صفحه 38 از 48 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 371 به 380 از 474
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گیاه . باجی ، عروس
    شماره عضویت
    14664
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    سلام.گلخانه کوچکی هست و به نظرم یک دستگاه رطوبت ساز اولتراسونیک،یا همان دستگاه بخور سرد کفایت میکنه.البته دستی هم کف رو آبپاشی کنید و همه جا بسته باشه کاملا مرطوب میشه و اصلا دستگاه نیاز ندارید.
    سلام
    روزی چند بار باید آب پاشی کنم تا کاملا مرطوب باشد؟
    ضمنا این گیاهان الان هست :
    دیفن ، پاپیتال ، پتوس ، چند تا ساکولنت ، گل کاغذی ، فلفل زینتی ، رز ، ساناز ، شفلرا ، گل ناز یخی

برای تمام اینها رطوبت زیاد خوب است؟

و یک سوال دیگر، خیلی وقت است که کنه ی تار عنکبوتی به گیاهان و خصوصا رز و ساناز حمله میکند ، مالاتیون و آب توتون استفاده کردم ، زیاد فایده نداشت . چه سمی بزنم که کلا ریشه کن شوند؟

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    سلام
    من بعد از گذشت 4روز از کاشتن کاکتوسها توی شیشه بهشون آب دادم هر شیشه نصف استکان آب الان این سوال برام پیش اومده وقتی آب رو ریختم توی شیشه همه رو دور گیاه ریختم و نمیدونم آیا درستش همینه یا نه چون با توجه به نصف استکان تمام سطح خاک خیس نمیشه ممنون میشم راجب نحوه آبدهی توضیح بدید که آیا آب رو به صورت پخش شده بریزم یا همه رو در کنار خود گیاه،سپاس از شما

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15475
    نقل قول نوشته اصلی توسط khansari نمایش پست ها
    سلام
    دیفن ، پاپیتال ، پتوس ، چند تا ساکولنت ، گل کاغذی ، فلفل زینتی ، رز ، ساناز ، شفلرا ، گل ناز یخی

و یک سوال دیگر، خیلی وقت است که کنه ی تار عنکبوتی به گیاهان و خصوصا رز و ساناز حمله میکند ، مالاتیون و آب توتون استفاده کردم ، زیاد فایده نداشت . چه سمی بزنم که کلا ریشه کن شوند؟

سلام بستگی به محیط گلخونتون داره اگر گرمه روزی 2 بار کافیه اگر سرده یک بار کافیه.
    دیفن:مرطوب/پاپیتال:مرطوب/پوتوس:کمی خشک/فلفل زینتی:کمی مرطوب/شفلرا:کمی خشک ولی خاک همیشه مرطوب/رز:کمی مرطوب/ساناز:کمی مرطوب/گل کاغذی:مرطوب/ساکولنت:خشک/گل ناز:نیمه خشک
    برای سم هم از سم کونفیدور یا سم پالیزین میتونید استفاده کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15475
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام
    من بعد از گذشت 4روز از کاشتن کاکتوسها توی شیشه بهشون آب دادم هر شیشه نصف استکان آب الان این سوال برام پیش اومده وقتی آب رو ریختم توی شیشه همه رو دور گیاه ریختم و نمیدونم آیا درستش همینه یا نه چون با توجه به نصف استکان تمام سطح خاک خیس نمیشه ممنون میشم راجب نحوه آبدهی توضیح بدید که آیا آب رو به صورت پخش شده بریزم یا همه رو در کنار خود گیاه،سپاس از شما
    سلام مشکلی نداره چون محیط بسته است آب زیادی نمیخاد پایه گیاهتون بریزید کافیه.

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط khansari نمایش پست ها
    سلام

اگر بخواین آب پاشی کنید روزی دوسه بار تو زمستان و شاید بیشتر در تابستان.کلا این گلهایی که نوشتید هیچکدام رطوبتی نیستند.روزی دوبار هم آب پاشی کنید کفایت میکنه.اصلا آب پاشی نکنید هم مشکلی پیش نمیاد.فقط گل کاغذی و دیفن خاکشون خشک نشه بهتره ولی یکسره هم آب ندید.
    درمورد کنه تار عنکبوتی یک دستورالعمل ساخت آفت کش ارگانیک با مواد داخل آشپزخانه تو سایت گذاشتم.متاسفانه کنه تارعنکبوتی و کلا کنه ها اگر وارد گلخانه شدن .دیگه هیچی.
    اونو طبق دستورش درست کنید و بپاشید روی برگها.خیلی عالی کنه رو از بین میبره.فقط باید حسابی تند و تیز درستش کنید.از مواد سالم و تازه درصورت امکان استفاده کنید.فلفلش قرمز تازه و زیادتر باشه خوب تیز بشه.فقط ماسک بزنید که فلفل میسوزونه چشم و دهان و بینی رو.
    اینم لینک آفات کش ارگانیک:

