کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisam نمایش پست ها
    سلام.چرا فنچ با اینکه لانه داره کف قفس تخم میزاره؟
    اصلا تو لونه نمیره وحتی داخلشو هم درست نکرده!
    اگه جفتگيري كردن وسن و تغذيه وبقيه موارد مناسب باشه ميشه گفت لونه رو قبول نكردن.يه لونه ديگه با يه رنگ ديگه تهيه كنيد و بالاي قفس نزديك به كنج قرار بديد.قبلش توش يه مقدار پنبه دونه بريزيد و وسطش رو گود كنيد.زياد پنبه دونه رو بالا نياريد.خوب فشارش بديد به كف تا فشرده بشه.كنار لونه هم يه چوب بزاريد براي نشستنشون.يه مقدار هم پنبه دونه لاي ميله ها بزاريد.يه جايي كه بتونن بردارن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    امروز يه جفت ديگه(سفيدنر و زبراماده) هم تخم گذاشتند.در واقع هر سه جفت تخم گذاشتند.فقط قصد دارم بالايي هارو جدا كنم.چون 2تا جفت پاييني خيلي وقته با هم هستن.در واقع قديمي هاي قفس هستن.ولي تا حالا به هيچ وجه دعوا نكردن با هم.اون 3تا بالايي رو 1ماه ديرتر از اينا خريدم.يكم حالت تهاجمي دارن.
    كلا دعواشون به اين صورته كه جفت بالايي ميان پايين يكم سروصدا ميكنن.بعد جفتاي پاييني 4تايي ميان جلوشون اونام بيخيال ميشن ميرن بالا.قيافشون اين مدلي ميشه.تا وقتي بالايي ها حالت تهاجمي نداشته باشن دعوايي وجود نداره.گاهي كه آرومن همه با هم ميشينن كنار هم.سيب و هويج هم كه ميزارم تو لونه دسته جمعي ميان رو كاسه ي غذاي كف غذاشونو ميخورن و آواز ميخوننيكم بازي بعدش هر كي ميره تو لونه خودش...اينقدر هم بهمون عادت كردن وقتي غذا ميزارم كف لونه بخصوص وقتي هويج و سيبه يا تخم بلدرچين (خيلي دوس دارن)قبل اينكه دستمو بيرون بيارم از قفس شروع ميكنن به خوردن.فقط وقتي دستم نزديك لونشون بشه يكم جنب و جوششون زياد ميشه.واسه همين زياد واسه جوجه عجله ندارم
    .

دلیل تخم گذاشتن های خوبه فنچ شما (((هويج و سيبه يا تخم بلدرچين )))
    کف دریا و یکم پوسته اهکی تخم مرغ هم بزار بعد منتظر انفجار جمعیتی شون باش
    با این تغذیه به یقین یه جوجه های زیادی دست پیدا خواهی کرد
    اون فنچ نر بالایی تو میخوای 2 زنه بزاری بمونه ؟
    البته خودم دوست دارم بدونم تهش چی میشه؟ اگه در غذا دادن هم بعد از تولد جوجه ها اون ماده کمک کنه و دعوایی پیش نیاد (مطمئن باش جزء نوادر خلقته که باید راهیه گینس شه)

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    اگه جفتگيري كردن وسن و تغذيه وبقيه موارد مناسب باشه ميشه گفت لونه رو قبول نكردن.يه لونه ديگه با يه رنگ ديگه تهيه كنيد و بالاي قفس نزديك به كنج قرار بديد.قبلش توش يه مقدار پنبه دونه بريزيد و وسطش رو گود كنيد.زياد پنبه دونه رو بالا نياريد.خوب فشارش بديد به كف تا فشرده بشه.كنار لونه هم يه چوب بزاريد براي نشستنشون.يه مقدار هم پنبه دونه لاي ميله ها بزاريد.يه جايي كه بتونن بردارن.
    اضافه میکنم لونه رو بالاترین جای قفس ببندید جوری که اصلا نتونند روش بشینند و اینبار شما اون تخمی رو که ته قفس گذاشتنو بر دارید بعد از کارهایی که دوستمون گفت تخم رو بزارید وسط همون گودی داخل لونه و لونه رو جایی کاملا خلوت بزارید با کمترین رفت و امد(میخوام کاری کنید به لونه اعتماد کنند)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    دلیل تخم گذاشتن های خوبه فنچ شما (((هويج و سيبه يا تخم بلدرچين )))
    کف دریا و یکم پوسته اهکی تخم مرغ هم بزار بعد منتظر انفجار جمعیتی شون باش
    با این تغذیه به یقین یه جوجه های زیادی دست پیدا خواهی کرد
    اون فنچ نر بالایی تو میخوای 2 زنه بزاری بمونه ؟

