشه واسه مناطقی که رطوبت هوا کمه .بهترین نوعش هم دستگاه بخور تبخیری هست ( اگه تو ایران باشه ، من تا حالا واسه خریدش نرفتم ) برای افرادی که طوطی نگهداری می کنن مناسبه ، البته بین دو نوع دیگش این بهتره . چند ساعت طول می کشه که رطوبت اتاق رو به سطح مطلوب برسونه و چون هوای اتاق رو خنک می کنه برای زمستون مناسب نیست . با وجود خوبی هایی که داره نسبت به دو نوع دیگه ی دستگاه های بخور سرد ، دانپزشکا دستگاه بخور گرم رو توصیه می کنن که خوبیش اینه که گرمای آب بعضی از باکتری ها و قارچ هایی که ممکنه تو هوا پراکنده شده باشه رو از بین می بره و ... . پس دستگاه بخور گرم برای طوطی مناسبتره . از هیچ مواد شیمیایی و دارویی و معطری هم نباید استفاده باشه . مختصر و مفید .کاملش رو هم ایشالا فردا میذارم .:smile (10):

راستی سوالات راجع به طوطیت رو اینجا بپرس .تو تاپیک خودش فقط عکس و اتفاقات جالب و ... اینا رو بذار.

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام دوستان
    یک خبر خوب و داغ ، بعدازظهر پنج شنبه توی اتاق بودم یک دفعه نیکی گفت بوس بده چهار بار پشت سرهم گفت ، اینقدر شوکه شده بودم :smile (152): خلاصه که بهش جایزه دادم و و من هم بوس بده را برایش تکرار کردم ولی دیگه نگفت . :smile (99):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    امیدوارم هنوز دستگاه رو نخریده باشی . سوالت رو که دیدم حس کردم باید راجع به این موضوع یکم بیشتر دقت کنیم چون به سلامتی طوطی هامون مربوط میشه .منابعی رو پیدا کردم که تا حدود 50 درصدش آمادست احتمالا فردا میذارمش تو سایت .که بمون و کامل بخون بعد با آگاهی بیشتر دستگاه رو بخر ولی اینجا هم یه توضیح میدم که دیگه میشه فهمید چی بهتره ولی بد نیست کاملشم بخونی.

از دستگاه های بخور زمانی استفاده میشه که رطوبت هوا به خاطر استفاده از بخاری یا لوازم گرما زا تو زمستون ، کم شده باشه . کم شدن رطوبت باعث میشه پوست خشک و خارش دار بشه .پس استفاده از دستگاه بخور خوبه ولی نباید به طور مرتب ازش استفاده کرد .رطوبت هوا هم نباید از 50 درصد بیشتر شه .مخصوصا تومحیط نگهداری طوطی و مخصوصا داوود کوچولو که یکم سیستم ایمنیش ضعیفتره نسبت به طوطی های سن بالاتر . پس باید یه رطوبت سنج هم داشته باشیم .

دستگاه های بخور سرد برای تابستون استفاده میشه واسه مناطقی که رطوبت هوا کمه .بهترین نوعش هم دستگاه بخور تبخیری هست ( اگه تو ایران باشه ، من تا حالا واسه خریدش نرفتم ) برای افرادی که طوطی نگهداری می کنن مناسبه ، البته بین دو نوع دیگش این بهتره . چند ساعت طول می کشه که رطوبت اتاق رو به سطح مطلوب برسونه و چون هوای اتاق رو خنک می کنه برای زمستون مناسب نیست . با وجود خوبی هایی که داره نسبت به دو نوع دیگه ی دستگاه های بخور سرد ، دانپزشکا دستگاه بخور گرم رو توصیه می کنن که خوبیش اینه که گرمای آب بعضی از باکتری ها و قارچ هایی که ممکنه تو هوا پراکنده شده باشه رو از بین می بره و ... . پس دستگاه بخور گرم برای طوطی مناسبتره . از هیچ مواد شیمیایی و دارویی و معطری هم نباید استفاده باشه . مختصر و مفید .کاملش رو هم ایشالا فردا میذارم .:smile (10):

راستی سوالات راجع به طوطیت رو اینجا بپرس .تو تاپیک خودش فقط عکس و اتفاقات جالب و ... اینا رو بذار.

موفق باشید
    سلام
    نه هنوز نخریدم ولی از هرکسی پرسیدم میگن دمای خونه رو تغییر نمیده و هرکسی هم برای خاکستریش استفاده کرده از همین بخورهای سرد بوده حالا چقدر میشه به این منبعی که شما پیدا کردی اطمینان کرد ؟ یعنی میگی بخور گرم بخرم؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    5028

????????

