صفحه 32 از 475 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505182132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 4744
    همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام

ممکنه ترس ناگهانی باعث بشه جفت لونه و محیط رو امن نبینن

شاید بتونید با یه لامپ با نور کم به عنوان چراغ خواب توی شب کمکی بهشون بکنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    دوستای گلم اگه تخمشون ترک برداره حتی 2 روز مونده به اینکه بدنیا بیان تخم با رسیدنه هوا به مایه مخاطی داخله تخم میگنده.جسارت نباشه ولی من از چندتا کثیر کننده حرفه ای پرسیدم همه میگن باید زیره مرغ عشق واسه تخم گذاری حتما سفت باشه.
    دوست عزیز شما که زحمت میکشی و پاسخ میدی لطفا بعد از این سعی کن حتما از نقل قول استفاده بشه تا هم نظم تاپیک به هم نخوره و هم مشخص بشه که مخاطب شما کی هست.در مورد سفتی زیر مرغ عشق هم بله نه تنها مرغ عشق بلکه عروس هلندی و حتی خیلی از پرنده های دیگه اگر براشون پوشال،چوب رنده شده و یا ماسه بادی بریزی از محوطه ای که میخوان تخم گذاری کنن خالی میکنن و یه جا تخمی وسطشون درست میکنن که علت هم داره.موقع تخم گذاری پرنده ی ماده سرش رو به دیواره ی لونه میچسبونه و دم رو به سمت پایین میده که همون جا تخمی باشه و یه حالت شیب به بدنش میده که به سمت پایین باشه و هرچقدر زیرش سفت تر باشه راحتتر میتونه زور بزنه تا تخم بگذاره.ولی بعضی از ماده ها بخصوص ماده هایی که تجربه ی اولشون هست بعد تخم گذاری مدام توی لونه جابجا میشن و تخم به دیواره های قفس برخورد میکنه و ترک برمیداره که توصیه میشه براشون یه چیز نرم ریخته بشه که تخم به جای سفت نخوره و آسیب نبینه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    هرچقدر محیط آرومتر و بدون استرس تر باشه در تسریع تخم گذای خیلی کمک میکنه و سرو صداهای ناگهانی باعث ترس جفت برای ورود به محیط کوچیک و تاریکی مثل لونه هست.اما همه ی اینها زمانی نقش دارن که جفت شما جفت خورده باشن و جفت گیری هاشونم شما دیده باشین و فقط ترس از ورود از لونه داشته باشن.
    من که سعی میکنم آروم کنم محیطو
    اما یه چیز عجیب اینه که هروقت یکیشون اصرار به جفتگیری داره اونیکی اجازه نمیده.من دیگه موندم چیکارکنم.
    الان نر به شدت اصرار داره که جفتگیری کنه اما ماده میزنتش ونمیذاره که اینکارو کنه.حتی سعی میکنه بندازتش کف قفس!!!

الان که پستو ویرایش میکنم این مرغ عشق ماده ی دیوونه بعد از اینکه نرو میزد حالا شروع کرده به اینکه سر مرغ عشق نر رو بخارونه ونرهم سراونو میخارونه و...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    من که سعی میکنم آروم کنم محیطو
    اما یه چیز عجیب اینه که هروقت یکیشون اصرار به جفتگیری داره اونیکی اجازه نمیده.من دیگه موندم چیکارکنم.
    الان نر به شدت اصرار داره که جفتگیری کنه اما ماده میزنتش ونمیذاره که اینکارو کنه.حتی سعی میکنه بندازتش کف قفس!!!

الان که پستو ویرایش میکنم این مرغ عشق ماده ی دیوونه بعد از اینکه نرو میزد حالا شروع کرده به اینکه سر مرغ عشق نر رو بخارونه ونرهم سراونو میخارونه و...
    قبلا هم عرض کرده بودم که خاروندن سر ربطی به جفت شدن نداره و حتی ممکنه دوتا پرنده ی نر هم سر همدیگرو بخارونن.جفت گیری زمانی اتفاق میفته که هردو پرنده آماده باشن و شما بهترین کاری که میتونی بکنی اینه که کمتر بهشون سر بزنی و روشون حساس بشی و درواقع اصلا کاری نکنی.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    قبلا هم عرض کرده بودم که خاروندن سر ربطی به جفت شدن نداره و حتی ممکنه دوتا پرنده ی نر هم سر همدیگرو بخارونن.جفت گیری زمانی اتفاق میفته که هردو پرنده آماده باشن و شما بهترین کاری که میتونی بکنی اینه که کمتر بهشون سر بزنی و روشون حساس بشی و درواقع اصلا کاری نکنی.
    خاروندن ممکنه که نشونه ی جفت بودن نباشه.اما غذا دادن دائمی نر وماده بهم چی،اینم نشونه ی جفت بودن نیست؟
    من که گفتم کاریشون ندارم اما جای قفس طوریه که وقتی پشت کامپیوترم میتونم تحت نظر بگیرمشون وگرنه باور کنید کاریشون ندارم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    خاروندن ممکنه که نشونه ی جفت بودن نباشه.اما غذا دادن دائمی نر وماده بهم چی،اینم نشونه ی جفت بودن نیست؟
    من که گفتم کاریشون ندارم اما جای قفس طوریه که وقتی پشت کامپیوترم میتونم تحت نظر بگیرمشون وگرنه باور کنید کاریشون ندارم
    نه آقا رضا حتی غذا از هم گرفتن هم دلیل بر جفت شدن نیست.خیلی از جوجه های تازه دون خور شده هم بدلیل عادت از دهن هم سعی میکنن غذا بگیرن.یعنی اون ها هم جفت شدن؟نه تا زمانی که نر واسه ماده نخونه و جفت گیری نکرده باشن بهشون جفت خورده نمیگن.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نه آقا رضا حتی غذا از هم گرفتن هم دلیل بر جفت شدن نیست.خیلی از جوجه های تازه دون خور شده هم بدلیل عادت از دهن هم سعی میکنن غذا بگیرن.یعنی اون ها هم جفت شدن؟نه تا زمانی که نر واسه ماده نخونه و جفت گیری نکرده باشن بهشون جفت خورده نمیگن.
    من واقعا شرمنده ام که اینهمه سوال میپرسم اما هم نر وهم ماده الان چند وقته مدام در حال جیر جیر کردن هست ونر هم مدام در حال بالا پایین کردن کلش برای مادست خیلی هم بهم غذا میدن وهم اینکه به تازگی خیلی اصرار به جفتگیری داره.حتی روی میله یه کارایی هم کرده اما جفت گیری نه ندیدم.تمام تلاشش رو میکنه اما وقتی یه صدا میاد یا حتی وقتی کسی حرف میزنه سرش رو میاره بالا وبیرونو نگاه میکنه اما بعدش دوباره شروع به انجام اینکار میکنه.با این اوصاف بازم جفت نیستن؟
    یه سوال دیگه اگر این بیچاره ها رو بفروشم .دوباره یهشون استرس وارد میشه وتاچند وقت تخم نمیکنن یانه اگر جاشون خوب وساکت باشه زود تخم میذارن؟

