صفحه 67 از 101 نخستنخست ... 17484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 661 به 670 از 1005
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.wish نمایش پست ها
    ممنونم آقای رستمی
    در مورد نظرتون در مورد نور تانک و کامل کردن تاپیک نور کاملا موافقم
    مشکلی که هست دوز نمک تو تانک بالاست به همین علت موندم برای تمیز کاری تانک از چه کفخواری استفاده کنم (این اولین تجربه ی من در زمینه لب شورها هست)
    ابعاد تانک 100*40*45 هست
    دیگه هر دقیقه که نمک نریز.
    نمک رو به میزانی که آب سیفون میکنی اضافه کن.
    بعد هم عزیز مشکلی نیست همین کتهای موجود بسته به سلیقه ات جواب میدن و مشکلی ندارن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط hermes_2th نمایش پست ها
    سلام
    امروز صبح دیدم فلاورم بصورت ناگهانی اوضاعش به هم ریخته ! دمای آب و کلا شرایط تانک با 2.3 ماه اخیر تفاوتی نداشته اما هد ماهی یه جورایی انگار پنچر شده ! رنگش هم کمی سیاه شده اما عوارض دیگه ای نداره
    یعنی غذا خوب میخوره و با اینکه وقت دفع هنوز ندیدمش اما مدفوع سفید یا غیر طبیعی کف تانک نریخته بود . قابل توجه حمید خان گل و آقا بابک
    لطفا شدیدا راهنماییم کنید که قیافه ی ماهی بدجوری به هم ریخته

اینم عکس از مقعد ماهی که به توصیه ی مصطفی جان اینجا قرار میدم .
    دوست من به هم ریخیتن دلیلش لاغر شدن ماهیه و مشکل اون شکلی نیست.
    موقعهی که ماهی لاغر میشه ، سوخت و ساز کسری از اندوخته چربی هد استفاده می کنه و بعد از مراقبت پس از درمان دوباره درست میشه. این از نگرانیت.
    ولی شراسط مدفوع رو برام باید مشخص کنی تا داروی اضافه تجویز نشه.
    تا مشاهده و گزارش شرایط ماهیت پیشنهاد من استفاده از سولفات منیزیم یا نم اپسوم به مدت 12 تا 24 ساعت در ابتدای درمانه.
    روز بعد هم سعی کن مشاهدات رو حتما ذکر کنی ولی اگر شرایط غذاخوری اوکی بود و مدفوع باز هم رویت نشد مجبوریم جنرال عمل کنیم. که من شخصا زیاد موافق نیستم ولی موقعی که تانکت کفش هیچی نیست مگه میشه مدفوعی نبینی.
    که اگر هم بررسی شدن بسته به شواهد لااقل تا حدودی بشه نوع انگل داخلی رو فهمید.
    ولی اگر فعلا هیچی اطلاعات ندی و نبینی:
    مترونیدازول هر 30 لیتر+تتراسایکلین هر 35 لیتر 250 میلی + نمک بدون ید هر 20 لیتر.
    طول درمان انگل کش 4-5 روز و طول درمان آنتی بیوتیک 7 روز.
    آخه میدونی محسن جان اطلاعاتت خیلی بدرد من میخوره، شاید صحبت انگل داخلیش زیاد مشکلی نباشه و عفونت مجاری ادرار باشه که باز هم داروش فرق می کنه.
    سعی کن دقتت رو بیشتر کنی.
    در خدمتت هستم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    با سلام.دوستان عزیز ماهیام همگی دیسکس هستند.بدنشون رو گاهی اوقات می لرزونن و باله های پائین(دستهاشون هم بعضی اوقات می لرزه)گاهی اوقات هم خودشون رو به اشیای داخل تانک می مالن.یکی از دوستان محترمم فرمود انگل آبششی یا قلابدار آبششی گرفتن.با توجه به اینکه سرا تریمازول اصلاً تو بازار نیست پرزیکوانتول رو با چه دوزی و تا چند روز به ماهیام بدم(آلفا سان نیست و فقط داملران تو بازاره)سیفون چطوری باشه؟آیا مریضی چیزی دیگه هست؟ماهی ها عالی غذا می خورن
    محمدرضا عزیز منون از پاسخت .بعضی اوقات یکیشون (فقط یکی و البته منم یک بار دیدم) به یک آبشش نفس میکشه.بازم جنرال تونیک رو پیشنهاد می کنید.عزیز فکر کنم جنرال تونیک هم رو باکتری های مفید اثر سو داره.اینکارو تو تانک قرنطینه انجام بدم؟
    محمدرضا جان معذرت.دوز درمان همون 2 میلی گرم به ازای هر لیتر باشه؟دوره درمان را 2بابک عزیز تا 5 روز گفتند و برای از بین رفتن تخم انگل 7 روز بعد مجدداً تکرار درمان.شما چطوری عمل کردید؟
    بنا به اصل فروم ،
    دوست عزیز توصیه من اینه که اول حتما عکس بگذارید تا آدم داده های بیشتری داشته باشه.
    تنفس تک آبشش صددرصد دلیلی برای انگل آبششی نیست.
    نمیدونم والله کدوم عالمی بنا بر پست اولتون نظر داده انگل قلابدار آبششیه.
    پیشنهاد من سر بازبینی مجدد و همراه با اطلاعات و مشخصات تانکتون + عکسه.
    بعد هم اگر اطلاعات نمیدی نظر من روی سرا گاستاپوره که جامع تره توی درمان تا توصیه های داده شده.
    اگر کمکی از بنده ساخته بود من در خدمتم.
    ولی کلا اگر هم انگل آبششی رو خواستید شروع کنید به نظر بنده این پرازی کوانتل انتخاب اول برای درمان نیست.

