صفحه 79 از 100 نخستنخست ... 29606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495969798 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 781 به 790 از 991
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، باجی ، فنچ ، قمری الماسی ( چینی )
    شماره عضویت
    17817
    سلام به دوستان گل پارسی پتی

دوستان من یه خوکچه هندی 1 ماهه خریدم خیلی ماه و خشکل و ناز هست ، فشن مو بلند هست

دیگه براتون بگم چیز زیادی ازش نمیدونم ،

مثلا

غذاش رو چند وقت یک بار و چند ساعت یک بار بهش بدم ، چی بدم ، خیار کاهو گوجه یونجه ؟

چطوری باهاش بازی کنم ، اخه خوندم که باید باهاش بازی کنی ؟

چه تایمی میخوابه ، چه تایمی باید بیدار بشه ؟ یعنی چند ساعت نیاز به خواب داره ؟ راستی خوابش مثل انسانه یا نه ؟

چه کلینیکی تو شیراز هست که واکسناشو بزنم ؟ کی باید بزنم ؟ خرجش چند هست ؟

میشه حمامش کرد یا نه ؟ چطور ؟

موهاش خیلی بلنده میشه شونه کنم موهاشوو ؟

موهای صورتش خیلی بلند هست به طوری که چشمام کم معلومه ، حواست نباشه سر و تهش رو نمیشه تشخیص داد ، برای همین میخواستم بدونم میشه موهای صورتشو کوتاه کرد ، اگه اره ؟ با چی ؟

چطوری باید نوازشش کرد ، اخه خوندم که خوکچه های بعضی هاشون ممکنه که نوازش کردن رو دوست نداشته باشن ، برای من وقتی دست میکشم روش خر خر میکنه ملایم ، نمیدونم دوست داره یا نه ؟

لطفا کامل جواب بدید دوستان ، با تشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18210
    سلام خوکچه من وقتی راه میره پاش عقب تر از خودشه یعنی مشکلی داره ؟ بعد وقتی غذا میخوره تمام موهاشوغذایی میکنه یعنی موهاش کثیف میشن چی کارش کنم بی زحمت جوابمو بدید
    ویرایش توسط امیر حسین141414 : 24th August 2015 در ساعت 04:02 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18342
    سلام اگه به خوکچم یونجه و علوفه خشک ندم مشکلی پیش میاد سوال دیگم اینه که روزی چند وعده باید غذا بخورن
    اخوردن زیادی گوجه فرنگی براشون خوبه یا بد
    اگه غذی اصلیش کاهو باشه مشکلی داره

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobin.am نمایش پست ها
    سلام اگه به خوکچم یونجه و علوفه خشک ندم مشکلی پیش میاد سوال دیگم اینه که روزی چند وعده باید غذا بخورن
    اخوردن زیادی گوجه فرنگی براشون خوبه یا بد
    اگه غذی اصلیش کاهو باشه مشکلی داره
    سلام دوست عزیز
    یونجه خشک باید همیشه به مقدار کافی در دسترس خوکچه باشه و حذف آن از غذایی باعث اختلال و مشکل برای خوکچه تون میشه
    به غیر از یونجه که باید همیشه و دائما باشه ، میتونید بقیه غذا ها رو در دو یا سه وعده در روز به خوکچه تون بدید
    روزی یک گوجه کوچک لازمه که میتونید در یک وعده یا طی دو وعده بهش بدید
    کاهو هیچگونه خاصیت غذایی چشمگیری نداره که بخواد اصلی قرار بگیره ، روزی چند برگ کاهو کافیه و توجه داشته باشید از بقیه میوه ها و سبزیجات حتما در غذاش استفاده کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر حسین141414 نمایش پست ها
    سلام خوکچه من وقتی راه میره پاش عقب تر از خودشه یعنی مشکلی داره ؟ بعد وقتی غذا میخوره تمام موهاشوغذایی میکنه یعنی موهاش کثیف میشن چی کارش کنم بی زحمت جوابمو بدید
    سلام دوست عزیز
    پاهای خوکچه تقریبا در انتهای بدن قرار دارن ، موقع راه رفتن این حس رو به وجود میاره که عقب تر خودشه
    اما اگر فک میکنید احساس درد و یا حالتی نا معقول داره ، بهتره برای ویزیت به دامپزشک مراجعه کنید
    با این حال من حدس میزنم منظور شما همون راه رفتن عادی خوکچه است که موقع حرکت پاها ظاهری عقب تر از بدن رو دارند
    کثیف شدن خوکچه تقریبا غیر قابل حله چون گردن کوتاه باعث میشه فاصله بین دهان و موهای بدن کم باشه و کار خاصی نیست که بطور کامل جلوگیری کنه اما شاید قرار دادن غذا ها داخل ظرف بتونه کمک کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaZZ نمایش پست ها
    سلام به دوستان گل پارسی پتی

