مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام به همه

قبلا راجع به ريختن پرهاي عسل پرسيدم بهم جواب دادين احتمالا تولك رفته حالا عكسش رو ميزارم كه محل ريختن پر ها رو ببينيد و جواب بديد
    اول پرهاش به اين حالت در مي اد و بعد از 2 روز همون پر مي افته ( نديدم كه بكنه فقط پر رو كف قفس ميبينم)

اين ناحيه بالش كه پر نداره

اين هم قسمت پشت سرش كه پرهاش ريخته اصلا نديدم كه با اين قسمت ور بره

سلام .اون اولی که طبیعیه .همون تو لک رفته .چون پرا همین مدلی شل میشن و می افتن . پرا با ریشست ؟ یعضی وقتا پر طوطی من اینجوری میشه چون شله خودم با دست درش میارم راحت میاد بیرون .

اون دومی هم خیلی ریزه من نمیبینم ولی اونم پرای جدیده که هنوز از غلاف در نیومده. به نظرم باز طبیعیه پرایه قدیمی که تو این دوران ( یعنی تو لکی ) افتاده و الان جاش داره پرای جدید در میاد .عکس بزرگتر بذار.اگه این پرا مثل عکس زیر باشن پرای جدیده و هیچ مشکلی نیست .چون عکسش کوچیکه متوجه نمیشم .

سومی هم معمولا تو لک که میرن جایی از بدنشون خالی نمیشه .سرش رو خیلی می خارونه ؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    [QUOTE=sepideh;26673]سلام .اون اولی که طبیعیه .همون تو لک رفته .چون پرا همین مدلی شل میشن و می افتن . پرا با ریشست ؟ یعضی وقتا پر طوطی من اینجوری میشه چون شله خودم با دست درش میارم راحت میاد بیرون .

اون دومی هم خیلی ریزه من نمیبینم ولی اونم پرای جدیده که هنوز از غلاف در نیومده. به نظرم باز طبیعیه پرایه قدیمی که تو این دوران ( یعنی تو لکی ) افتاده و الان جاش داره پرای جدید در میاد .عکس بزرگتر بذار.اگه این پرا مثل عکس زیر باشن پرای جدیده و هیچ مشکلی نیست .چون عکسش کوچیکه متوجه نمیشم .

سومی هم معمولا تو لک که میرن جایی از بدنشون خالی نمیشه .سرش رو خیلی می خارونه ؟؟
    [/QU

ممنون
    بايد بگم بجز 2 تا از پرها كه از ريشه بود بقيه حالت قطع شده داشت در مورد عكس دوم اصلا پرهاي ريز نداره همه پرهايي هستش كه نوكشون كنده شده
    دور گردنش رو ميخارونه ولي نديدم تا حالا اون نقطه خاص رو بخارونه فكر نكنم پاش به اونجا برسه روي كلش كه پرهاش ريختهپر تازه در حال در اومدن نميبينم البته بگم وقتي ميرم جلو اونقدر قار ميزنه كه نمي زاره درست ببينم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    درباره غذا بچه ها توضیح دادن .من با اینکه 3 روز پیش هم گفتم بازم تاکید کنم که بیشتر از دو 3 تا پسته و بادوم نده بهش .تخمه رو باید به تدریج کم کنی .براش مولتی ویتامین هم حتما بگیر .

