کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    بچه ها من 2 مدل اسباب بازی جالب پیشنهاد می کنم شاید خیلی ها هم بدونن یکی اسباب بازی نی هست. خیلی از اسباب بازیهی خارجی از نی درست می شه می تونین با 3-4تا نی و 1 کنف نی رو مدلهای مختلف درست کنید و بزارید قفس

مثل این

یک اسباب بازی دیگه اسباب بازی میوه و سبزیجات برای سرگرم شدن و طوطی های بد غذاست الان عکساشو ندارم ولی حما می زارم می تونین با میوه و سبزیجات مثل سیب 1دونه گردو براکلی هویج و..... با نخ ببندینشون و به قفس آویزون کنید اگه بین اینها چوبهای اسباب بازیهای قبلی که خراب شده بوده یا زنگوله اسباب بازیهای قبلی هم بزنید کلی طوطیتون ذوق می کنه هم بالاخره یک تستی از میوه و سبزیجات می کنه. فقط ای اسباب بازی بعد 3-4 ساعت تاریخ مصرفش می گذره

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط Asal نمایش پست ها
    یک هفته اجازه بده می یاد بیرون با بیرون آشنا شه استرسش رفع شه و بعد از 1 هفته غذاهایی که دوست داره مثل گردو پسته بادام یا میوه سیب بهش بده میوه رو هم تکه های ریز ریز بده چون بیرون که هست یکهو یک تیکه گنده ببری جلوش می ترسه می پره میوه هایی که رنگ تیره دارن مثل خرما یا آلو سیاه هم طوطیها اولش ازشون می ترسن.

اون چوب بالا رو به کل بردار در بالا بسته باشه می یاد رو سقف کمتر می پرن می تونی براش آهنگ بزاری صداشم خیلی بلند نکن چون چندین برابر ما گوشهاشون می شنوه و اذیت می شن. آهنگ که می زاری باهاش یک کلمه مثل نانای رو تمرین کن براش بشکن بزن دیگه هر هنری داری بطور ساده شده انجام بده .

این 2 کار رو انجام بده زما***ه از دستت سیب یا .... رو گرفت بگو تا مرحله بعدی ره بگم.

فقط یک نکته هست حتما خودتم می دونی وقتی بهش چیزی می دی بخوره کم کم تست کردن دستت رو شروع می کنه نترسی و دستتو یکهو بکشی عقب چون دفعه بعد تست کردن دستت با سذعت انجام می شه و یک چیزی تو مایه های گاز می شه. تو تست دستت ممکنه فشار هم بده که باید شجاع باشی. جیغ و داد و اینها هم نمی کنی چون خوشش می یاد فکر می کنه گاز هم بازیه.
    شهرزاد خانم الانم وقتي مياد بيرون از دستم غذا ميگيره ولي ميندازه.
    منظورتون اينه كه بگيره و بخوره؟
    دستمم هر دفعه يه ليس حسابي ميزنه:smile (95):
    ولي اصلا گاز نميگيره.
    حالا چيكار كنم؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    [QUOTE=Asal;9433]میلاد جان کاغذ هیچ ایرادی نداره وقتی اینقدر دوست داره و سرگرم می شه چرا نه؟ الان نمی ونم تو قفسش اسباب بازی هست یا نه ولی دیگه وقتش هست اسباب بازی تو قفسش باشه اگه تا حالا نداشته 1 دونه از اسباب بازیها اونم مدل سادش رو براش وصل کن بهترم هست گوشه قفس باشه و از قد خودشم پایین تر.

الان 3تا اسباب بازي داره و همشون چوبي و اين شكلي هستن.ولي اصلا طرفشون نميره.:smile (84):
    بيشتر خودشو با كاغذ و چوب بستني و بلالو استخونو...سرگرم ميكنه.
    خيلي ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    شهرزاد خانم الانم وقتي مياد بيرون از دستم غذا ميگيره ولي ميندازه.
    منظورتون اينه كه بگيره و بخوره؟
    دستمم هر دفعه يه ليس حسابي ميزنه:smile (95):
    ولي اصلا گاز نميگيره.
    حالا چيكار كنم؟

