همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarashee نمایش پست ها
    سلام
    اگه ممكنه چندتا سوال داشتم :
    ١) كاسكوي من جديداً خيلي بازيگوش شده و همش ميخواد بازي كنه تا جاييكه حاضره چيزي نخوره و نخوابه و همش بازي كنه !
    ٢) همش سرش رو ميده بمالم بعد هم خودش محكم سرشو ميخارونه ! عوارض نداره ماليدن سرش و اينطور خاروندن خودش ! پرش نميتكه ؟
    ٣)روزي يه گردو ميشه بهش داد ؟
    ٤)جديداً پراي قرمزش رو ميكنه تا جايي كه حدود ٦-٧ تا ديگه پر قرمز بيشتر نمونده تا جايي كه يادم مياد حدود ١٥-١٦ تا قرمز داشت !
    ٤)حدود ٢ماهه سنگ كف دريا بهش دادم ولي بدش مياد ازش و طرفش نميره ! چه كار كنم كلسيومش كم نشه !!!

Sent from my i5
    سلام
    اختمالا زمان زیادیه که کاسکو پیش شماست و باهاتون رفیق شده و همش دلش میخواد با شما بازی کنه و شما نوازشش کنید چون از نوازش سر لذت میبره و نوعی ابراز علاقه در بین طوطی هاست.
    بهتره در بازی و نوازش سر زیاده روی نکنید چون بعدها براتون دردسر ساز میشه و بهتره روزانه ساعات مشخصی رو براش در نظر بگیرید که بیاد بیرون و باهاش بازی کنید و بقیه موارد اجازه بدید در قفس بمونه و با اسباب بازی هاش سرگرم بشه
    کف دریا هیچ مشکلی نداره که نمیره سمتش ممکنه چند ماه اصلا بهش نگاه نکنه ولی یعدش یه روزه دخل کف دریا رو بیاره،مگه کلسیم بدن طوطی فقط از کف دریا تامین میشه که نگرانش هستید؟؟؟؟کرفس،فلفل دلمه ای،کلم بروکلی،پوست تخم مرغ،استخوان ران مرغ که پخته شده و گوشتش خورده شده و شسته شده،گردو و .... همش سرشار از کلسیم هستند
    گردو هم بهتره زیاده روی نکنید هفته ای 1-2 تا کافیه مخصوصا اگر به میوه ها و بزیجات عادت نداشته باشه بهتره گردو بهش ندید
    در مورد کندن پر قرمز منظورتون پرهای دم هست دیگه؟؟؟مطمئنید خودش میکنه؟؟تنها پرهای دم رو میکنه یا پر از جاهای دیگه بدن هم کنده میشه؟؟؟در صورت امکان از وضعیت پرهای دم و وضعیت ظاهری کاسکوتون عکس بزارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14757
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    سلام
    اختمالا زمان زیادیه که کاسکو پیش شماست و باهاتون رفیق شده و همش دلش میخواد با شما بازی کنه و شما نوازشش کنید چون از نوازش سر لذت میبره و نوعی ابراز علاقه در بین طوطی هاست.
    بهتره در بازی و نوازش سر زیاده روی نکنید چون بعدها براتون دردسر ساز میشه و بهتره روزانه ساعات مشخصی رو براش در نظر بگیرید که بیاد بیرون و باهاش بازی کنید و بقیه موارد اجازه بدید در قفس بمونه و با اسباب بازی هاش سرگرم بشه
    کف دریا هیچ مشکلی نداره که نمیره سمتش ممکنه چند ماه اصلا بهش نگاه نکنه ولی یعدش یه روزه دخل کف دریا رو بیاره،مگه کلسیم بدن طوطی فقط از کف دریا تامین میشه که نگرانش هستید؟؟؟؟کرفس،فلفل دلمه ای،کلم بروکلی،پوست تخم مرغ،استخوان ران مرغ که پخته شده و گوشتش خورده شده و شسته شده،گردو و .... همش سرشار از کلسیم هستند
    گردو هم بهتره زیاده روی نکنید هفته ای 1-2 تا کافیه مخصوصا اگر به میوه ها و بزیجات عادت نداشته باشه بهتره گردو بهش ندید
    در مورد کندن پر قرمز منظورتون پرهای دم هست دیگه؟؟؟مطمئنید خودش میکنه؟؟تنها پرهای دم رو میکنه یا پر از جاهای دیگه بدن هم کنده میشه؟؟؟در صورت امکان از وضعیت پرهای دم و وضعیت ظاهری کاسکوتون عکس بزارید
    ممنون حدود ٢-٣ ماهه پيشم هست ...
    آب هويج و كلم بروكلي و گل كلم و استخون مرغ و فلفل دلمه اي و انار و ذرت و پسته و گردو رو تا الان هر موقع دادم بدون مشكل ميخوره ...
    تخم مرغ رو دوست نداشت ! پوست تخم مرغ رو بدم بهش !!؟

