صفحه 55 از 348 نخستنخست ... 5363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 541 به 550 از 3471
    مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام اين فنچ توت فرنگي كه تازگيا توي اينترنت ميزنن برا فروش طول عمرشون چقدره؟توي پاسيو جوجه ميدن؟ كلا دما و رطوبت و نور مناسب براي جوجه گيري خوب از فنچ هاي گلدين و توت فرنگي چقدره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    سلام اين فنچ توت فرنگي كه تازگيا توي اينترنت ميزنن برا فروش طول عمرشون چقدره؟توي پاسيو جوجه ميدن؟ كلا دما و رطوبت و نور مناسب براي جوجه گيري خوب از فنچ هاي گلدين و توت فرنگي چقدره؟
    فنچ گلدین و فنچ توت فرنگی هم تقریبا شرایط نگهداری مشابهی دارند ولی در انتخاب جفت سختگیر هستند و جفتشونو از تو گله انتخاب میکنند .پس اگر قصد تکثیر دارید از فروشنده مطمئن حتما جفت مولد خریداری کنید .

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadreza5113 نمایش پست ها
    فنچ گلدین و فنچ توت فرنگی هم تقریبا شرایط نگهداری مشابهی دارند ولی در انتخاب جفت سختگیر هستند و جفتشونو از تو گله انتخاب میکنند .پس اگر قصد تکثیر دارید از فروشنده مطمئن حتما جفت مولد خریداری کنید .
    ببخشيد اين پرنده هه كه آبيه اسمش اينديگو بانتينگ هست فنچه؟Indigo Bunting

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    ببخشيد اين پرنده هه كه آبيه اسمش اينديگو بانتينگ هست فنچه؟Indigo Bunting
    هست و به قناری آبی هم معروفه .اطلاعات بیشترو میتونید تو نت سرچ کنید خودتون Cardinalidae خیر ،از خانواده دیگری به اسم

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadreza5113 نمایش پست ها
    بله معمولا اینطوره ولی هر فنچی اخلاق خاص خودشو داره .نمیشه یه خصوصیتو به همشون تعمیم داد دوست عزیز .
    اما اگر شرایط نور اتاق به گونه ای باشه که با غروب خورشید محلشون تاریک بشه بصورت طبیعی معمولا شب رو ترجیح میدن که در لانه بخوابن . اما من فنچی داشتم که جفت هم بودن ولی شبا یکشون یا حتی جفتشون بیرون لانه میخوابید.
    ازچه نوع لانه ای استفاده میکنید؟ داخل لانه به اندازه کافی تاریک میشه؟

بازم سلام
    از همین لونه های مخصوص فنچ ک شبیه کلبه هم هستن . درمورد نور لونه هم ، فرمودین ک سقف لونه رو بردارم ، منم همینکارو کردم .
    آخه تو دوره قبلی ک ازشون جوجه گرفتم مشکلی با رفتنشون نداشتم . نمیدونم چرا ایندفعه دارن اینجوری میکنن .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    بازم سلام
    از همین لونه های مخصوص فنچ ک شبیه کلبه هم هستن . درمورد نور لونه هم ، فرمودین ک سقف لونه رو بردارم ، منم همینکارو کردم .
    آخه تو دوره قبلی ک ازشون جوجه گرفتم مشکلی با رفتنشون نداشتم . نمیدونم چرا ایندفعه دارن اینجوری میکنن .
    ممکنه با گذر زمان برطرف بشه این مشکل.صبر کنید ببینید اوضاع چطور میشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14171
    سلام
    من یه جفت فنچ دارم که بعد از پنج شش ماه برای اولین بار تخم گذاشتن. تغذیه خوبی دارن، همیشه بهشون تخم مرغ میدم. شبا تو لونشون میخوابن کنار هم خیلی وقته. از اولی که تخم گذاشتن روی تخم ها خوابیدن. اوایل مادهه فقط میخوابید ولی الان بعد چند دفعه که یه ذعوای حسابی با نره کردش، یاد داده بهش که نوبتی بخوابن. الان تا یکیشون بلند میشه از تخم اون یکی میره میخوابه رو تخما. فقط از چهارشنبه دو هفته بیش که اولین تخمو گذاشتن تقریبا 19 روز میگذره. یعنی هنوزم امکانش هست در بیان از تخم؟ اگه نه پس چرا انقدر با جدیت نوبتی میخوابن روش؟ کاری هست که من باید انجام بدم؟

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed.mt نمایش پست ها
    سلام
    من یه جفت فنچ دارم که بعد از پنج شش ماه برای اولین بار تخم گذاشتن. تغذیه خوبی دارن، همیشه بهشون تخم مرغ میدم. شبا تو لونشون میخوابن کنار هم خیلی وقته. از اولی که تخم گذاشتن روی تخم ها خوابیدن. اوایل مادهه فقط میخوابید ولی الان بعد چند دفعه که یه ذعوای حسابی با نره کردش، یاد داده بهش که نوبتی بخوابن. الان تا یکیشون بلند میشه از تخم اون یکی میره میخوابه رو تخما. فقط از چهارشنبه دو هفته بیش که اولین تخمو گذاشتن تقریبا 19 روز میگذره. یعنی هنوزم امکانش هست در بیان از تخم؟ اگه نه پس چرا انقدر با جدیت نوبتی میخوابن روش؟ کاری هست که من باید انجام بدم؟

سلام
    جوجه ي فنج بعد از 16 تا 18 روز به دينا ميان. اگه از اولين تخمي كه گذاشتن 19 روز ميگذره كاري به تخم ها نداشته باشيد. هنوز فرصت خيلي زيادي مونده تا تكليف همه ي تخم ها مشخص بشه.

شايد اولين جوجه هم به دنيا اومده و شما متوجه نشديد

كار خاصي هم نيازي نيست انجام بديد. خود جفت ميدونن چه كاري بايد انجام بدن

فقط يه نكته رو اضافه ميكنم كه مصرف زياد تخم مرغ اصلا توصيه نميشه. بهتره هر 10-12 روز يه مقدار خيلي كم بهشون سفيده تخم مرغ رنده شده بديد

موفق باشيد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed.mt نمایش پست ها
    سلام
    سلام در تکمیل فرمایشات همکار محترم خانم مهرانه باید عرض کنم که بسته به شرایط دمایی محیط بعد از گذاشتن اخرین تخم 10-14 روز زمان نیازه که تخم ها به ترتیب به جوجه تبدیل بشن . نکته مهم اینه که اگر تخم ها بدون نطفه باشند والدین متوجه شده و هرگز روی انها تا این مدت طولانی نمیخوابند،پس خیالتون از این نظر راحت باشه چون فنچ ها هنگام خوابیدن روی تخم ها صدای قلب جوجه را حس میکنند .
    پس تحمل بفرمایید چند روز دیگه تا شاهد جوجه ها باشید .
    ضمنا از تغذیه با تخم مرغ تا به دنیا امدن اولین جوجه اجتناب کنید
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14171
    خیلی ممنون که جواب دادید
    امیدوارم که همینجور که میفرمایید باشه چون خیلی مشتاقانه از روز اول تخم گذاریشون مراقبشون بودم و دوست دارم که ثمر بده
    تا جایی که من دیدم دوتا تخم بیشتر نگذاشتن که اگه دو روزم فاصله بینشون بوده باشه تقریبا میشه 16 روز. بعدم انقدر جفت نر زیرو رو میکنه لونه رو که اصلا من میترسم دنیام بیان خفه بشن اون زیر

صفحه 55 از 348 نخستنخست ... 5363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374105155 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)