بله بخوره این که می گیره پرت می کنه لجبازی هست اینقدر باید تکرار کنی که لجبازیش تموم شه. البته چیزایی که دوست داره هم باید بدی اینها هم سلیقه دارن ممکنه از یک میوه یا چیزی بدش بیاد مثلا طوطی من از نخود متنفر هست خودشم تلاش می کنه بخوره ولی معلومه نمی تونه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    استخون مرغ ماهی یکبار بیشتر نباید داده شه اونم استخون مرغی که بدون ادویه و پیاز پخته شده باشه این مورد رو زیاده روی نکن. اسباب بازیهاشم بالاخره می ره سر وقتش . هفته ای یکبار باید جای اسباب بازیها عوض شه

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    هشيكي درمورد اينكه خاگستري من فقط وقتي بيرونه ازم غذا ميگره و وقتي داخل مثله يه وحشي و تازه وارد رفتار مي كنه و ازم فراريه نظري نداره؟در اين مورد كه مجبورم واسه بيرون آوردنش قفس رو بيارم پايين و رو زمين بزارم و موقعي كه بخوام طوطي بره داخل ،سقف رو بايد ببرم داخل قفس پياده شه بعد جاش بندازم چطور؟طوطيم 40 روز ايناس خونمونه تازه چشمش طوسي مي شه و يه تمينه ي سالم هستش و 4 روز از دستم غذا ميگره واز امروز (روز چهارم )علاوه بر گردو و پسته تخمه آفتاب گردون رو هم به آسوني و بي سر وصدا ازم مي گيره .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    هشيكي درمورد اينكه خاگستري من فقط وقتي بيرونه ازم غذا ميگره و وقتي داخل مثله يه وحشي و تازه وارد رفتار مي كنه و ازم فراريه نظري نداره؟در اين مورد كه مجبورم واسه بيرون آوردنش قفس رو بيارم پايين و رو زمين بزارم و موقعي كه بخوام طوطي بره داخل ،سقف رو بايد ببرم داخل قفس پياده شه بعد جاش بندازم چطور؟طوطيم 40 روز ايناس خونمونه تازه چشمش طوسي مي شه و يه تمينه ي سالم هستش و 4 روز از دستم غذا ميگره واز امروز (روز چهارم )علاوه بر گردو و پسته تخمه آفتاب گردون رو هم به آسوني و بي سر وصدا ازم مي گيره .
    سلام.عسل کاملا توضیح داد.خیلی خوبه که تونستی با دست بهش غذا بدی مطمئن باش اگه بیرون قفس به دستت اعتماد کنه بعد یه مدت می تونی تو قفس هم بهش غذا بدی .صفحه 45 یه کلیپی برای روی دست آوردن طوطیه .که نشون می ده برای اینکه دست شما داخل قفس برای طوطی قابل تحمل شه چندبار در روز باید دستتو ببری داخل قفس ولی نه اینکه بهش غذا بدی .کلیپ مرحله به مرحله توضیح میده .منظورم مرحله دومه .کلیپ رو ببینی متوجه می شی.تا چند روز اینجوری بهش غذا بده بعد می تونی غذا رو فقط به عنوان جایزه بهش بدی چون غذاهایی مثله پسته و گردو و تخمه برای جایزه خیلی مناسبه ( دیگه نمی گم از چوب نشانگر استفاده کنید چون ممکنه این روشو قبول نداشته باشید فقط ببین اگه به نظرت جالب اومد می تونی ازش استفاده کنی چون من اولین بار که دیدم خوشم اومد) .یکم که بیشتر به دستت اعتماد کرد بیرون قفس می تونی روی دست بیاریش که دیگه مجبور نباشی با سقفه قفس جابجاش کنی .چون طوطی شما بیرون قفس از دستت غذا می گیره پس روش روی دست آوردنی که تو صفحه 45 بدردت نمی خوره (فقط از مرحله دومش استفاده کن ).تو صفحه 46 یه کلیپ دیگه هست که اونو می تونی امتحان کنی .اون شخصی که بهش آموزش میده .هر روز 10 دقیقه باهاش کار می کرده تا تونسته بعد 3 هفته بیاردش رو دست.تو هم حتما می تونی :smile (259):موفق باشی:smile (56):

