کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم
    شنیدم شقایق بابل خلیج خیلی مقاومتش زیاده و مرگ و میرش در شرایط بد تانک هم مرگ و میر نداره
    نمیدونم صحت داره یا نه
    سلام
    دوست عزیز این طرز فکر اصلاً درست نیست شقایق ها به خاطر حساس بودنش باید شرایط آب بسیار پایدار و مناسب باشه که زنده بمونه .
    شقایق ها به جای گردش خون گردش آب رو تو بدنشون دارن در صورتی که پارامترها مورد داشته باشه یعنی گردش خونشون مشکل داره.
    شما در نظر بگیر ph خون بدن انسان جابه جا بشه بعد میشه فاجعه .
    پس این گفته صحیح نیست که تو بدترین شرایط زنده میمونن .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها

از این دیگه نمیشه بزرگترش کرد با این لنز

حرکت میکنن و اپتازیا هم نیستن
    شنو بخاطر کوچیک بودنشون میخوام عوض کنم خیلی خیلی ریزتر از بقیه شن هاست سیانو هم فکر کنم بخاطر اینه که 2 ماه اکتنیکام سوخته درسته؟
    بازم با این حالت نمیشه نظر داد اما ظاهر بی خطرن .
    سیانو به خاطر نور نامناسب - ph پایین و فسفات بالا و گردش آب کم میتونه باشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    9128
    درود بر دوستان آبشوری پارسی پت

اول از خودم بگم که من 1 سالی هست دیسکس دارم . چند وقته دلو زدم به دریا می خوام بیام سمت آب شور واسه همین چندتا سوال داشتم .

1. هزینه یه تانک با ابعاد 110*55*80 چند میشه (به غیر از خرید آبزی)؟به طور کاملا اصولی .این هم بگم یه سال اول فقط ماهی بعد از اون ریف .
    2. هزینه ماهانه تقریبا چقدر میشه ؟
    3. روزانه چقدر باید وقت بزارم واسه آکواریوم که واسه من خیلی مهمه . چون یه جورای میشه گفت تمام وقتام پره . . واسه این میگم که مگن مثلا روزی 3 ساعت اسکیمر باید روشن باشه نور فلان 1 ساعت زود تر روشن شه از این جور چیزا آخه سر کار میرم نمیتونم این کارارو انجان بدم .

این هم بگم الان دارم یه دو دو تا چهار تا سنگین میکنم و مطالب سایتو می خونم که با تمام قدرت برم سمت آب شور ، دوست ندارم همون اول کاری به مشکل بخورم و بزارم کنار واسه همین تاریخ راه اندازی میره واسه اسفند 92 یا تابستون 93 . از اون جایی هم که تو مملکت ما بعد از گرونی چیز ارزون نشده تا حالا و فقط راکد مونده تصمیم گرفتم بعضی وسایلو از الان شروع کنم به خرید چون تیکه تیکه میخری اون جوریکه همرو با هم میخری به چشم نمیاد این طور نیست ؟
    جون من نخندیدا الان می گید واسه یه راه اندازی تانک داره حساب بلند مدت باز می کنه آخه چی کار کنم با 500 تومن حقوق چیکار میشه کرد .

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم
    شنیدم شقایق بابل خلیج خیلی مقاومتش زیاده و مرگ و میرش در شرایط بد تانک هم مرگ و میر نداره
    نمیدونم صحت داره یا نه
    شقایق بابل خلیج هم خیلی قشنگه هم خیلی مقاوم حداقل از گونه رز و معمولیش مقاوم تر اما همونطور که آقا سعید گفتن اینطوری نیست که تو بد ترین شرایط زنده بمونه من الان 1 ماهی هست گرفتم واقعا شقایق قشنگی اینم بگم که رشد سریعی هم داره من با چشم زیاد شدن شاخکاشو میبینم

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mili0936 نمایش پست ها
    درود بر دوستان آبشوری پارسی پت

اول از خودم بگم که من 1 سالی هست دیسکس دارم . چند وقته دلو زدم به دریا می خوام بیام سمت آب شور واسه همین چندتا سوال داشتم .

1. هزینه یه تانک با ابعاد 110*55*80 چند میشه (به غیر از خرید آبزی)؟به طور کاملا اصولی .این هم بگم یه سال اول فقط ماهی بعد از اون ریف .
    2. هزینه ماهانه تقریبا چقدر میشه ؟
    3. روزانه چقدر باید وقت بزارم واسه آکواریوم که واسه من خیلی مهمه . چون یه جورای میشه گفت تمام وقتام پره . . واسه این میگم که مگن مثلا روزی 3 ساعت اسکیمر باید روشن باشه نور فلان 1 ساعت زود تر روشن شه از این جور چیزا آخه سر کار میرم نمیتونم این کارارو انجان بدم .

