کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasreen5 نمایش پست ها

با جعبه کوچیک براشون لونه درست می کنم عکسشم میذارم
    فنچ متجاوز که نیست....قفساشون جداست ازهم
    ممنون
    خواهش میکنم ....
    ولی من هنوز میگم دست نزنید بهتره ... کمی صبر کنید تا جوجه ها مستقل شن
    با تشکر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720

سلام و ممنون از راهنمایی همگی
    چندبار لونرو ورداشتم و باز گذاشتم....باز رفتن تو...
    میدونم بهتره عوض نکنم اما اخه جاشون کمه...دوتاشون روی دوتای دیگه می مونن دقیقا!!!!
    سابقا یکبار اینکار رو انجام دادم...مشکلی نبود
    اما چون این جوجه ها برام خیلی مهمترن برای همین می خوام مطمئن شم
    لونه مرغ عشق زیاد بزرگه؟
    من دفعه اولی که میخواستم جوجه دار بشم یادش بخیر 2 تا بودن خیلی راحت اما از دفعه دوم هر کدوم از مولدها 5 تایی جوجه اوردند که با این لونه های بازار همیشه تلفات داشت

الانم شاید برای شماها خنده دار باشه من از قوطی رب گوجه فرنگیه یک کیلویی استفاده میکنم

بعد از استفاده قشنگ میشورم با یک تکه مقوا و چسب ورودیشو طراحی کردم و بسیار عالیه جاشم زیاده تا 6 تا هم تو همینها جوجه گرفتم

جاش زیاده تلفات هم نداره تمیز کردنشم اسونه (البته اینها تجربیاته شخصیه و شهرهای محل ازمون تهران و رامسرو رشت بوده)

لونه مرغ عشقم به دلایله زیادی استفاده نمی کنم یکیش همین ورودیشه و ارتفاع پایینش و خطره افتادنه تخمها و جوجه ها

ممنون
    اره با جعبه هم خوبه ولی موقتیه و یک بار مصرف بعدش باید بندازی دور

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    من دفعه اولی که میخواستم جوجه دار بشم یادش بخیر 2 تا بودن خیلی راحت اما از دفعه دوم هر کدوم از مولدها 5 تایی جوجه اوردند که با این لونه های بازار همیشه تلفات داشت

الانم شاید برای شماها خنده دار باشه من از قوطی رب گوجه فرنگیه یک کیلویی استفاده میکنم

بعد از استفاده قشنگ میشورم با یک تکه مقوا و چسب ورودیشو طراحی کردم و بسیار عالیه جاشم زیاده تا 6 تا هم تو همینها جوجه گرفتم

جاش زیاده تلفات هم نداره تمیز کردنشم اسونه (البته اینها تجربیاته شخصیه و شهرهای محل ازمون تهران و رامسرو رشت بوده)

لونه مرغ عشقم به دلایله زیادی استفاده نمی کنم یکیش همین ورودیشه و ارتفاع پایینش و خطره افتادنه تخمها و جوجه ها

اره با جعبه هم خوبه ولی موقتیه و یک بار مصرف بعدش باید بندازی دور
    میشه طرز تهیه ی خونه با قوطی رب رو بنویسید؟
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053

ممنون
    بهتره با فم ماكت سازي كه بچه هاي معماري ازش استفاده مي كنند لونه بسازي.ظاهر خوبي هم داره.محدوديتي تو شكل و فرم هم نداري.يه تخته فم لازم داري و يه چسب.استحكام خوبي داره.رطوبت رو هم جذب ميكنه و تغيير شكل نميده.چند سري ساختم ،فنچام خيلي راحت قبولش كردن.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15445

49

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    بهتره با فم ماكت سازي كه بچه هاي معماري ازش استفاده مي كنند لونه بسازي.ظاهر خوبي هم داره.محدوديتي تو شكل و فرم هم نداري.يه تخته فم لازم داري و يه چسب.استحكام خوبي داره.رطوبت رو هم جذب ميكنه و تغيير شكل نميده.چند سري ساختم ،فنچام خيلي راحت قبولش كردن.
    نیازی به این درد سرها نیست بهترین راه گذاشتن ظرف هاب پنیره من تاحالا کلی جوجه توی ظرف پنیر گرفتم اینم نمونه اش

