مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون یکجا خوندم نور زرد دوست داره درسته؟
    راستی من دارم 10 روز میرم مسافرت و نیستم و شاگردم هست و در مغازه بهش غذا میده این خیلی بد شد پیشنهادی دارین؟
    دز مورد غذا دادن
    چون خیلی کم تخمه میخوره من روزی نصف سیب و 4 سانتی متر ذرت و کمی فلفل دلمهای بهش میدم چیز دیگه ای هم میخواد؟
    من شنبه دارم میرم تهران اونجا چی بخرم چه غذاهایی ایا ویتامینی چیزی میخواد؟ در شهر ما هیچی نیست
    راستی خیلی عطسه میکنه اما هیچ گونه علایم بیماری نداره یعنی داره تقلید عطسه کردن میکنه؟چون تقلید بوس میکنه انگار انسانه صدای گربه اینم داره تقاید میکنه؟
    من در مورد اینکه به نور زرد علاقه دارن چیزی نشنیدم

مشکلی پیش نمیاد اگه شما بری مسافرت . فقط شاگرد شما به اندازه خودتون بهش رسیدگی کنه اگه طوطی شما ازش میترسه فقط برای تعویض آب و غذا و روزنامه کف قفس بره سمتش .

نصف سیب زیاده . یک چهارم خوبه . حبوبات پخته ، جوانه حبوبات یا دونه ها ، سبزیجات و میوه های این فصل ... . از صاحب قبلیش درباره غذاهایی که میخورده بپرسید. هر روز ذرت ندید یه روز در میون خوبه . مثلا یه روز ذرت یه روز حبوبات

مولتی ویتامین مخصوص پرندگان و کف دریا براش بگیرید . مارک هایی که تو تهران هست رو من ازش خبر ندارم ولی به گفته آقای آژیده ورسل لاگا و تابرنیل مارکهای خوبی هستن . مخلوط غذایی هم میتونید براش بگیرید . اسباب بازی هم که خیلی مهمه .

اگه می تونید از عطسه کردنش فیلم بذارید . ولی اگه علایم بیمای نداره مشکلی نیست . اگه تقلید صدا باشه مثل آدما عطسه می کنه ولی عطسه طوطی یه جور دیگست .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مار ایگوانا سگ
    شماره عضویت
    3988

سلام براساتیدگل ببخشیدمزاحم شدم خواستم یه پطلبی روبگم اکثرسایت های ایرانی درموردبیماری پرومنقاریه چیز نوشتندخواستم که این بیماری روبیشترتوضیح بدهیدعکس های مرحله اول که به مرحله ی حادنرسیده (پرها)بزارید ممنون پیشم کمکم کنیدیاعلی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها

سلام براساتیدگل ببخشیدمزاحم شدم خواستم یه پطلبی روبگم اکثرسایت های ایرانی درموردبیماری پرومنقاریه چیز نوشتندخواستم که این بیماری روبیشترتوضیح بدهیدعکس های مرحله اول که به مرحله ی حادنرسیده (پرها)بزارید ممنون پیشم کمکم کنیدیاعلی
    تو بخش بیماریهای طوطی سانان این بیماری هست . لینکش اینه

http://www.parsipet.ir/thread11221.html

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مار ایگوانا سگ
    شماره عضویت
    3988
    منون میدونم همه ی سایت هاهمین مطلب رونوشتندخواستم بگم یه تایپک کامل ترایجادکنیدبرای بیماری پرومنقاریه چیزمتفاوت یاعلی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    سلام به همه اساتید.
    من 1 هفته هست که کاسکو خریدم اسمشم گذاشتم مانی.فقط 1 راهنمایی میخوام. چون وقت کارم زیاد هستش اونو بردم مغازه. تو بالکن بالا سرم گذاشتم.محل کارم پر رفت و امده.فقط من بهش میرسم و غذا بهش میدم. اما هر وقت بالکن میرم از دور که منو میبینه قااااارررر میکشه.صبح از ساعت 8 در مغازه هستم تا 9:30 شب.
    براش اسباب بازی نزاشتم.به نظر شما براش اسباب بازی بزارم یا هنوز زوده؟
    برای کم شدن ترسش می تونم کاری انجام بدم؟
    ممنون از راهنمایی و کمکتون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام به همه اساتید.
    من 1 هفته هست که کاسکو خریدم اسمشم گذاشتم مانی.فقط 1 راهنمایی میخوام. چون وقت کارم زیاد هستش اونو بردم مغازه. تو بالکن بالا سرم گذاشتم.محل کارم پر رفت و امده.فقط من بهش میرسم و غذا بهش میدم. اما هر وقت بالکن میرم از دور که منو میبینه قااااارررر میکشه.صبح از ساعت 8 در مغازه هستم تا 9:30 شب.
    براش اسباب بازی نزاشتم.به نظر شما براش اسباب بازی بزارم یا هنوز زوده؟
    برای کم شدن ترسش می تونم کاری انجام بدم؟
    ممنون از راهنمایی و کمکتون
    سلام . ساعتی که تو مغازه هستین خوبه . وقت کافی دارید که بهش برسید . ولی روزای تعطیل چی کار میکنید ؟

باید یه مدت اجازه بدید که اول با محیط آشنا بشه مثلا تا یه هفته دیگه فقط برای تعویض آب و غذا و روزنامه کف قفس نزدیکش برید و اصلا برای رام شدنش کاری انجام ندید .