http://www.parsipet.ir/thread30595.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    سلام روزتون بخیر
    من نمیدونم چرا گل هام دارن پژمرده میشن. یکم پژمرده دوباره خوب میشن. الان حدودا 1 هفته یا یکم بیشتر که آب نمیدم به گل ها. فکر کردم شاید برای آبیاری زیاد باشه
    تا هفته ی قبل پشت پنجره بودن ، همه چیز خوب بود یهو شروع کردن به زرد شدن منم جاشون رو عوض کردم گذاشتم تو اتاق. الان نور آفتاب ندارن. هوای اتاق هم خوبه. نه زیاد گرم نه سرد
    عکس هاشون رو میزارم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

این کاکتوس ها هم دارن زرد میشن. گذاشتمشون پشت پنجره که نور داشته باشن . کم آبیاری میکنم.

از این محلول ها برای تقویت و آفت کشی گرفتم. یه بار آفت کش استفاده کردم. فکر نکنم آفت داشته باشن چون چیزی روی گل ها نمیبینم.
    طریقه ی استفاده ی تقویت گل آپارتمانی رو بلد نیستم. کل محلول رو باید بریزم تو 1.5 لیتر آب؟؟

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa1992 نمایش پست ها
    سلام روزتون بخیر
    من نمیدونم چرا گل هام دارن پژمرده میشن. یکم پژمرده دوباره خوب میشن. الان حدودا 1 هفته یا یکم بیشتر که آب نمیدم به گل ها. فکر کردم شاید برای آبیاری زیاد باشه
    تا هفته ی قبل پشت پنجره بودن ، همه چیز خوب بود یهو شروع کردن به زرد شدن منم جاشون رو عوض کردم گذاشتم تو اتاق. الان نور آفتاب ندارن. هوای اتاق هم خوبه. نه زیاد گرم نه سرد
    عکس هاشون رو میزارم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

این کاکتوس ها هم دارن زرد میشن. گذاشتمشون پشت پنجره که نور داشته باشن . کم آبیاری میکنم.

از این محلول ها برای تقویت و آفت کشی گرفتم. یه بار آفت کش استفاده کردم. فکر نکنم آفت داشته باشن چون چیزی روی گل ها نمیبینم.
    طریقه ی استفاده ی تقویت گل آپارتمانی رو بلد نیستم. کل محلول رو باید بریزم تو 1.5 لیتر آب؟؟