سپیده جون جوجو هم اینجوریه .توجه نکن بهش .تعداد وعده ها رو بیشتر کن و تو هر وعده غذای کمتری بریز تا نتونه از ظرف بریزه بیرون . آبش هم همینطور تا لبه ظرف پر نکن .ظرف غذاش که محکم شده به قفس آره ؟ وقتی می خواد لجبازی کنه ظرفش پایین نمی افته که نه ؟ قبل از اینکه غذا بریزی تو ظرف بیارش بیرون .تو ظرف غذا یا آب بریز و بعد دوباره طوطیتو بذارش تو قفس.بعد فورا برو که نخواد برای جلب توجه با ظرفش دعوا بگیره .من همیشه اگه اول جوجو رو بذارم تو قفس بعد ظرف غذا رو بذارم اینجوری می کنه و با ظرف غذاش دعوا می گیره تخمه رو میریزه ، آبشو میریزه .ولی اگه قبل از اینکه ببرمش تو قفس این ظرفا رو بذارم کاری نمی کنه .ظرف غذاشو هم برندار . اگه گرسنش باشه می خوره .
    سلام سپیده جان گفتم از ظرفاش غذا نمیخورد براش ظرف پلاستیکی گرفتم بعد کم کم عادت کرد الان پلاستیکیارو بر داشتم از همون ظرف استیلش میخوره که محکمه به قفسش و پایین نمیوفته بعضی وقتا متوجه میشم بخاطر جلب توجه اینکارو میکنه ولی یه وقتا که موقع خوابشه روشو انداختم اینکارو میکنه یه سوال اگه برای جلب توجه کاری رو میکنن بهتره بهشون توجه نکنیم یا توجهمونو بیشتر کنیم؟مرسی از راهنماییت:smile (222):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    sepideh جان سلام
    با تشكر از اين كه قبول زحمت ميكني و جواب سوالات من رو ميدي
    ميخواستم نظرت رو بدونم راجع به اين كه عسل رو پيش دامپزشك ببرم يا اينكه احتياجي نيست و اينكه پرهاش رو براش قيچي بكنم كه حالت مرتب تري به خودش بگيره يا نظر ديگه اي داري ( البته پرنده فروش اين كار رو برام بكنه نه خودم)
    امروز براش نخ سبزيجات درست كردم شايد 10 ثانيه هم نشد كه منهدمش كرد بعدش هي نوكش رو ازميله هاي كف قفس ميكرد پايين تا تيكه ها رو برداره جديدا يه 4 الي 5 روزي هستش كه احساس ميكنم سبزيجات رو فقط تكه تكه ميكنه و اگر هم خوردش كنه تو دهنش آخر سر ميريزه بيرون اين طبيعييه ؟ هر چيزي كه بهش ميدم رو فقط خورد ميكنه و ميريزه از يك هفته پيش هم وقتي بهش پسته شامي ميدم پوست ها رو خوردميكنه در اكثرمواقع پوست رو ميخوره و بادامها رو در ميآره و سالم ميندازه كف قفس پوستش براش ضرر نداره؟
    2 روزي هستش كه احساس ميكنم غروبها كلمه بيا و عسل رو نامفهوم ميگه زوده يا كه نه؟ آخه توي خونه بهم ميگن توهم زدي
    هنوز حالت وحشي داره اگر در قفس رو بازكنم فكرميكني براي رام شدنش خوبه يا كه نه ممكنه آسيب برسونه در كل تا چه مرحله اي كه رام شد ميشه در قفسش رو باز كرد؟:smile (91):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام سپیده جان گفتم از ظرفاش غذا نمیخورد براش ظرف پلاستیکی گرفتم بعد کم کم عادت کرد الان پلاستیکیارو بر داشتم از همون ظرف استیلش میخوره که محکمه به قفسش و پایین نمیوفته بعضی وقتا متوجه میشم بخاطر جلب توجه اینکارو میکنه ولی یه وقتا که موقع خوابشه روشو انداختم اینکارو میکنه یه سوال اگه برای جلب توجه کاری رو میکنن بهتره بهشون توجه نکنیم یا توجهمونو بیشتر کنیم؟مرسی از راهنماییت:smile (222):
    سلام .خوب کاری کردی ظرف استیلشو گذاشتی . آره واسه جلب توجهه .جوجو هم همیشه وقتی کاور روی قفسشه اینکارو می کنه .که ما بیایم کاور رو بزنیم کنار . اصلا توجه نکن .هدفش فقط همینه که شما رو بکشونه به سمت قفس . اگه کاری که واسه جلب توجه انجام میده ، مثل حرف زدن یا رقصیدن یا هرچی که شما دوست داری و انتظار داری که انجام بده حتما توجه کن بهش و یه آفرین هم بگو و کلی تشویقش کن .جایزه هم بدی چه بهتر .ولی کارایی مثل جیغ زدن و همین ریختن غذاها و آب از ظرف یا صدا دادن میله های قفس واسه اینکه شما بیاریش بیرون اینا رو اصلا توجه نکن .بهش نگاه هم نکن .اگه بری سمتش یا بیاریش بیرون فکر می کنه یه راه جدید پیدا کرده واسه اینکه از قفس بیاد بیرون یا شما رو بکشونه به سمت خودش .اگه قصدت این بوده که بیاریش بیرون و اون همون لحظه کارایی مثل این رو انجام بده یه چند دقیقه بمون تا ساکت بشینه و از انجام این کار خسته شه . بعد بیارش بیرون تا فکر نکنه دلیل بیرون آوردنش سرو صدایی بوده که خودش ایجاد کرده .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون
    بايد بگم بجز 2 تا از پرها كه از ريشه بود بقيه حالت قطع شده داشت در مورد عكس دوم اصلا پرهاي ريز نداره همه پرهايي هستش كه نوكشون كنده شده
    دور گردنش رو ميخارونه ولي نديدم تا حالا اون نقطه خاص رو بخارونه فكر نكنم پاش به اونجا برسه روي كلش كه پرهاش ريخته پر تازه در حال در اومدن نميبينم البته بگم وقتي ميرم جلو اونقدر قار ميزنه كه نمي زاره درست ببينم
    سلام .اون عکس اولی که گذاشتی مثل اینه که پرش از ریشه شل شده . مگه اینکه ریششو داغون کرده باشه که پر اون حالتی مونده . از پرای افتادش می تونی عکس بذاری ؟

