صفحه 21 از 30 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 298
    همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    خوب دوستان نتیجه گیری از اضافه کردن المنتال

با اضافه کردن 20 گرم پودر المنتال برایت ول حتی یک ppm هم کلسیم اضافه نشد
    سلام من تو پیج احمد گفتم یه سری از محصولات برایتول الکیه المنتالم یکیش بود
    البته این گفته ی من نبود
    نقل قل گفته ی دکتر رندی هلمز بود
    اقا مجید مبارک باشه دوزینگ پمپ گرفتی ولی متاسفانه عجله کردی
    دوزینگ جواب تانک شمارو با اون حجم استفاده نمیده اگرم بده باید پودرارو کیلو کیلو بخری دیگه گه خودش هزینه تراشیه باز
    اون به کنار سیفون حداقل 10 درصد هفتگی هم به دلیل استفاده زیاد از پودر کلسیوم واجبتر میشه

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام من تو پیج احمد گفتم یه سری از محصولات برایتول الکیه المنتالم یکیش بود
    البته این گفته ی من نبود
    نقل قل گفته ی دکتر رندی هلمز بود
    اقا مجید مبارک باشه دوزینگ پمپ گرفتی ولی متاسفانه عجله کردی
    دوزینگ جواب تانک شمارو با اون حجم استفاده نمیده اگرم بده باید پودرارو کیلو کیلو بخری دیگه گه خودش هزینه تراشیه باز
    اون به کنار سیفون حداقل 10 درصد هفتگی هم به دلیل استفاده زیاد از پودر کلسیوم واجبتر میشه
    ممنون فربد جان
    اره دوزینگ خریدم ولی هنوز از تو جعبه در نیاوردم و آک مونده
    حتی یه واتر پمپ 6000 اکواریوم سیستم هم خریدم ،اونم تو جعبس
    بابا آدم میاد تهران میره تو این فروشگاها جو گیر میشه ، یادمه اوایل راه اندازی خیلی دنبال واتر پمپ اروپایی بودم گیر نمیومد حالا که دیدم خریدم

سیفون هم من یک ماه یه بار میزنم اونم 20 درصد حجم تانک
    واقعا حجم بالا هزینه داره و تو این شرایط اقتصادی برای قشر کارمند دی...گی محض هست
    ولی اگه مشکل مالی نداشته باشی و همه چیزو اصولی و علمی جلو بری میتونی نهایت لذت را ببری

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    ممنون فربد جان
    اره دوزینگ خریدم ولی هنوز از تو جعبه در نیاوردم و آک مونده
    حتی یه واتر پمپ 6000 اکواریوم سیستم هم خریدم ،اونم تو جعبس
    بابا آدم میاد تهران میره تو این فروشگاها جو گیر میشه ، یادمه اوایل راه اندازی خیلی دنبال واتر پمپ اروپایی بودم گیر نمیومد حالا که دیدم خریدم

سیفون هم من یک ماه یه بار میزنم اونم 20 درصد حجم تانک
    واقعا حجم بالا هزینه داره و تو این شرایط اقتصادی برای قشر کارمند دی...گی محض هست
    ولی اگه مشکل مالی نداشته باشی و همه چیزو اصولی و علمی جلو بری میتونی نهایت لذت را ببری
    من جای شما بودم تا الان 10 بار بازش کرده بودم نمیدونم چجوری طاقت اوردی

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    من جای شما بودم تا الان 10 بار بازش کرده بودم نمیدونم چجوری طاقت اوردی

راستشو بخوای منم مثل خودتم فقط یه نگاه بهش انداختم ولی فرصت نشد راه اندازیش کنم الانم امدم سرکار
    یجورایی هم عجله ندارم شاید یه جابجایی داشته باشم و تا اون موقع صبر میکنم احتمالا سایز تانک هم تغییر میدم (کوچیکترش میکنم)

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    راستی آقا فربدبرای چی گفتی تو خرید دوزینگ عجله کردم ، و چرا بااین حجم بدرد نمیخوره؟

اگه بخاطر مصرف بالای تانک میگی که بنظر من مصرف 400 تا 500 میل در 10 روز زیاد نیست
    تنها جیزی که برام مهمه اینه که اسپرپارت این دوزینگ ها تو بازار پیدا بشه