این هم بگم الان دارم یه دو دو تا چهار تا سنگین میکنم و مطالب سایتو می خونم که با تمام قدرت برم سمت آب شور ، دوست ندارم همون اول کاری به مشکل بخورم و بزارم کنار واسه همین تاریخ راه اندازی میره واسه اسفند 92 یا تابستون 93 . از اون جایی هم که تو مملکت ما بعد از گرونی چیز ارزون نشده تا حالا و فقط راکد مونده تصمیم گرفتم بعضی وسایلو از الان شروع کنم به خرید چون تیکه تیکه میخری اون جوریکه همرو با هم میخری به چشم نمیاد این طور نیست ؟
    جون من نخندیدا الان می گید واسه یه راه اندازی تانک داره حساب بلند مدت باز می کنه آخه چی کار کنم با 500 تومن حقوق چیکار میشه کرد .
    سلام به پارسی پت خوش اومدین
    1-والا با این حجم هزینش یکمی بالا میشه بدون آبزی و فقط تجهیزات یچیزی حدود 4 میلیون البته حدودی عرض کردم و اینکه شما اگه بخواین ریف نگهداری کنید یکسری از ماهی ها رو مثلا خانواده پروانه ها رو نمیتونین نگهداری کنید اگه قصدتون اینه که ریف نگهدارین از اول به فکر نور خوب باشید که دوباره کاری نشه اینم عرض کنم که تا شرایط تانک ایده آل بشه برا ریف یه 5-6 ماهی رو اگه صبر کنین خیلی بهتره و باید از ریف های مقاوم شروع کنید!و البته از همون اول به فکر راه اندازی رفیوجیو م یا ats باشید
    2-هزینه ماهیانه شاید فقط همون هزینه 10-20 % تعویض آب و غذا ماهی و ریف و برقی که مصرف میشه هستش دقیق عددی به ذهنم نمیرسه!
    3- اگه وقت برا آکواریوم ندارین من پیشنهاد میکنم سراغش نرید چون آب شور نیاز به مراقبت داره اینو نگفتم که بترسینا منم خودم اولش ازین که وقتم کمه نگران بودم اما بعد راه اندازی هر زمان وقت داشتم به آکواریوم میرسیدم اسکیمر هم همیشه باید روشن باشه مگر اینکه عنصری یا غذای ریفی به آب اضافه کرده باشید که برا چند ساعتی خاموش بشه بد نیس

در کل اگه واقعا عاشق این کار هستین با مطالعه و بدون عجله شروع کنید تا بعدا باعث دلسردیتون نشه نگرانم نباشید اکثر دوستان از جمله خودم همینطوری شروع کردیم و کم کم وسایل رو خریدیم اصلنم خنده نداره حقوق منم همون حدوداس

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    9128
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    سلام به پارسی پت خوش اومدین
    1-والا با این حجم هزینش یکمی بالا میشه بدون آبزی و فقط تجهیزات یچیزی حدود 4 میلیون البته حدودی عرض کردم و اینکه شما اگه بخواین ریف نگهداری کنید یکسری از ماهی ها رو مثلا خانواده پروانه ها رو نمیتونین نگهداری کنید اگه قصدتون اینه که ریف نگهدارین از اول به فکر نور خوب باشید که دوباره کاری نشه اینم عرض کنم که تا شرایط تانک ایده آل بشه برا ریف یه 5-6 ماهی رو اگه صبر کنین خیلی بهتره و باید از ریف های مقاوم شروع کنید!و البته از همون اول به فکر راه اندازی رفیوجیو م یا ats باشید
    2-هزینه ماهیانه شاید فقط همون هزینه 10-20 % تعویض آب و غذا ماهی و ریف و برقی که مصرف میشه هستش دقیق عددی به ذهنم نمیرسه!
    3- اگه وقت برا آکواریوم ندارین من پیشنهاد میکنم سراغش نرید چون آب شور نیاز به مراقبت داره اینو نگفتم که بترسینا منم خودم اولش ازین که وقتم کمه نگران بودم اما بعد راه اندازی هر زمان وقت داشتم به آکواریوم میرسیدم اسکیمر هم همیشه باید روشن باشه مگر اینکه عنصری یا غذای ریفی به آب اضافه کرده باشید که برا چند ساعتی خاموش بشه بد نیس

