همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    ممنونم
    سامپ داره اما تجهیزات مثل پمپ ، اسکیمر و... رو نمیدونم از برند معتبر میزاره یا نه...
    اینم عکس هاش در دو سایز

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    تمام وسایلی که داره بعد چندوقت باید عوض بشن و کیفیت خوبی ندارن(فرشاد یکی از اکواریوم ها خرید الان فقط تانکش برایه ماهیرانه و همه تجهیزاتشو عوض کرد)
    بهتره مطالبو بخونید و اگه قصد تهیه اکواریوم دارید خودتون استین بالا بزنید و وسایلشو جدا بخرید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

ابعادی که انتخاب کردی خیلی بزرگه ، بهتره اول یه تانک تو این ابعاد ببینی بعدا اقدام به ساخت بکنی

من تانکم 150x60x80 هست و خودم ساختم با شیشه ده میل ولی خداییش وقتی تو آپارتمان ساخته شد یه هیولا بود تا یک ماه روی زمین موند بعد دوتا کارگر گرفتم بلندش کردن گذاشتنش روی میز (این نکته خیلی مهمی هست ، تانکهای بزرگ خیلی خیلی سنگین هستند و باید اگه تو آپارتمان هستی اونو مد نظر بگیری)

الان هم یجورایی پشیمونم ، چون رسیدگی بهش خیلی سخته و همه چیز چند برابر مصرف میشه ، بعنوان مثال من یه سیفون 20 درصدی بزنم 5 کیلو نمک مصرف میکنه

با تمام این تفاسیر اگه بازم اسرار دارید که همین ابعاد بسازید ، با 10 میل مشکلی پیش نمیاد فقط باید شیشه کف را خیلی خوب تقویت کنی ، همینطور بالای تانک را هم تقویت کنی (اگه اشتباه نکنم توی همین سایت روش ساخت تانک هست)
    موقع حمل ونقل شیشه خیلی مواظب باشی که ضربه نخره ، چون اگه یه ترک کوچیک بیوفته و شما نبینی کار تمومه
    چسب هم خیلی مهم هست که کیفیت خوبی داشته باشه و بصورت صحیح زده بشه ، یعنی اول روی لبه شیشه زده بشه و بعدا محل اتصال شیشه ها پر بشه
    اگه بتونی چسب پلی ارتان بگیری و لبه های شیشه ها بزنی دیگه هیچ چیزی نمیتونه جداش کنه مگه اینکه شیشه بشکنه

موفق باشی
    سلام آقا مجید متشکر از راهنمایتون ابعاد تانکمو به 65*55*160 ارتفاع*عرض*طول تغییر دادم حالا فکرامو بکنم شاید 65*50*150 کاهشش بدم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    بکس میگم من یه ph+ برایت ول خریدم 35 تومن هرچی میزنم به آب هیچی ph آبم تغییر نمی کنه ممکنه تقلبی باشه باقی چیزایی که دارم موثرند غیره این

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    بکس میگم من یه ph+ برایت ول خریدم 35 تومن هرچی میزنم به آب هیچی ph آبم تغییر نمی کنه ممکنه تقلبی باشه باقی چیزایی که دارم موثرند غیره این
    کلا جنش تقلبی که تو بازار کم نیست
    اما شما که همش رو از یه جا خریدید اگه قرار بود تقلبی باشه همش تقلبی میشد نه که یکیش اصل یکیش تقلبی!
    (البته نمیدونم شاید هم بشه ولی بعیده )
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 27th November 2013 در ساعت 11:18 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    کلا جنش تقلبی که تو بازار کم نیست
    اما شما که همش رو از یه جا خریدید اگه قرار بود تقلبی باشه همش تقلبی میشد نه که یکیش اصل یکیش تقلبی!
    (البته نمیدونم شاید هم بشه ولی بعیده )
    ی
    آقای بهمنش یادمه یکی دیگه از بچه های فرومم هرچی ph+ برایت ولو میزد ph آبش تغییر نمی کرد احتمالش هست تقلبی باشند چون شایعه شده محصولات تقلبیه برایت ول زیاد شده تو بازار

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

برایت ول اصل و تقلبی داره ....بسته بندیش هم کاملا مشخصه . اونقدر تابلو که اصلا بهتره توضیحی ندم . پلیسه های رو بسته بندی و همچنین براق بودن ظرف محصول تقلبی کاملا تو ذوق میزنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    تمام وسایلی که داره(آکواریوم آماده ماهیران) بعد چندوقت باید عوض بشن و کیفیت خوبی ندارن(فرشاد یکی از اکواریوم ها خرید الان فقط تانکش برایه ماهیرانه و همه تجهیزاتشو عوض کرد)
    بهتره مطالبو بخونید و اگه قصد تهیه اکواریوم دارید خودتون استین بالا بزنید و وسایلشو جدا بخرید
    تماس گرفتم نمایندگی ماهیران و قیمت تانک خالی ، میز زیری، سامپ ،لوله کشی های خالی رو گرفتم.یعنی بدون تجهیزات.تجهیزات رو خودم خریداری میکنم.اینجوری خیالم راحته تجهیزات چینیشونو بهم نمیندازن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    سلام دوستان من برای کل سیستم برقی تانک البته به غیر از روشنایی تایمر گذاشتم یک ساعت کار میکنه یک ساعت خاموش میشن به نظرتون مشکلی پیش نمیاد برای صرفه جویی تو مصرف برق اخه هر ماه حدود 90هزار پول برق میدم

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای کل سیستم برقی تانک البته به غیر از روشنایی تایمر گذاشتم یک ساعت کار میکنه یک ساعت خاموش میشن به نظرتون مشکلی پیش نمیاد برای صرفه جویی تو مصرف برق اخه هر ماه حدود 90هزار پول برق میدم

یعنی واتر پمپ ها و موج ساز ها و اسکیمر و... یه ساعت روشنن یه ساعت خموش؟!!!!!!!!!!!!!!
    نکن این کار رو برادر من
    کار خیلی اشتباهی هستش!
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 28th November 2013 در ساعت 01:39 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    ممنون اقای بهمنش پس چند ساعت خاموش و روشن کنم

صفحه 461 از 1093 نخستنخست ... 361411442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479480511561961 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)