سلام
    سلام به همه دوستان
    كپي اين پست رو توي يك سايت ديگه كه مثل همين جاست به اسم مخفف I.. p كه معرف خيلي از دوستان هم هست و پستم رو پاك كردن خيلي تعجب كردم آيا من حرف بدي يا خوارج از قوانين فرمها زدم.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5131
    سلام
    در تابستان معمولا هفته ای 1 بار حمام میدن ولی آقای آزیده برای مشکلی که کاسکو شما داشت این رو گفتند و سشوار هم آنقدر نباید بکشی که خشک بشه فقط تا حدی که آب پرهاش گرفته بشه و سرما نخوره بقیه خشک کردن و پر آرایی رو خودش انجام میده
    خاکستری ها در طبیعت و در فصول گرمتر تقریبا هر روز زیر باران های گرمسیری مناطق حاره ای حمام میکنند...
    پس حمام اگر هر روز هم باشه بد که نیست هیچ...بلکه خیلی خوبه
    دلیل این که مثلا میگم جوجه رو حمام نبرید احتمال سرما خوردن و ... هست وگرنه باران به خودی خود ضرری که نداره هیچ...بلکه خیلی هم مفیده
    من طوطی خودم رو هفته ای 3 بار حمام میبرم که باعث شده کیفیت پر هاش بسیار عالی باشه.فقط زمستان کمی مواظب باشید که اگر سرده محیط خانه دچار مشک نشید

سلام به همه دوستان
    كپي اين پست رو توي يك سايت ديگه كه مثل همين جاست به اسم مخفف I.. p كه معرف خيلي از دوستان هم هست و پستم رو پاك كردن خيلي تعجب كردم آيا من حرف بدي يا خوارج از قوانين فرمها زدم.
    دوست عزیز من هم از همونجا اومدم پارسی پت.اونجا دموکراسی وجود نداره و چون عده ای دارن اونجا خرید و فروش میکنند اجازه نمیدن کسی خارج از خودشون حرفی از خرید و فروش بزنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    سلام دوستاي خوبم.
    يه سوال در مورد حرف زدن كوكو كوچولوم دارم.
    كوكو ديگه حسابي حرف ميزنه.
    سوالم اينه كه آيا طوطي هاي شما هم كلمه اي كه ميگن رو در لحن هاي مختلف ميگن يا نه؟
    مثلا كوكو سلام رو توي 5 لحن ميگه... كاملا معلومه كه كدوم رو من بهش ياد دادم و كدوم رو همسرم. حتي گاهي آروم سلام ميده مثل پچ پچ. چون من وقتي همسرم خوابه آروم بهش سلام ميدم.
    يا مثلا اسم خودش رو كه خيلي دوست داره و ورد زبونشه تو 3 مدل ميگه.
    و اينكه يهو ميگه " سلام كوكو" ...بچه ام خيلي خودشو تحويل ميگيره. اين "سلام كوكو" رو هم بايد يك كلمه فرض كرد؟ چون يه بار سلام رو تنها ميگه. كوكو رو هم تنها ميگه و چون همسرم بهش ميگه "سلام كوكو" اونم اينا رو كنار هم ادا مي كنه.
    تازگي هم داره بيا رو دست و پا شكسته ميگه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام
    نه هنوز نخریدم ولی از هرکسی پرسیدم میگن دمای خونه رو تغییر نمیده و هرکسی هم برای خاکستریش استفاده کرده از همین بخورهای سرد بوده حالا چقدر میشه به این منبعی که شما پیدا کردی اطمینان کرد ؟ یعنی میگی بخور گرم بخرم؟

سلام
    من تجربه خودم را عرض میکنم .
    ببینید محل زندگی انواع طوطی سانان قالبا در نواحی پر باران و مرطوب هست و از طرفی با توجه به باز دیدهایی که اخیرا از 2 تا پار ک یزرگ پرندگان در تایلند و مالزی داشته ام و استوایی بودن این مناطق به نظر بنده رطوبت در حد معقول هیچ ضرری نداره که مفید هم هست الته مکانهای مرطوب مستعد برای رشد انواع قارچ میباشد که نظافت در این شرایط بسیار لازم هست
    .
    البته صبر کنید تا سر کار خانم سپیده مطالبشان را ارائه کنند و سپس جمع بندی کنید

در حال حاضر تمامی دوستان در اب و هوای گرم و خشک قالبا کاسکو نگهداری میکنند که این امر مشکلی ایجاد نمیکند

صفحه 420 از 1238 نخستنخست ... 320370401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439470520920 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)