بازيگوشيش طوريه كه اگه مثلاً داره غذا ميخوره تا از كنارش رد ميشم فوري مياد روي چوب بالاتريش و وارونه ميشه و ميخواد بازي كنه ..! حتي حرف زدنش هم در روز حدود ٤-٥ دقيقه بيشتر نيست و همش مشغوله بازيه ..!
    چوب بالاتريش هم از نوع سوهان داره و كمي نگران پاهاش هم هستم .. ( درسته چوب بايد توي يك سطح باشه ولي خوب جاي ايستادنش نبود براي همين چوب سوهان دار رو كمي بالاتر گذاشتم ..)

روي زمين هم اگه بياد كه ديگه روي دستم هم نمياد و بايد به زور بيارمش روي دستم و بكنمش توي قفس و بعدش هم ابراز ناراحتي ميكنه !

Sent from my i5

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarashee نمایش پست ها
    ممنون حدود ٢-٣ ماهه پيشم هست ...
    آب هويج و كلم بروكلي و گل كلم و استخون مرغ و فلفل دلمه اي و انار و ذرت و پسته و گردو رو تا الان هر موقع دادم بدون مشكل ميخوره ...
    تخم مرغ رو دوست نداشت ! پوست تخم مرغ رو بدم بهش !!؟

بازيگوشيش طوريه كه اگه مثلاً داره غذا ميخوره تا از كنارش رد ميشم فوري مياد روي چوب بالاتريش و وارونه ميشه و ميخواد بازي كنه ..! حتي حرف زدنش هم در روز حدود ٤-٥ دقيقه بيشتر نيست و همش مشغوله بازيه ..!
    چوب بالاتريش هم از نوع سوهان داره و كمي نگران پاهاش هم هستم .. ( درسته چوب بايد توي يك سطح باشه ولي خوب جاي ايستادنش نبود براي همين چوب سوهان دار رو كمي بالاتر گذاشتم ..)

روي زمين هم اگه بياد كه ديگه روي دستم هم نمياد و بايد به زور بيارمش روي دستم و بكنمش توي قفس و بعدش هم ابراز ناراحتي ميكنه !