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    دوست عزیز ممنون از توجهتون.محمدرضا عزیز چون از کل قضیه تانک من خبر داره و میدونه ماهیام چطورین و شرایط چگونه لطف کرده و جوابمو داده. ظرفیت تانکم 400 لیتره و 12 تا دیسکس دارم.مدفوع ماهی ها رو روز قبل چک کردم بدون هیچ انگلی بود.البته مدفوع یکی از ماهیام رنگش سفید بود اما با میکروسکوپ هرچی چک کردم اثری از انگل هگزامیتا تک یاخته ای یا انگلهای لوله ای ترماتود و نماتود ندیدم.بقیه مدفوع ها هم رنگ مشکی داره و هیچ انگلی توش نبود.اما ماهیام چند روز لرزش های توی بدنشونه (دم و باله ها و دستهای جلوشون) و بعضی اوقات خودشونو بصورت افقی (فکر کنم روی آبششون باشه) رو به اجسام کف تانک میمالن و هیچ عارضه ای ناشی از ایک ندارند سایر مشخصات:
    1-دمای آب 30 درجه
    2- سختی 6
    3-ورود ماهی جدید به تانک 5 ماه قبل
    4-چشم کاملاً طبیعی
    5-ماهی ها اصلاً لاغر نشدن و اشتهای غذا خوردنشان عالیه
    6-وضعیت مدفوع همگی تیره بجز اونبی که تو توضیحات گفتم
    7-رنگ بدن کاملاً عادی
    8-وضعیت تنفس تقریباً شدید
    9-اصلاًزخم نداره و آبشش رنگش طبیعیه
    10-اصلاً پوسیدگی روی دم و باله وجود نداره و سوراخ هم توی سرشون نیست(هگزامیتا ندارن)
    قابل ذکره که بنده 1 ماه پیش بخاطر وجود انگل هگزامیتا کل ماهیهای رو بامحلول فلاجیلول مطابق با دستور بروشورش از انگل هگزامیتا پاک کردم
    ضمناً بنظر شما تست داروها پشت سرهم باعث ضعیف شدن ماهی نمیشه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    دوست عزیز ممنون از توجهتون.محمدرضا عزیز چون از کل قضیه تانک من خبر داره و میدونه ماهیام چطورین و شرایط چگونه لطف کرده و جوابمو داده. ظرفیت تانکم 400 لیتره و 12 تا دیسکس دارم.مدفوع ماهی ها رو روز قبل چک کردم بدون هیچ انگلی بود.البته مدفوع یکی از ماهیام رنگش سفید بود اما با میکروسکوپ هرچی چک کردم اثری از انگل هگزامیتا تک یاخته ای یا انگلهای لوله ای ترماتود و نماتود ندیدم.بقیه مدفوع ها هم رنگ مشکی داره و هیچ انگلی توش نبود.اما ماهیام چند روز لرزش های توی بدنشونه (دم و باله ها و دستهای جلوشون) و بعضی اوقات خودشونو بصورت افقی (فکر کنم روی آبششون باشه) رو به اجسام کف تانک میمالن و هیچ عارضه ای ناشی از ایک ندارند سایر مشخصات:
    1-دمای آب 30 درجه
    2- سختی 6
    3-ورود ماهی جدید به تانک 5 ماه قبل
    4-چشم کاملاً طبیعی
    5-ماهی ها اصلاً لاغر نشدن و اشتهای غذا خوردنشان عالیه
    6-وضعیت مدفوع همگی تیره بجز اونبی که تو توضیحات گفتم
    7-رنگ بدن کاملاً عادی
    8-وضعیت تنفس تقریباً شدید
    9-اصلاًزخم نداره و آبشش رنگش طبیعیه
    10-اصلاً پوسیدگی روی دم و باله وجود نداره و سوراخ هم توی سرشون نیست(هگزامیتا ندارن)
    قابل ذکره که بنده 1 ماه پیش بخاطر وجود انگل هگزامیتا کل ماهیهای رو بامحلول فلاجیلول مطابق با دستور بروشورش از انگل هگزامیتا پاک کردم
    ضمناً بنظر شما تست داروها پشت سرهم باعث ضعیف شدن ماهی نمیشه؟
    راجع به سایزشون چیزی نگفتی.
    استفاده از داروها بستگی به نوعش داره مثلا سموم، آنتی بیوتیکها، آنتی باکتریال ها، انگل کشهاو .... که در این بخش اون داروها در خون تاثیر گذاره و از داخل و سیستمهای داخلی رو مورد اثر قرار میده توی ضعیف شدن و لاغر شدن ماهی تاثیر زیادی دارن ولی در بقیه موارد نه اینکه هیچ اثر مخربی نداره ولی غیر از مسمومیتها به اون شکل مشهود نیست.
    ولی در کل در طبیعت و چه تا حتی انسان ها مواد شیمیایی به همون نسبت سود دهیشون اگر به جا استفاده نشه اثر مخرب هم دارن و اثبات هم شده.
    ولی با این احوال که شما تعریف کردید من باشم هر دارویی بخوام استفاده کنم دوز پایین و ضدفونی یا ÷یشگیریش رو می زنم.
    مثلا توی تانک شما از نمک + متیلن بلو ویا همون کاستاپور با دوز معمولی یا ضد عفونی آب استفاده میکنم.
    چون یا بیمری در مراحل اولیه و غیر حاده یا چیزی توی آب داره ماهیها رو اذیت میکنه.
    اگر خواستی از جنرال ها هم برای سترون کردن آب میتونی استفاده کنی.
    در مورد دیسکس هر چی دارو استفاده نشه یا مریض نشن بهتره و توی رش واقعا فرق می کنه.
    مثل ماهیهای آقای ببببببببببیییییییییبببببب بببببب که توی فروم دیگه ماهیهای آقای فلانی توی نواب رو هیچکی نداره و من خودم شخصا موقعی که خرید کردم اینقدر این بنده خدا دارو به این بدبختا میزنه که اصلا رشد نمی کنن. بابک هم در جریان هست.
    من بعدا فهمیدم اینهایی که تبلیغ می کنن و پیشنهاد میکنن اصلا خدا وکیلی قاقن.
    یه عکس بگذاری ضرر نمی کنیا :smile (152):

