صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 85

موضوع: رآکتور

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    دوستان سلام این روش ساخت اشکال داره. آب به خوبی نمی چرخه تا مواد حل بشن. بهتره هوزینگ روبرعکس بذارین بعد به یکی از ورودی ها واتر پمپ رو متصل کنین و خروجی دیگه روببندین ( کورش کنین با چسب اکواریوم ) بهد یه صفحه گرد با پلکسی دایره ای ببرین و روی اون صفحه شیارهای مورب با زاویه 30 درجه با سنگ یا اره آهن بر بزنین تا با عت منحرف کرذدن آب و چرخاندن اب و در نهایت مواد بایو بشه من با این روش خیلی ساده ساختم به خدا شاید بگم درحد ریف اختاپوس کارمی ده. هزینه یک عدد هوزینگ 10 اینچ شفاف 20 هزار تومان و یک واتر پمپ کوچک 10 واتی 22 هزار تومان. مورخه 1394/12/15

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    راستی یادم رفت خروجی آب هم از بالا ی هوزیگ هست باید با یه سیخ داغ یا اره یا مته کوچک یه سری سوراخ در بالای هوزینگ برا خروج آب بزنین

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18286
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab.sps نمایش پست ها
    راستی یادم رفت خروجی آب هم از بالا ی هوزیگ هست باید با یه سیخ داغ یا اره یا مته کوچک یه سری سوراخ در بالای هوزینگ برا خروج آب بزنین
    ممنون میشم اگه امکانش رو دارین چندتا عکس از این هوزینگ دست ساز بذارین

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    سلام دوست عزیز من خودم شخصا راکتورهای بایو پلیت ، فسفات ،کالک و الانم دارم کلسیم راکتور را با هوزینگ می سازم خیلی ساده است خیلی خوب آب بنده و مدوره و بسیار ارزان فقط یک کمی سلیقه و هنر و فنی بودن می خواد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    ببینین ساخت راکتور بایو پلیت و فسفات که کلا کار بسیار ساده و اسانیه . یه دونه هوزینک روبر می دارین بعد به صورت بر عکس رو زمین بگذارین یعنی ورودی و خروجی هاش به طرف زمین و قسمت شیشه ایش بالا باشه. یکی از وردی هاش که روش کلمه IN نوشته ( اگه اشباه نکنم ) و لوله بهش وصل نیست روبا چسب شیشه پر و کور می کنین.
    مرحله بعد می گذارین قشنگ یه دو روز خشک بشه. بعد یه دایره با پلکس به وسیله یه گرد بر ( اگه ندارین بدین لیزری ها ) ببرین که در قسمت ورودی هوزینگ ( بیشترین قطر ) نصب کنین. نحوه محکم کردنشم اینه که یه میل کوچیکتر ببرین بهد یه لایه چسب شیشه نازک دورش بکشین بذارین صفحه دایره ای جداگانه خشک بشه. این لایه چسب شیشه باعث می شه این صفحه دیگه تکون نخوره هر زمانم که خواستین موادشو در بیارین به راحتی در بیاد. اونوقت قسمت بالایی یا انتهایی هوزینگ رو هر جور که دوس دارین سوراخ کنین یا مثل من بایه مته 13 اون انتهاشو یه سوراخ بزرگ بزنین( فسفات گیرم ) یا چند تا سوراخ ریز با مته یا سیخ داغ تو نیم دایره انتهایی بزنین ( مثل بایو پلیتم ) البته تعداد سوراخ ها هرچه ریز تر و بیشتر باشه صدای آب تو سامپ کمترمی شه. در اولین فرصت عکس ها رو براتون می گذارم