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام.عسل کاملا توضیح داد.خیلی خوبه که تونستی با دست بهش غذا بدی مطمئن باش اگه بیرون قفس به دستت اعتماد کنه بعد یه مدت می تونی تو قفس هم بهش غذا بدی .صفحه 45 یه کلیپی برای روی دست آوردن طوطیه .که نشون می ده برای اینکه دست شما داخل قفس برای طوطی قابل تحمل شه چندبار در روز باید دستتو ببری داخل قفس ولی نه اینکه بهش غذا بدی .کلیپ مرحله به مرحله توضیح میده .منظورم مرحله دومه .کلیپ رو ببینی متوجه می شی.تا چند روز اینجوری بهش غذا بده بعد می تونی غذا رو فقط به عنوان جایزه بهش بدی چون غذاهایی مثله پسته و گردو و تخمه برای جایزه خیلی مناسبه ( دیگه نمی گم از چوب نشانگر استفاده کنید چون ممکنه این روشو قبول نداشته باشید فقط ببین اگه به نظرت جالب اومد می تونی ازش استفاده کنی چون من اولین بار که دیدم خوشم اومد) .یکم که بیشتر به دستت اعتماد کرد بیرون قفس می تونی روی دست بیاریش که دیگه مجبور نباشی با سقفه قفس جابجاش کنی .چون طوطی شما بیرون قفس از دستت غذا می گیره پس روش روی دست آوردنی که تو صفحه 45 بدردت نمی خوره (فقط از مرحله دومش استفاده کن ).تو صفحه 46 یه کلیپ دیگه هست که اونو می تونی امتحان کنی .اون شخصی که بهش آموزش میده .هر روز 10 دقیقه باهاش کار می کرده تا تونسته بعد 3 هفته بیاردش رو دست.تو هم حتما می تونی :smile (259):موفق باشی:smile (56):
    sepide جان asal جان از لطف و عنایت هردو تون ممنونم واللا دلیل اینکه رو این مساله حساس شدم و دوباره مطرح کردم این بود که یکی از دوستان نسبتا با تجربه گفتن که اگه طوطیت بیرون از تو غذا میگره و وقتی که داخل ازت گریزونه نشون می ده که اون به تو زور گفته و تو رو مجبور کرده که بیاریش بیرون و اگه همینطوری ادامه پیدا کنه کاسکوت یه دنده و کله شق بار میاد.
    ولی فرمایشات شما و asal جان با منطقم جور در می یاد پس همین دستورات رو بکار میگرم و اگه هم راهنمایی دیگه ی داشتین چه شما و چه سایر دوستان مطرح کنین تا استفاده کنم. ممنون از همراهیتون.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    sepide جان asal جان از لطف و عنایت هردو تون ممنونم واللا دلیل اینکه رو این مساله حساس شدم و دوباره مطرح کردم این بود که یکی از دوستان نسبتا با تجربه گفتن که اگه طوطیت بیرون از تو غذا میگره و وقتی که داخل ازت گریزونه نشون می ده که اون به تو زور گفته و تو رو مجبور کرده که بیاریش بیرون و اگه همینطوری ادامه پیدا کنه کاسکوت یه دنده و کله شق بار میاد.
    ولی فرمایشات شما و asal جان با منطقم جور در می یاد پس همین دستورات رو بکار میگرم و اگه هم راهنمایی دیگه ی داشتین چه شما و چه سایر دوستان مطرح کنین تا استفاده کنم. ممنون از همراهیتون.
    سلام .خوب اونم داره تجربشو در اختیارت میذاره :smile (119):ولی همونطور آقای هم صفحه قبل گفتن تازه بعد 4 ماه میشه یه طوطی رو رام کرد تازه خیلی ها هم نمی تونن تو این مدت درست و حسابی رامش کنن.تو خیلی پیشرفتت خوبه .فقط 40 روزه که آوردیش خونه پس نگران نباش .تو با جایزه دادن راحت می تونی تربیتش کنی منتها باید وقت بذاری و عجله نکنی و صبور باشی.موفق باشی:smile (248):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    در هر حال کاسکو پرنده لجباز و یک دنده ای هست این از خصوصیات رفتاریش هست بعدا که مدت بیشتری از داشتن طوطیت گذشت قشنگ می فهمی با یک بچه 3-4 ساله سرتق طرفی ولی ایکه از شما دخل قفس فرار می کنه ربطی به زورگویی و اینها نداره از ترس هست.که با همین شیوه که خودت داری برطرف می شه هر توصیه ای هم که کسی می کنه احساس می کنی پرنده رو عصبی می کنه متوقفش کن چون هم احتمال پرکنی هست هم حس لجبازی رو بیشتر می کنه.

صفحه 123 از 1238 نخستنخست ... 23731041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421732236231123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)