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    راستی آقا فربدبرای چی گفتی تو خرید دوزینگ عجله کردم ، و چرا بااین حجم بدرد نمیخوره؟

اگه بخاطر مصرف بالای تانک میگی که بنظر من مصرف 400 تا 500 میل در 10 روز زیاد نیست
    تنها جیزی که برام مهمه اینه که اسپرپارت این دوزینگ ها تو بازار پیدا بشه
    حجم بالای مصرف تانک
    حالا اگه تغییر بدی که این کرولاینا نیست دیگه کلا قضیه عوض میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام آقا مجید گل . من تمامه صفحات و مطالبتونو خوندم بسیار مفید بودن و از این که میبینم کمی به مشکل خوردید خیلی نا احت شدم و امیدوارم هرچه زودتر اوضاع به شرایط قبلی برگ ده . مجید جان یه مشکلی من دارم و ا ونم میگو فیستول هستش که فکر میکنم در قسمتی از مطالبتون خوندم شما هم قبلا با این معضل مواجه بودید . راهی هستش که بدونه بهم زدنه لایوراکها اونو شکارش کنم . خیلی اعصابمو ریخته بهم .دوبار اوردوز کردم و تعدایشونو از بین بردم ولی بازم یدونه مونده که لونشم دقیقا جولویه چشممه و زیر سنگهاست من راس دراگون هم خریدم تا بکشتش ولی فر نکنم موفق بشه . برخی دوستان پیشنهاد دادن تله بخرم و استفاده کنم ..نمیدونم عقلانی هستش یا تا الان کسی از تله استفاده کرد یا نه ،؟ خوشحال میشم نظرتونو بدنم . موفق و پیروز باشید

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام آقا مجید گل . من تمامه صفحات و مطالبتونو خوندم بسیار مفید بودن و از این که میبینم کمی به مشکل خوردید خیلی نا احت شدم و امیدوارم هرچه زودتر اوضاع به شرایط قبلی برگ ده . مجید جان یه مشکلی من دارم و ا ونم میگو فیستول هستش که فکر میکنم در قسمتی از مطالبتون خوندم شما هم قبلا با این معضل مواجه بودید . راهی هستش که بدونه بهم زدنه لایوراکها اونو شکارش کنم . خیلی اعصابمو ریخته بهم .دوبار اوردوز کردم و تعدایشونو از بین بردم ولی بازم یدونه مونده که لونشم دقیقا جولویه چشممه و زیر سنگهاست من راس دراگون هم خریدم تا بکشتش ولی فر نکنم موفق بشه . برخی دوستان پیشنهاد دادن تله بخرم و استفاده کنم ..نمیدونم عقلانی هستش یا تا الان کسی از تله استفاده کرد یا نه ،؟ خوشحال میشم نظرتونو بدنم . موفق و پیروز باشید
    سلام یونس جان
    در مورد میگو پیستول خدمت شما عرض کنم منم مثل شما خیلی خساسیت داشتم که همشون را خارج کنم و در دو مرجله این کارو کردم
    البته فکرشو بکنید که 130 کیلو لایوراک چه دردسری داشت
    ولی بعداز خارج کردن سخره ها دوباره اون صدای بشکن زدن امد و کلی باعث اعصاب خردی من شد
    منم بیخیال شدم و تا الان هم همون یه دونه (فکر میکنم همین یه دونه باشه چون فقط بعضی از شبها صداش میاد)تو تانک داره به زندگیش ادامه میده و هیچ مشکلی هم برام ایجاد نکرد فکر کنم الان خیلی بزرگ شده باشه چون صدایی که تولید میکنه خیلی زیاده و مشخصه که بزرگ شده
    استفاده از تله و ... هم شانسی هست ، این موجود فوق العاده باهوشه و به این راحتی گیر نمیوفته
    یه جورایی واسه تانک هم مفیده چون از غذاهای اضافی و ... تغذیه میکنه