دوستان من یه خوکچه هندی 1 ماهه خریدم خیلی ماه و خشکل و ناز هست ، فشن مو بلند هست

دیگه براتون بگم چیز زیادی ازش نمیدونم ،

مثلا

غذاش رو چند وقت یک بار و چند ساعت یک بار بهش بدم ، چی بدم ، خیار کاهو گوجه یونجه ؟

چطوری باهاش بازی کنم ، اخه خوندم که باید باهاش بازی کنی ؟

چه تایمی میخوابه ، چه تایمی باید بیدار بشه ؟ یعنی چند ساعت نیاز به خواب داره ؟ راستی خوابش مثل انسانه یا نه ؟

چه کلینیکی تو شیراز هست که واکسناشو بزنم ؟ کی باید بزنم ؟ خرجش چند هست ؟

میشه حمامش کرد یا نه ؟ چطور ؟

موهاش خیلی بلنده میشه شونه کنم موهاشوو ؟

موهای صورتش خیلی بلند هست به طوری که چشمام کم معلومه ، حواست نباشه سر و تهش رو نمیشه تشخیص داد ، برای همین میخواستم بدونم میشه موهای صورتشو کوتاه کرد ، اگه اره ؟ با چی ؟

چطوری باید نوازشش کرد ، اخه خوندم که خوکچه های بعضی هاشون ممکنه که نوازش کردن رو دوست نداشته باشن ، برای من وقتی دست میکشم روش خر خر میکنه ملایم ، نمیدونم دوست داره یا نه ؟

لطفا کامل جواب بدید دوستان ، با تشکر
    سلام دوست عزیز
    تبریک میگم امیدوارم روز های خوب و خوشی رو کنار هم داشته باشید
    برای غذا میتونید از پست خوب و کامل زیر استفاده کنید :
    http://www.parsipet.ir/thread6263-78.html#post259245
    قرار دادن اسباب بازی های مختلف داخل قفس و خارج کردن خوکچه از قفس در روز میتونه سرگرمی و تفریح خوبی براشون باشه و فضایی برای دویدن و بازی کردن نیاز دارند
    خوکچه ها قاعدتا شب زی هستن و در طول روز به استراحت و شب به غذا خوردن و بقیه کار ها میپردازند
    خوکچه ها به واکسن خاصی نیاز ندارند اما بهتره که قرص ضد انگل استفاده کنند ، حتی اگر یونجه خشک و تمام سبزیجات رو هم بشویید باز احتمال ابتلا به بیماری انگلی وجود داره ولی جز ضرورت نیاز نمیشه
    میتونید با استفاده از شامپو خشک مخصوص جوندگان حمام اش کنید یا با حوله ی نمدار ، اگر آب مستقیما باهاش در تماس نباشه بهتره
    بله میتونید شانه کنید و اتفاقا خیلی هم خوبه و به نظافت بهتر اش کمک میکنه
    میشه موهاش رو کوتاه کرد ، با قیچی ولی حواستون به ابرو ها و سبیل هاش باشه ، حدالامکان دو نفری کوتاه کنید و یک نفر خوکچه رو داخل حوله نگه داره و دیگری با دقت کوتاه کنه ، مراقب حرکات ناگهانی باشید که به خوکچه تون آسیب نرسه ( ولی خوشگله کوتاه نکنید بنظرم )
    خوکچه ها و گربه ها تنها حیواناتی هستند که موقع نوازش خر خر میکنند و این خر خر حاکی از خوشحالی شون هست ، خوکچه ها نوازش رو دوست دارند و قسمت سر و کمر نقاط مورد علاقه اکثر شون هستند که البته با توجه به اخلاق های منحصر به فرد هر یک میتونه جاهای دیگر هم باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18342
    سلام به همه ی سوال داشتم کسی هست که خوکچشو واکسن زده باشه هزینه واکسنش چنده
    ویرایش توسط mobin.am : 21st September 2015 در ساعت 05:58 PM دلیل: غلط املایی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18342
    دو صد درود یونجه خشک برای خوکچم از کجا گیر بیارم لطفا راهنمایی کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18342
    سلامی دوباره خوکچه من زیاد ادرار میکنه دلیلش اینه که زیاد کاهو میدم؟؟؟
    وقتی دستشویی میکنه خیلی بوی بدی میاد چیکار کنم این بو کمتر بشه لطفا راهنمایی بکنید ممنون از همتون

همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    سلام به همه ی سوال داشتم کسی هست که خوکچشو واکسن زده باشه هزینه واکسنش چنده
    خوکچه و‌خرگوش و همستر واکسن ندارن و تنها خوکچه انگل تراپی میشه ، این واکسن هایی که بعضی از دامپزشکان به جوندگان میزنن واکسن های سگ هست و در ایران واکسن جوندگان وجود نداره
    دو صد درود یونجه خشک برای خوکچم از کجا گیر بیارم لطفا راهنمایی کنید
    یونجه از پت شاپ ها و یا گاوداری های تمیز باید تهیه بفرمایید که اگر فله میگیرید باید دقت کنید تمیز بدون تخم حشره و کپک باشه
    سلامی دوباره خوکچه من زیاد ادرار میکنه دلیلش اینه که زیاد کاهو میدم؟؟؟
    وقتی دستشویی میکنه خیلی بوی بدی میاد چیکار کنم این بو کمتر بشه لطفا راهنمایی بکنید ممنون از همتون
    سلام
    دلیل ادرار زیاد کاهو میتونه باشه بله ولی در کل باید برای چکاپ پیش دامپزشک ببرید گاهی بیماریهای داخلی هم باعث این امر میشه البته به طور طبیعی کاتهو ادرارآور هست
    دستشویی خوکچه و خرگوش بوی زننده داره مخصوصا وقتی یونجه استفاده میکنن ولی در هر حال غذایی ش رو به طور کامل رعایت بفرمایید و اگر هم خواستید میتونید از بستر هایی که بو رو کاهش میدن در ظرف دستشویی ش استفاده کنید
    اینم لینک تغذیه خوکچه که اطلااعات کامل داره مطالعه بفرمایید لطفا
    http://www.parsipet.ir/thread6263-78.html#post259245

کامنت ۷۷۱

دوست عزیزم لطفا همه سوالاتتون رو در یک کامنت ارسال کنید تا تعداد صفحات بیشتر نشه بی مورد
    ممنون
    موفق باشید
    ویرایش توسط sisil : 22nd September 2015 در ساعت 01:58 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18342
    سلامی دوباره میشه به خوکچم کلم بدم براش مقویه
    هزینه انگل تراپی چقدره
    یک سوال دیگه هم دارم من به خوکچم یاد دادم که کجا دستشویی کنه همونجا هم دستشویی میکنه ولی همونجا میمونه یعنی همونجا استراحت میکنه غذا میخوره دستشویی میکنه چیکار کنم که اونجا فقط دستشویی کنه برای بوی بد ادرارش میتونم از این خوشبو کننده های مخصوص حیوانات استفاده کنم
    ممنون ببخشید سوال زیاد میپرسم
    ویرایش توسط mobin.am : 22nd September 2015 در ساعت 04:05 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18342
    سلام ی سوال دیگه هم دارم که تازه متوجش شدم توی یکی از همین انجمن ها نوشته بود برای اینکه خیالتون از غذای خوکچتون راحت باشه میتونین گندم بگیرین و خیس کنید شبیه سبزه عید بعد اون برگ های سبز رو بچینیم و بدیم به خوکچه میخواستم بدونم برای خوکچه ضرری نداره
    این غذا میتونه جای علوفه و یونجه خشک رو پر کنه
    میتونه غذای اصلیش باشه
    یک سوال دیگه هم دارم خوکچم موهاش میریزه ماده هستش ولی من هر روز موهاشو دو بار شونه میزنم چیکار کنم موهاش نریزه
    سوال دیگه هم اینه که میتونم به خوکچم انگور و موز بدم؟مرکبات چطور مرسی ازتون ببخشید سوال زیاد میپرسم اخه اولین تجربمه و خیلی بهش وابسته شدم دوس ندارم چیزیش بشه
    ویرایش توسط mobin.am : 22nd September 2015 در ساعت 05:50 PM

صفحه 79 از 100 نخستنخست ... 29606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495969798 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)