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    حمید جان ممنون از راهنماییت .... منیزیم به آب زدم و از دیروز تا حالا دارم روزی سه بار هیکاری ضد انگل بهش میدم . فیلتر ها رو هم قطع کردم تا اگه مدفوع میکنه توسط فیلتر جذب نشه
    امروز حس میکنم یکم شرایط بهتره . یعنی رنگ ماهی بهتر و جنب و جوشش بیشتر شده . غذا رو هم با ولع میخوره ....
    اما یه نکته ی خوب که بهش اشاره کردی در مورد لاغر شدن و .....
    خواستم این رو بگم که جمعه ها به ماهی غذا نمیدم . و ماهی دقیقا شنبه صبح به این روز افتاده بود

این قسمت رو بعد از ظهر اضافه کردم حمید جان :
    مدفوع ماهی کاملا طبیعی و همرنگ غذاییه که دیروز بهش دادم ( هیکاری )
    امشب یکم از آب سیفون میکنم تا ببینیم چی پیش میاد ( غذا هم فعلا دارم تو وعده های بیشتری بهش میدم
    راستش من به این ماهی به علت اینکه شکمش همیشه ورم داره خیلی کمتر از تمام فلاورایی که داشتم غذا میدم .
    فردا دوباره وضعیت رو گزارش میدم . شما هم اگه نکته ای هست بفرما تا انجام بدم
    بازم ممنونم از کمکت