سلام.خسته نباشید.گل های زیبایی هستند ولی ظاهرا دچار مشکل شدن.
    اون تصویر گل اولی که مشخص نیست چیه ولی دیگه ظاهرا ازبین رفته.
    گل دوم حسن یوسف بنظرم.و گل ناز یا یخ سومی.گل ناز که مشکلش قطعا از خاک نامناسبه و آبیاری زیاد.گل ناز خاک لومی ماسه ای رو دوست داره با خاکبرگ.یعنی خاک باغی+رس+خاکبرگ.نباید خاکش سفت و نفوذناپذیر باشه.ریشه باید بتونه نفس بکشه
    حسن یوسف در اثر آبیاری نامناسب صدمه میبینه و البته شته و شپشک نخودی هم از دشمنای اصلی حسن یوسف هستند.حسن یوسف نور غیرمستقیم مناسب میخواد.گل یخ فرقی نمیکنه همه طور دوست داره
    کاکتوس ها در اثر آبیاری زیاد اینطوری شدند.کاکتوس هردو یا یک هفته یکبار آب میخواد.درضمن نور غیرمستقیم خوب میخواد.خاک کاکتوس شن+کمی خاک باغی+کمی خاکبرگ.
    اینکه شما آفت کش استفاده کردید دلیل نمیشه آفات از بین رفته باشند.ممکنه قارچ باشه که اصلا پنهان باشه.درهنگام استفاده از سموم گیاهی مراقب باشید.اکثر این سموم تدخیمی هستند و بخار می شوند و نباید استشمام بشن.
    اون کود برای درست کردن محلول استوک یا بیسه.یعنی تمام کود را داخل 1.5 لیتر آب میریزید و بعد به اندازه هرگلدان 100 سی سی با سرنگ بکشید و بریزید داخل یک لیتر آب.بعد آب را بریزید پای گیاه.
    الان کود ندید که گیاهان ضعیف شدن آسیب میبینند.باید شاداب تر باشند.بجای 100 سی سی یک چهارم بریزید.یعنی 25 سی سی بریزید داخل یک لیتر آب و بدید به گیاه.بعدا همون 100 سی سی بریزید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    سلام.خسته نباشید.گل های زیبایی هستند ولی ظاهرا دچار مشکل شدن.
    اون تصویر گل اولی که مشخص نیست چیه ولی دیگه ظاهرا ازبین رفته.
    گل دوم حسن یوسف بنظرم.و گل ناز یا یخ سومی.گل ناز که مشکلش قطعا از خاک نامناسبه و آبیاری زیاد.گل ناز خاک لومی ماسه ای رو دوست داره با خاکبرگ.یعنی خاک باغی+رس+خاکبرگ.نباید خاکش سفت و نفوذناپذیر باشه.ریشه باید بتونه نفس بکشه
    حسن یوسف در اثر آبیاری نامناسب صدمه میبینه و البته شته و شپشک نخودی هم از دشمنای اصلی حسن یوسف هستند.حسن یوسف نور غیرمستقیم مناسب میخواد.گل یخ فرقی نمیکنه همه طور دوست داره
    کاکتوس ها در اثر آبیاری زیاد اینطوری شدند.کاکتوس هردو یا یک هفته یکبار آب میخواد.درضمن نور غیرمستقیم خوب میخواد.خاک کاکتوس شن+کمی خاک باغی+کمی خاکبرگ.
    اینکه شما آفت کش استفاده کردید دلیل نمیشه آفات از بین رفته باشند.ممکنه قارچ باشه که اصلا پنهان باشه.درهنگام استفاده از سموم گیاهی مراقب باشید.اکثر این سموم تدخیمی هستند و بخار می شوند و نباید استشمام بشن.
    اون کود برای درست کردن محلول استوک یا بیسه.یعنی تمام کود را داخل 1.5 لیتر آب میریزید و بعد به اندازه هرگلدان 100 سی سی با سرنگ بکشید و بریزید داخل یک لیتر آب.بعد آب را بریزید پای گیاه.
    الان کود ندید که گیاهان ضعیف شدن آسیب میبینند.باید شاداب تر باشند.بجای 100 سی سی یک چهارم بریزید.یعنی 25 سی سی بریزید داخل یک لیتر آب و بدید به گیاه.بعدا همون 100 سی سی بریزید.
    خیلی ممنون
    اولی گل سنگه . من خیلی دوسش دارم نمیخوام بذارم از بین بره. ببینید این گلم اولش کلی ساقه و برگ داشت ، کم کم کل ساقه ها خشک شد ، این برگ ها از پایین سبز شد و خوب بود. تا اینکه یهو از چند روز پیش شروع کرد به جمع شدن برگ ها. چیکار کنم خوب شه؟؟!!
    آب بدم بهش یا ندم؟! از آبیاری زیاد اینجوری شد یا کم آبی؟!
    - به نظرتون اون آفت کش رو استفاده کنم؟؟!!
    - الان 2 هفته است به کاکتوس هام آب ندادم. حدودا 2 هفته ی پیش بود که خوب بودن اما همین که بهش آب دادم از فرداش دیدم دارن زرد میشن در حالی که اون آبیاری هم بعد از 1 هفته بود!!
    - اون گل یخ هم خاکش خیلی نرم و خوبه . الان 3 ماهه دارمش خوبه خوب بود ، از هفته ی قبل این حالتش شروع شد.
    انگا همه با هم تصمیم گرفتن پژمرده شن