Sent from my i5
    تخم مرغ نیازی نیست پوست تخم مرغ آب پز شده رو یا پودر کنید یا کامل در اختیارش بزارید البته نه هر روز
    بزیگوششیم به خاطر رفاقتیه که با شما و اهالی منزل داره و طبیعیه فقط گفتم شما باید کنترلش کنید که بد عادت نشه
    اگر بیشتر روی نشیمن بالا میشینه بهتره جای نشیمنها رو عوش کنید و زمان کمتری روی نشیمن سوهاندار بشینه
    کم حرف زدنشم به خاطر اینه که همش مشغوله،طوطی معمولا وقتی بیکارند یا حوصلشون سر میه شروع میکنند به تقلید صداهایی که بلدند و اگر دائم سرگرم باشند کمتر حرف میزنند.
    برخی افراد برای این که کاسکو سخنگوی خوبی بشه و زیاد صحبت کنه میزارنش توی قفس و بدون اسباب بازی که از فرط بی کاری زیاد صحبت کنه که البته بنده این روش رو اصلا قبول ندارم و پیشنهاد نمیکنم چون خلاف اخلاف و اصول عشق بازیه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15196
    سلام با راهنمایی شما مشکل قبلی کاسکو من حل شد و یک دنیا تشکررررر
    یه سوال راجب رفتار کاسکوم داشتم یه عادتی داره هروقت دستمو میبرم سمتش سرشو خم میکنه که نوازشش کنم دوست ندارم بیش از حد به این کار عادت کنه چون دیشب تا دستمو کشیدم کنار پرواز کرد سمت دستم و خورد به در خواستم پرهاشو کوتاه کنم گفتن این کار باعث افسردگی و پرکنی طوطی میشه ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم و همینکه من چجور اون عادت نوازش رو ترکش بدم . ببخشید یه سوال دیگه من بلال رو کامل در اختیار کاسکو با ساق قرار بدم مشکلی نداره یا حتما باید واسش دون دون کنم شرمنده خیلی طولانی شد . مرسی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط mary44m نمایش پست ها
    سلام با راهنمایی شما مشکل قبلی کاسکو من حل شد و یک دنیا تشکررررر
    یه سوال راجب رفتار کاسکوم داشتم یه عادتی داره هروقت دستمو میبرم سمتش سرشو خم میکنه که نوازشش کنم دوست ندارم بیش از حد به این کار عادت کنه چون دیشب تا دستمو کشیدم کنار پرواز کرد سمت دستم و خورد به در خواستم پرهاشو کوتاه کنم گفتن این کار باعث افسردگی و پرکنی طوطی میشه ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم و همینکه من چجور اون عادت نوازش رو ترکش بدم . ببخشید یه سوال دیگه من بلال رو کامل در اختیار کاسکو با ساق قرار بدم مشکلی نداره یا حتما باید واسش دون دون کنم شرمنده خیلی طولانی شد . مرسی
    سلام
    انگشتتون رو سمتش نبرید و با ساق دست بیاریدش رو دست
    تا کم کم از عادتش کم شه
    من بلال رو میشستم سه چهار تیکه میکردم یک تیکه بهش میدادم خودش میخورد با چوب تنش هم بازی میکرد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    انگشتتون رو سمتش نبرید و با ساق دست بیاریدش رو دست
    تا کم کم از عادتش کم شه
    من بلال رو میشستم سه چهار تیکه میکردم یک تیکه بهش میدادم خودش میخورد با چوب تنش هم بازی میکرد
    همون طوری که ابوالفضل جان گفت نباید دست ببرید این نشونه سر خاروندنه و شما باید مچتون رو طرفش ببرید تا بیاد روی دستتون...........

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15196
    اهان پس چوب بلال ضرر نداره ...من حتی میوه یا غذایی میبرم سمتش همین حرکتو انجان میده رو ساعد میاد ولی کلا خواستم این عادتو کمتر کنه ممنون . راجب شاه پرها چی؟ میترسم بخوره به درو دیوار اسیب ببینه .معمولا پرواز نمیکنه مگر اینکه از رو میز یا جایی لیز بخوره یا از صدایی بترسه .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط mary44m نمایش پست ها
    اهان پس چوب بلال ضرر نداره ...من حتی میوه یا غذایی میبرم سمتش همین حرکتو انجان میده رو ساعد میاد ولی کلا خواستم این عادتو کمتر کنه ممنون . راجب شاه پرها چی؟ میترسم بخوره به درو دیوار اسیب ببینه .معمولا پرواز نمیکنه مگر اینکه از رو میز یا جایی لیز بخوره یا از صدایی بترسه .
    نه من استفاده کردم و طوری نشده (شایدم مضر باشه ولی بعید میدونم)
    شاهپراشو الان اگه بزندی کار ریسکیه و بخاطر همین گرفتن با دست کاسکو خودم پرکن شد ولی شاید پرنده ی شما نشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    نه من استفاده کردم و طوری نشده (شایدم مضر باشه ولی بعید میدونم)
    شاهپراشو الان اگه بزندی کار ریسکیه و بخاطر همین گرفتن با دست کاسکو خودم پرکن شد ولی شاید پرنده ی شما نشه
    نه بلال ضرر نداره میتونید دون کنید و در اختیار طوطی قرار دهید درمورد شاه پر هاش هم دونوع داریم یک نوع همونه که برای کبوتر استفاده میشه و پیشنهاد نمیشه چون کاسکو حساسه و درهنگام کوتاه شدن پر ها شمانباید در محل حضور داشته باشید و دور از کاسکو باشید تا شما را نبیند و در روزهای اول کاسکو افسرده میشود .ولی بقیه دوستان بیشتر تجربه دارند به سوالات پاسخ میدهند.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15196
    ممنون از توضیحتون دوستان

صفحه 699 از 1238 نخستنخست ... 1995996496806816826836846856866876886896906916926936946956966976986997007017027037047057067077087097107117127137147157167177187497991199 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)