طوطی ها معمولا یه محدوده واسه خودشون تعیین می کنن که اگه شخص بخواد ازش عبور کنه قار می زنن . بهترین کار اینه که در روز چندبار ، تو فاصله ای که طوطیتون قار نمی زنه بشینید ، باهاش آروم حرف بزنید ، یا کارهای خودتون رو انجام بدین .فقط باید به حضور شما تو اون فاصله عادت کنه و بفهمه که نمی خواین آزاری بهش برسونید . بعد به تدریج و کم کم فاصلتون رو کمتر کنید و خودتون رو به نزدیک قفس برسونید .ممکنه یکی دو هفته طول بکشه بستگی به طوطیتون داره . وقتی که تونستید بدون اینکه طوطیتون قار بزنه کنار قفس بمونید میتونید با دست بهش غذا بدید .... و مراحل بعدی رام شدن رو انجام بدید

اسباب بازی زوده . ولی بخرید و جایی تو دید طوطی بذارید . یه جایی که زیاد نزدیکش نباشه که بترسه .بعد کم کم ببرید نزدیک تا جایی که بیرون از قفس بتونید آویزونش کنید . اگه به اسباب بازی که بیرون قفس آویزون شده عادت کنه می تونید بذارید توی قفس . ولی فعلا زوده /

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    سلام سپیده خانم ، ممنون از راهنمایتون.
    روز های تعطیل هم مغازه هستیم فقط ساعت کاریمون کمتره ( 9 تا 3) . فقط 1 مشکل دیگه هست. مانی رو بالکن گذاشتم که تقریبا انبار مون حساب میشه و در طول روز تقریبا 7 8 بار اونجا میریم تا جنسامونو بیاریم، به نظرتون جاش خوبه؟ یا ترسش به همین خاطره؟ما تو مغازه 3 نفر هستیم و فقط منو میبینه قااار میزنه. حتی از فاصله دور وفتی صداش میکنم و منو میبنه قااار می زنه. حتی صبحا که مغازه رو باز میکنم همینطور. فکر میکند میتونم اطمینانشو جلب کنم؟
    بازم ممنون از راهنمایتون

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام دوستان عزیز و اساتید محترم
    یکی از دوستان من می خواهد به سفر بره و یک کاسکو داره که 200 کلمه صحبت می کنه و خیلی آرامه ، می خواستم ببینم مشکلی پیش نمی آید که توی این یک هفته اونو پیش خودم بیاورم ، و چه شرایطی را باید مهیا کنم که 2 تا کاسکو براشون مشکلی پیش نیاید . چون جوجوی من خیلی حسوده هفته پیش مهمان داشتیم که یک بچه 9 ماهه داشت وقتی داشتم با بچه بازی کردم و همش حواسم به بچه بود یکی دوساعت بعد دیدم با عصبانیت داره پرهای سینه اش را می کنه و مثل روزهای اول همش خرناسه می کشید و قار می زد .

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز و اساتید محترم
    یکی از دوستان من می خواهد به سفر بره و یک کاسکو داره که 200 کلمه صحبت می کنه و خیلی آرامه ، می خواستم ببینم مشکلی پیش نمی آید که توی این یک هفته اونو پیش خودم بیاورم ، و چه شرایطی را باید مهیا کنم که 2 تا کاسکو براشون مشکلی پیش نیاید . چون جوجوی من خیلی حسوده هفته پیش مهمان داشتیم که یک بچه 9 ماهه داشت وقتی داشتم با بچه بازی کردم و همش حواسم به بچه بود یکی دوساعت بعد دیدم با عصبانیت داره پرهای سینه اش را می کنه و مثل روزهای اول همش خرناسه می کشید و قار می زد .

سلام سودابه خانوم

بهتره که ÷یش هم نیریدشون

باید تو دو تا اتاق جدا باشن که همدیگرو نبینن و یا صدای همو نشنون

اگر میخوایید به یکیشون محبت کنید اون یکی نباید متوجه بشه

بخصوص جوجوی شما که میگید حسادت زیادتره باید بیشتر بهش توجه و محبت کنید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام سپیده خانم ، ممنون از راهنمایتون.
    روز های تعطیل هم مغازه هستیم فقط ساعت کاریمون کمتره ( 9 تا 3) . فقط 1 مشکل دیگه هست. مانی رو بالکن گذاشتم که تقریبا انبار مون حساب میشه و در طول روز تقریبا 7 8 بار اونجا میریم تا جنسامونو بیاریم، به نظرتون جاش خوبه؟ یا ترسش به همین خاطره؟ما تو مغازه 3 نفر هستیم و فقط منو میبینه قااار میزنه. حتی از فاصله دور وفتی صداش میکنم و منو میبنه قااار می زنه. حتی صبحا که مغازه رو باز میکنم همینطور. فکر میکند میتونم اطمینانشو جلب کنم؟
    بازم ممنون از راهنمایتون

نه اصلا جاش خوب نیست . کلا محیط ترسناک و استرس آوریه براش . اگه براتون مهمه که با شما ارتباطش خوب شه، پیشنهاد می کنم ببریدش خونه ( البته اگه کسی رو دارید که وقتی خونه نیستید ازش مراقبت کنه ) . خونه هم محیطش آروم تره و هم راحت تر می تونید قبل از خوابش یه چند ساعتی رو برای اهلی کردنش اختصاص بدید . روزای تعطیل هم که ماشالا کم نیست وقت کافی دارید که باهاش باشید . بودنش تو مغازه بودن یکم کار رو سخت تر و این روند اهلی شدن رو کند می کنه علاوه بر اینکه استرس زیادی بهش وارد میشه به خاطر جابجایی وسایل یا حرکات شما یا دوستان شما و ... .

بعد از اینکه به شما اعتماد کرد می تونید ببریدش مغازه . پیشنهاد من این بود . حالا تصمیم با شماست .

صفحه 522 از 1238 نخستنخست ... 224224725035045055065075085095105115125135145155165175185195205215225235245255265275285295305315325335345355365375385395405415726221022 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)