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    ببینین ساخت راکتور بایو پلیت و فسفات که کلا کار بسیار ساده و اسانیه . یه دونه هوزینک روبر می دارین بعد به صورت بر عکس رو زمین بگذارین یعنی ورودی و خروجی هاش به طرف زمین و قسمت شیشه ایش بالا باشه. یکی از وردی هاش که روش کلمه IN نوشته ( اگه اشباه نکنم ) و لوله بهش وصل نیست روبا چسب شیشه پر و کور می کنین.
    مرحله بعد می گذارین قشنگ یه دو روز خشک بشه. بعد یه دایره با پلکس به وسیله یه گرد بر ( اگه ندارین بدین لیزری ها ) ببرین که در قسمت ورودی هوزینگ ( بیشترین قطر ) نصب کنین. نحوه محکم کردنشم اینه که یه میل کوچیکتر ببرین بهد یه لایه چسب شیشه نازک دورش بکشین بذارین صفحه دایره ای جداگانه خشک بشه. این لایه چسب شیشه باعث می شه این صفحه دیگه تکون نخوره هر زمانم که خواستین موادشو در بیارین به راحتی در بیاد. اونوقت قسمت بالایی یا انتهایی هوزینگ رو هر جور که دوس دارین سوراخ کنین یا مثل من بایه مته 13 اون انتهاشو یه سوراخ بزرگ بزنین( فسفات گیرم ) یا چند تا سوراخ ریز با مته یا سیخ داغ تو نیم دایره انتهایی بزنین ( مثل بایو پلیتم ) البته تعداد سوراخ ها هرچه ریز تر و بیشتر باشه صدای آب تو سامپ کمترمی شه. در اولین فرصت عکس ها رو براتون می گذارم
    دوست عزیز من نمیفهمم چه دلیلی داره که بیایم خروجی هوزینگ را ببندیم ویه سوراخ بالاش بکنیم مگه ازار داریم همین حالت خودش استفاده میکنیم فقط ورود وخروج را عوض میکنیم دیگه این کارها چه دلیلی داره ،لطفا همراه با جواب حتما عکس بزارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    دوستان سلام اگر این کارو انجام ندهید و از هوزینگ به صورت برعکس استفاده نکنید
    1-راکتور کارایی لازم رونداره 2- راحت رو پای خودش تو سامپ قرار نمی گیره 3 - اب در راکتور سرعت لازم رو نداره و نمی تواند در راکتور بایو پلیت خوب بچرخد برای دیدن عکس هم می تونین به بخش - آکواریوم 550 لیتری حرفه ای شهاب مخصوص SPS در همین انجمن مراجعه کنید کاملا مشخصه و لطفا پیشنهادات و نظرات مثبت و منفی تونو بدین. ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    ساخت راکتور به این روش بسار ساده و کارایی بالایی داره. من نمی خوام تبلیغ کالایی داشته باشم دوست دارم دوستان بیخودی پولهاشونو به این چینی ها ندن. از کار فنی شونم خیلی لذت می برن. مطمئنا روشهایی دیگه ای هم هست شاید خیلی بهتر از این روش. ولی مطمئن باشید محال ممکنه روشی به این
    1- کم هزینه ای 2- سرعت ساخت بالا 3- کارایی لازم در حد حرفه ای. پیدا کنین. که همه اینها رو باهم داشته با شه . مطمئن باشید اگه بود من قبل از شما اونو پیدا می کردم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    18552
    . مطمئن باشید اگه بود من قبل از شما اونو پیدا می کردم.
    احتمالا شما انیشتینی چیزی هستی اختراعاتم از زیادی سرازیر شده سمت اب شور البته فقط شوخی بود دوست عزیز این روش هم در راکتور بایوپلیت ریف اختاپوس استفاده شده که خوب هم جواب میده البته
    ویرایش توسط flash : 5th April 2016 در ساعت 04:01 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    21897
    سلام
    دوستان ميخواستم يه راكتور هوزينگ دست ساز درست كنم منتها سامپم اصلا فضاي خالي نداره يعني حتي واتر پمپ براي راكتور هم توش جا نميگيره
    تنها راهي كه ميتونم انجام بدم اينه كه واتر پمپ توي سامپم رو وصل كنم به ورودي هوزينگ و شيلنگ خروجي هوزينگ رو هدايت كنم توي تانك
    ايا اين روش قابل قبول هستش؟ اگر ايرادي داره لطفا راهنمايي كنيد

صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)