صفحه 77 از 107 نخستنخست ... 27585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 761 به 770 از 1069

موضوع: فایتر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12671
    نقل قول نوشته اصلی توسط afsoongar نمایش پست ها
    سلام

دیروز وقتی تخم ها میفتادن ماهی نر تخم ها رو بر میداشت دوباره میذاشت تو حباب ها امروز صبح بلند شدم دیدم اکثر تخم ها نیستن بعد دقیق نگاه کردم یک نقطه های خیلی ریز سیاه بودن فکر کنم تخم ها تبدیل به بچه ماهی شدن ولی مشکلی که هست همشون افتادن پایین و اصلا ما هی نر بهشون نگاه هم نمیکنه حرکت هم نمیکنن

فکر کنم این ماهی نر من اصلا گزینه مناسبی برای تکثیر نبوده
    سلام با اجازه اساتید دوست عزیز به نظرم سطح آبو اگه کم کنید مشکلتون حل میشه . بعد از اینکه نوزادان شروع به شنا آزاد کردن نر رو جدا کنید و بعد دو روز که کیسه زرده را جذب کردن شروع کنید به غذا دادن .

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    سلام

دیروز وقتی تخم ها میفتادن ماهی نر تخم ها رو بر میداشت دوباره میذاشت تو حباب ها امروز صبح بلند شدم دیدم اکثر تخم ها نیستن بعد دقیق نگاه کردم یک نقطه های خیلی ریز سیاه بودن فکر کنم تخم ها تبدیل به بچه ماهی شدن ولی مشکلی که هست همشون افتادن پایین و اصلا ما هی نر بهشون نگاه هم نمیکنه حرکت هم نمیکنن

فکر کنم این ماهی نر من اصلا گزینه مناسبی برای تکثیر نبوده
    سلام

بله از زمانی که ماهی نر حلقه زدن به درستی انجام نداد این موارد طبیعیه که پیش بیاد

همونطور که دوست عزیز فرمودن ارتفاع آب کمتر کنید

ماهی نر خارج و شروع به تقویت کنید

یک سنگ هوا با فشار ملایم که تلاطمی در آب ایجاد نکنه قرار بدین
    ویرایش توسط b.pakray : 10th July 2014 در ساعت 12:37 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام

امروز ماده و نر دوم الان دارن تخم میزارن ولی دقیقا شبیه همون فیلم های هست که تو اینترنت دیدم حلقه زدن کامل انجام میشه

نر و ماده با هم تخم ها رو بر میدارم ماده هم کمک میکنه

---------

یعنی اون بچه ماهی ها که از تخم بیرون امدن همشون مردن ؟

من تانک رو سه بخش تقسیم کردم سنگ هوا رو گذاشتم تو بخش وسط که هیچ موجی هم ایجاد نمیکنه الان که اون یکی ماهی تازه تخم گذاشته الان بزنم کار بکنه

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    سلام

امروز ماده و نر دوم الان دارن تخم میزارن ولی دقیقا شبیه همون فیلم های هست که تو اینترنت دیدم حلقه زدن کامل انجام میشه

نر و ماده با هم تخم ها رو بر میدارم ماده هم کمک میکنه

---------

یعنی اون بچه ماهی ها که از تخم بیرون امدن همشون مردن ؟

من تانک رو سه بخش تقسیم کردم سنگ هوا رو گذاشتم تو بخش وسط که هیچ موجی هم ایجاد نمیکنه الان که اون یکی ماهی تازه تخم گذاشته الان بزنم کار بکنه
    لاروها اگر توسط نر جمع آوری نشن و به سطح آب و لانه حبابی برده نشن بله خفه میشن و بعد تلف