در کل اگه واقعا عاشق این کار هستین با مطالعه و بدون عجله شروع کنید تا بعدا باعث دلسردیتون نشه نگرانم نباشید اکثر دوستان از جمله خودم همینطوری شروع کردیم و کم کم وسایل رو خریدیم اصلنم خنده نداره حقوق منم همون حدوداس
    اول از هر چیز من از شما یه یه تشکر کنم بعد اجازه بدید من اسم شما دوست عزیز و بپرسم . ببخشید اسم شریف شما ؟

شما که میگی با این ابعاد هزینه بالا میوفته یعنی اگه کوچیک تر بگیرم هزینه به صورت تصاعدی میاد پایین یا نه عددی ؟ در ضمن این 4 میلیون که گفتید واسه یه تانک اصولیه که بشه باهاش یه چیز حرفه ای کار کرد یا نه واسه یه تانک عادیه؟
    به نظر شما چه ابعادی اصولی تر این هم میدونم هر چی بزرگ تر ثابت نگه داشتن شرایط آب راحتره تجربشو داشتم چون تانک دیسکسم 150*50*80 بود با سیفون ماهانه هم شرایط تو بهترین حالت نگه می داشتم . یه سایزی میخوام انتخواب کنم که فردا روزی نگم ای کاش بزرگتر بود با بلعکس . یه چیز بین این دو تا . واسه حمل ونقل تانکم راحت باشم(منظورم تو جایه جایی خونه ) .
    واسه نور هم تو فکر ال ای دی هستم به نظرم الان ال ای دی امتحانه خودشو پس داده دیگه . درسته؟ می خوام از لحاظ برقی تا جایی که میشه صرفه جویی کنم. میتونم بپرسم هزینه برق شما توی یه دوره چقدر میاد .
    این علاقه هست دیگه ما رو از آب شیرین کشیده به سمت آب شور دیگه غیر از اینه مگه .
    فقط این حرف های خانواده و دوستانه و غیره آدمه میترسونه البته هیچ کدامشون هم آبشور ندارن فقط هم بر اساس چیزایی که از اب شور شنیدن این حرفا رو میزن . آخه قبلا که میخواستم دیسکس بگریم تویه مطلبی خوندم برای نگهداری دیسکس ماهانه باید 200 تا 300 تومن خرج کنی ولی تو بهترین حالت فک نکنم بیشتر از 50 تومن تو ماه بشه .

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mili0936 نمایش پست ها
    اول از هر چیز من از شما یه یه تشکر کنم بعد اجازه بدید من اسم شما دوست عزیز و بپرسم . ببخشید اسم شریف شما ؟