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    راجع به سایزشون چیزی نگفتی.
    استفاده از داروها بستگی به نوعش داره مثلا سموم، آنتی بیوتیکها، آنتی باکتریال ها، انگل کشهاو .... که در این بخش اون داروها در خون تاثیر گذاره و از داخل و سیستمهای داخلی رو مورد اثر قرار میده توی ضعیف شدن و لاغر شدن ماهی تاثیر زیادی دارن ولی در بقیه موارد نه اینکه هیچ اثر مخربی نداره ولی غیر از مسمومیتها به اون شکل مشهود نیست.
    ولی در کل در طبیعت و چه تا حتی انسان ها مواد شیمیایی به همون نسبت سود دهیشون اگر به جا استفاده نشه اثر مخرب هم دارن و اثبات هم شده.
    ولی با این احوال که شما تعریف کردید من باشم هر دارویی بخوام استفاده کنم دوز پایین و ضدفونی یا ÷یشگیریش رو می زنم.
    مثلا توی تانک شما از نمک + متیلن بلو ویا همون کاستاپور با دوز معمولی یا ضد عفونی آب استفاده میکنم.
    چون یا بیمری در مراحل اولیه و غیر حاده یا چیزی توی آب داره ماهیها رو اذیت میکنه.
    اگر خواستی از جنرال ها هم برای سترون کردن آب میتونی استفاده کنی.
    در مورد دیسکس هر چی دارو استفاده نشه یا مریض نشن بهتره و توی رش واقعا فرق می کنه.
    مثل ماهیهای آقای ببببببببببیییییییییبببببب بببببب که توی فروم دیگه ماهیهای آقای فلانی توی نواب رو هیچکی نداره و من خودم شخصا موقعی که خرید کردم اینقدر این بنده خدا دارو به این بدبختا میزنه که اصلا رشد نمی کنن. بابک هم در جریان هست.
    من بعدا فهمیدم اینهایی که تبلیغ می کنن و پیشنهاد میکنن اصلا خدا وکیلی قاقن.
    یه عکس بگذاری ضرر نمی کنیا :smile (152):
    با فرمایش جناب رستمی کاملا موافقم
    همون آقای..... در نواب کلی به بنده ضرر زد 12 ماهی گرون قیمت رو از بس دارو زده بود و به دارو مقاوم کرده بود به بنده فروخت(البته این مطلب رو بعدا متوجه شدم)یکی یکی از دست دادم حالا ضررش یک طرف تک تک در قرنطینه بردن و حدود 1 ماه پرستاری کردن ببینید چه زجری داره!

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سیاوش و محمدرضا عزیز عکس ماهیام رو گذاشتم ضمناً دوستان عزیز سایزشون بین 3 تا 5 اینچ هستش

ویرایش توسط siavashr : 29th August 2011 در ساعت 08:47 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    333
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    ادامه بده و نتیجه رو گزارش کن.
    پس شد مترو+تتراسایکلین+سیپرو+نمک بدون ید.
    من منتظر گزارشم.
    سلام دوست عزیز

دیروز عصر پس از اینکه به خونه برگشتم دیدم فلاورم که قبلا به پشت میخوابید کف آکواریوم به پهلو خوابیده و تحرکش کمتر شده ، همچنان در رنگ ماهی نسبت به قبل تغییری ایجاد نشده و حتی ماهی ضعیف تر شده و همچنان غذا نمی خوره . سریع آب آکواریوم که دارای داروهایی که تجویز کرده بودید خالی کردم و آب تازه همراه با مقداری نمک اضافه کردم ، از دیشب تا صبح که دیدمش هیچ تغییری نکرده بود و همچنان کف آکواریوم بود ، حالا به نظرتون چیکار میشه کرد ؟ باید فاتحشو بخونم یا کاری میشه براش کرد . فلاورم خیلی خیلی ضعیف شده و در حال دست و پا زدن با مرگه .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سیاوش و محمدرضا عزیز عکس ماهیام رو گذاشتم ضمناً دوستان عزیز سایزشون بین 3 تا 5 اینچ هستش

سلام
    اگر مشکل تک ابششی بودن ببرشون تو قرنطینه در مرحله اول حمام نمک بده . احتمال زیاد خوب میشن اگر نشد بگید تا ادامه بدیم(3روز)

صفحه 67 از 101 نخستنخست ... 17484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)