کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20020
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، تشخيصشون با توجه به علايم مرغ عشقتون عجيب نيست . عرض كرده بودم چه مسائلي موجب استفراغ ميشه كه يكي از اونها عفونت باكتريايي بود . عفونت سنگدان و دستگاه گوارش شامل همين مورد ميشه . ميتونيد براي اطمينان جاي ديگه هم ببريد . ديشب قرار شد خودتون زير شكمشو ببينيد رگ برجسته سياه رنگ هست يا خير ؟ الان هم ميتونيد معاينه كنيد . اگر بود ، تشخيص دكتر درسته . ولي خب براي تشخيص دقيقتر به كشت مدفوع نيازه . انشالله هر مشكلي هست ، زودتر تشخيص صحيح داشته بشه تا به درمان پاسخ بده.
    سلام
    بله دست زدم ولی من چیزی متوجه نشدم [emoji53]
    انروز داروهاشو شروع کردم
    یک قرص انسانی به اسم ملوکسین
    و دو تا قطره اسم مخفف روش نوشته شده
    FL و EL
    امروز رفتم داروخانه، دامپزشکی که اونجا بود شرایط گفتم و گفتم که رفتم دامپزشک یه همچین قطره هایی داده،ولی خودش یه قطره دیگه داد گفت فقط اینو بده... اسم این قطره هم کلتسین یا کلتیسن یه همچنین چیزیه ،
    من که کلا گیج شدم دیگه؛نمیدونم چیکار کنم [emoji17]
    آخه چرا !!!!این طفل معصوما گناه دارن بخدا
    امروز م لکه های سیاه دیدم در مدفوعش...
    اینم عکس

Casi_the_budgie

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20020
    سلام ، تشخيصشون با توجه به علايم مرغ عشقتون عجيب نيست . عرض كرده بودم چه مسائلي موجب استفراغ ميشه كه يكي از اونها عفونت باكتريايي بود . عفونت سنگدان و دستگاه گوارش شامل همين مورد ميشه . ميتونيد براي اطمينان جاي ديگه هم ببريد . ديشب قرار شد خودتون زير شكمشو ببينيد رگ برجسته سياه رنگ هست يا خير ؟ الان هم ميتونيد معاينه كنيد . اگر بود ، تشخيص دكتر درسته . ولي خب براي تشخيص دقيقتر به كشت مدفوع نيازه . انشالله هر مشكلي هست ، زودتر تشخيص صحيح داشته بشه تا به درمان پاسخ بده.
    Man alan dobare dast zadam,bale ye biron zadegi dare amma nar nadare
    Be nazareton onam migire ?ya gerfte? Aslan nemidonam chikar konam ; nemikham az daseshon bedam [emoji17] khahesh mikonam komak konin[emoji120]

Casi_the_budgie

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ayda.nk نمایش پست ها
    سلام
    بله دست زدم ولی من چیزی متوجه نشدم [emoji53]
    انروز داروهاشو شروع کردم
    یک قرص انسانی به اسم ملوکسین
    و دو تا قطره اسم مخفف روش نوشته شده
    FL و EL
    امروز رفتم داروخانه، دامپزشکی که اونجا بود شرایط گفتم و گفتم که رفتم دامپزشک یه همچین قطره هایی داده،ولی خودش یه قطره دیگه داد گفت فقط اینو بده... اسم این قطره هم کلتسین یا کلتیسن یه همچنین چیزیه ،
    من که کلا گیج شدم دیگه؛نمیدونم چیکار کنم [emoji17]
    آخه چرا !!!!این طفل معصوما گناه دارن بخدا
    امروز م لکه های سیاه دیدم در مدفوعش...
    اینم عکس

Casi_the_budgie
    Man alan dobare dast zadam,bale ye biron zadegi dare amma nar nadare
    Be nazareton onam migire ?ya gerfte? Aslan nemidonam chikar konam ; nemikham az daseshon bedam [emoji17] khahesh mikonam komak konin[emoji120]

Casi_the_budgie
    سلام . داروی اولی ملینه ولی اون دوقطره دیگه رو نمیدونم. احتمالا دست سازه. خودشون دادن یا از داروخانه خریدید؟ میشه عکسشو بزارید؟ شاید توضیحات بیشتری روی جعبه نوشته باشه ببینم چیه.

داروی دیگه ( کولیستین) انتی بیوتیک انسانیه برای درمان عفونتهای گوارشی. داروی خوبیه. بالاخره باید به یکی از دکترها اعتماد کنید . رنگ سبز و زرد مدفوعش یه کم نگران کنندست.
    لکه های سیاه که فرمودید خون هست؟ چون از عکس خیلی مشخص نیست . با چوب کبریت نقاط سیاه رنگو خارج کنید و روی دستمال بزارید مشخص میشه.

میتونید جوشانده برگ زیتون هم روزانه بهشون بدید .فرمودید رگ برجسته رو مشاهده کردید. پس بیماری مشهوده دیگه. تورم روده.