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali 75 نمایش پست ها
    میشه طرز تهیه ی خونه با قوطی رب رو بنویسید؟
    ممنون
    خواهش میکنم
    البته اولش بگم این کاری هستش که من انجام میدم و جواب هم گرفتم و جنبه کاملا شخصی داره و موقعی هستش که شما تعداد زیاد جوجه میخواید
    قوطی رب گوجه یک کیلویی که رب داخلش تموم شد برش دارید سر قوطیو کاملا جدا کنید بعد با یکدونه انبردسست لبه تیزش که باقی مونده (از جدا سازیه سرش) فشار میدیم پهن میشه جوری که دستتون رو روش میکشید کاملا صاف باشه و تیزیش احساس نشه ، که بعد بلای جونه فنج ها بشه
    بعد پشتش رو به فاصله یک بند انگشت 2تا سوراخ میکنی بالاشم 2 تا سوراخ میکنی نخ شیرینی میندازی داخلش(برای اتصل به قفس)
    بعد پنبه دونه داخله قوطی وسط و گود میکنی
    بعدیک مقوا بر میداری واسه جلو لونه به اندازه قانونی (لانه های موجود در بازار) وسطه مقوارو دایره سوراخ میکنی میچسبونی به قوطی و یک چوبه جلوشم خودت طراحی کن بچسبون(فقط محکم شده باشند)
    خوب تمومه!!! ببندش،،، (با اون نخ هایی که بالا قوطی و تهش داری محکمش کن بالاترین جای قفس)
    من حداکثر 6 جوجه تا الان گرفتم در هر مرحله فکر کنم تا 7 تاهم جا داره
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    11355
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    دوست عزیز وارد لینک زیر شوید.اگه همون بوده همینجا اعلام کنید.http://www.parsipet.ir/thread7100.html
    این لینک هم میتونه کمی کمکتون کنه.چون خودم تجربه ای نداشتم ترجیح دادم از مطالب دوستان کمک بگیرم.http://www.parsipet.ir/thread6710.html
    مرسی از کمکتون اما اون فنچ هایی که من قصد خریدشون را دارم رنگشون یه دسته شنیدم رنگشون میکنن ولی مطمین نیستم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط raminf نمایش پست ها
    مرسی از کمکتون اما اون فنچ هایی که من قصد خریدشون را دارم رنگشون یه دسته شنیدم رنگشون میکنن ولی مطمین نیستم
    راستش هر چقدر تو سايت هاي خارجي هم گشتم اين فنچ رو يه دست نديدم.بهتره از دوستان با سابقه سايت آدرس جاهايي كه قابل اعتماد ترند (براي خريد)رو بپرسي.اطلاعات زيادي ازش ندارم و تا حالا از نزديك نديدم.نميخوام با حرف اشتباه باعث ضرر و زيانتون بشم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    با سلام من دو تا فنچ تازه خریدم جفت نیستن با هم ماده بعضا میره تو لونه و برمیگرده و نر اصلا نمیره تو لونه حی هم نوکش و میماله به نی که روش وایمیسه ممنون میشم راهنمایی کنین

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15445
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfathi نمایش پست ها
    با سلام من دو تا فنچ تازه خریدم جفت نیستن با هم ماده بعضا میره تو لونه و برمیگرده و نر اصلا نمیره تو لونه حی هم نوکش و میماله به نی که روش وایمیسه ممنون میشم راهنمایی کنین
    خودتون میگید جفت نیستند اگه جفت بشن نرخودش لانه رو آماده میکنه
    این که نو کشو میماله به نی طبیعیه میخواد نوکشو تمیز کنه از چیزایی که بهش چسبیدن

صفحه 115 از 348 نخستنخست ... 156596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134165215 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)