صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174

عکس های آکواریوم دیسکس مهدی خالقی

البته من مثل دوستان آب شیرین حرفه ای نیستم و آنچنان نژاد های دیسکس رو نمیشناسم ولی این دیسکس ها رو 2 سال دارم .

لطف کنید به من بگید نژاد دیسکسهام چیه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    سلام دوست عزیز
    دیسکس های زیبایی دارید نژاد اونها اگر اشتباه نکنم ردترکوئیز،بلو ترکوئیز و مالبرو هستند.اگه میشه از نمای کلی عکس بزارید و راجع فیلتراسیون و شرایط اب تانک توضیح بدید.
    با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    سلام ممنون از نظرتون قابل شما رو نداره.
    والا من زیاد توی آب شیرین وارد نیستم.
    سیستم فیلترم فقط یه تاپ فیلتره و سیفون 2 هفته ای یک بار 50 درصد آب آک با آب دستگاه عوض میشه به دلیل ضعیف بودن سیستم فیلترم.
    ولی قراره یکی از دوستای خوبم آقای خاتمی یه فیلتر سطلی خوب واسم بفرسته که اون موقع فکر کنم راحت تر بشه کارم.
    برای غذا هم فقط از غذای خشک استفاده میکنم.
    غذل هم بهشون تترا دیسکوس و سرا دیسکوس و و یه غذای هلندی که به صورت سطل 10 کیلویی هست بهشون میدم.اگه تغذیه دیسکس خوب باشه هیچ وقت مریض نمیشه.
    حتما در اسرع وقت عکس از نمای کلی میزارم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.icehot نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    دیسکس های زیبایی دارید نژاد اونها اگر اشتباه نکنم ردترکوئیز،بلو ترکوئیز و مالبرو هستند.اگه میشه از نمای کلی عکس بزارید و راجع فیلتراسیون و شرایط اب تانک توضیح بدید.
    با تشکر

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.khaleghi نمایش پست ها
    سلام ممنون از نظرتون قابل شما رو نداره. والا من زیاد توی آب شیرین وارد نیستم. سیستم فیلترم فقط یه تاپ فیلتره و سیفون 2 هفته ای یک بار 50 درصد آب آک با آب دستگاه عوض میشه به دلیل ضعیف بودن سیستم فیلترم. ولی قراره یکی از دوستای خوبم آقای خاتمی یه فیلتر سطلی خوب واسم بفرسته که اون موقع فکر کنم راحت تر بشه کارم. برای غذا هم فقط از غذای خشک استفاده میکنم. غذل هم بهشون تترا دیسکوس و سرا دیسکوس و و یه غذای هلندی که به صورت سطل 10 کیلویی هست بهشون میدم.اگه تغذیه دیسکس خوب باشه هیچ وقت مریض نمیشه. حتما در اسرع وقت عکس از نمای کلی میزارم.
    سلام اقا مهدی عزیز
    بهتر دونستم چند تا نکته رو بگم شاید تجربه ی من حقیر بدردتون خورد.
    اول اینکه راجع به ماهی هایی که با دیسکس ها نگه می دارید باید عرض کنم هم نشینی لوچ و لجن خوار با دیسکس اصلا متناسب نیست بهتره از پوزه خرگوشی یا کوریدوراس استفاده کنید چون اونهایی که شما دارید فقط موجب استرس ماهی تون میشه مخصوصا کت فیش که با چسبیدن به بدن ماهی و مکیدن موکوس بدن اونها ضربه شدیدی به ماهی وارد میکنه.
    نکته دوم استفاده از فیلتر مناسبه که حتما باید تهیه کنید.
    سوم راجه به غذاهایی که استفاده می کنید توجه داشته باشید بهترین غذای خشک برای دیسکس تترا،هیکاری و اسپکتروم هستند و غذاهایی که نام بردید به مراتب از لحاظ کیفیت در رده پایین تری نسبت به غذاهای فوق هستند و نکته مهم استفاده از مخلوط دل هست که به نظرم اگه میخواید ماهی تون رشد مناسبی انجام بده حتما باید هر روز یک وعده استفاده بشه.
    چهارم راجع به سیفون اب هست که به نظرم اگر وقتش رو ندارید حداقل زمان رو به یک هفته کاهش بدید بنده خودم هر 4 روز سیفون رو انجام میدم.راستی uv هم داشته باشی ضرر نمیکنی استفاده 3-4 ساعت هر 5 تا 7 روز خیلی مفیده.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    تشکر از راهنماییتون
    ولی من واسه نگهداری از ماهیام چه توی اب شیرین و چه توی آب شور روش های خاص خودم رو دارم.
    در مورد سایز اینو بگم که که من 2 سال با همین غذاها ماهیام رو تغذیه کردم و الان هم به حداکثر سایز ممکن رسیدن و کاملا سالم هستند در مورد نگهداری با ماهیهای دیگه هم الان 2 ساله این ماهیا پیش هم هستند و هیچ مشکلی ندارن به نظرم یکی از دلایل سالم بودن دیسکسهام همین وجود لوچ ها و کلن تیم رفتگر آکواریومم هست یه جورایی زندگی مسالمت آمیز رو با هم دارن تجربه میکنن در مورد کت فیش شاید حق با شما باشه ولی در مورد لوچ به هیچ وجه قبول ندارم چون واقعا مفیده.به نظرم یه مقدار نگهداری از دیسکس رو سختش کردیم.
    در کل ممنون از در اختیار قرار دادن تجربتون به اینجانب.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen icehot نمایش پست ها
    سلام اقا مهدی عزیز
    بهتر دونستم چند تا نکته رو بگم شاید تجربه ی من حقیر بدردتون خورد.
    اول اینکه راجع به ماهی هایی که با دیسکس ها نگه می دارید باید عرض کنم هم نشینی لوچ و لجن خوار با دیسکس اصلا متناسب نیست بهتره از پوزه خرگوشی یا کوریدوراس استفاده کنید چون اونهایی که شما دارید فقط موجب استرس ماهی تون میشه مخصوصا کت فیش که با چسبیدن به بدن ماهی و مکیدن موکوس بدن اونها ضربه شدیدی به ماهی وارد میکنه.
    نکته دوم استفاده از فیلتر مناسبه که حتما باید تهیه کنید.
    سوم راجه به غذاهایی که استفاده می کنید توجه داشته باشید بهترین غذای خشک برای دیسکس تترا،هیکاری و اسپکتروم هستند و غذاهایی که نام بردید به مراتب از لحاظ کیفیت در رده پایین تری نسبت به غذاهای فوق هستند و نکته مهم استفاده از مخلوط دل هست که به نظرم اگه میخواید ماهی تون رشد مناسبی انجام بده حتما باید هر روز یک وعده استفاده بشه.
    چهارم راجع به سیفون اب هست که به نظرم اگر وقتش رو ندارید حداقل زمان رو به یک هفته کاهش بدید بنده خودم هر 4 روز سیفون رو انجام میدم.راستی uv هم داشته باشی ضرر نمیکنی استفاده 3-4 ساعت هر 5 تا 7 روز خیلی مفیده.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)