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام به همه ی دوستان
    یه سوالی واسم پیش اومده
    چندروز پیش رفتم پرنده فروشی.یه مرغ عشق هلندی دیدم(چقدر خووششگلنن)
    فروشنده میگفت دونه ای 250تومن.میخواستم ببینم قیمتشون همین جوریاس یا این آقا گرون گفته.بعد هم میخواستم بدونم شرایط نگهداریشون مثل مرغ عشق معمولیه؟میشه ازشون جوجه گرفت؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان
    یه سوالی واسم پیش اومده
    چندروز پیش رفتم پرنده فروشی.یه مرغ عشق هلندی دیدم(چقدر خووششگلنن)
    فروشنده میگفت دونه ای 250تومن.میخواستم ببینم قیمتشون همین جوریاس یا این آقا گرون گفته.بعد هم میخواستم بدونم شرایط نگهداریشون مثل مرغ عشق معمولیه؟میشه ازشون جوجه گرفت؟
    سلام.قیمتش حدودا دونه ای 150 تومنه و این آقا خیلی بالا گفته اما شرایط نگهداریش تفاوتی با مرغ عشق هلندی نداره ولی بسیار سخت جفت میخوره و بخصوص از هم نوعش تقریبا شاید کمتر از پنج درصد باشه شانس جفت خوردنشون ولی ماده ی مرغ عشق معمولی(باجیرگار)با نر مرغ عشق هلندی خوب جفت میخورن ولی بیشتر جوجه ها به سمت مادر میره.اگر جوجش رو خواستید برام پیام خصوصی کنید تا بهتون تکثیر کننده معرفی کنم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    من واقعا شرمنده ام که اینهمه سوال میپرسم اما هم نر وهم ماده الان چند وقته مدام در حال جیر جیر کردن هست ونر هم مدام در حال بالا پایین کردن کلش برای مادست خیلی هم بهم غذا میدن وهم اینکه به تازگی خیلی اصرار به جفتگیری داره.حتی روی میله یه کارایی هم کرده اما جفت گیری نه ندیدم.تمام تلاشش رو میکنه اما وقتی یه صدا میاد یا حتی وقتی کسی حرف میزنه سرش رو میاره بالا وبیرونو نگاه میکنه اما بعدش دوباره شروع به انجام اینکار میکنه.با این اوصاف بازم جفت نیستن؟
    یه سوال دیگه اگر این بیچاره ها رو بفروشم .دوباره یهشون استرس وارد میشه وتاچند وقت تخم نمیکنن یانه اگر جاشون خوب وساکت باشه زود تخم میذارن؟
    ببین آقا رضا به هر موجود زنده ای که مکمل هم باشن یعنی یک نر و یک ماده میگن جفت.الان شما یک جفت مرغ عشق دارین.اما مرغ عشق مولد یا جفت خورده به جفتی میگن که غذا از دهن هم میگیرن، سر هم دیگرو میخارونن، جفت گیری میکنن،توی لونه جا گرم میکنن و در نهایت تخم گذاری میکنن.در غیر این صورت شما فقط صاحب یک جفت مرغ عشق هستید.تخم گذاری و جفت شدن هم فقط به شرایط نگهداری و تغذیه مربوط میشه و زمان مشخصی نداره که کسی بدونه که چه زمانی تخم گذاری خواهند کرد.اگر آماده بودن و مرتب جفت گیری هم میکردن و ماده توی بدنش تخم تشکیل شده بود اون موقع میگن جاشون استرس داره و میترسه توی لونه بمونه تا تخم بذاره.

صفحه 32 از 475 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505182132 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)