شما که میگی با این ابعاد هزینه بالا میوفته یعنی اگه کوچیک تر بگیرم هزینه به صورت تصاعدی میاد پایین یا نه عددی ؟ در ضمن این 4 میلیون که گفتید واسه یه تانک اصولیه که بشه باهاش یه چیز حرفه ای کار کرد یا نه واسه یه تانک عادیه؟
    به نظر شما چه ابعادی اصولی تر این هم میدونم هر چی بزرگ تر ثابت نگه داشتن شرایط آب راحتره تجربشو داشتم چون تانک دیسکسم 150*50*80 بود با سیفون ماهانه هم شرایط تو بهترین حالت نگه می داشتم . یه سایزی میخوام انتخواب کنم که فردا روزی نگم ای کاش بزرگتر بود با بلعکس . یه چیز بین این دو تا . واسه حمل ونقل تانکم راحت باشم(منظورم تو جایه جایی خونه ) .
    واسه نور هم تو فکر ال ای دی هستم به نظرم الان ال ای دی امتحانه خودشو پس داده دیگه . درسته؟ می خوام از لحاظ برقی تا جایی که میشه صرفه جویی کنم. میتونم بپرسم هزینه برق شما توی یه دوره چقدر میاد .
    این علاقه هست دیگه ما رو از آب شیرین کشیده به سمت آب شور دیگه غیر از اینه مگه .
    فقط این حرف های خانواده و دوستانه و غیره آدمه میترسونه البته هیچ کدامشون هم آبشور ندارن فقط هم بر اساس چیزایی که از اب شور شنیدن این حرفا رو میزن . آخه قبلا که میخواستم دیسکس بگریم تویه مطلبی خوندم برای نگهداری دیسکس ماهانه باید 200 تا 300 تومن خرج کنی ولی تو بهترین حالت فک نکنم بیشتر از 50 تومن تو ماه بشه .
    سلام دوباره
    بنده داود هستم از آشناییتونم خیلی خوشبختم در مورد سایز اگه سایز رو کوچک تر کنید هزینه ها جزیی میاد پایین نه خیلی پس به صرفه تر که همین سایز رو بسازید که البته به گفته خودتون راحت ترم هست نگهداریش فقط بحث نور که با کم کردن حجم ,هزینش خیلی میاد پایین تر!
    در مورد ابعاد باید بگم که همین ابعاد خوبه فقط اگه قرار تاج روی تانکتون بزارید ارتفاع رو بیارین رو 75 که تا 70 آب گیری بشته و طول رو بیشتر کنید
    که بشه 120*60*70 این سایز به نظرم ایده آل تر
    اینم در نظر داشته باشید که در حجم بالا شما میتونین اکثر ماهی هارو نگهداری کنید و به ماهی و آبزیاتون استرس کمتری وارد میشه که این یعنی اصولی تر بودن و مرگ و میر کمتر!
    در مورد led هم من استفاده کردم به نظرم اگه از مارک خوب استفاده کنید بله خوبه خیلی مزایا داره که یکیش کم بودن هزینه برق و عمر طولانیشه!
    دوست عزیز این رو خدمتتون عرض کنم که اگه علاقه دارین نگران سختیش نباشید این رو هم در نظر داشته باشید که بعد از راه اندازی دیگه شمما فقط هزینه خرید ماهی و مرجان و هر چند ماه مثلا 6 ماه یکبار خرید نمک تستر هایی که تموم میشن و فیلتر وول رو دارین پس اگه حساب کنید بعلاوه هزینه برق هزینه جانبی چندانی نداره مثلا همون 50 هزار تومن!

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    سلام دوستان اسکیمر باید همیشه روشن باشه 2این صدفهای دو کفه گه به لایورک بودند برای اک مشکل ساز نیستند تو اک من چنتاشون یه 7ماهی هست دارن زندگی میکنند 3اسکیمر خوب برای 300لیتر چی هست که هم قیمت مناسب و هم کارایی خوب داشته باشه uv9وات روزی چند ساعت روشن بزارم مارک jblاک منم 144لیتر ممنون از راهنماییتون

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikm نمایش پست ها
    سلام دوستان اسکیمر باید همیشه روشن باشه 2این صدفهای دو کفه گه به لایورک بودند برای اک مشکل ساز نیستند تو اک من چنتاشون یه 7ماهی هست دارن زندگی میکنند 3اسکیمر خوب برای 300لیتر چی هست که هم قیمت مناسب و هم کارایی خوب داشته باشه uv9وات روزی چند ساعت روشن بزارم مارک jblاک منم 144لیتر ممنون از راهنماییتون
    سلام علی جان
    بعضی از دوستان بر این باورن که بهتره خارجشون کرد مثلا به دلایل مصرف پارامتر های اب و... ولی من خودم ازشون خوشم میاد و با بودنشون تو تانک مشکلی ندارم
    کلا اسکیمر های اروپایی از اسیایی ها بهتر هستند و در بین اونا اسکیمر های اینستن اوشن به نظر من خیلی خوب به نظر میان
    راجع به uv یه نظریه که خیلی از دوستان و مطرحش می کنن روش روشن کردن به صورت پلکانی هستش که به صورت پلکانی ساعت ورشن بودنش رو ببرید بالا تا مثلا برسه به روزی 8 ساعت که توضیح کاملش تو سایت هست ! یه نظریه دیگه هم اینه که انقدر روشنش بزارید که در حد جند دور کل آب تانک از جلو لامپش رد بشه وقتی مدت زیادی باشه که ابزی جدیدی به تانکتون وارد نشده میتونید دفعات استفادش رو کمتر کنید
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 4th June 2013 در ساعت 01:43 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    سلام دوستان یزیز من میخوام شقایق مرجان نگهداری کنم تست زدم فسف0.5هست نیترات 40به بنظرتون با این شرایط میتونم نگهداری کنم البته نیترات گیر و فسفات گیر برایت ول گرفتم دارم استفاده میکنم ممنون میشم راهنمایی کنید اول کار چه نوع شقایقی بگیرم که مقاوم و زیبا باشه

صفحه 365 از 1093 نخستنخست ... 265315346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384415465865 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)