صفحه 20 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 303
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها
    كاري نكردم
    تخم وقتي بريزه ديگه لارو نميشه...همون تخم باقي ميمونه تا يك دوره خشك بشه بعد دوباره خيس كني لارو بشه اما اگر شرايط خوب باشه زنده زايي ميكنن...در جايي خوندم كه تا روزي 80 تا بچه به صورت زنده زايي ميكنن
    سايزشون بستگي به نژادشون داره.1 سانت حد اقل اندازشونه.من تا 2.5 سانتي هم ديدم
    به نتظر خودت فکر میکنی بهترین شرایطی که باید براشون فراهم بشه برای زنده زایی چیه؟
    لطفا هر چی به ذهنت میرسه اعم از دما تعدا تغذیه و هر چیز دیگه.......
    در ضمن فکر میکنی بهترین نژاد برای تکثیر کدومه؟خیلی متفاوتن؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    به نتظر خودت فکر میکنی بهترین شرایطی که باید براشون فراهم بشه برای زنده زایی چیه؟
    لطفا هر چی به ذهنت میرسه اعم از دما تعدا تغذیه و هر چیز دیگه.......
    در ضمن فکر میکنی بهترین نژاد برای تکثیر کدومه؟خیلی متفاوتن؟
    نژاداش فرق نميكنه خيلي...فقط اوني كه توي قم م ديدم تك جنسي هستند... نر اصلا ندارن و كلا ماده هستند و رنگ قرمز تري دارند
    دماشون بين 25 تا 35 خوبه
    تغذيه هم بايد طوري باشه كه وقاي تغذيه ميكني . آب كدر ميشه بعد از 3-4 ساعت يا نهايتا 6 ساعت آب دوباره شفاف بشه

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام.دوستان عزیز خیلی ممنون مخصوصا اقای سهیل که نتیجه شش ماه رحمتش را در اختیار کاربران میگذارد.من چند سال هست که ارتمیا پرورش میدم ولی ارتمیا را هچ می کنم تا بزرگ بشن.تازه من یک ماه میشه تا بتونم بزرگشون کنم چهارتا مخزن هست که هر هفته یکیش خالی میشه ودوباره هچ میکنم ومیریزم توش البته من مجبورم همه سایزی داشته باشم چون ماهی پرورش میدم.بازهم دستتون درد نکه با این اطلاعاتی که شما دادیدراحت کسی که تا حالا ارتمیا هچ هم نکرده میتونه پرورش بده وباکمترین ازمون وخطا بتونند این کار را انجام دهند.نکات خیلی خوبی داشت

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14063
    با سلام
    ایا میشه از ترکیباتی که داخل مخزن اسکیمر جمع میشه برای تغدیه ارتمیا یا تغدیه فیتوپلانکتونها استفاده کرد ممنون میشم جواب سوالم را بدید با تشکرازهمه دوستان که این مطالب را در این سایت قرار دادند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    سلام.دوستان عزیز خیلی ممنون مخصوصا اقای سهیل که نتیجه شش ماه رحمتش را در اختیار کاربران میگذارد.من چند سال هست که ارتمیا پرورش میدم ولی ارتمیا را هچ می کنم تا بزرگ بشن.تازه من یک ماه میشه تا بتونم بزرگشون کنم چهارتا مخزن هست که هر هفته یکیش خالی میشه ودوباره هچ میکنم ومیریزم توش البته من مجبورم همه سایزی داشته باشم چون ماهی پرورش میدم.بازهم دستتون درد نکه با این اطلاعاتی که شما دادیدراحت کسی که تا حالا ارتمیا هچ هم نکرده میتونه پرورش بده وباکمترین ازمون وخطا بتونند این کار را انجام دهند.نکات خیلی خوبی داشت
    سلام
    خواهش ميكنم.فقط تجربياتم رو با دوستان به اشتراك گذاشتم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid39 نمایش پست ها
    با سلام
    ایا میشه از ترکیباتی که داخل مخزن اسکیمر جمع میشه برای تغدیه ارتمیا یا تغدیه فیتوپلانکتونها استفاده کرد ممنون میشم جواب سوالم را بدید با تشکرازهمه دوستان که این مطالب را در این سایت قرار دادند
    سلام
    شما اگر ميخواييد راه جديدي امتحان كنيد براي خودتون امتحان كنيد و نتيجه رو اينجا اعلام كنيد...
    شما از اول تاپيك رو با دقت بخوني و بتوني مسائل رو تفكيك كني خيلي راحت ميتوني آرتميا هچ و پرورش بدي...

ویرایش توسط Romans : 1st November 2014 در ساعت 09:21 AM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    با سلام
    سلام
    دوست عزیز هچ کردن و پرورش آرتمیا کار زیاد پیچیده ای نیست . روشهای زیادی برای تغذیه آرتمیا وجود دارد ولی مهمترین و مفید ترین آنها همین روشهای معمول میباشد که اکثر پرورش دهندگان رعایت میکنند و در همین تاپیک هم به آن اشاره شده است.
    شما هم اگر واقعن قصد پرورش آرتمیا را دارین میتوانید از همین روشها استفاده کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14063
    با سلام ارتمیامن هچ کردوم غذادهی هم انجام میدم ولی اندازه شون کوچک موندن از دوستان خواستم بگرسم مشکل کجاست

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    با سلام ارتمیامن هچ کردوم غذادهی هم انجام میدم ولی اندازه شون کوچک موندن از دوستان خواستم بگرسم مشکل کجاست
    دوست عزیز مشکا اینجاست که در این مورد مطالعه دقیق ندارید با کمی مطالعه صفحات همین تایپیک می تونید به خیلی از جوابهاتون برسید
    عواملی که در رشد ارتیما موثر هست جای مناسب ،تغذیه مناسب ،نور مناسب که در صورت عدم یکی از اینها همچین مشکلاتی پیش خواهد امد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام
    دوستان 1 ماهی میشه در تلاش برای تکثیرم با توجه به این تاپیک و شرایط و امکانات موجود دارم کار میکنم از اونجایی که هوا سرده کل ماجرا رو به داخل خونه بردم البته در حجم کم
    در مورد اب سبز به خاطر کم بودن نور خورشید تو این فصل فعلا بیخیالش شدم
    3 بار اقدام به هچ تخم ارتیا کردم که تعداد محدودی رو تونستم زنده نگهدارم شاید در حد 100 تا و نیم سانتی
    تصمیم گرفتم با ارتمیا بالغ دوباره کار رو شروع کنم به این شکل که همه رو ریختم داخل یونولیت و از نوز هالوژن زیر کابینتی که زرد هست واسشون استفاده کردم (کلوینش رو نمیدونم)

دمای اب روی 26 هست راستش یکی دو درجه بالا پایین هم میشه
    الان روز دومشون هست
    دارم با خمیر ترش تغذیه اشون میکنم به همون روشی که اقا سهیل گفتن نکته امید وار کننده اینه که بعد از هفت هشت ساعت ابی که بر اثر تزریق مایع خمیر ترش کدر شده بود شفاف میشه و این نشونه اینه که دارن تغذیه میکنن:-)
    اما قسمت نا امید کننده کار اینه که تعدادی از ارتمیا ها به کف مخزن میرن و تلف میشن تا الان تلفات زیاد داشتم فکر میکنم کم شده اما قطع نمیشه نمیدونم مشکل کار کجاست دوستان اگه چیزی به ذهنشون میرسه راهنمایی کنن لطفا ......
    شب چند تا عکس هم میزارم
    پاینده و شاد باشید مهدی

صفحه 20 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)