من برای خلاصی از دست خرچنگ ها و میگو پیستول یه سودوکرومیس دو رنگ خریدم ، نمیگم تاثیری داشت ولی حداقل باعث شد دیگه خرچنگها تو آکواریوم جولان ندن و بعد از این مدنت خودش باعث دردسر شده
    هرماهی که اضافه کنم براش دردسر ایجاد میکنه
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم................موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    سلام یونس جان
    در مورد میگو پیستول خدمت شما عرض کنم منم مثل شما خیلی خساسیت داشتم که همشون را خارج کنم و در دو مرجله این کارو کردم
    البته فکرشو بکنید که 130 کیلو لایوراک چه دردسری داشت
    ولی بعداز خارج کردن سخره ها دوباره اون صدای بشکن زدن امد و کلی باعث اعصاب خردی من شد
    منم بیخیال شدم و تا الان هم همون یه دونه (فکر میکنم همین یه دونه باشه چون فقط بعضی از شبها صداش میاد)تو تانک داره به زندگیش ادامه میده و هیچ مشکلی هم برام ایجاد نکرد فکر کنم الان خیلی بزرگ شده باشه چون صدایی که تولید میکنه خیلی زیاده و مشخصه که بزرگ شده
    استفاده از تله و ... هم شانسی هست ، این موجود فوق العاده باهوشه و به این راحتی گیر نمیوفته
    یه جورایی واسه تانک هم مفیده چون از غذاهای اضافی و ... تغذیه میکنه

من برای خلاصی از دست خرچنگ ها و میگو پیستول یه سودوکرومیس دو رنگ خریدم ، نمیگم تاثیری داشت ولی حداقل باعث شد دیگه خرچنگها تو آکواریوم جولان ندن و بعد از این مدنت خودش باعث دردسر شده
    هرماهی که اضافه کنم براش دردسر ایجاد میکنه
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم................موفق باشید
    خوب شد به این نکنه ظریف اشاره کردید آقا مجید
    منم تو سرمه که یدونه سودوکرومیس دورنگ بگیرم برای رهایی از خرچنگ ها و موجودات مزاحم دیگه مثل انگلها و ایزوپادها ، والا بعضی ها میگن مشکل ساز میشه و بعضی ها میگن مشکلی نداره واذیت نمیکنه، البته حجم تانک من ۱۰۰ لیتره و لایوراک هم زیاد دارم
    حتی اگه کوچیکشم بگیرم و به عنوان آخرین ماهی به تانک اضافه کنم بازم یعدا ماهیای دیگه رو اذیت میکنه؟
    ویرایش توسط amiroscar : 22nd September 2014 در ساعت 06:31 PM

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    خوب شد به این نکنه ظریف اشاره کردید آقا مجید
    منم تو سرمه که یدونه سودوکرومیس دورنگ بگیرم برای رهایی از خرچنگ ها و موجودات مزاحم دیگه مثل انگلها و ایزوپادها ، والا بعضی ها میگن مشکل ساز میشه و بعضی ها میگن مشکلی نداره واذیت نمیکنه، البته حجم تانک من ۱۰۰ لیتره و لایوراک هم زیاد دارم
    حتی اگه کوچیکشم بگیرم و به عنوان آخرین ماهی به تانک اضافه کنم بازم یعدا ماهیای دیگه رو اذیت میکنه؟
    سلام دوست عزیز
    این ماهی بیشتر به ماهی هایی که لابلای سخره ها میرن گیر میده مخصوصا اونایی که از نظر رنگبندی شبیه خودش هستند
    ولی اگر بعنوان آخرین ماهی اضافه بشه و دیگه ماهی نخوایین اضافه کنید مشکلی نیست
    یه چیزی کلی خدمت شما عرض کنم اصلا نمیشه شرایط رفتاری ماهی ها را حدس زد و براشون نسخه پیچید شاید بعنوان آخرین ماهی اضافه بشه و کلی اذیت کنه
    مثلا اکثر میگن بعد از این ماهی دیگه میگو نمیشه اضافه کرد ولی من تا الان سه تا میگو کلینر اضافه کردم اونم با فاصله مثلا اولی یکسال پیش وارد شده سومی هم ماه پیش از اون طرف میگن خانواده جراح ماهی ها ریف سیف هستند ولی من پادربلو و دسجاردینیم ریفامو میزدن
    سودو کرومیس دو رنگ جزء ماهی هایی هست که هر کسی میبنتش کلی از رنگبندیش خوشش میاد و توی تانک زیبایی خاصی داره
    موفق باشید

صفحه 21 از 30 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)