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    خیلی ممنون اولی گل سنگه . من خیلی دوسش دارم نمیخوام بذارم از بین بره. ببینید این گلم اولش کلی ساقه و برگ داشت ، کم کم کل ساقه ها خشک شد ، این برگ ها از پایین سبز شد و خوب بود. تا اینکه یهو از چند روز پیش شروع کرد به جمع شدن برگ ها. چیکار کنم خوب شه؟؟!! آب بدم بهش یا ندم؟! از آبیاری زیاد اینجوری شد یا کم آبی؟! - به نظرتون اون آفت کش رو استفاده کنم؟؟!! - الان 2 هفته است به کاکتوس هام آب ندادم. حدودا 2 هفته ی پیش بود که خوب بودن اما همین که بهش آب دادم از فرداش دیدم دارن زرد میشن در حالی که اون آبیاری هم بعد از 1 هفته بود!! - اون گل یخ هم خاکش خیلی نرم و خوبه . الان 3 ماهه دارمش خوبه خوب بود ، از هفته ی قبل این حالتش شروع شد. انگا همه با هم تصمیم گرفتن پژمرده شن
    خیلی ممنون اولی گل سنگه . من خیلی دوسش دارم نمیخوام بذارم از بین بره. ببینید این گلم اولش کلی ساقه و برگ داشت ، کم کم کل ساقه ها خشک شد ، این برگ ها از پایین سبز شد و خوب بود. تا اینکه یهو از چند روز پیش شروع کرد به جمع شدن برگ ها. چیکار کنم خوب شه؟؟!! آب بدم بهش یا ندم؟! از آبیاری زیاد اینجوری شد یا کم آبی؟! - به نظرتون اون آفت کش رو استفاده کنم؟؟!! - الان 2 هفته است به کاکتوس هام آب ندادم. حدودا 2 هفته ی پیش بود که خوب بودن اما همین که بهش آب دادم از فرداش دیدم دارن زرد میشن در حالی که اون آبیاری هم بعد از 1 هفته بود!! - اون گل یخ هم خاکش خیلی نرم و خوبه . الان 3 ماهه دارمش خوبه خوب بود ، از هفته ی قبل این حالتش شروع شد. انگا همه با هم تصمیم گرفتن پژمرده شن
    احتمال تنش حرارتی وجود داره.گل سنگ که بسیار سرما دوسته و اگر محلش گرم باشه از بین میره.اینگه برگهاش جمع شدن احتمال زیاد شته زده.ممکنه شپشک هم زده باشه ولی دیگه کاری نمیشه کرد.من خودم هم گل سنگ داشتم.نگهداریش واقعا مشکله. فکر نمیکنم بشه کاری کرد.آفت کش حتما استفاده کنید.خیلی نپاشید.طبق دستورش. درمورد کاکتوس ها ممکنه آبیاری کم بوده.هفته ای دوبار آب بدید.اگر برگها فاسد بشن یعنی مشکل از آبیاری زیاده.اگر زرد بشن ممکنه کم آبی باشه یا کمبود مواد غذایی.خیلی مشکله از روی عکس بشه تشخیص داد.شرایط مختلف دخالت دارند. من فکرکنم گل یخ هم تنش حرارتی بهش وارد شده.یا آبی که میدید مشکل داره.البته گل یخ با همه نوع آب و هوا سازگاره.ولی خب این مشکلات پیش میاد.یه قلمه ازش بگیرید داخل پیت ماس بکارید ببینید رشد میکنه. من گل یخ ژاپنی دارم داخل پیت ماس خالصه و بخوبی رشد میکنه. اولش داشت خشک میشد گذاشتمش داخل پیت ماس خودشو گرفت و برگهاشم درشت شد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    17132

ريزش برگهاي شفلرا

حدود 3هفته است كه دو عدد شفراي ابلق گرفتم ولي وسط بعضي از برگهاي يكي از اونها قهوه اي ميشه و ميريزه بعضي از برگها هم از دم برگ قهوه اي ميشه و ميريزه و برخي هم سبز و بدون علائم ظاهري ميريزه البته رشد برگهاي جديد هم داره
    آب رو به اندازه ميدم و دما هم دماي نسبتا خوبيه يعني نه سرد و نه گرمه.
    تعويض گلدان هم نداشته و به اندازه توصيه شده در شرائط ماندگاري شفلرا قارچ كش كاپتان و سم سوين و ديازينون هم به صورت محلول پاشي و هم آبياري استفاده كردم البته با فاصله يك هفته اي نه با هم.
    آفاتي غير از هزار پا و كرم ريز قهوه اي هم در اون نديدم
    تقريبا نصف برگهاش هم ريخته
    لطفا بگيد بايد باهاش چكار كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟/

صفحه 38 از 48 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)