پاش که نه نمی رسه ناخنش چرا میرسه .طوطی خودم بعضی وقتا کنار منه همین قسمت سرش رو با ناخن می خارونه .پس میرسه .

درباره توضیح عکس دوم نفهمیدم چی می گی ؟ پرای ریز نداره یعنی چی ؟ اگه نک پرا خراب شده دلیل این نیست که تازگی خرابش کرده ممکنه قبلا اینطوری بوده باشه .با اون عکسی که گذاشتی من که چیزی متوجه نشدم .من اینجوری دیدم تو اون عکس که انگار پرش هنوز از غلافش در نیومده ( عکسش واضح نیست ) اون عکسی هم که گذاشتم می خواستم غلاف پر رو نشون بدم .پر روی سر طوطی کوتاه تره و اگه تو لکیش شدید باشه ممکنه یکم کم بودنش احساس بشه ولی نا تا این حد .

اگه بتونی عکسای واضح تری ازش بذاری و همینطور از پرایی که افتاده بهتر میشه راهنمایی کرد .

sepideh جان سلام
    با تشكر از اين كه قبول زحمت ميكني و جواب سوالات من رو ميدي
    ميخواستم نظرت رو بدونم راجع به اين كه عسل رو پيش دامپزشك ببرم يا اينكه احتياجي نيست و اينكه پرهاش رو براش قيچي بكنم كه حالت مرتب تري به خودش بگيره يا نظر ديگه اي داري ( البته پرنده فروش اين كار رو برام بكنه نه خودم)
    امروز براش نخ سبزيجات درست كردم شايد 10 ثانيه هم نشد كه منهدمش كرد بعدش هي نوكش رو ازميله هاي كف قفس ميكرد پايين تا تيكه ها رو برداره جديدا يه 4 الي 5 روزي هستش كه احساس ميكنم سبزيجات رو فقط تكه تكه ميكنه و اگر هم خوردش كنه تو دهنش آخر سر ميريزه بيرون اين طبيعييه ؟ هر چيزي كه بهش ميدم رو فقط خورد ميكنه و ميريزه از يك هفته پيش هم وقتي بهش پسته شامي ميدم پوست ها رو خوردميكنه در اكثرمواقع پوست رو ميخوره و بادامها رو در ميآره و سالم ميندازه كف قفس پوستش براش ضرر نداره؟
    2 روزي هستش كه احساس ميكنم غروبها كلمه بيا و عسل رو نامفهوم ميگه زوده يا كه نه؟ آخه توي خونه بهم ميگن توهم زدي
    هنوز حالت وحشي داره اگر در قفس رو بازكنم فكرميكني براي رام شدنش خوبه يا كه نه ممكنه آسيب برسونه در كل تا چه مرحله اي كه رام شد ميشه در قفسش رو باز كرد؟:smile (91):
    کی طوطیت رو خریدی ؟ یعنی الان چند وقته که پیشه شماست ؟ که هنوز قار می زنه ؟

مرتب کردن کردن یعنی چی ؟ پرایی که قطع شده رو می گی ؟ اگه برای اینکه نپره می گی خب شاهپرش که باید کوتاه بشه ولی تو این عکسا انگار کوتاه شده .اگه منظورت همین شاهپراست بمون وقتی که تا حدی رام شد که دیگه قار نکشه و از دست غذا بگیره یعنی قبل از بیرون آوردن از قفس ببر پرش رو کوتاه کنن .