البته خودم دوست دارم بدونم تهش چی میشه؟ اگه در غذا دادن هم بعد از تولد جوجه ها اون ماده کمک کنه و دعوایی پیش نیاد (مطمئن باش جزء نوادر خلقته که باید راهیه گینس شه)

قبل اينكه فنچ بگيرم خوب تمام تاپيك هارو زيرو رو كردم.قبلش هم دوستام داشتن ومنم گاهي به فنچشون رسيدگي ميكردم و كلي از تجربشون استفاده كردم.واسه همين از همون اول همه چي رو براشون آماده كردم.بعد خريدم.الان كف دريا هست تو قفس.پوست تخم بلدرچين رو هم با دست خورد ميكنم تا به شكل پودر در بياد و ميريزم روي غذاشون.سبزي هم هميشه ميدم.
    اما اين نره 2 زنه تمام معادلات منو بهم زد.همچين چيزي جايي نديدم.جالب اينجاست اون ماده كه تخم نذاشت هم رو تخم ميشينه( وقتي كسي رو تخما نيست).منم مثل شما كنجكاوم ببينم چي ميشه
    .حالا به قول بچه ها دارندگي و برازندگي.وضعش خوبه تجديد فراش هم ميكنه ديگه.هوو ها هم كه با هم مشكلي ندارن.چي ازين بهتر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fench
    شماره عضویت
    15191
    با سلام خدمت دوستان
    من فنچ ماده رو عوض کردم و یک جفت دیگه هم خریدم یعنی الان 2 جفت فنچ دارم
    ولی هر 4 فنچم تو 1 لونه میخوابن

میشه راهنماییم کنید که چرا اینجوری شده؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid11 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من فنچ ماده رو عوض کردم و یک جفت دیگه هم خریدم یعنی الان 2 جفت فنچ دارم
    ولی هر 4 فنچم تو 1 لونه میخوابن

میشه راهنماییم کنید که چرا اینجوری شده؟
    وحيد جان اگه برات مقدوره چند تا عكس از فنچات بزار.
    فنچاي جديدت به يقين هنوز جفت نخوردن كه با هم تو لونه ميرن. بايد صبر كني.يكي از نشونه هايي كه فنچ هاي آماده و جفت خورده براي هم ارسال مي كنند و نشون دهنده آمادگي جفت گيريه تكون دادن شديد دم هست.دمشون رو به سرعت به طرفين تكون ميدن به شكلي كه شما دم فنچ رو تار ميبينيد.البته واسه فنچ هاي با تجربه اينطوره.بيشتر فنچام اينطورن
    ميشه احتمال داد بالغ نباشند.ببين دمشون پرچمي سياه و سفيده يا همرنگ پراشون(براي فنچ زبرا)و رنگ نوكشون مات هست يا براق و اينكه چقدر پر رنگه.فنس پاهاشون پر رنگه؟حالت لطيف داره يا زمخته
    البته همه ي اينها تقريبي هست
    يه نكته خوب اينه كه فنچات زياد حساس و ترسو نيستن و سريع لونه رو قبول كردن
    عكس رو بزار تا به اتفاق دوستان بهتر بتونيم راهنماييت كنيم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fench
    شماره عضویت
    15191
    چجوری باید عکسشون رو بذارم؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid11 نمایش پست ها
    چجوری باید عکسشون رو بذارم؟
    برو به اين لينك
    http://www.parsipet.ir/thread13094.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fench
    شماره عضویت
    15191
    علیرضا جان من موفق نشدم عکس بگیرم فقط این اطمینان رو دارم که بالغ هستن
    قفسشون رو جدا کردم چطوره؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15053
    جمعه 6تا فنچ ديگه خريدم كه يكي از جفت ها همون روز اول تخم گذاشتن.يه جفت ديگه دارن لونه سازي ميكنن.يه جفت هم هنوز جفت نشدن

اين جفتي كه تخم گذاشتن.تو عكس اول اون حالت تكون دادن دم قبل از جفتگيري معلومه

اينام جفتگيري كردن و دارن لونه ميسازن.

اينم جفتي كه جفت نخوردن انگار.يكم با هم درگيرن.نره مدام نوكشو بازو بسته ميكنه و مظطرب نشون ميده

صفحه 105 از 348 نخستنخست ... 5558687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124155205 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)