در خوص جفتی که تخمریزی کرده اگر نر فعالیت داره و مراحل بخوبی طی کرده نیاز به هیچ عامل دیگه ای نیست چون خود نر بطور طبیعی و عالی از تخمها و لاروها مراقبت میکنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    مرسی از راهنمایی های که می کنید احتمالا همشون مردن نر هم رفته یه طرف دیگه اصلا با حباب ها کاری نداره یه تجربه ای خوبی که شد اصلا استفاده از یه تانک بزرگ حتی اگر تقسیم هم شده باشه اصلا خوب نیست چون الان نمیتونم حتی اون ماهی های مرده رو هم جمع بکنم چون میترسم نره دومی هم بهش استرس وارد بشه اونم بیخیال تخم ها بشه فکر کنم برای دفعه بعد دوتا 20*20*20 باشه خیلی بهتره تجربه ای هم که شد نباید ماده رو سریع رها میکردم فکر کنم ماده ای که اماده باشه حداقل 2-3 روز باید تو تانک به صورت جدا باشه بعد ظهر روز سوم رها بشه چون صبح تخم میزارن اگر اماده بودن فرداش تخم بزارن یه موردی که تو یک 3-4 روز پیش میاد اب کثیف میشه چون اینا قبلا تغذیه شدن و آب رو کثیف میکنن دوستان برای این چه راهکاری پیشنهاد میدن در کل واقعا خیلی جالبه ماهی های که چند ساعت پیش با اون شددت با هم بر خورد میکردن و بعد با هم تو تخم جمع کردن و حباب ساختن کمک میکنن و بعد از چند دقیقه باز همون خشونت از نر ادامه پیدا میکنه این خیلی جالبه

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    مرسی از راهنمایی های که می کنید احتمالا همشون مردن نر هم رفته یه طرف دیگه اصلا با حباب ها کاری نداره یه تجربه ای خوبی که شد اصلا استفاده از یه تانک بزرگ حتی اگر تقسیم هم شده باشه اصلا خوب نیست چون الان نمیتونم حتی اون ماهی های مرده رو هم جمع بکنم چون میترسم نره دومی هم بهش استرس وارد بشه اونم بیخیال تخم ها بشه فکر کنم برای دفعه بعد دوتا 20*20*20 باشه خیلی بهتره تجربه ای هم که شد نباید ماده رو سریع رها میکردم فکر کنم ماده ای که اماده باشه حداقل 2-3 روز باید تو تانک به صورت جدا باشه بعد ظهر روز سوم رها بشه چون صبح تخم میزارن اگر اماده بودن فرداش تخم بزارن یه موردی که تو یک 3-4 روز پیش میاد اب کثیف میشه چون اینا قبلا تغذیه شدن و آب رو کثیف میکنن دوستان برای این چه راهکاری پیشنهاد میدن در کل واقعا خیلی جالبه ماهی های که چند ساعت پیش با اون شددت با هم بر خورد میکردن و بعد با هم تو تخم جمع کردن و حباب ساختن کمک میکنن و بعد از چند دقیقه باز همون خشونت از نر ادامه پیدا میکنه این خیلی جالبه
    تمام موارد در صفحات قبل در پست های متوالی ذکر شدن از ابعاد تانک مناسب

مناسب نبودن تانک های اشتراکی و پارتشین بندی برای تکثیر فایتر

زمان مناسب رها کردن ماده در کنار نر و ...

برای کثیفی آب شما باید در زمان قرار دادن جفت ها تغذیه کم کنید و غذاهای ته نشین شده و فضولات با یک نی یا لوله پیپت خارج کنید تا آب آلود نشه
    ویرایش توسط b.pakray : 11th July 2014 در ساعت 12:16 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام

دوستان بعد از مدت ها ها تونستم به نتیجه برسم الان بچه ما های ها دارن میفتن ولی یا خدشون شنا میکنن میرن به حباب ها میرسونن خودشون رو یا اینکه ماهی نر بچه ماهی ها رو میبره

اب سبز که ندارم ولی فکر کنم باید از تخم مرغ استفاده بکنم

میدونم یکی دو بار هم تو انجمن پرسیده شده فقط می خوام مطمئن شم که از کی بهشون غذا بدم دقیق نمیدونم امروز صبح بچه ماهی ها بیرون امدن از تخم یا نه

پمپ هوا رو هم روشن بکنم تو جریان خیلی کم میزارم که هیچ حرکت زیادی روی آب ایجاد نکنه
    ویرایش توسط afsoongar : 12th July 2014 در ساعت 10:17 PM