ببین با توجه به عکس اول دومی که گذاشتی ( دومی که اصلا واضح نبود ) من فکر می کنم تو لکه .ولی عکس سوم یکم مشکوکه . واسه همین اگه ببری به دکتر نشونش بدی بد نیست .می تونی تو قسمت سوالات پزشکی از دکتر برهانی کیا هم بپرسی .

اگه طوطیت میوه و سبزیجات رو تو ظرفش می خوره دیگه نیازی نیست نخ سبزیجات درست کنی .اگه میوه ها و سبزیجات رو درسته میذاری براش و فقط خرد می کنه می تونی ریز ریز کنی خودت و بریزی تو ظرفش .بعضی از طوطی ها اگه غذا رو درسته بذری جلوشون اول کامل خردش می کنن و اینجوری غذای بیشتری رو کف قفس می ریزن ( مثل طوطی خودم ، من اگه توظرف بخوام براش بریزم همرو خرد می کنم ) .البته این نخ سبزیجات هم یه بازی و سرگرمیه براش و هم غذا . غذاهایی که کف قفس میریزه ممکنه با مدفوعش آلوده بشه پس اگه غذا کف قفس ریخت روزنامه کف قفس رو عوض کن . غذاهایی که خرد میکنه با منقارش رو شما ممکنه متوجه نشی ولی می خوره حتما ، حتی شده یکم .اگه نخواد بخوره اصلا نگاش نمی کنه .

خودش می دونه کدوم قسمت پسته یا هر آجیل دیگه ای که میدی رو باید بخوره و کدوم رو نباید بخوره .با پوستش بازی می کنه و خردش می کنه .نمی خوره .من اول خود مغز پسترو میدم بهش ( البته قبلش از وسط بازش می کنم که توش کرم نباشه یکی دوبار دیدم .واسه همین اول خودم نگاه می کنم ) بعد پوستشو میدم که بازی کنه باهاش .طوطیه منم همین کارو می کنه . بادوم رو با پوست ندی خیلی بهتره .

اول باید کاملا از قار بیوفته بعد راحت و بدون ترس از دستت غذا بگیره( اول بیرون قفس و بعد داخل قفس ) بعد می تونی از قفس بیاریش بیرون .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سپيده جان
    الان حدود 5 هفته هستش كه آوردمش حدود 2 هفته يا كمتر هستش كه از دستم غذا ميگيره توي رام بودن انگار بگير نگير داره الان كنارش ميشينم خوبه ميرم 1 دقيقه بعد ميام ميشينم قار ميزنه كف قفس به پشت دراز ميكشه و باز هم قار ميزنه انگار اولين باره اومده و من رو ميبينه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سپيده جان
    الان حدود 5 هفته هستش كه آوردمش حدود 2 هفته يا كمتر هستش كه از دستم غذا ميگيره توي رام بودن انگار بگير نگير داره الان كنارش ميشينم خوبه ميرم 1 دقيقه بعد ميام ميشينم قار ميزنه كف قفس به پشت دراز ميكشه و باز هم قار ميزنه انگار اولين باره اومده و من رو ميبينه
    عجله نکنید....3-4 ماه وقت نیازه تا طوطی اهلی بشه
    باید بهتون اطمینان کنه...همین

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    سلام
    نظر دوستان را برای مشخصاتی که کاور باید داشته باشه را میخواستم مثل رنگ جنس اندازه و ...
    اگر هم عکس بگذارید ممنون میشم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    نظر دوستان را برای مشخصاتی که کاور باید داشته باشه را میخواستم مثل رنگ جنس اندازه و ...
    اگر هم عکس بگذارید ممنون میشم.

نظر شخصی من اینه که برای کاور باید با خصوصیات اخلاقی طوطیتون آشنا باشید. طوطی من از رنگ تیره و رنگ های تند و جیغ می ترسید و رنگ های ملایم رو دوست داشت. حالا شما هم باید ببینید چه رنگی رو دوست داره و از اون رنگ نمی ترسه و وحشتی ازش نداره .

صفحه 340 از 1238 نخستنخست ... 240290321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359390440840 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)