روزی 7_8 عدد برگ زیتون روبا اب شستشو بدید و توی یک لیوان اب جوش بزارید تا 45 دقیقا اهسته دم بکشه . میتونید هم روی حرارت کم بزارید تا جوش بیاد و هر موقع رنگ اب عوض شد یه مقدار خنک که شد با نصف ظرف ابخوریشون ( اب جوشیده خنک شده) ترکیب کنید . ( نصف ، اب ساده و نصف از این دمنوش( حدود 20_30سی سی ). روزی یکبار 4_5ساعت باشه و بعد اب تمیز بزارید . تا 4 روز . 2 روز استراحت و بعد تا 3 روز بعد از اون ازین دارو بخورن.

ظروف و قفس پرنده سالم رو ضدعفونی کنید . دانهای مشترک رو دور بریزید و از دان تمیز استفاده کنید. اب خوردن هم جوشانده و خنک شده به هر دو بدید.
    قطره ویتامین مخصوص براشون تهیه کنید مثل توتال تابرنیل ( روزانه 5_6قطره در 50 سی سی اب تا 12 ساعت) و یا ad3e( دوروز یکبار 4 قطره در 40 سی سی اب تا 10 ساعت)

هویج رو رنده کنید یه مقدار اب اضافیشو بگیرید و با عسل ترکیب کنید روزی یکبار بخورن.

برای بهبودش لامپ مادون هم کمک کنندست که برای اکثر بیماریهای طیور استفاده میشه. مهتابی هم خوبه. ولی مادون بهتره. مواظب باشید سیم و لامپها مشکلو خطری نداشته باشه و روزی یک ربع با فاصله 50 _60 سانتیمتری از قفسشون قرار بدید. دقت کنید جایی نباشه که خطری تهدیدشون کنه. یا اب ، از ظرفشون به لامپهای گرم پاشیده بشه و منجر به متلاشی شدنش بشه.

توکل کنید . داروها رو هم مصرف کنید . انشالله درمان میشه.
    ویرایش توسط Kolang : 28th September 2016 در ساعت 09:28 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20020
    سلام . داروی اولی ملینه ولی اون دوقطره دیگه رو نمیدونم. احتمالا دست سازه. خودشون دادن یا از داروخانه خریدید؟ میشه عکسشو بزارید؟ شاید توضیحات بیشتری روی جعبه نوشته باشه ببینم چیه.

داروی دیگه ( کولیستین) انتی بیوتیک انسانیه برای درمان عفونتهای گوارشی. داروی خوبیه. بالاخره باید به یکی از دکترها اعتماد کنید . رنگ سبز و زرد مدفوعش یه کم نگران کنندست.
    لکه های سیاه که فرمودید خون هست؟ چون از عکس خیلی مشخص نیست . با چوب کبریت نقاط سیاه رنگو خارج کنید و روی دستمال بزارید مشخص میشه.

میتونید جوشانده برگ زیتون هم روزانه بهشون بدید .فرمودید رگ برجسته رو مشاهده کردید. پس بیماری مشهوده دیگه. تورم روده.

روزی 7_8 عدد برگ زیتون روبا اب شستشو بدید و توی یک لیوان اب جوش بزارید تا 45 دقیقا اهسته دم بکشه . میتونید هم روی حرارت کم بزارید تا جوش بیاد و هر موقع رنگ اب عوض شد یه مقدار خنک که شد با نصف ظرف ابخوریشون ( اب جوشیده خنک شده) ترکیب کنید . ( نصف ، اب ساده و نصف از این دمنوش( حدود 20_30سی سی ). روزی یکبار 4_5ساعت باشه و بعد اب تمیز بزارید . تا 4 روز . 2 روز استراحت و بعد تا 3 روز بعد از اون ازین دارو بخورن.

ظروف و قفس پرنده سالم رو ضدعفونی کنید . دانهای مشترک رو دور بریزید و از دان تمیز استفاده کنید. اب خوردن هم جوشانده و خنک شده به هر دو بدید.
    قطره ویتامین مخصوص براشون تهیه کنید مثل توتال تابرنیل ( روزانه 5_6قطره در 50 سی سی اب تا 12 ساعت) و یا ad3e( دوروز یکبار 4 قطره در 40 سی سی اب تا 10 ساعت)

هویج رو رنده کنید یه مقدار اب اضافیشو بگیرید و با عسل ترکیب کنید روزی یکبار بخورن.

برای بهبودش لامپ مادون هم کمک کنندست که برای اکثر بیماریهای طیور استفاده میشه. مهتابی هم خوبه. ولی مادون بهتره. مواظب باشید سیم و لامپها مشکلو خطری نداشته باشه و روزی یک ربع با فاصله 50 _60 سانتیمتری از قفسشون قرار بدید. دقت کنید جایی نباشه که خطری تهدیدشون کنه. یا اب ، از ظرفشون به لامپهای گرم پاشیده بشه و منجر به متلاشی شدنش بشه.