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    سلام

دوستان بعد از مدت ها ها تونستم به نتیجه برسم الان بچه ما های ها دارن میفتن ولی یا خدشون شنا میکنن میرن به حباب ها میرسونن خودشون رو یا اینکه ماهی نر بچه ماهی ها رو میبره

اب سبز که ندارم ولی فکر کنم باید از تخم مرغ استفاده بکنم

میدونم یکی دو بار هم تو انجمن پرسیده شده فقط می خوام مطمئن شم که از کی بهشون غذا بدم دقیق نمیدونم امروز صبح بچه ماهی ها بیرون امدن از تخم یا نه

پمپ هوا رو هم روشن بکنم تو جریان خیلی کم میزارم که هیچ حرکت زیادی روی آب ایجاد نکنه
    سلام

تغذیه از روز سوم یعنی زمانی که لاروها شروع به شنا کردن میتونید شروع کنید با زرده تخم مرغ میتونید شروع کنید اما کوچکترین خطا و زیاده روی در مصرف آلودگی سریع آب و تلفات به دنبال داره پس حتما کنترل شده و به میزان لازم بدین
    نا گفته نمونه که شما زرده فقط در روزهای اولیه شنای آزاد میتونید بدین حداکثر تا 4 یا 5 روز بعد از این مدت باید تغذیه با آرتمیا شروع کنید

اگر ماهی نر فعالتی داره و از لاروها مراقبت میکنه فعلا نیازی به پمپ هوا نیست
    ویرایش توسط b.pakray : 12th July 2014 در ساعت 10:58 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام

بله نر کاملا فعال

تخم بلدرچین دارم نمیدونم استفاده از اون خوبه یا نه خوبی که داره ویتامینش خیلی بیشتر از تخم مرغ هست

تا حالا آرتميا پرورش ندادم غذای اماده هست که برای بار اول از اون استفاده بکنم

شرمنده زیاد سوال میکنم فقط یک مشکلی پیش میاد من ماهی نر رو مثلا بعد از 3 روز بردارم اون پارتیشن بندی هم که کرده بودم رو هم بر میدارم میشه یه تاک 60 سانتی چون نگاه کردم فکر نکنم بچه ماهی ها بیشتر از 50 تا باشن این حجم تانک زیاد میشه براشون (100 درصد برای دفعات بعدی همون اندازه استانداری که گفتید برای تکثیر مناسبه تو همون ابعاد میسازم )

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    سلام

بله نر کاملا فعال

تخم بلدرچین دارم نمیدونم استفاده از اون خوبه یا نه خوبی که داره ویتامینش خیلی بیشتر از تخم مرغ هست

تا حالا آرتميا پرورش ندادم غذای اماده هست که برای بار اول از اون استفاده بکنم

شرمنده زیاد سوال میکنم فقط یک مشکلی پیش میاد من ماهی نر رو مثلا بعد از 3 روز بردارم اون پارتیشن بندی هم که کرده بودم رو هم بر میدارم میشه یه تاک 60 سانتی چون نگاه کردم فکر نکنم بچه ماهی ها بیشتر از 50 تا باشن این حجم تانک زیاد میشه براشون (100 درصد برای دفعات بعدی همون اندازه استانداری که گفتید برای تکثیر مناسبه تو همون ابعاد میسازم )
    سلام

برای رشد لاروها و مقاومت بیشتر و رنگ گیری بهتر باید آرتمیا جزء وعده های غذاییشون باشه شما نمیتونید با تخم مرغ به سایز بازار برسونید لارو فایتر دیر رشده و برای رشد در زمان مناسب نیاز به تغذیه قوی و شرایط ایده آل دارن
    زرده و آب سبز تنها در روزهای اولیه و مواقع ضروری که دسترسی به آرتمیا امکان پذیر نیست میتونید استفاده کنید

ابعاد تانک بستگی به تصمیم شما داره اینکه لاروها بعد از هچ به مخزن مخصوص سایز انتقال بدین یا اینکه در همون مخزن تخمریزی سایز بدین

به نظرم این ابعاد مشکلی نداره فقط شما ارتفاع آب تا 10 سانت کاهش بدین و یک شعله اکسیژن خیلی ملایم ( که الزامی هم نیست ) قرار بدین

صفحه 77 از 107 نخستنخست ... 27585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)