توکل کنید . داروها رو هم مصرف کنید . انشالله درمان میشه.
    سلام ؛دارو دستیه فک کنم چون خودشون دادن و قوطی نداره
    FL سفید رنگه
    EL زرد رنگه
    این عکساشه

دارو و قرصارو گفته تو ابشون بریزم ولی خیلی کم اب میخوره
    دیروز حالش خوب بود گفتیم خوب میشه داروها اثر داره ولی امروز دوباره استفراغ کرد.استفراغش مایع سفید با دان هضم نشده

و مدفوعش جدا کردم رو دستمال کمی سفت بودن دیگه نمیدونم میتونه خون باشه یا نه ! [emoji17]
    این عکسشه

Casi_the_budgie

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ؛دارو دستیه فک کنم چون خودشون دادن و قوطی نداره
    FL سفید رنگه
    EL زرد رنگه
    این عکساشه

دارو و قرصارو گفته تو ابشون بریزم ولی خیلی کم اب میخوره
    دیروز حالش خوب بود گفتیم خوب میشه داروها اثر داره ولی امروز دوباره استفراغ کرد.استفراغش مایع سفید با دان هضم نشده

و مدفوعش جدا کردم رو دستمال کمی سفت بودن دیگه نمیدونم میتونه خون باشه یا نه ! [emoji17]
    این عکسشه

Casi_the_budgie
    سلام. بله دست سازه و مخفف داروییه که خودشون مد نظر داشتن. نمیدونم چیه مشخص نیست. شاید ترکیبی باشه. یا انروفلوکساسین و فلور فنیکل. به هر حال با یکروز مصرف هیچ تغییری حاصل نمیشه. اگه تا 3 روز نشونه بهبود ندیدید حتما باهاشون تماس بگیرید داروی جایگزین تجویز کنن.
    چند قطره در چه مقدار اب گفتن؟ یعنی انقدر اب کم میخوره که بی اثره؟!

نه خوشبختانه اونطور که دیده میشه خون نیست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20020
    سلام. بله دست سازه و مخفف داروییه که خودشون مد نظر داشتن. نمیدونم چیه مشخص نیست. شاید ترکیبی باشه. یا انروفلوکساسین و فلور فنیکل. به هر حال با یکروز مصرف هیچ تغییری حاصل نمیشه. اگه تا 3 روز نشونه بهبود ندیدید حتما باهاشون تماس بگیرید داروی جایگزین تجویز کنن.
    چند قطره در چه مقدار اب گفتن؟ یعنی انقدر اب کم میخوره که بی اثره؟!

نه خوشبختانه اونطور که دیده میشه خون نیست.
    یک عدد قرص و 3 قطره EL صبح تا ظهر در یک استکان متوسط پر آب
    و بعد ظهر تا فردا صبح 3 قطره FL در همان اندازه آب
    در اندازه این استکان

آبم کم میخوره
    فردا سومین روز میشه [emoji17]

Casi_the_budgie

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    یک عدد قرص و 3 قطره EL صبح تا ظهر در یک استکان متوسط پر آب
    و بعد ظهر تا فردا صبح 3 قطره FL در همان اندازه آب
    در اندازه این استکان

آبم کم میخوره
    فردا سومین روز میشه [emoji17]

Casi_the_budgie
    از همین مقدار دارویی که توی اب حل میکنید غیر ازون چیزی که میخوره میتونید خودتون با قطره چکان بهش هر یکساعت نیم سی سی بدید. فقط مراقب باشید نترسه ومایع وارد ریه نشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20020
    از همین مقدار دارویی که توی اب حل میکنید غیر ازون چیزی که میخوره میتونید خودتون با قطره چکان بهش هر یکساعت نیم سی سی بدید. فقط مراقب باشید نترسه ومایع وارد ریه نشه.
    خیلی ممنون مرسی بابت راهنماییاتون [emoji120]

Casi_the_budgie

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20057
    سلام
    من یه جفت مرغ عشق تازگیا گرفتم
    الان یکی دو روزه مرغ ماده خودشو پف میکنه و اکثرا خواب الوده
    نشونه مریضیه؟باید حتما ببرمش دامپزشک؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Jojolia نمایش پست ها
    سلام
    من یه جفت مرغ عشق تازگیا گرفتم
    الان یکی دو روزه مرغ ماده خودشو پف میکنه و اکثرا خواب الوده
    نشونه مریضیه؟باید حتما ببرمش دامپزشک؟
    سلام ، جفتگيري داشتن ؟ يعني نزديك تخمگذاريشه ؟ جاي خنك نگهداري ميشن يا مقابل پنجره ؟ اشتهاش چطوره ، اب و غذا ميخوره؟ مدفوعش طبيعيه يا اسهال و چه رنگ؟ چشمهاش اشك الود و بيني مرطوب نيست ؟ عطسه داره؟ تغذيشون به چه صورته؟

صفحه 445 از 475 نخستنخست ... 345395426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)